Jump to content

4G LTE


georgemv
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

3 ώρες πριν, doganos said:

Δημοσιογραφία επιπέδου πουλιντζερ.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • mixtri

    1480

  • georgemv

    732

  • cmvr

    1008

  • georgebad

    1099

Ρεκόρ! 

Check out my Speedtest result! How fast is your internet? https://www.speedtest.net/my-result/a/8611604692

 

(Αρνητικό)

 

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Βρέθηκα για λίγες μέρες στην Κέρκυρα (10-18 Αυγουστου) τόσο στην πόλη όσο και σε αρκετές παραλίες, πλην της Νότιας πλευράς. Η εμπειρία ιδιαίτερα κακή. Το κινητό σε LTE only, σήμα επαρκές αλλά να μην περνάνε data, οι κλήσεις να έρχονται σε SMS. Το διάστημα που θυμάμαι να λειτουργεί ΟΚ η σύνδεση είναι για πολύ πολύ λίγο μέσα στη μέρα και συνήθως πάνω στις μετακινήσεις μας. Απ την άλλη, κάναμε τέλειες διακοπές χωρίς να είμαστε πάνω από ένα κινητό 😜

Screenshot_2022-08-18-13-18-33-563_ua.com.streamsoft.pingtoolspro.jpg

Edited by manzoump
Typo

Galaxy A54 54 - COSMOTE Gigamax Umlimited

Link to comment
Share on other sites

Και πέρσι τον Αύγουστο όταν ήταν πηχτρα από κόσμο η Cosmote σερνόταν. Στην πόλη εκτός από 2 κεραίες το δίκτυο είναι παλιό. Αν ερχόσουν χειμώνα κάτι θα γινόταν. Επίσης στο υπόλοιπο νησί έχει κεραίες μεν, αλλά πώς να το κάνουμε,δεν φτάνουν παντού. Στο χωριό μου (Αυλιώτες) η Cosmote έχει θέμα και οι αλλες 2 φουλ σημα.

Αν είσαι εσύ αυτός που πέρασε κεραίες στο Cellmapper, επιτέλους εχουμε ένα μπουσουλα για το πού αναβαθμίστηκε το δίκτυο. Στη βόρεια Κέρκυρα είναι όλο παλιό δίκτυο. Τα αναβαθμισμένα είναι στην κεντρική και νότια Κέρκυρα μόνο και δεν είναι πολλά.

Πονεμένη ιστορία η κινητή και πολύ περισσότερο η σταθερή και DSL στην Κέρκυρα.

Poco X3 Pro

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, georgeavl3 said:

Και πέρσι τον Αύγουστο όταν ήταν πηχτρα από κόσμο η Cosmote σερνόταν. Στην πόλη εκτός από 2 κεραίες το δίκτυο είναι παλιό. Αν ερχόσουν χειμώνα κάτι θα γινόταν. Επίσης στο υπόλοιπο νησί έχει κεραίες μεν, αλλά πώς να το κάνουμε,δεν φτάνουν παντού. Στο χωριό μου (Αυλιώτες) η Cosmote έχει θέμα και οι αλλες 2 φουλ σημα.

Αν είσαι εσύ αυτός που πέρασε κεραίες στο Cellmapper, επιτέλους εχουμε ένα μπουσουλα για το πού αναβαθμίστηκε το δίκτυο. Στη βόρεια Κέρκυρα είναι όλο παλιό δίκτυο. Τα αναβαθμισμένα είναι στην κεντρική και νότια Κέρκυρα μόνο και δεν είναι πολλά.

Πονεμένη ιστορία η κινητή και πολύ περισσότερο η σταθερή και DSL στην Κέρκυρα.

Poco X3 Pro
 

Είχα όντως Cellmapper ανοιχτό σε όλες τις διαδρομές μου. Ήμουν στην Κέρκυρα και τον Μάρτιο, δεν πρόλαβα όμως να δω πώς ήταν τότε το δίκτυο.

