Jump to content

4G LTE

georgemv
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η μία με enb 104123/204123 είναι στο κεντρικό κτίριο του ΟΤΕ στην Κοζάνη πισω απο το δημαρχείο που μπήκε εδώ και μια εβδομάδα περίπου. H άλλη είναι η 103661 που είναι στο ύψωμα της πόλης πάνω απο τον Ι.Ν. της Αγίας παρασκευής και έχει περίπου ένα 3μηνο που μπήκε

Edited by bbbb

Γενικά εκτός πόλης , οτι βλεπει προς Εγνατία έχει αναβαθμιστεί 

11 minutes ago, bbbb said:

Η μία με enb 104123/204123 είναι στο κεντρικό κτίριο του ΟΤΕ στην Κοζάνη πισω απο το δημαρχείο που μπήκε εδώ και μια εβδομάδα περίπου. H άλλη είναι η 103661 που είναι στο ύψωμα της πόλης πάνω απο τον Ι.Ν. της Αγίας παρασκευής και έχει περίπου ένα 3μηνο που μπήκε

Ούτε καν.. Ολο και περισσότερες περιοχές αναβαθμίζονται σε 4g+/5g και σε 10 ημέρες αν δεν αλλάξει κάτι, ξεκινά το σταδιακό switch off του 3g οπότε επιπλέον φάσμα για 4g/5g

Ετσι έχουν πει. Εχουν ήδη στείλει εδώ και καιρό sms ότι απο 21/9 κλείνει το 3g. Αν τώρα δεν τηρηθεί αυτό, δεν το γνωρίζω. Απο κει και πέρα προσωπικά βλέπω ότι οι αναβαθμισμένες περιοχές προχωράνε πιο γρήγορα απο οποιονδήποτε άλλο πάροχο αυτή την στιγμή στην Ελλάδα. Εχει περιοχές που είναι απαράδεκτες για δίκτυο εν έτει 2021? Προφανώς και ναι. Αλλά συγκριτικά με τον ανταγωνισμό, δεν έχει περισσότερες προβληματικές περιοχές συνολικά σε όλη την ελληνική επικράτεια

5 minutes ago, nikosp88 said:

Εγώ πάντως παρατηρώ μέρα με τη μέρα ένα πιο ασταθές δίκτυο και οι ταχύτητες που είχε πριν μερικά χρονια να μην υπάρχουν πλέον και είναι κρίμα

Έχεις συνδέσεις σε όλα τα δίκτυα και το διαπιστώνεις αυτό; 

Powered by WIND

9 minutes ago, bbbb said:

Ναι έχω κάρτες και στα 3 δίκτυα

Tapatalk

Στον άλλον συμφορουμιτη αναφερόμουν. 

Edited by p_k

Powered by WIND

31 minutes ago, nikosp88 said:

spacer.png

αρχίζουν και παγιώνονται αυτές οι ταχύτητες σε όλο και περισσότερες περιοχές. Πίτα το δίκτυο 

Δε ξέρω τι συμβαίνει στην περίπτωσή σου. Αλλά εγώ προσωπικά είδα τρελή βελτίωση και σε σήμα και σε ταχύτητες όπου κι αν κινήθηκα. Για παράδειγμα σε ισόγειο στη Ζωγράφου όπου είχα οριακό 4g τώρα είχα τέρμα 4g και Ν78. Στον Άλιμο από 3g πήγα σε 4g με ταχύτητες 100+Mbps.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

13 hours ago, nikosp88 said:

spacer.png

αρχίζουν και παγιώνονται αυτές οι ταχύτητες σε όλο και περισσότερες περιοχές. Πίτα το δίκτυο 

Δεν μας αναγερεις Σε ποιες περιοχές είναι αυτές οι ταχύτητες . 
Έχει περάσει νέο δίκτυο ;

Κέντρο Κέρκυρας (πλ. Σαρόκο) σε ώρα αιχμής. 1658db306ae3268af93c60c5fa33dcd4.jpg29147e58b6cfd882a697bd48d024ae6d.jpg

Sent from my Poco X3 Pro using Tapatalk

Πάντως Θεσσαλονίκη έχει αρκετούς παλιούς σταθμούς μέσα σε γειτονιές αλλά το upload που πετυχαίνω δεν το έχω δει ποτέ σε αναβαθμισμένο σταθμό. Η μέτρηση δίπλα από την κεραία σχεδόν σύνορα Μενεμένης Ευόσμου επί της Δενδροποτάμου.

