Jump to content

4G LTE

georgemv
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν υπάρχει κάτι στάνταρ που στο δείχνει για όλες τις συσκευές. Σε άλλες, όπως πχ Samsung, υπάρχει κρυφό μενού προσβάσιμο από τον dialer που σου λέει τα πάντα, σε άλλες μόνο μέσω κάποιας εφαρμογής, σε άλλες οι ίδιες εφαρμογές μπορεί να μην δουλεύουν καν, αν είσαι root και τι chipset φοράς μπορεί να παίξει ρόλο, κλπ.

Sent from my Galaxy A40

Root δεν είμαι σίγουρα και έχω τη συσκευή της υπογραφής μου, με οτι αυτό συνεπάγεται.

Edited by evris2013

Xiaomi Redmi Note 8 Pro 6/64GB 🙂

Αν θυμάμαι καλά δίνεις στον dialer *#*#3646633#*#*. Ψάχνεις νομίζω bandmode. Προσοχή γιατί έχει πολλά εκεί μέσα.

Sent from my Galaxy A40

Αν θυμάμαι καλά δίνεις στον dialer *#*#3646633#*#*. Ψάχνεις νομίζω bandmode. Προσοχή γιατί έχει πολλά εκεί μέσα.

Sent from my Galaxy A40

Τι εννοείς έχει πολλά;

Πολλές ρυθμίσεις να πειράξεις που μπορεί να κάνεις ίσως καμία ζημιά.

Sent from my Galaxy S10e

H πιο κοντινή σ' εσένα κεραία της Cosmote είναι στην Ηγούμενου Γαβριήλ 71, κοντά σε μια εκκλησία. Παίζει να είναι και πάνω σε αυτήν. :lol:

Ο παλιός πάροχος που είχες (και μάλλον η "μπλε" μαζί του, ενημερωτικά το λέω), φαίνεται να έχουν κεραία στην οδό ΝΕΑΣ ΙΩΝΙΑΣ 58. Ένα μαγαζί με ελαστικά στο ισόγειο δείχνει. Πολύ πιο κοντά σου.

Οκ κατάλαβα.Δεν ξέρω πάντως η κάλυψη πρασινη με κόκκινη είναι μέρα με τη νύχτα.Πολύ λίγα σημεία φούλ σήμα κυρίως γύρω απο το κέντρο και τα δικαστήρια.Στο μπαλκόνι πιάνω 3 γραμμές.

Sent from my iPhone Xs using Tapatalk Pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Οκ κατάλαβα.Δεν ξέρω πάντως η κάλυψη πρασινη με κόκκινη είναι μέρα με τη νύχτα.Πολύ λίγα σημεία φούλ σήμα κυρίως γύρω απο το κέντρο και τα δικαστήρια.Στο μπαλκόνι πιάνω 3 γραμμές.

Θεωρώ ότι το δίκτυο είναι σάπιο στην περιοχή σου. Αυτό δε σημαίνει ότι θα παραμείνει σάπιο. :lol:

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Αύριο θα έρθει τεχνικός σπίτι μ για την σταθερή... Ήρθε η ώρα να καμω μερικές ερωτήσεις για τγν κινητη, αν ο άνθρωπος θελήσει να μου πει..

Αύριο θα έρθει τεχνικός σπίτι μ για την σταθερή... Ήρθε η ώρα να καμω μερικές ερωτήσεις για τγν κινητη, αν ο άνθρωπος θελήσει να μου πει..
Σιγά μην ξέρει ο ΟΤΕτζης για την κινητή.

Στάλθηκε από το EVR-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

New Site, New Signature !  I  love 5G ! 

Powered by   Cosmote Gigamax Unlimited - Vodafone Giga WiFi on the spot - Wind F2g

Σιγά μην ξέρει ο ΟΤΕτζης για την κινητή.

Στάλθηκε από το EVR-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αν δεν ξέρει αυτός ποιός θα ξέρει; Εμείς;

Άλλο αν δεν θέλει να πει κάτι και άλλο δεν ξέρει!