Galaxy A54 54 - COSMOTE Gigamax Umlimited

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, manzoump said:

Βρέθηκα για λίγες μέρες στην Κέρκυρα (10-18 Αυγουστου) τόσο στην πόλη όσο και σε αρκετές παραλίες, πλην της Νότιας πλευράς. Η εμπειρία ιδιαίτερα κακή. Το κινητό σε LTE only, σήμα επαρκές αλλά να μην περνάνε data, οι κλήσεις να έρχονται σε SMS. Το διάστημα που θυμάμαι να λειτουργεί ΟΚ η σύνδεση είναι για πολύ πολύ λίγο μέσα στη μέρα και συνήθως πάνω στις μετακινήσεις μας. Απ την άλλη, κάναμε τέλειες διακοπές χωρίς να είμαστε πάνω από ένα κινητό 😜

Screenshot_2022-08-18-13-18-33-563_ua.com.streamsoft.pingtoolspro.jpg

Δεν έχει αναβαθμιστεί ακόμα το δίκτυο στην Κέρκυρα. Ωστόσο η κακή εμπειρία παραμένει κακή. 🙂 Κι εγώ δεν είχα τρελαθεί με την κοσμοτε το 2017 στην Κέρκυρα. Αλλά από τις άλλες ήταν πολύ καλύτερη… η μια είχε μόνο 3η γενιά και η άλλη 2η…

Edited by mixtri

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Πέρασαν πέντε χρόνια από τότε.

Powered by POCO X5 Pro 5G / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, p_k said:

Πέρασαν πέντε χρόνια από τότε.

Δε διαφωνώ. Η εμπειρία μου ήταν κακή όμως. 2017.

Τα πάντα ρεί, όπως δείχνει και η αναβάθμιση του δικτύου της κοσμοτε που μεγαλώνει το χάσμα με τον ανταγωνισμό.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Πολύ σωστά το έθεσες.

Τα πάντα ρει.

Powered by POCO X5 Pro 5G / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, georgeavl3 said:

Και πέρσι τον Αύγουστο όταν ήταν πηχτρα από κόσμο η Cosmote σερνόταν. Στην πόλη εκτός από 2 κεραίες το δίκτυο είναι παλιό. Αν ερχόσουν χειμώνα κάτι θα γινόταν. Επίσης στο υπόλοιπο νησί έχει κεραίες μεν, αλλά πώς να το κάνουμε,δεν φτάνουν παντού. Στο χωριό μου (Αυλιώτες) η Cosmote έχει θέμα και οι αλλες 2 φουλ σημα.

Αν είσαι εσύ αυτός που πέρασε κεραίες στο Cellmapper, επιτέλους εχουμε ένα μπουσουλα για το πού αναβαθμίστηκε το δίκτυο. Στη βόρεια Κέρκυρα είναι όλο παλιό δίκτυο. Τα αναβαθμισμένα είναι στην κεντρική και νότια Κέρκυρα μόνο και δεν είναι πολλά.

Πονεμένη ιστορία η κινητή και πολύ περισσότερο η σταθερή και DSL στην Κέρκυρα.

Poco X3 Pro
 

Οι κεραίες που έχει στο νησί είναι παλιάς τεχνολογίας και χαμηλού κέρδους. Όταν αλλάξουν το σήμα θα είναι αρκετά καλύτερο. Ειδικά το uplink.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites




Δεν έχει αναβαθμιστεί ακόμα το δίκτυο στην Κέρκυρα. Ωστόσο η κακή εμπειρία παραμένει κακή.  Κι εγώ δεν είχα τρελαθεί με την κοσμοτε το 2017 στην Κέρκυρα. Αλλά από τις άλλες ήταν πολύ καλύτερη… η μια είχε μόνο 3η γενιά και η άλλη 2η…