Check out my Speedtest result! How fast is your internet? https://www.speedtest.net/my-result/a/7716348884

Screenshot_2021-09-14-00-28-48-533_org.zwanoo.android.speedtest.jpg

6 hours ago, VasilisSam said:

Πάντως Θεσσαλονίκη έχει αρκετούς παλιούς σταθμούς μέσα σε γειτονιές αλλά το upload που πετυχαίνω δεν το έχω δει ποτέ σε αναβαθμισμένο σταθμό. Η μέτρηση δίπλα από την κεραία σχεδόν σύνορα Μενεμένης Ευόσμου επί της Δενδροποτάμου.

Check out my Speedtest result! How fast is your internet? https://www.speedtest.net/my-result/a/7716348884

Screenshot_2021-09-14-00-28-48-533_org.zwanoo.android.speedtest.jpg

Εξαρτάται από τη συχνότητα που σου δίνει για uplink καθώς και το uplink support της συσκευής σου. Όταν κάνεις πχ 4CA downlink μπορεί το Uplink CA να περιορίζεται. Αλλιώς δε θα υπήρχε κάποιος λόγος. Δε νομίζω να έχουν διαφορετικό power control στο νέο δίκτυο....

[sIGPIC][/sIGPIC]

Στον ΒΟΑΚ (κόμβος Σούδας)

9445f7e13738e91a24fd47b81af257c4.jpg
79c74f25f15486e7339bd6ad96bb7ef3.jpg

https://www.speedtest.net/my-result/i/4764003420

Sent from my iPhone using Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]

Καλλιθέα LTE/4G+ από ταχύτητες 100 download και ~10-12 upload, μετά την πανελλαδική βλάβη μέσα Αυγούστου πέσαμε σε άθλια upload 2-4mbits και την τελευταία εβδομάδα και το download έχει φτάσει να σέρνεται γύρω στα 10mbits. Δεν ξέρω τί έκαναν, αλλά αντί να βελτιωνόμαστε, πάμε χειρότερα. Το 5G που δοκίμασα σε κινητό φίλου επίσης πολύ πεσμένο (από 160+ σε 70-80 και upload κάτω από 10) αλλά αξιοπρεπές, τουλάχιστον. 

Edited by vgiourgias

12 ώρες πριν, vgiourgias said:

Καλλιθέα LTE/4G+ από ταχύτητες 100 download και ~10-12 upload, μετά την πανελλαδική βλάβη μέσα Αυγούστου πέσαμε σε άθλια upload 2-4mbits και την τελευταία εβδομάδα και το download έχει φτάσει να σέρνεται γύρω στα 10mbits. Δεν ξέρω τί έκαναν, αλλά αντί να βελτιωνόμαστε, πάμε χειρότερα. Το 5G που δοκίμασα σε κινητό φίλου επίσης πολύ πεσμένο (από 160+ σε 70-80 και upload κάτω από 10) αλλά αξιοπρεπές, τουλάχιστον. 

Δε νομίζω ότι έχει να κάνει με τη βλάβη. Μάλλον αυξήθηκε η κίνηση.

[sIGPIC][/sIGPIC]

One Salonica Θεσσαλονίκη 

https://www.speedtest.net/my-result/i/4770380411

Χθες το βράδυ στο λευκό Πύργο ήταν γεμάτη . Βέβαια είχε ιδιαίτερα πολύ κόσμο καθώς είναι και η ΔΕΘ

https://www.speedtest.net/my-result/i/4769576543

On 18/9/2021 at 6:36 ΜΜ, CaptainNickGR said:

Στα διόδια των Μαλγάρων ξήλωσαν κεραία;

Στα διόδια  πιάνει από την 1001 μέσα στα Μάλγαρα . Σκέτη b3 . Μπορεί να αναβαθμίζεται . (πιστεύω σε κάποια φάση ο θα προμοτάρουν 5G σε όλη την Αθηνών - θεσσακονικη ) έχουν μηνει λίγα μέρη. Ωρια 5G 

22 minutes ago, doganos said:

Η κατάργηση του 3g ξεκινάει από Οκτώβριο....

Είναι επίσημο/σίγουρο αυτό; Γιατί μέχρι στιγμής έχουμε μείνει σε αυτή την ανακοίνωση, που λέει ότι η κατάργηση του 3G δικτύου ξεκινά από τις 21 Σεπτεμβρίου.

Edited by pluss

Πρέπει να ολοκληρωθεί και η αλλαγή στις συχνότητες τηλεόρασης στην Κρήτη

Στάλθηκε από το M2102J20SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk