Jump to content

4G LTE


georgemv
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ένας ντεκάφ καπουτσίνο από καλλιέργειες ορθής γεωργικής πρακτικής, με γάλα ωμού αμυγδάλου και σιρόπι αγαύης είναι ό,τι πρέπει μετά από ένα vegan brunch.

Edited by p_k

Powered by POCO X6 / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • mixtri

    1480

  • georgemv

    732

  • cmvr

    1008

  • georgebad

    1099

Just now, p_k said:

Ένας ντεκάφ καπουτσίνο από καλλιέργειες ορθής γεωργικής πρακτικής, με γάλα ωμού αμυγδάλου και σιρόπι αγαύης είναι ό,τι πρέπει μετά από ένα vegan brunch.

Από το στόμα μου το πήρες βρε παιδί μου αυτό το "brunch"...

"Φοβέρα θέλατε κουφάλες..." - Στάθης Ψάλτης

Link to comment
Share on other sites

Just now, memoriesradio said:

Από το στόμα μου το πήρες βρε παιδί μου αυτό το "brunch"...

Είναι της μόδας.

Powered by POCO X6 / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, p_k said:

Είναι της μόδας.

Ω ναι!
Γι' αυτό και πάμε κατά διαόλου...

 

Με την ευκαιρία, ας μας πει ο Μιχάλης τι είναι αυτά:

IMG_20230302_144046.jpg

IMG_20230302_144016.jpg

IMG_20230302_144037.jpg

Edited by memoriesradio

"Φοβέρα θέλατε κουφάλες..." - Στάθης Ψάλτης

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, memoriesradio said:

Ω ναι!
Γι' αυτό και πάμε κατά διαόλου...

 

Με την ευκαιρία, ας μας πει ο Μιχάλης τι είναι αυτά:

IMG_20230302_144046.jpg

IMG_20230302_144016.jpg

IMG_20230302_144037.jpg

 

Dots. Integrated RAN micros. Τα αγαπημένα μου.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, mixtri said:

 

Dots. Integrated RAN micros. Τα αγαπημένα μου.

Μέσα στο Βελλίδειο στην Θεσσαλονίκη.
Με απλό UTP (απ' ότι φαίνεται). Ούτε καν SFTP...

"Φοβέρα θέλατε κουφάλες..." - Στάθης Ψάλτης

Link to comment
Share on other sites

Φλώρινα,  η ζώνη του λυκόφωτος. Περιμένω (σαν την νύφη), πληρώνοντας παράλληλα κάθε μήνα μπας και γίνει αναβάθμιση της ταχύτητας. Σήμερα θα με καλέσουν (μάλλον) για άλλον ένα άγευστο τυπικό έλεγχο στο κινητό. 

Ήδη κουραστικό και άτοπο. Έχω προσφορά στα 28 ευρώ από Vodafone για απεριόριστα σε όλα μέχρι Παρασκευή. 

Στο συμβόλαιο της cosmote αναγράφει κάπου πως αν δεν παρέχονται οι υπηρεσίες που υπόσχονται τότε έχεις δικαίωμα να φύγεις ανά πάσα στιγμή χωρίς να πληρώσεις "πρόστιμο". 

Αν και εφόσον κοιμούνται όρθιοι, δίνοντας μου ταχύτητες της τάξης του 1mpbs από 5 το απόγευμα μέχρι αργά το βράδυ,  θα παραδώσω τα στοιχεία για αλλαγή εταιρείας.

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, florinaperis said:

Φλώρινα,  η ζώνη του λυκόφωτος. Περιμένω (σαν την νύφη), πληρώνοντας παράλληλα κάθε μήνα μπας και γίνει αναβάθμιση της ταχύτητας. Σήμερα θα με καλέσουν (μάλλον) για άλλον ένα άγευστο τυπικό έλεγχο στο κινητό. 

Ήδη κουραστικό και άτοπο. Έχω προσφορά στα 28 ευρώ από Vodafone για απεριόριστα σε όλα μέχρι Παρασκευή. 

Στο συμβόλαιο της cosmote αναγράφει κάπου πως αν δεν παρέχονται οι υπηρεσίες που υπόσχονται τότε έχεις δικαίωμα να φύγεις ανά πάσα στιγμή χωρίς να πληρώσεις "πρόστιμο". 

Αν και εφόσον κοιμούνται όρθιοι, δίνοντας μου ταχύτητες της τάξης του 1mpbs από 5 το απόγευμα μέχρι αργά το βράδυ,  θα παραδώσω τα στοιχεία για αλλαγή εταιρείας.