Θεωρώ ότι το δίκτυο είναι σάπιο στην περιοχή σου. Αυτό δε σημαίνει ότι θα παραμείνει σάπιο. :lol:

Μακάρι.Είμαι βέβαιος οτι γνωρίζουν το πρόβλημα και σίγουρα δεν θα θέλουν κοσμο δυσαρεστημένο.Γιατί δεν είμαι μόνο εγώ και δεν είναι ενα σημείο προβληματικό μα όλη η περιοχή των Χανίων.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Band 1800 μέτρηση στη Νέα Καλλικράτεια κοντά στον οικισμό Γεωπονικά

http://i.postimg.cc/pVkC88cb/Screenshot-2020-06-06-16-21-48-787-org-zwanoo-android-speedtest.jpg

Band 1800 στην Νέα Καλλικράτεια στον οικισμό Γεωπονικά, απέναντι από την κεραία.

http://i.postimg.cc/rmjxx4KF/Screenshot-2020-06-06-19-46-38-413-org-zwanoo-android-speedtest.jpg

Μακάρι.Είμαι βέβαιος οτι γνωρίζουν το πρόβλημα και σίγουρα δεν θα θέλουν κοσμο δυσαρεστημένο.Γιατί δεν είμαι μόνο εγώ και δεν είναι ενα σημείο προβληματικό μα όλη η περιοχή των Χανίων.

Μεγαλύτερο πρόβλημα πλέον ειναι να βγάζουν τις κεραιες που βαζαν.... Πρεπει να γίνει κατι οι μπαχαλαδες το έχουν παραξυλωσει...

Μεγαλύτερο πρόβλημα πλέον ειναι να βγάζουν τις κεραιες που βαζαν.... Πρεπει να γίνει κατι οι μπαχαλαδες το έχουν παραξυλωσει...

Γιατι ξηλώνεται μια κεραία που είναι αδειοδοτημένη; Δεν είναι παράνομο;

[sIGPIC][/sIGPIC]

Γιατι ξηλώνεται μια κεραία που είναι αδειοδοτημένη; Δεν είναι παράνομο;

Welcome. Μεγάλο πρόβλημα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Εδώ όλα ανάποδα τα κάνουμε...

Όταν βάζεις νόμιμα τις κεραίες είναι παράνομες και όταν τις ξηλώνεις παράνομα το θεωρούν νόμιμο! :(

Το ωραίο είναι ότι μετά κλαίγονται γιατί δεν έχει καλό σήμα το κινητό τους!

Edited by evris2013

Εδώ όλα ανάποδα τα κάνουμε...

Όταν βάζεις νόμιμα τις κεραίες είναι παράνομες και όταν τις ξηλώνεις παράνομα το θεωρούν νόμιμο! :(

Το ωραίο είναι ότι μετά κλαίγονται γιατί δεν έχει καλό σήμα το κινητό τους!

Θεωρητικά έχει λυθεί το θέμα. Νομικά υπάρχουν ακόμα δίκες που τρέχουν.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Καλά αυτο τουλάχιστον δεν είναι δικαιολογία για το κακό σήμα στην περιοχη μου.Δηλαδή ξηλώνουν μόνο της Cosmote και οι άλλες ειναι μια χαρά και το σήμα τους καμπάνα; Και μιλάμε για την ευρύτερη περιοχή οχι τοπικά σε μια γειτονιά...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Που να αρχίσει και ο τουρισμός δηλαδή...

Γιατί ακόμα εμείς κι εμείς είμαστε εδώ στα Χανιά.

Συσκευή: Realme 8 5G 4/64 GB

Carriers: 🟢 Cosmote - 🔴 Vodafone

Καλά αυτο τουλάχιστον δεν είναι δικαιολογία για το κακό σήμα στην περιοχη μου.Δηλαδή ξηλώνουν μόνο της Cosmote και οι άλλες ειναι μια χαρά και το σήμα τους καμπάνα; Και μιλάμε για την ευρύτερη περιοχή οχι τοπικά σε μια γειτονιά...

Δεν ξέρω, πάντως Θεσσαλονίκη στο δήμο Θερμαϊκού (Περαία), από εποχής 3G που άρχισαν να ξηλώνουν τις πρώτες κεραίες, η Cosmote και Wind σέρνονται και μόνο η Vodafone έχει καλό σήμα.

Μόνο λίγο τώρα φέτος η Cosmote βελτιώθηκε το σήμα της σε κάποιες περιοχές το 4G. Η Wind ακόμα σέρνεται...

ΥΓ. Τότε TIM λεγόταν η Wind.

Edited by evris2013

Παντως και σημερα που ειναι αδεια η πολη πανω απο 5 mbps πειφερειακα δεν ειδα.Στα χωρια ειχαμε και αρκετη μειωση ταχυτητων , δεν επαισε κατω απο 25 mbps .Εχουν ερθοι ολοι αθηναιοι και οι θεσσαλονικεις στα χωρια οποτε ειναι λογικο

Η cosmote επειδή δεν πλήρωνε και ενοίκιο είχε τις κεραίες αβερτα, αν ψάξετε θα δείτε ότι οι περισσότερες παρανομίες είναι δικές της.