Jump to content

4G LTE


georgemv
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1 hour ago, Chrischal1908 said:

Καθόλου δεν έχουν αναβαθμίσει το δίκτυο εκεί;;; Πάμε για 80% πληθυσμιακή σε 2 μήνες.

Όχι δεν υπάρχει τίποτα αναβαθμισμένο στην περιοχή των Φαρσάλων, Σοφάδων και Παλαμά. Ωστόσο, τα RBS έχουν ρυθμιστεί άψογα και τα αποτελέσματα είναι εξαιρετικά. Σοφάδες έχουμε θέμα με τη χωρητικότητα...

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • mixtri

    1480

  • georgemv

    732

  • cmvr

    1008

  • georgebad

    1099

Σοφάδες Καρδίτσας full network vs empty network. Λίγο πολύ όλοι έχουν κοσμοτε άρα αξίζει να παίξει αναβάθμιση σύντομα.

 

Screenshot_2022-09-16-06-17-30-748_org.zwanoo.android.speedtest.jpg

Screenshot_2022-09-16-06-16-55-422_org.zwanoo.android.speedtest.jpg

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

https://i.imgur.com/0vfAz0W.jpg

Λιβαδειά 

Εντός σπιτιού.

https://i.imgur.com/n21UABE.jpg

Η κοσμοτε επαθε βονταφον🤣🤣

τι τραγικα upload ειν αυτα?

Edited by Nickchris36
Pocophone F3 5G
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Nickchris36 said:

https://i.imgur.com/0vfAz0W.jpg

Λιβαδειά 

Εντός σπιτιού.

https://i.imgur.com/n21UABE.jpg

Η κοσμοτε επαθε βονταφον🤣🤣

τι τραγικα upload ειν αυτα?

Μπά η Vodafone έπαθε cosmote και σέρνεται 🤣🤣🤣🤣🤣🤣

 

Edited by cmvr

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, cmvr said:

Μπά η Vodafone έπαθε cosmote και σέρνεται 🤣🤣🤣🤣🤣🤣

 

Το λες και έτσι!

🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣😋

Είναι γιγα νετγουρκς και τα δύο 

Pocophone F3 5G
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, CosMap said:

Χθες μιλούσαμε για την 3611 μετά πέρασα από την Νάουσα και είδα κάτι αλλαγές. Με το παλιό micro 3996 και την οπτική ίνα πήγε 300 down 300 up!!! Που να έρθει και νέος εξοπλισμός τι θα αλλάξει! Τα υπόλοιπα 3702 και 3181 είναι παρατημένα όσο κοντά πας παραμένουν μονοψήφια κι αν δεις ποτέ internet! Η 3702 τζάμπα υπάρχει εκεί ευτυχώς που τα κινητά το κάνουν bypass και πάει στο 3108 αλλιώς...

Επίσης στην γνωστή καφετέρια με θέα είδα ότι τα 3336 και 3729 δυνάμωσαν λιγάκι ειδικά η 3336 πρέπει να παίρνει πλέον από οπτική αντί για λινκ; Κάποτε σερνόταν και τώρα είδα σχεδόν 200! Επίσης πρέπει να αλλάξει τα πάνελ γιατί το μόνο που κατάφερε είναι να στέλνει προς Νάουσα και δεν έχει προς το χωριό μέσα και δεν έχει όλος ο Κοπανός σήμα! Τόσο καλος είναι ο σταθμός εκεί. Η 3729 απλά είναι άδεια και δεν έχει κίνηση τουλάχιστον έχει χωρητικότητα! Με το καλό να ξανάρθετε εδώ πάνω να αλλάξετε όλες τις κεραίες ακούς cosmote?

Ήρθαν οι 1000αρες επιτέλους σας τα είπα από προχθές τότε στην Έδεσσα και ήρθε και Νάουσα και Γιαννιτσά. 1000 down και 1000 up ήταν σε test mode και τώρα προσφέρονται μόνο σε business με dia. Οι οικιακοί παίρνετε απλά δυστυχώς το 10%. Έρχεται και νέο fritzbox το 5530 που θα δίνεται πρώτα στις 1000αρες και μετά στις 500αρες. Οι 200αρες καταργήθηκαν και γίνεται ήδη autoupdate με τα ίδια λεφτά στα 300.