Να το κάνεις,αν δεν υπάρχει πρόθεση βελτίωσης στη περιοχή μην το συζητάς.Πηγαινε εκεί που σε εξυπηρετεί!

Απαράδεκτο αυτές οι ταχύτητες ειδικά για περιοχές Ακριτικες.Εκει θα έπρεπε να ήταν υπόδειγμα! Όλες τους!

Pocophone F3 5G
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Nickchris36 said:

Να το κάνεις,αν δεν υπάρχει πρόθεση βελτίωσης στη περιοχή μην το συζητάς.Πηγαινε εκεί που σε εξυπηρετεί!

Απαράδεκτο αυτές οι ταχύτητες ειδικά για περιοχές Ακριτικες.Εκει θα έπρεπε να ήταν υπόδειγμα! Όλες τους!

Ακριβώς δεν παντρευτήκαμε καμία εταιρία.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, cmvr said:

Ακριβώς δεν παντρευτήκαμε καμία εταιρία.

Έτσι!!!  @cmvr δες πμ

Edited by Nickchris36
Pocophone F3 5G
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, Nickchris36 said:

Να το κάνεις,αν δεν υπάρχει πρόθεση βελτίωσης στη περιοχή μην το συζητάς.Πηγαινε εκεί που σε εξυπηρετεί!

Απαράδεκτο αυτές οι ταχύτητες ειδικά για περιοχές Ακριτικες.Εκει θα έπρεπε να ήταν υπόδειγμα! Όλες τους!

🎼🎵🎵🎵🎶🎵🎶🎵🎵🎵🎶🎶

Εεεεεε δεν έχει σήμα ο Διγενής... 

Εσυ μη μένεις ευγενής.... 

Εεεεεε άστραψε βρόντα, όσο μπορείς. Να μην σ' αντέχει άλλο κανείς... Να σε χαρεί ο Διγενής! 

Σήμα δεν έχουμε εμείς, όπως ο έρμος Διγενής... 

🎶🎶🎵🎶🎶🎶🎶🎵🎵🎵

Ανάθεμα την ώρα 

Κατάρα την στιγμή 

Οι εταιρίες ΚΑΙ οι τρεις 

🤐🤐🤐🤐🤐🤐🤐

Κάτσε, κάτσε και μη μιλείς! 

Σήμα δεν έχουν και τρεις 

Νιώθω σα να 'μαι ο Διγενής! 

Edited by andreasomageiras

http://www.whylinuxisbetter.net/index_el.php?lang=el

Προφανώς, καλό είναι να μην χάνουμε την μπάλα και νομίζουμε ότι κάθε προϊόν που βγάζει η κάθε εταιρία, έχει target group εμάς!

(έχω πάρει άδεια για την χρήση της υπογραφής)

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, andreasomageiras said:

🎼🎵🎵🎵🎶🎵🎶🎵🎵🎵🎶🎶

Εεεεεε δεν έχει σήμα ο Διγενής... 

Εσυ μη μένεις ευγενής.... 

Εεεεεε άστραψε βρόντα, όσο μπορείς. Να μην σ' αντέχει άλλο κανείς... Να σε χαρεί ο Διγενής! 

Σήμα δεν έχουμε εμείς, όπως ο έρμος Διγενής... 

🎶🎶🎵🎶🎶🎶🎶🎵🎵🎵

Ανάθεμα την ώρα 

Κατάρα την στιγμή 

Οι εταιρίες ΚΑΙ οι τρεις 

🤐🤐🤐🤐🤐🤐🤐

Κάτσε, κάτσε και μη μιλείς! 

Σήμα δεν έχουν και τρεις 

Νιώθω σα να 'μαι ο Διγενής! 

Τόσο χάλια η κατάσταση  ,όλες τα ίδια χάλια έχουν καμμια δεν είναι έστω πιο υποφερτή?

Pocophone F3 5G
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Nickchris36 said:

Τόσο χάλια η κατάσταση  ,όλες τα ίδια χάλια έχουν καμμια δεν είναι έστω πιο υποφερτή?

Απο "κάτω προς τα πάνω":

Πράσινη. 

Κόκκινη. 

Μπλουμπλακ. 

Αναφέρομαι σε τοποθεσία και όχι στο ευρύτερο γεωγραφικό διαμέρισμα του Δήμου Παιονίας, στο Πολύκαστρο για να μην ψαχνόμαστε. Τοποθεσία που δραστηριοποιούνται / εργάζονται λιγότερο από 1000 άτομα. 

Η εταιρεία που έχει κάλυψη για τηλεφωνικές κλήσεις δίχως κανένα πρόβλημα είναι η "Μπλουμπλακ" από δεδομένα κουνιέται.

