Jump to content

4G LTE


georgemv
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ενενα αυτό είναι το ρεκόρ μου σε 4G 

https://youtube.com/shorts/uovWP86d97s?feature=share

7 minutes ago, Nikolas14 said:

Πανω από 280Mbps Download και 50 στο Upload δεν έχω δει με LTE.

Είναι τούμπανο ο 101221 ειδικά που έβαλαν κατευθείαν και n78

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • mixtri

    1480

  • georgemv

    732

  • cmvr

    1008

  • georgebad

    1099

1 minute ago, Nikolas14 said:

Και εγώ κάπου τόσο έπιασα Θεσσαλονίκη. 
Δεν είναι απίθανο, έχει τρελές ταχύτητες σε σχεση με τον ανταγωνισμό. Βέβαια η χωρητικότητα δεν αρκεί, διότι πολλά σημεία πανελλαδικά βλέπουμε να έχουν μονοψήφιες ταχύτητες.

Εμένα με ενοχλεί που ανεβαίνουν  μόνο τα καλά σημεία και όχι τα κακά μέσα στη Θεσσαλονίκη που υπάρχουν και θα ήταν βοήθημα που κάποιος που μας διαβάζει να ξέρει που να την αποφύγει. Έχουμε κόσμο που μένει Θεσσαλονίκη και εκεί που μένει είναι ζόρι. Η εικόνα ότι παντού είναι έτσι σε όλη την πόλη είναι τρομακτική. 

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, cmvr said:

Εμένα με ενοχλεί που ανεβαίνουν  μόνο τα καλά σημεία και όχι τα κακά μέσα στη Θεσσαλονίκη που υπάρχουν και θα ήταν βοήθημα που κάποιος που μας διαβάζει να ξέρει που να την αποφύγει. Έχουμε κόσμο που μένει Θεσσαλονίκη και εκεί που μένει είναι ζόρι. Η εικόνα ότι παντού είναι έτσι σε όλη την πόλη είναι τρομακτική. 

Όπως η 201017 στο Τούρκικο προξενείο, σε εσωτερικό χώρο στην Λάζου Εξάρχη με φουλ σήμα, δεν βγαίνει ούτε VoLTE κλήση.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, cmvr said:

Εμένα με ενοχλεί που ανεβαίνουν  μόνο τα καλά σημεία και όχι τα κακά μέσα στη Θεσσαλονίκη που υπάρχουν και θα ήταν βοήθημα που κάποιος που μας διαβάζει να ξέρει που να την αποφύγει. Έχουμε κόσμο που μένει Θεσσαλονίκη και εκεί που μένει είναι ζόρι. Η εικόνα ότι παντού είναι έτσι σε όλη την πόλη είναι τρομακτική. 

Έχουμε αναφερθεί Πολλάκης στην τρύπα που έχει η cosmote στην Μαρτίου , στην Πυλαία και στα δυτικα . Απλα δεν είναι σημεία που προσωπικά μετακινούμε  καθημερινά , ποτέ δεν είπαμε πτι είναι η αψεγάδιαστη απλά είναι η καλυτερη από τις 3. 

1 minute ago, CaptainNickGR said:

Όπως η 201017 στο Τούρκικο προξενείο, σε εσωτερικό χώρο στην Λάζου Εξάρχη με φουλ σήμα, δεν βγαίνει ούτε VoLTE κλήση.

Περίεργο . Δεν είναι κάποιος σταθμος που θα σε συγκλονίσει με τις ταχύτητες αλλά ένα τίμιο 50-100 το έχει σε ώρες αιχμής . Γενικά σε εσωτερικο χώρο ειδικά Κασσάνδρου κτλπ αν είσαι πρώτο όροφο είναι κακή η εμπειρία 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, georgebad said:

Έχουμε αναφερθεί Πολλάκης στην τρύπα που έχει η cosmote στην Μαρτίου , στην Πυλαία και στα δυτικα . Απλα δεν είναι σημεία που προσωπικά μετακινούμε  καθημερινά , ποτέ δεν είπαμε πτι είναι η αψεγάδιαστη απλά είναι η καλυτερη από τις 3. 

Περίεργο . Δεν είναι κάποιος σταθμος που θα σε συγκλονίσει με τις ταχύτητες αλλά ένα τίμιο 50-100 το έχει σε ώρες αιχμής . Γενικά σε εσωτερικο χώρο ειδικά Κασσάνδρου κτλπ αν είσαι πρώτο όροφο είναι κακή η εμπειρία 

Θα θελα να πάρεις και μια nova sim να δούμε στα σημεία που κινήσαι πως παίζει.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, georgebad said:

Έχουμε αναφερθεί Πολλάκης στην τρύπα που έχει η cosmote στην Μαρτίου , στην Πυλαία και στα δυτικα . Απλα δεν είναι σημεία που προσωπικά μετακινούμε  καθημερινά , ποτέ δεν είπαμε πτι είναι η αψεγάδιαστη απλά είναι η καλυτερη από τις 3. 