Καμία σχέση αυτό που θυμάσαι το 2017 με αυτό που υπάρχει τώρα. Τα έχω ζήσει για αυτό το λέω. Και αυτό ισχύει περισσότερο για τις και .
Και για να προλάβω, τέλος το O(ff) T(opic)
Poco X3 Pro


Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, georgeavl3 said:



 

 


Καμία σχέση αυτό που θυμάσαι το 2017 με αυτό που υπάρχει τώρα. Τα έχω ζήσει για αυτό το λέω. Και αυτό ισχύει περισσότερο για τις emoji838.png και emoji837.png.
Και για να προλάβω, τέλος το O(ff) T(opic)
Poco X3 Pro

 

 

Ο λόγος που το έγραψα είναι ότι η εμπειρία μας εξαρτάται πολύ από το timing. Συμφωνώ μαζί σου.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ένα έχω ψηλό-καταλάβει . Θέλουν να διώξουν τα νοκια . Και το εχουβ καταφέρει . Σε Ολη την νότια Ελλάδα σε 4-5 Nokia να συνδέθηκα το πολύ 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ένα έχω ψηλό-καταλάβει . Θέλουν να διώξουν τα νοκια . Και το εχουβ καταφέρει . Σε Ολη την νότια Ελλάδα σε 4-5 Nokia να συνδέθηκα το πολύ 
Και γω το ίδιο έχω καταλάβει. Ουσιαστικά ολική ανακατασκευή του δικτύου, χωρίς να το "χαλάνε" σε κάθε μέρος που αναβαθμίζουν για μεγάλο χρονικό διάστημα λόγω ρυθμίσεων κλπ. Σε άλλα νέα, αναβαθμίζουν τάχιστα απ ο, τι είδα Αρκαδία και συγκεκριμένα στη περιοχή της Τρίπολης, Τεγέα και προς Άστρος. Δεν το περίμενα αλλά πάνε γρήγορα. Όμως μέσα σε κόσμο που βρέθηκα σε πανήγυρις τοπικής εκκλησίας ανήμερα της Παναγίας, δεν μπορούσα να χρησιμοποιήσω δεδομένα. Έβγαζε μόνο κλήσεις και πολλές φορές έριχνε σε edge. Αυτό έχει να κάνει με κάποια settings που δεν έχουν κάνει ακόμα επειδή αναβάθμισαν πρόσφατα ή έτσι είναι η συμπεριφορά του δικτύου όταν πέφτουν πολλές συσκευές μαζί; Γτ μόλις απομακρύνουν και έβγαινα από "συμφόρηση", έστρωνε και βαραγε καλά. Ανεβάζω και ένα screenshot να δείτε αν κάτι δεν πήγαινε καλά στο σήμα (#205218). Προς το χωριό πάλι μετά που κατευθύνθηκα προς Άστρος , με διαφορά η καλύτερη (#105384) 5e2efbb6123d45fa75cf551f46e4a5f0.jpg7388bfc762c3eeffca5d95976440f235.jpg1f947c3ee5fe8ac7e730916605bfa69b.jpg

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, johnny_htc said:

Και γω το ίδιο έχω καταλάβει. Ουσιαστικά ολική ανακατασκευή του δικτύου, χωρίς να το "χαλάνε" σε κάθε μέρος που αναβαθμίζουν για μεγάλο χρονικό διάστημα λόγω ρυθμίσεων κλπ. Σε άλλα νέα, αναβαθμίζουν τάχιστα απ ο, τι είδα Αρκαδία και συγκεκριμένα στη περιοχή της Τρίπολης, Τεγέα και προς Άστρος. Δεν το περίμενα αλλά πάνε γρήγορα. Όμως μέσα σε κόσμο που βρέθηκα σε πανήγυρις τοπικής εκκλησίας ανήμερα της Παναγίας, δεν μπορούσα να χρησιμοποιήσω δεδομένα. Έβγαζε μόνο κλήσεις και πολλές φορές έριχνε σε edge. Αυτό έχει να κάνει με κάποια settings που δεν έχουν κάνει ακόμα επειδή αναβάθμισαν πρόσφατα ή έτσι είναι η συμπεριφορά του δικτύου όταν πέφτουν πολλές συσκευές μαζί; Γτ μόλις απομακρύνουν και έβγαινα από "συμφόρηση", έστρωνε και βαραγε καλά. Ανεβάζω και ένα screenshot να δείτε αν κάτι δεν πήγαινε καλά στο σήμα (#205218). Προς το χωριό πάλι μετά που κατευθύνθηκα προς Άστρος , με διαφορά η καλύτερη (#105384) 5e2efbb6123d45fa75cf551f46e4a5f0.jpg7388bfc762c3eeffca5d95976440f235.jpg1f947c3ee5fe8ac7e730916605bfa69b.jpg