Ακολουθεί η κόκκινη με σποραδικό βήχα στις κλήσεις και μια από τα ίδια σε δεδομένα.

Τέλος με μηδέν δεδομένα, άντε ίσα ίσα για κανένα μήνυμα στο viber και κανένα mail αλλά και χαμένες κλήσεις έρχεται(;) η πράσινη. 

Η σειρά αλλάζει κατά τόπους με την Μπλουμπλακ να κατακτά στα περισσότερα σημεία την τελευταία θέση δίχως κόπο και οι άλλες σε κάθε στροφή και χωριό να αλλάζουν θέση σαν ακούραστοι εραστές... 

Η γενική εικόνα είναι: πες μου από πιο χωριό είσαι για να σου πω τη σύνδεση έχεις και που μπορείς να πας για καφέ! 

Συγνώμη που δε σου απάντησα, δε ξέρω αν είναι τόσο χάλια όσο φαντάζεσαι. 

Edited by andreasomageiras

http://www.whylinuxisbetter.net/index_el.php?lang=el

Προφανώς, καλό είναι να μην χάνουμε την μπάλα και νομίζουμε ότι κάθε προϊόν που βγάζει η κάθε εταιρία, έχει target group εμάς!

(έχω πάρει άδεια για την χρήση της υπογραφής)

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, andreasomageiras said:

Απο "κάτω προς τα πάνω":

Πράσινη. 

Κόκκινη. 

Μπλουμπλακ. 

Αναφέρομαι σε τοποθεσία και όχι στο ευρύτερο γεωγραφικό διαμέρισμα του Δήμου Παιονίας, στο Πολύκαστρο για να μην ψαχνόμαστε. Τοποθεσία που δραστηριοποιούνται / εργάζονται λιγότερο από 1000 άτομα. 

Η εταιρεία που έχει κάλυψη για τηλεφωνικές κλήσεις δίχως κανένα πρόβλημα είναι η "Μπλουμπλακ" από δεδομένα κουνιέται.

Ακολουθεί η κόκκινη με σποραδικό βήχα στις κλήσεις και μια από τα ίδια σε δεδομένα.

Τέλος με μηδέν δεδομένα, άντε ίσα ίσα για κανένα μήνυμα στο viber και κανένα mail αλλά και χαμένες κλήσεις έρχεται(;) η πράσινη. 

Η σειρά αλλάζει κατά τόπους με την Μπλουμπλακ να κατακτά στα περισσότερα σημεία την τελευταία θέση δίχως κόπο και οι άλλες σε κάθε στροφή και χωριό να αλλάζουν θέση σαν ακούραστοι εραστές... 

Η γενική εικόνα είναι: πες μου από πιο χωριό είσαι για να σου πω τη σύνδεση έχεις και που μπορείς να πας για καφέ! 

Συγνώμη που δε σου απάντησα, δε ξέρω αν είναι τόσο χάλια όσο φαντάζεσαι. 

Ευχαριστώ για την απάντηση. 

Πράγματι είναι ένα χάλι όλες μια και μια έτσι όπως τα περιγράφεις.

Είναι απαράδεκτα πράγματα αυτά!!

Τους έχεις κράξει στα τηλ τι λένε?

Edited by Nickchris36
Pocophone F3 5G
Link to comment
Share on other sites

On 8/3/2023 at 10:39 ΜΜ, Nickchris36 said:

Ευχαριστώ για την απάντηση. 

Πράγματι είναι ένα χάλι όλες μια και μια έτσι όπως τα περιγράφεις.

Είναι απαράδεκτα πράγματα αυτά!!

Τους έχεις κράξει στα τηλ τι λένε?

Η μία (και μοναδική) ότι δεν υπάρχει, δεν βλέπει πρόβλημα στην περιοχή. 

Η άλλη "εγώ δεν βλέπω κάποιο πρόβλημα" η περιοχή όπως βλέπω έχει εξαιρετική κάλυψη. 

Αυτή που παραδέχεται ότι βλέπει κάποιο πρόβλημα ως προς την πλήρη κάλυψη της περιοχής, ήταν και αυτή που υπέγραψα συμβόλαιο για τους επόμενους 18 μήνες. Ως επιβράβευση για την παραδοχή της κατάστασης. (Φυσικά μου έκατσε  στην εξαιρετική τιμή το unlimited χωρίς να έχω και σταθερό, αλλιώς δεν έκανα συμβόλαιο με την καμία 😁

Edited by andreasomageiras

http://www.whylinuxisbetter.net/index_el.php?lang=el

Προφανώς, καλό είναι να μην χάνουμε την μπάλα και νομίζουμε ότι κάθε προϊόν που βγάζει η κάθε εταιρία, έχει target group εμάς!