Περίεργο . Δεν είναι κάποιος σταθμος που θα σε συγκλονίσει με τις ταχύτητες αλλά ένα τίμιο 50-100 το έχει σε ώρες αιχμής . Γενικά σε εσωτερικο χώρο ειδικά Κασσάνδρου κτλπ αν είσαι πρώτο όροφο είναι κακή η εμπειρία 

Δυτικά θα έλεγα μέτρια ότι ειναι… Πυλαία δεν ξέρω,αλλά στον κεντρικό επάνω καλά παίζει. Για Μαρτίου που έχει τρύπα ακριβώς,διότι περπατάω μέχρι το Μέγαρο Μουσικής. Κάπου χαμηλά να υποθέσω ότι είναι εκεί στην Βασιλισσης Ολγας;

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Nikolas14 said:

Δυτικά θα έλεγα μέτρια ότι ειναι… Πυλαία δεν ξέρω,αλλά στον κεντρικό επάνω καλά παίζει. Για Μαρτίου που έχει τρύπα ακριβώς,διότι περπατάω μέχρι το Μέγαρο Μουσικής. Κάπου χαμηλά να υποθέσω ότι είναι εκεί στην Βασιλισσης Ολγας;

Σε αυτό το σημείο είναι η τρύπα 

168C30C0-517D-487B-A0CD-9015151543FE.thumb.jpeg.6fb07bb055f3cf435d9e1d02a25e7f01.jpeg

Επίσης στα δυτικα το πραγματικό πρόβλημα είναι στον Εύοσμο , γύρω από την είσοδο της εσωτερικής περιφερειακής και κάτω

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, georgebad said:

Σε αυτό το σημείο είναι η τρύπα 

168C30C0-517D-487B-A0CD-9015151543FE.thumb.jpeg.6fb07bb055f3cf435d9e1d02a25e7f01.jpeg

Επίσης στα δυτικα το πραγματικό πρόβλημα είναι στον Εύοσμο , γύρω από την είσοδο της εσωτερικής περιφερειακής και κάτω

Κατάλαβα ακριβώς που λες, θα το τσεκάρω. 

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, georgebad said:

Ενενα αυτό είναι το ρεκόρ μου σε 4G 

https://youtube.com/shorts/uovWP86d97s?feature=share

Είναι τούμπανο ο 101221 ειδικά που έβαλαν κατευθείαν και n78

Αυτά είναι…

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Chrischal1908 said:

Όλος ο νόμος είναι αναβαθμισμένος εκεί;;

Σχεδόν

 

Edit: Με βάση το cellmapper. Το οποίο στις κεραίες που δεν φαίνονται αναβαθμισμένες δεν έχει πρόσφατη ημερομηνία οπότε ίσως τελικά να είναι όλος ο νομός αναβαθμισμένος όπως γράφει στην ιστοσελίδα της Cosmote.

Edited by waeo
Link to comment
Share on other sites

Για να μη λέμε μόνο για τους δικούς μας, για άλλη μια φορά σκέτη απογοήτευση οι ταχύτητες στην Ιταλία.

Σε δίκτυο ΤΙΜ στη Ρώμη, πολύ συχνό να παίζω σε μονοψήφια και μεγάλο ping. Σήμερα ειδικά πέριξ Βατικανό, σερνόταν απίστευτα. Και ναι κλασικά είχε κόσμο, μα έχω δει πολύ περισσότερο. 

Σε κεντρικά σημεία της Ελληνικής πρωτεύουσας το χάλι που έχει εδώ, δεν το βλέπεις. 

Edited by aboxton
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, aboxton said:

Για να μη λέμε μόνο για τους δικούς μας, για άλλη μια φορά σκέτη απογοήτευση οι ταχύτητες στην Ιταλία.

Σε δίκτυο ΤΙΜ στη Ρώμη, πολύ συχνό να παίζω σε μονοψήφια και μεγάλο ping. Σήμερα ειδικά πέριξ Βατικανό, σερνόταν απίστευτα. Και ναι κλασικά είχε κόσμο, μα έχω δει πολύ περισσότερο. 

Σε κεντρικά σημεία της Ελληνικής πρωτεύουσας το χάλι που έχει εδώ, δεν το βλέπεις. 

Μπορεί να φταίει και το roaming χωρίς να βάζω το χέρι μου στη φωτιά.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, aboxton said:

Για να μη λέμε μόνο για τους δικούς μας, για άλλη μια φορά σκέτη απογοήτευση οι ταχύτητες στην Ιταλία.

