Jump to content

4G LTE


georgemv
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

4 minutes ago, HORGRAP said:

Οσο περίεργο και αν μας φαίνεται υπαρχουν ακομα ραδιοφωνικοί σταθμοί με link για τα βουνα τούς ....στους 1800  ΚΑΙ 800

Ισως είναι παρεμβολές απο καποιο link Ραδιοφωνιααααα. ( φονιά. φονιάς )

Κάνουν έγκλημα τα ραδιόφωνα της περιφέρειας με τις αρμονικές τους.

Ελπίζω να το εντοπίσουν έγκαιρα.

Απολύτως σωστός.

Γνωστό από χρόνια το φαινόμενο.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • mixtri

    1480

  • georgemv

    732

  • cmvr

    1008

  • georgebad

    1099

On 6/7/2022 at 12:13 ΠΜ, HORGRAP said:

Οσο περίεργο και αν μας φαίνεται υπαρχουν ακομα ραδιοφωνικοί σταθμοί με link για τα βουνα τούς ....στους 1800  ΚΑΙ 800

Ισως είναι παρεμβολές απο καποιο link Ραδιοφωνιααααα. ( φονιά. φονιάς )

Κάνουν έγκλημα τα ραδιόφωνα της περιφέρειας με τις αρμονικές τους.

Ελπίζω να το εντοπίσουν έγκαιρα.

Θυμάμαι που ακόμα και η ΕΡΑ είχε link σε παράνομη συχνότητα στο λιμάνι του Βόλου και θέριζε τα 900... Τώρα περιμένουμε από ραδιοφωνικούς σταθμούς ιδιωτικούς να διορθώσουν τα links; Τι φίλτρα να βάλουν αυτοί; Εδώ κλέβουν ρεύμα... Μιλάμε για απίστευτες καταστάσεις.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα να αναβαθμηστει η 3094 στις Σέρρες ..

https://www.speedtest.net/my-result/i/5184750701

τουλαχιστον δεν σέρνεται 

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, hercoulis said:

Περιφερειακός Φαρσάλων. Δίπλα στην κεραία ) 

6A1F0B22-5CD8-4FAB-B7F0-D473FBCF00FB.png

Γνωρίζω που λες. Από τη μια θα πω περίεργο από την άλλη τα μισά Φάρσαλα κοσμοτε έχουν.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

& εμένα περίεργο μου φάνηκε. Τα Φάρσαλα έχουν βουνό και μου κάνει εντύπωση αυτή η κεραία εκεί. Μήπως δεν είναι της cosmote;

Το σήμα καμπάνα αυτό παίζει μεγάλο ρόλο ώστε να έχουν την εταιρεία οι περισσότεροι. 

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, hercoulis said:

& εμένα περίεργο μου φάνηκε. Τα Φάρσαλα έχουν βουνό και μου κάνει εντύπωση αυτή η κεραία εκεί. Μήπως δεν είναι της cosmote;

Το σήμα καμπάνα αυτό παίζει μεγάλο ρόλο ώστε να έχουν την εταιρεία οι περισσότεροι. 

Cosmote είναι. Η κοσμοτε δεν κάνει ραδιόφωνο. Την έβαλε χαμηλά.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Λάρισα πολύ χάλια το σημα τον τελευταίο καιρό, πολύ απογοητευμενος
Έχει αλλάξει εξοπλισμό εκεί;

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, johnny_htc said:

Έχει αλλάξει εξοπλισμό εκεί;

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Ναι.

 

Δε θα έπρεπε. Μήπως έχει πέσει κάτω το τηλέφωνό σου Chris και έχει χαλάσει το RF?

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, mixtri said:

Ναι.

 

Δε θα έπρεπε. Μήπως έχει πέσει κάτω το τηλέφωνό σου Chris και έχει χαλάσει το RF?

Περιφερειακό πάντως που πέρασα το σήμα είναι πολύ μέτριο,ειδικά 5G έχει η εθνική και με το ζόρι ο παλιός και ο περιμετρικός της πόλης.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, Nikolas14 said:

Περιφερειακό πάντως που πέρασα το σήμα είναι πολύ μέτριο,ειδικά 5G έχει η εθνική και με το ζόρι ο παλιός και ο περιμετρικός της πόλης.

Μπορεί να μην έχει αναβαθμίσει παντού. Πάντως κάποιες περιοχές έχουν πάρει νέο δίκτυο.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Στο χάρτη του cellmapper πάντως βλέπω σχεδόν όλες με τετραψήφιο enb και κάνα 2-3 με εξαψηφιο. Πολύ πιθανό να τις έχουν μόλις τοποθετήσει και να μην έχουν ασχοληθεί με configuration κλπ ρυθμίσεις ακόμα. Μάλλον θέλουν να καλύψουν όλη τη πόλη και μετά υποθέτω

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όλες και όλες 3 κεραίες έχουν αναβαθμίσει σε 5G και Ν78 στα κτήρια του ΟΤΕ, και μια καινούργια κεραία στον Σταθμό του ΟΣΕ. Όλες οι υπόλοιπες είναι παλιό δίκτυο. Δεν έχει αλλάξει κάτι εδώ και πάνω από 1 χρόνο.

Edited by cocu
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, cocu said:

Όλες και όλες 3 κεραίες έχουν αναβαθμίσει σε 5G και Ν78 στα κτήρια του ΟΤΕ, και μια καινούργια κεραία στον Σταθμό του ΟΣΕ. Όλες οι υπόλοιπες είναι παλιό δίκτυο. Δεν έχει αλλάξει κάτι εδώ και πάνω από 1 χρόνο.