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Είσαι με οριακό σημα για αυτό σε ρίχνει σε 2G

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, CosMap said:

Κεραία 3181 Νάουσα Χ

Το πιο χάλια μέρος έξω από την Νάουσα είναι ο Άγιος Νικόλαος. Ακόμα και κάτω από την κεραία δεν πήγε ούτε 2mbps δυστυχώς. Τα volte συνέχεια drop στην συγκεκριμένη κεραία. Internet τελείως unstable με 4ψηφια ping. Παίζει πρόβλημα με backhaul δεν εξηγείται αλλιώς. Δεν ήξερα ότι είχε 4 κατευθύνσεις τελικά. Οι 3 είναι με σκέτο Β3 και μόνο μια είναι με Β3+Β20 ναι αυτή που φτάνει μέχρι το χωριό μου και μας ταλαιπωρεί αφάνταστα.

IMG_20220820_145133.thumb.jpg.c052961ec2d1d779989410ce5681ce66.jpgIMG_20220820_142731.thumb.jpg.6bd1df40fd96448319ca15cddb1315a0.jpgIMG_20220820_142102.thumb.jpg.8281033550076e0417ae75820db48b1c.jpgIMG_20220820_142109.thumb.jpg.368267dd63f30ad8c5c7bd714a141367.jpgIMG_20220820_141134.thumb.jpg.0ab6c20f20d658fbb3578f3b8b036a35.jpg

IMG_20220820_141152.thumb.jpg.d6a1611c055b08a6e8a0e8f025763596.jpg

Σχετικά με τις άλλες 2 καλύτερα να μην το συζητήσουμε ούτε για το ντεμεκ 5G αλλά μέχρι και την πετρελαιογεννητρια έχουν ακόμα για backup ούτε καν ups!

IMG_20220820_141210.thumb.jpg.aa81bbd43e125f1e6bd837a08a709b38.jpg

Μετά ας διαφημίζουν green network και πράσινα άλογα με αυτά που κάνουν μολύνουν το περιβάλλον αλλά ας μην βγω off topic τώρα με τις άλλες. Σαν την Cosmote δεν έχει κι ας έχει αυτή ακόμα πρόβλημα που δεν επιλύθηκε.

Ξέρεις αν έχει ίνες ο σταθμος ; 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, CosMap said:

Δυστυχώς τα panel της βλέπουν το κτίριο του ΟΤΕ της Νάουσας αλλά πρέπει να έχει σήμα καμπάνα το link αλλά ταχύτητες γιοκ.

Επίσης για τις άλλες 2 (λίγο off) έχει πάρα πολλά μεγάλα τύμπανα που έχει κορμό μεγάλο αλλά δεν δικαιολογείται τέτοιες χαμηλές ταχύτητες με την καμία όμως.