Σε λίγο καιρό με τέτοιο ρυθμό όχι μόνο όλα τα σπίτια αλλά και όλες οι κεραίες θα παίρνουν οπτική ίνα με αποτέλεσμα να έχει σύντομα πάνω από 1000 τουλάχιστον σε micro όπως έχει στην Κρήτη και Πελοπόννησο! Κάποτε λέγαμε micro της πλάκας και τώρα λέμε έχει micro με @@. Έχει διαφορά τελικά.

Παίζει να περάσω σήμερα από 3677 κι αν βρω χρόνο και προλάβω θα βγάλω και φωτό την κεραία.

 

Edit: Τα 1000mbps έρχονται άνετα στο wifi για όσους έχουν το μαύρο ΖΤΕ Η1600 καθώς και στο speedport smart απλώς έχει περιορισμό στο ethernet και δεν παίρνεις πλήρως τα 1000 ενώ στο wifi είναι ισχυρότερο! Για αυτό και τα νέα fritzbox απλά λόγω 10gbit θύρας πρέπει σε μερικά pc να μπει νέου τύπου ethernet για 10gbit και καλό σερφαρισμα.

Παίζει να αναβαθμίσει καθολικά έως το τέλος του έτους;;

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Chrischal1908 said:

Παίζει να αναβαθμίσει καθολικά έως το τέλος του έτους;;

Αυτό μονό οι ίδιοι το ξέρουν. 

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, cmvr said:

Αυτό μονό οι ίδιοι το ξέρουν. 

Στην περιοχή που "πονάω", δεν αναγνωρίζετε κάποιο πρόβλημα και δεν υπάρχει κάποιος σχεδιασμός για εργασίες.... 

Οπότε δυτικό Κιλκίς, όχι δεν παίζει, κατά τα δικά τους λεγόμενα, να αναβαθμίσουν ως το τέλος του χρόνου. 

"Το τέλος του χρόνου..." έχει μια άλλη αισθητική, "τέλος του έτους" φαντάζομαι ότι εννοείς, άλλο το "τέλος του χρόνου 😁

http://www.whylinuxisbetter.net/index_el.php?lang=el

Προφανώς, καλό είναι να μην χάνουμε την μπάλα και νομίζουμε ότι κάθε προϊόν που βγάζει η κάθε εταιρία, έχει target group εμάς!

(έχω πάρει άδεια για την χρήση της υπογραφής)

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, andreasomageiras said:

Στην περιοχή που "πονάω", δεν αναγνωρίζετε κάποιο πρόβλημα και δεν υπάρχει κάποιος σχεδιασμός για εργασίες.... 

Οπότε δυτικό Κιλκίς, όχι δεν παίζει, κατά τα δικά τους λεγόμενα, να αναβαθμίσουν ως το τέλος του χρόνου. 

"Το τέλος του χρόνου..." έχει μια άλλη αισθητική, "τέλος του έτους" φαντάζομαι ότι εννοείς, άλλο το "τέλος του χρόνου 😁

Μπορεί να εννοούντο τέλος του 2023 🤣🤣🤣🤣🤣

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, CosMap said:

Η 3677 έρχεται από Γουρνοσοβο μάλιστα. Το Γιαννακοχώρι κάποτε είχε κεραία τώρα γιατί δεν υπάρχει δεν ξέρω.

Εν τω μεταξύ ήρθαν εκεί οι 100αρες vdsl από τα 50 που είχαν.

IMG_20220916_145305.thumb.jpg.36e8bfdb57152721e955cf2c71f437db.jpg

Ελπίζω να δω μέσα στο ΣΚ τώρα αν όλα πάνε καλά τον Νομό Κιλκίς και ειδικά τα εκτός σύνορα τι γίνεται.

Edit: Στην διαδρομή όπως πάντα  έβγαλε από Παλαίφυτο μέχρι και Αμπελόκηπους εννοείται πιάνει τόσο μακριά το 5G για βουνά. Όλα καλά.