Σε δίκτυο ΤΙΜ στη Ρώμη, πολύ συχνό να παίζω σε μονοψήφια και μεγάλο ping. Σήμερα ειδικά πέριξ Βατικανό, σερνόταν απίστευτα. Και ναι κλασικά είχε κόσμο, μα έχω δει πολύ περισσότερο. 

Σε κεντρικά σημεία της Ελληνικής πρωτεύουσας το χάλι που έχει εδώ, δεν το βλέπεις. 

Δοκίμασες το Windtre.

Link to comment
Share on other sites

Κεντρική πλατεία Λάρισας και ταχυδρομείου δεν είδα 5G πουθενά. 
Ενα τεστ από την πλατεία ταχυδρομείου.

σ. Δεν είχε πολύ κόσμο 

 

EDD4E1F6-F6F6-443A-9D00-B31A531B2F27.png

9316713D-50EA-4A14-8926-1B385C868705.jpeg

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, hercoulis said:

Κεντρική πλατεία Λάρισας και ταχυδρομείου δεν είδα 5G πουθενά. 
Ενα τεστ από την πλατεία ταχυδρομείου.

σ. Δεν είχε πολύ κόσμο 

 

EDD4E1F6-F6F6-443A-9D00-B31A531B2F27.png

9316713D-50EA-4A14-8926-1B385C868705.jpeg

Ήσουν σε micro. Έχει κανονικά…

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Και μια μέτρηση από την 106513 

(5,5 χιλιόμετρα μακριά) 

Με Β3

B762A016-2006-4D35-8403-54ED3106F0B4.png

C6CCDD54-FFD3-4ED5-B7E2-4375E3816309.png

Edited by waeo
Link to comment
Share on other sites

enb201166 (γήπεδο Τούμπας) με lte band 20 εξακολουθεί να μην στέλνει καθόλου δεδομένα. Χαλάει όλη την εικόνα.

Στάλθηκε από το M2101K9G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Just now, VasilisSam said:

enb201166 (γήπεδο Τούμπας) με lte band 20 εξακολουθεί να μην στέλνει καθόλου δεδομένα. Χαλάει όλη την εικόνα.

Στάλθηκε από το M2101K9G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Τις προάλλες ήμουν στο supermarket (αυτό που είναι κάτω από το γήπεδο) και δεν περνούσαν οι κάρτες της Πειραιώς (τι πιο σύνηθες) και λόγω της βλάβης αυτής δεν μπορούσα να πέρασω την καρτα της εθνικής στο apple pay, άφησα τα ψώνια και έφυγα.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, CaptainNickGR said:

Τις προάλλες ήμουν στο supermarket (αυτό που είναι κάτω από το γήπεδο) και δεν περνούσαν οι κάρτες της Πειραιώς (τι πιο σύνηθες) και λόγω της βλάβης αυτής δεν μπορούσα να πέρασω την καρτα της εθνικής στο apple pay, άφησα τα ψώνια και έφυγα.

https://youtu.be/oiNO1CVxo0A

 

Edited by HORGRAP

Life appreciation Guru - Cosmos entropy Analyst -  Gravitational Lensing in SPACE will always be there and  quantum coherence in Photosynthesis always makes my mind blown with viroids and obelisks creating ... Viruses .🙂

- Consciousness happens on the quantum state of our neurons  -

...but what MAKES given COMPUTATION.... CONSCIOUS ??

Consciousness IS A MASSIVE "META" COMPRESSION STATE. ( our experiences and knowledge/ senses COMPRESSED 😉

( COMPRESSION means when you learn THE MODEL OF REALITY and you JUST HAVE TO REMEMBER where are the ... mistakes / gaps to correct and develop AND THEN ...YOU ...compress yourself 😉

Link to comment
Share on other sites

Πόσο κοντά στον σταθμό είσαι;

Powered by POCO X5 Pro 5G / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Αυτή η 800αρα χαλάει όλη την εμπειρία πραγματικά . Μόλις βγει από primary band όλα πάνε ρολόι… Έχει έτσι ποσά χρόνια 🥹

Link to comment
Share on other sites

On 27/1/2023 at 2:49 ΜΜ, georgebad said:

Αυτή η 800αρα χαλάει όλη την εμπειρία πραγματικά . Μόλις βγει από primary band όλα πάνε ρολόι… Έχει έτσι ποσά χρόνια 🥹

Θα το φτιάξουν…

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, mixtri said:

Θα το φτιάξουν…

-1 τρύπα στην Πυλαία τουλάχιστον στο ένα κομμάτι αν το φτιαξουν

Άντε να μπει και n78 να γίνει χαμός

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...