Οπτικές ίνες μέχρι πριν βγεις από τον Άγιο Νικόλαο έχει τερματίζει σε μια καμπίνα από εκεί και πέρα δεν υπάρχει. Μακάρι να σκάβανε αλλά 2 χιλιόμετρα δεν είναι μακριά. Η 3108 κτίριο ΟΤΕ είναι με οπτική και θα είναι από τις πρώτες με SA n28 και n78 του χρόνου μαζί με τα Γιαννιτσά τις Σέρρες και τις αποθήκες ΟΤΕ Βέροιας 3161 (μακάρι να ανοίξει και κέντρο 3096 σύντομα) καθώς και τις μεγάλες κεραίες της Θεσσαλονίκης όπως 1002, 1006, 1007, 1008, 1010, 1011, 1012, 1014, 1016, 1017, 1018, 1019, 1020, 1021, 1022, 1026, 1039, 1048, 1051, 1052, 1054, 1055, 1058, 1064, 1065, 1078, 1082, 1111, 1118 (ναι καλά είδατε και την καινούργια στα μετέωρα), 1137, 1270 όλες αυτές έχουν οπτική ίνα από το κτίριο κανονικά για όλες τις άλλες ακόμα δεν ξέρω αλλά έχουν μετά την δυνατή οπτική επαφή για ασύρματη μεταφορά πολλών gbps σε ένα link κατά τα άλλα ο χρόνος θα δείξει. Σίγουρα δεν θα έχουν και οι άλλες SA αλλά πολύ αργότερα να υπολογίσετε.

Ούπς τα έγραψα αυτά στο θέμα του 4G μπερδεύτηκα.

Σέρρες περιμενουμε να άνοιξη με 5G η 3094 . Από ότι φαίνεται μέχρι να σκάψουν δεν το βλέπω . Νταξει δεν είναι ότι σέρνεται αλλά δεν πάει και εξερετικα . Η 3093 στο κέντρο των Σερρών ήταν από τους πρώτους σταθμούς που αναβάθμισαν μαζί με την 3101 . Πήραν κατευθείαν n78 και οι δυο και έχουν φέρει την cosmote σε τρελό advantage . 
n78 έχουν οι

1051,1072,1052,1010,1011,1012,1014,1016,1018,1019,1020,1021,1141,1140,1026,1137 και ίσως η 1274. Για εμένα ΑΜΕΣΗ προσθήκη επιβάλλεται στους 1022,1166,1078,1111,1017,1055,1118. Αυτά για Θεσσαλονίκη . Έχουμε να δούμε καιρό εργασίες στην Θεσσαλονίκη εκτός από την προσθήκη του 1118 , και του 1083. Υπάρχει και ένα νέο micro το 141080, το οποίο ΔΕΝ είναι στο Επταπύργιο που φαίνεται στο cellmapper . Πέρασα από εκεί και η κατάσταση παραμένει το ίδιο αίσχος με παλιά 

Edited by georgebad
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, CosMap said:

Η 41080 είναι από Επταπύργιο ακριβώς εκεί που το έβαλα γιατί εκεί πάει σήμα καμπάνα -48dBm σε όλες τις συχνότητες με ΤΑ 0 με το που φεύγεις από εκεί χάνει σιγά σιγά το σήμα και μετά σε πάει εννοείται σε άλλη κεραία πόσο μάλλον σε παλιό δίκτυο ανάλογα προς τα πού πας. Δε ξέρω γιατί γίνεται ξανά κόκκινο τις τελευταίες μέρες αντί για πράσινο θα ξαναπεράσω από εκεί μέσα στην βδομάδα πιστεύω.

Επίσης n78 υπάρχουν σχεδόν σε όλες τις κεραίες απλά δεν τις έχεις προσέξει. Οι 2 micro που είναι μια στην Αμύνης και μια πλατεία συντριβανιού έχει μόνο n28 αλλά κι αυτές τώρα πρόσφατα έγιναν γιατί παλιά έβρισκε n28 από αλλού. 