Όταν πιάσεις ανατολικά της Εδέμ, έ, του Κιλκίς εννοώ, να σε κάνω καφέ. Ελληνικό καφέ και λουκούμι 🥹

27 minutes ago, CosMap said:

@andreasomageirasσε περίπτωση που δεν μπορέσω να κατέβω προς τα εκεί θα ήθελα μέσα στην Αξιούπολη και εντός της Γουμένισσας και τον δρόμο προς Γρίβα λείπουν 3 κεραίες συνολικά στον χάρτη.

Αξιούπολη, δε λέω για μετρήσεις, δουλεύει το δίκτυο. 

Αν πιάσεις Γουμένισσα αρχίζεις να νιώθεις ότι σου λείπει η κάλυψη, προς Γρίβα... (δε θα σου πω) 

Εκεί που είναι σαν τυρί (κασέρι) με τρύπες είναι ανεβαίνοντας από Πολύκαστρο προς Πευκοδάσος. 

Αν κάνεις γενική ανάλυση, πες μου κι εμένα ποια να είναι η επόμενη σύνδεση μου. 

Αν βγάλεις άκρη, κάνω τον καφέ τσίπουρο με μεζέ 😁

Edited by andreasomageiras

http://www.whylinuxisbetter.net/index_el.php?lang=el

Προφανώς, καλό είναι να μην χάνουμε την μπάλα και νομίζουμε ότι κάθε προϊόν που βγάζει η κάθε εταιρία, έχει target group εμάς!

(έχω πάρει άδεια για την χρήση της υπογραφής)

Link to comment
Share on other sites

Χωριό Συκή Μαγνησίας.

Η κάλυψη είναι περιφερειακή δεν υπάρχει σταθμός στο χωριό. Είτε από Σκιάθο είτε από Καλλιθέα.

 

Screenshot_2022-09-16-18-17-12-684_org.zwanoo.android.speedtest.jpg

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, CosMap said:

Υπάρχει μέσα στην Αξιούπολη κεραία στα χαρτιά και στον χάρτη όχι.

Επίσης υπάρχει και μέσα στην Γουμένισσα και πάλι δεν το έχει ακόμα.

Και μια καινούργια από το 2019 βγαίνοντας από Γουμένισσα προς Γρίβα επίσης δεν το έχει ακόμα.

Αν τύχει να περάσεις κάνε καταγραφή και σε 4G και σε 2G. 

Αποκλείεται να μην έχει κάλυψη ακόμα και από την Φιλυριά! Στην τελευταία απότομη κατηφόρα στροφή που έχει 5 εκκλησάκια δυστυχώς κρίμα αυτούς που έχασαν ζωές εκεί πέρα εκεί δεν έχει καθόλου σήμα κανένας από τους 3!!! Είναι ακριβώς τα όρια Κιλκίς Πέλλας! Το χειρότερο; Δεν μπορείς ούτε 112. Μόνο ο δορυφόρος θα σώσει τώρα λέμε τώρα και βλέπουμε.

 

 

 

Θέλω φροντιστήριο..... 

Τι είναι αυτά που με λες, πως θα κάνω εγώ; 

😂😂😂

http://www.whylinuxisbetter.net/index_el.php?lang=el

Προφανώς, καλό είναι να μην χάνουμε την μπάλα και νομίζουμε ότι κάθε προϊόν που βγάζει η κάθε εταιρία, έχει target group εμάς!

(έχω πάρει άδεια για την χρήση της υπογραφής)

Link to comment
Share on other sites

Θέλω φροντιστήριο..... 
Τι είναι αυτά που με λες, πως θα κάνω εγώ; 

Εννοεί στην εφαρμογή cellmapper να ανοίξεις καθώς κινείσαι σ αυτά τα μέρη να κάνει καταγραφή της "δύναμης" του σήματος (dbm) και αυτά ανεβαίνουν στην εφαρμογή η οποία τα εμφανίζει εικονικά μες στο χάρτη. Επίσης βγάζει τις θέσεις των σταθμών στο περίπου. Έχεις Android?

