Jump to content

4G LTE


georgemv
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν έχω ιδέα για το σταθμό. Με αμάξι είμαι και μια χαρά μιλάω 20 λεπτά τώρα με 3 διαφορετικούς μιας και περιμένω ώρα. Δεν βλέπω πως θα μπορούσε να έχει πρόβλημα στην ομιλία αφού έχει μια χαρά 4G και φυσικά παίζουμε με volte. Μήπως ήταν κανένας με αρχαία συσκευή που δεν το υποστηρίζει και μετά το κλείσιμο του 3G δεν έχει επιλογή από το να συνδεθεί με 2G για ομιλία;

Sent from my Galaxy S10e

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • mixtri

    1480

  • georgemv

    732

  • cmvr

    1008

  • georgebad

    1099

4 minutes ago, Mark_K said:

Δεν έχω ιδέα για το σταθμό. Με αμάξι είμαι και μια χαρά μιλάω 20 λεπτά τώρα με 3 διαφορετικούς μιας και περιμένω ώρα. Δεν βλέπω πως θα μπορούσε να έχει πρόβλημα στην ομιλία αφού έχει μια χαρά 4G και φυσικά παίζουμε με volte. Μήπως ήταν κανένας με αρχαία συσκευή που δεν το υποστηρίζει και μετά το κλείσιμο του 3G δεν έχει επιλογή από το να συνδεθεί με 2G για ομιλία;

Sent from my Galaxy S10e
 

Στις αποβάθρες είχε χαμηλό 3G όταν ήταν ενεργό και έπεφτε σε Ε με διακοπές κατά την διάρκεια. Βέβαια αναφέρομαι μέσα στο τρένο στον συρμό

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει κανένα νόημα, από τη στιγμή που δεν υπάρχει 3G. Ότι συσκευή και να έχεις αν είναι παραγωγής μετά το 16 κατά πάσα πιθανότητα θα δουλεύει με volte.

Sent from my Galaxy S10e

Link to comment
Share on other sites

Περιοχή Βυζάντιο , Καλαμαρια 

https://www.speedtest.net/my-result/i/5137499247

Link to comment
Share on other sites

Στις στροφές πάνω στα βουνά των Σερρών μετά το Στρυμωνικο . Εκεί που το ραδιόφωνο είναι ανύπαρκτο , και οι αλλες δυο παιζουν μόνο για κλήσεις , η Cote έχει συνεχόμενη 4G κάλυψη 

https://www.speedtest.net/my-result/i/5139444568

Link to comment
Share on other sites

https://www.speedtest.net/my-result/i/5140165329

Τέρμα μεγάλου Αλεξάνδρου από τον σταθμό ραδιόφωνο που δεν είναι αναβαθμισμένο 

Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα Samsung Galaxy Core i8260 με το οποιο συνδεομουν κανονικα με 3G και ξαφνικα καπου μεσα στο Φεβρουαριο μου το γυρισε το σημα σε Ε. Απο τοτε δουλευει ετσι. Σερνει πλεον δλδ.

Ειναι απο την καταργηση του 3G ετσι? να μην ψαχνω την συσκευη για προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Θεσσαλονικη Νέα Ελβετία παλιό δίκτυο 

https://www.speedtest.net/my-result/i/5142672911

Link to comment
Share on other sites

Από τα micro στο κέντρο? Από την κεραία στο βουνό που είναι μόνιμα πίτα? Δεν έχει νόημα να ανεβάζουμε ξερές μετρήσεις.

Στάλθηκε από το M2101K9G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, VasilisSam said:

Από τα micro στο κέντρο? Από την κεραία στο βουνό που είναι μόνιμα πίτα? Δεν έχει νόημα να ανεβάζουμε ξερές μετρήσεις.

Στάλθηκε από το M2101K9G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Από κέντρο. Δεν είναι από την κεραία στο βουνό. Μακάρι να ήταν. Εκείνη δινει πολύ λιγο. 

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, aektzhs 1 said:

Περιοχή μέτρησης κέντρο Θήβα. Ελάχιστα πισω η μπλε,Στα 9 Mbps η κόκκινη 

Screenshot_20220610-223653_Speedtest.jpg

Είναι κοντά στο ΚΕΠΒ;;

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, Chrischal1908 said:

Είναι κοντά στο ΚΕΠΒ;;

Είναι κοντά στις τράπεζες 

Κοντά στο ΚΕΠΒ έχω τις εξής σημερινές μετρήσεις:

Screenshot_20220611-103019_Speedtest.jpg

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, aektzhs 1 said:

Είναι κοντά στις τράπεζες 

Κοντά στο ΚΕΠΒ έχω τις εξής σημερινές μετρήσεις:

Screenshot_20220611-103019_Speedtest.jpg

Η μπλέ στα ίδια;

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Chrischal1908 said:

Η μπλέ στα ίδια;

Η μπλε ελάχιστα πίσω από την πράσινη. Στο ΚΕΠΒ η μπλε έπιανε 41 Mbps και η κόκκινη 12 Mbps 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, aektzhs 1 said:

Η μπλε ελάχιστα πίσω από την πράσινη. Στο ΚΕΠΒ η μπλε έπιανε 41 Mbps και η κόκκινη 12 Mbps 

Οταν ημουν φαντάρος πέρασα για λίγες μέρες εκεί στην κατάταξη νέας ΕΣΣΟ. Μαυρίλα σκέτη!

Link to comment
Share on other sites

Σας παραθέτω σημερινή μέτρηση από το Δημοτικό Γήπεδο Θήβας. Η μπλε στα 22 Mbps,η κόκκινη στα 8.1 Mbps 

 

 

Screenshot_20220611-124356_Speedtest.jpg

Edited by aektzhs 1
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, aektzhs 1 said:

Η μπλε ελάχιστα πίσω από την πράσινη. Στο ΚΕΠΒ η μπλε έπιανε 41 Mbps και η κόκκινη 12 Mbps 

Λογικό να είναι η μπλε καλή εκεί,διότι στα στρατόπεδα ξηράς έχουν συνεργασία για εταιρικά νούμερα.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Nikolas14 said:

Λογικό να είναι η μπλε καλή εκεί,διότι στα στρατόπεδα ξηράς έχουν συνεργασία για εταιρικά νούμερα.

Ναι! Αυτό κατάλαβα εκεί που ήμουν η VF είχε πρόβλημα ενώ η μπλέ πετούσε! Τεσπα όσο περνάνε οι μήνες και προχωρούν τα επενδυτικά πλάνα των εταιριών θα δούμε πια θα είναι στην 2ή θέση. Θεωρώ η νέα Nova θα πλησιάζει την πράσινη. Εκτός και αν αλλάξει κάτι στην κόκκινη που θα μείνει τελευταία.

Edited by Chrischal1908
Link to comment
Share on other sites

Τάχι Θηβών. Με τα απεριόριστα του τριημέρου έχει πέσει λίγο η ταχύτητα και απόδοση αλλά είναι εντάξει:

Screenshot_20220611-211021_Speedtest.jpg

Edited by aektzhs 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...