Η Θεσσαλία μάλλον δεν έχει προτεραιότητα. (Κατά κάποιο τρόπο λογικό).

Τουριστικές περιοχές πρώτα.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mixtri said:

Η Θεσσαλία μάλλον δεν έχει προτεραιότητα. (Κατά κάποιο τρόπο λογικό).

Τουριστικές περιοχές πρώτα.

Ισχύει. Απλά μάλλον κάνουν ό,τι καλύτερο μπορούν. Δεν μπορούν και δεν προλαβαίνουν όλες μαζί. Θα ήταν και κακό για το τελικό αποτέλεσμα  όπως μπορούμε να διαπιστώσουμε και από τις άλλες δύο.. Πάντως δεν μπορείς να πεις ότι πάνε αργά. Προς ενημέρωση πάλι από cellmapper βλέπω ούτε Γιαννενα πχ δεν έχουν αναβαθμίσει που έχει πες εναν Α τουρισμό τώρα καλοκαίρι και κει, αλλά ούτε και άλλες περιοχές πιο τουριστικές κοντά στο εξοχικό μου πχ το Ναύπλιο που έχουν ένα εξαψήφιο πάνω στο κτίριο του ΟΤΕ και λογικά n78 ίσα για να προλάβουν τον τουρισμό κάπως. Πάντως πιστεύω οι περισσότεροι ξένοι με roaming κοσμοτε, μπορεί και να έχουν μείνει με το στόμα ανοιχτό σε σχέση ακόμα με τα δικά τους δίκτυα του εξωτερικού πχ Γερμανία και Ιταλία, που είναι επίσης δυνατά.

Link to comment
Share on other sites

Τουρνουά μπάσκετ στον Άγιο Νικόλα Νάουσας. 
https://www.speedtest.net/my-result/i/5188586732

Link to comment
Share on other sites

Θα περίμενε κανείς μεγαλύτερες ταχύτητες στη συγκεκριμένη τοποθεσία.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, doganos said:

Ν.περαμος Καβάλα.

Την ίδια ώρα wind 50mbps

Screenshot_2022-07-10-13-41-41-71_79d0ff8f9752a3fc32487e6d62330a6a.jpg

Πόσοι συνδρομητές έχουν κοσμοτε όμως;

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Πόσοι συνδρομητές έχουν κοσμοτε όμως;
Σίγουρα πολλοί γιατί έχει ΠΆΡΑ ΠΟΛΎ τουρισμό, και αρκετοί από τους τουρίστες είναι συνδρομητές σε Βουλγάρικες εταιρίες, οι οποίες συνεργάζονται και με cosmote. Μάλλον γι' αυτό έπεσε το δίκτυο λίγο μετά τις αρχές του καλοκαιριού. Πάντως το ότι αυτό το χάλι συνεχίζεται εδώ και ένα μήνα είναι απαράδεκτο.

Στάλθηκε από το NAM-LX9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Giorgos295 said:

Σίγουρα πολλοί γιατί έχει ΠΆΡΑ ΠΟΛΎ τουρισμό, και αρκετοί από τους τουρίστες είναι συνδρομητές σε Βουλγάρικες εταιρίες, οι οποίες συνεργάζονται και με cosmote. Μάλλον γι' αυτό έπεσε το δίκτυο λίγο μετά τις αρχές του καλοκαιριού. Πάντως το ότι αυτό το χάλι συνεχίζεται εδώ και ένα μήνα είναι απαράδεκτο.

Στάλθηκε από το NAM-LX9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Σε εμάς Κεφαλονια που είναι από Αγγλία κυριωσ προτιμάνε Voda+Wind. Μόνο οι Γερμανοί είναι με κοσμοτε και οι Έλληνες. 
Δεν σέρνεται ακόμα στην περιοχή μου.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, Giorgos295 said:

Σίγουρα πολλοί γιατί έχει ΠΆΡΑ ΠΟΛΎ τουρισμό, και αρκετοί από τους τουρίστες είναι συνδρομητές σε Βουλγάρικες εταιρίες, οι οποίες συνεργάζονται και με cosmote. Μάλλον γι' αυτό έπεσε το δίκτυο λίγο μετά τις αρχές του καλοκαιριού. Πάντως το ότι αυτό το χάλι συνεχίζεται εδώ και ένα μήνα είναι απαράδεκτο.

Στάλθηκε από το NAM-LX9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Πάλι καλά να λες με 6mbps . Ύπαρχουν περιοχές μα παλιό διξτυο στα βόρεια που είναι στο 0.5mbps … ΠΡΕΠΕΙ να ανέβουν πάνω να κάνουν δουλειά 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, georgebad said:

Πάλι καλά να λες με 6mbps . Ύπαρχουν περιοχές μα παλιό διξτυο στα βόρεια που είναι στο 0.5mbps … ΠΡΕΠΕΙ να ανέβουν πάνω να κάνουν δουλειά 

Από Σεπτέμβρη τώρα! 

Link to comment
Share on other sites

Αυτή η μέτρηση ήταν στην παραλία με οπτική επαφή με την κεραία. Αν πας μέσα σε σπίτι λίγο πίσω ουσιαστικά δεν έχεις ιντερνέτ. (Αργεί πολύ, σταματάει για λίγο κτλ). 

Η συγκεκριμένη εξυπηρετεί και Ηρακλείτσα που ειδικά τα σκ είναι γεμάτο από κόσμο. Έπρεπε εχθές να την έχουν αναβαθμισει...

 

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...