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

https://www.speedtest.net/my-result/i/5280492021

Σερρες 3094 . ΜΗ αναβαθμισμένος σταθμος . Το ότι κραταει ακόμα με εντυπωσιάζει . Επίσης , διχνει την εξερετικη δουλειά που έχουν κάνει οι 103101 και 103093 στο κέντρο ππυ έχουν n78 + gigabit lte. Τελος μου προσφέρουν το gigamax unlimited σε γελοία τιμή (χαμηλότερη από οποιοδήποτε άλλο unlimited άλλης εταιρίας) Σκφτομαι να το κάνω χθες αφού είναι υπόδειγμα η εταιρία στις περιοχές μου . Ξέρετε ποιο είναι το data limit σε roaming ?

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, georgebad said:

https://www.speedtest.net/my-result/i/5280492021

Σερρες 3094 . ΜΗ αναβαθμισμένος σταθμος . Το ότι κραταει ακόμα με εντυπωσιάζει . Επίσης , διχνει την εξερετικη δουλειά που έχουν κάνει οι 103101 και 103093 στο κέντρο ππυ έχουν n78 + gigabit lte. Τελος μου προσφέρουν το gigamax unlimited σε γελοία τιμή (χαμηλότερη από οποιοδήποτε άλλο unlimited άλλης εταιρίας) Σκφτομαι να το κάνω χθες αφού είναι υπόδειγμα η εταιρία στις περιοχές μου . Ξέρετε ποιο είναι το data limit σε roaming ?

Έχω φτιάξει τα πινακάκια των συμβολαίων στο παρακάτω θέμα μπορείς να δεις όλα τα χαρακτηριστικά τους.

https://myphone.gr/forum/topic/181416/?do=findComment&comment=7095298

 

 

 

 

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, georgebad said:

https://www.speedtest.net/my-result/i/5280492021

Σερρες 3094 . ΜΗ αναβαθμισμένος σταθμος . Το ότι κραταει ακόμα με εντυπωσιάζει . Επίσης , διχνει την εξερετικη δουλειά που έχουν κάνει οι 103101 και 103093 στο κέντρο ππυ έχουν n78 + gigabit lte. Τελος μου προσφέρουν το gigamax unlimited σε γελοία τιμή (χαμηλότερη από οποιοδήποτε άλλο unlimited άλλης εταιρίας) Σκφτομαι να το κάνω χθες αφού είναι υπόδειγμα η εταιρία στις περιοχές μου . Ξέρετε ποιο είναι το data limit σε roaming ?

Νομίζω 60gb.

μια χαρά είναι τα παλιά rbs αν έχουν φάσμα. Σταθερά.

Edited by mixtri

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, georgebad said:

https://www.speedtest.net/my-result/i/5280492021

Σερρες 3094 . ΜΗ αναβαθμισμένος σταθμος . Το ότι κραταει ακόμα με εντυπωσιάζει . Επίσης , διχνει την εξερετικη δουλειά που έχουν κάνει οι 103101 και 103093 στο κέντρο ππυ έχουν n78 + gigabit lte. Τελος μου προσφέρουν το gigamax unlimited σε γελοία τιμή (χαμηλότερη από οποιοδήποτε άλλο unlimited άλλης εταιρίας) Σκφτομαι να το κάνω χθες αφού είναι υπόδειγμα η εταιρία στις περιοχές μου . Ξέρετε ποιο είναι το data limit σε roaming ?

Πόσο σου το δίνουν?Εγώ πληρώνω 54

Edited by Nickchris36
Pocophone F3 5G
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Nickchris36 said:

Πόσο σου το δίνουν?Εγώ πληρώνω 54

26.9. Εντυπωσιάστηκαν ακόμα και τα παιδιά μέσα . Ποτέ λέει δεν τους το έχει δωσει τόσο χαμηλα

Link to comment
Share on other sites

Αυτά είναι τα καλά του ανταγωνισμού, αναγκάζουν τις εταιρείες να κάνουν τέτοιες κινήσεις.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, georgebad said:

26.9. Εντυπωσιάστηκαν ακόμα και τα παιδιά μέσα . Ποτέ λέει δεν τους το έχει δωσει τόσο χαμηλα

Μπράβο, πολύ καλή τιμή!!!!

1 minute ago, p_k said:

Αυτά είναι τα καλά του ανταγωνισμού, αναγκάζουν τις εταιρείες να κάνουν τέτοιες κινήσεις.

Ε ναι,καιρός δεν είναι?😊

Pocophone F3 5G
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...