(έχω πάρει άδεια για την χρήση της υπογραφής)

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έγινε η αλλαγή του δικτύου με φορητότητα σε άλλη εταιρία.

 

Υπάρχει όντως θέμα "κακού σχεδιασμού του δικτύου" από ότι μου είπε η κοπέλα στο support και έπειτα από τεχνικούς ελέγχους για αρκετό διάστημα, δεν μπορούσα να περιμένω περισσότερο μήπως και φτιάξει η κατάσταση.

 

Μου είπαν πως δεν πληρώνω "πέναλτι" λόγο μη δυνατότητας παροχής των συγκεκριμένων υπηρεσιών (ίντερνετ).

 

Μου έκαναν και προσφορά στα 30 ευρώ, μηδενικός ο επόμενος λογαριασμός κ.λ.π. όμως όπως τους εξήγησα και το καταλάβαιναν απόλυτα, δεν είναι θέμα προσφοράς αλλά λειτουργικότητας.

 

Όπως και να έχει, τώρα δεν έχω πρόβλημα με την άλλη σύνδεση.  Επίσης, να αναφέρω πως μόνο το συγκεκριμένο πρόβλημα με οδήγησε στην αλλαγή παρόχου, μετά από αναμονή, μήπως και φτιάξουν τα πράγματα, για πολύ μεγάλο χρονικό διάστημα. 

 

Στα υπόλοιπα τμήματα παροχής υπηρεσιών της Cosmote, δεν είχα θέματα.

(εκτός από εκείνο το άκυρο δώρο που δίνουν με κάθε πληρωμή λογαριασμού, το 1GB, σε όσους έχουν απεριόριστα data).

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, florinaperis said:

Σήμερα έγινε η αλλαγή του δικτύου με φορητότητα σε άλλη εταιρία.

 

Υπάρχει όντως θέμα "κακού σχεδιασμού του δικτύου" από ότι μου είπε η κοπέλα στο support και έπειτα από τεχνικούς ελέγχους για αρκετό διάστημα, δεν μπορούσα να περιμένω περισσότερο μήπως και φτιάξει η κατάσταση.

 

Μου είπαν πως δεν πληρώνω "πέναλτι" λόγο μη δυνατότητας παροχής των συγκεκριμένων υπηρεσιών (ίντερνετ).

 

Μου έκαναν και προσφορά στα 30 ευρώ, μηδενικός ο επόμενος λογαριασμός κ.λ.π. όμως όπως τους εξήγησα και το καταλάβαιναν απόλυτα, δεν είναι θέμα προσφοράς αλλά λειτουργικότητας.

 

Όπως και να έχει, τώρα δεν έχω πρόβλημα με την άλλη σύνδεση.  Επίσης, να αναφέρω πως μόνο το συγκεκριμένο πρόβλημα με οδήγησε στην αλλαγή παρόχου, μετά από αναμονή, μήπως και φτιάξουν τα πράγματα, για πολύ μεγάλο χρονικό διάστημα. 

 

Στα υπόλοιπα τμήματα παροχής υπηρεσιών της Cosmote, δεν είχα θέματα.

(εκτός από εκείνο το άκυρο δώρο που δίνουν με κάθε πληρωμή λογαριασμού, το 1GB, σε όσους έχουν απεριόριστα data).

Αν επιτρέπεται φίλε μου, μπορείς να γράψεις σε ποιο δίκτυο έκανες φορητότητα;

Καλύτερα στο νήμα των συγκρίσεων όμως, για να μη βγαίνουμε εκτός θέματος.

Powered by POCO X6 / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, p_k said:

Αν επιτρέπεται φίλε μου, μπορείς να γράψεις σε ποιο δίκτυο έκανες φορητότητα;

Καλύτερα στο νήμα των συγκρίσεων όμως, για να μη βγαίνουμε εκτός θέματος.

Στη Vodafone!!! Με 28 € όλα απεριόριστα.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, p_k said:

Αν επιτρέπεται φίλε μου, μπορείς να γράψεις σε ποιο δίκτυο έκανες φορητότητα;

Καλύτερα στο νήμα των συγκρίσεων όμως, για να μη βγαίνουμε εκτός θέματος.

Όπως το αναφέρει πιο πάνω ο φίλος είναι. 

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, aektzhs 1 said:

Χρόνια Πολλά,

Σας παραθέτω μέτρηση εν ώρα παρέλασης με πάρα πολύ κόσμο(περιοχή κέντρο της Θήβας):

20230325_115344.jpg

Πολύ καλό 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...