Όσο αφορά την 1118 στα Μετέωρα επειδή είναι καινούργια και επειδή όλοι κράζουν για ξηλωμα για λόγους ασφαλείας ακόμα δεν έχει ανοίξει άλλη μεγάλη συχνότητα αλλά σταμάτησαν να παίζουν οι wind/vf μέχρι νεωτέρας. Πέτυχα τότε ένα 5ψηφιο id εκεί και με Β28 αλλά λόγω "επανάστασης" έμεινε ο σταθμός στάσιμη μέχρι να λυθεί το δικαστήριο γιατί έκανε μήνυση και ο δήμαρχος και μακάρι να μην φύγει από εκεί η κεραία.

Στις Σέρρες η 3094 που είναι όλα τα ραδιόφωνα και τα τηλεοπτικά κανάλια έπρεπε ήδη να γίνει 5G και δυστυχώς το χάλι είναι ακριβώς το ίδιο και με την Παναγιά Ξάνθης και με τον Κορυλοβο Δράμας και με τον δικό μας Άγιο Νικόλαο Νάουσας (κάποτε είχαμε κι εμείς ραδιόφωνα εδώ πάνω) λες και τα άφησαν επίτηδες έτσι (όχι σαν τις άλλες που εκπέμπουν ραδιόφωνα για τα μάτια του 5G) και δυστυχώς οι ταχύτητες είναι τραγικές λόγω παρεμβολών! Ώρες ώρες βαράει κάτι SNR κι ας μην έχει κόσμο μέσα. Επιτέλους πρέπει να το καταλάβει η εταιρία ότι πρέπει να αναβαθμίσει και τις κεραίες "ραδιόφωνα" γιατί άλλο TM3 κι άλλο ΤΜ4. Άλλο 2x2 κι άλλο 4x4. Έχει σημασία αυτά που λέω. Τέλος πάντων.

Edit: Υπάρχουν και κεραίες με 1x1 αλλά το γιατί δεν ξέρω.

Τι να σου πω . Λες να ήταν down το micro στο Επταπύργιο; Γιατί δεν συνδέθηκα καθόλου σε αυτό . Και ήμουν στα 3 μέτρα . Εγώ το κάνω κόκκινο γιατί όταν πέρασα δεν το είδα εκεί . 
 

Massive έχουν αυτές που ανεφερα , την δυνατότητα να συνδεθείς σε 3500 (από γειτουνικους σταθμούς) στην δίνουν όλοι  οι σταθμοί αλλά massive έχουν μόνο αυτόι που ανεφερα . Περνάω κάθε μέρα από τους σταθμούς δεν έχω δει καμία αλλαγή εδώ και καιρό . 
 

Η θέση της 1118 είναι ΕΞΕΡΕΤΙΚΗ . Μπορεί να φωνάζουν όλοι πραγματικά αλλά η εικόνα του δίκτυου έχει αλλάξει τελείως εκεί . Πάει για ξήλωμα όμως όπως τη βλέπω . 
 

Αν μπεις 4χ4 με 90mhz lte στην 3094 και 10mhz n28 θα της δωσει μεγάλη ανάσα , αν και όπως είπα δεν σέρνεται . 

 

Link to comment
Share on other sites

Πολίχνη Θεσσαλονίκης κέντρο 

https://www.speedtest.net/my-result/i/5248090742

1800+800

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος τρόπος να γνωρίζουμε αν μια κεραία είναι συνδεδεμένη με οπτική και όχι μικρό-κυματικά; Πέρα από την εμφάνιση της.
 

Πχ σε αυτήν εδώ· η μεγάλη κεραία τι ρόλο παίζει; Νέα Χιλή, 68100.

Στην γενικότερη περιοχή της Αλεξανδρούπολης είναι η μόνη κεραία που έχει σχετικά καλές ταχύτητες σε 4G (μέγιστη ταχ. καθόδου 335 Mbps κατά τις 07:30 αλλιώς 50 και κάτω) σε σχέση με αυτές που είχα δει σχεδόν σε όλη την Αθήνα.

 

Είχε κάνει τριπλό cc (Β7+Β20+Β3) αν θυμάμαι σωστά.

A654803C-A1AB-4456-A27C-D8CAD56EE26A.jpeg

Edited by waeo
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...