Jump to content

4G LTE


georgemv
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1 ώρα πριν, nikosp88 said:

Τι έγινε, συνεχίζει ο κόφτης; 

https://www.youtube.com/watch?v=cS_XiVmX-VY

 

 

1 ώρα πριν, minast said:

Οι περισσότερες αναφορές λένε πως διορθώθηκε, το βίντεο είναι από τις 03/04.

 

1 hour ago, nikosp88 said:

Ουτε εγώ βλέπω τώρα κοφτη, τουλάχιστον στο range 5.203.xxx.xxx

 

Όπως σωστά ανάφεραν τα παιδιά το  video είναι παλιό. Κόφτης δεν υπάρχει πια τον πάτησε το τραίνο. 🤣  🤣   🤣   🤣   🤣 

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • mixtri

    1480

  • georgemv

    732

  • cmvr

    1008

  • georgebad

    1099

44 minutes ago, nikosp88 said:

Κάποιοι λένε ότι αντιμετωπίζουν ακόμη θέμα 

https://www.adslgr.com/forum/threads/1226268-Traffic-shaping-από-COSMOTE/page2

Ένα συγκεκριμένο άτομο είναι στο adslgr. Αυτός πάντα έχει πρόβλημα γενικότερα 🤣

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Κοφτη Θεσσαλονικη δεν εχει...κανω συχνα πλεον τεστ το δικτυο τους!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σημερα το πρωι με το πακετο της cosmote gigamax unlimited οι ταχυτητες του 4g+ ειναι αθλιες απο 150+ down και 40-50 up στο 0.20 - 1 down και αντιστοιχα στο up. Επισης στο κινητο διχνει αρκετα χαμηλο σημα δείχνοντας ομως το σημα του 4g+. Μηπως γνωριζει κανεις απο που προερχεται το προβλημα αυτο ? Να προσθεσω πως αυτο το προβλημα υπαρχει μονο στην δικια μου περιοχη.

Edited by idkpxnte
Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, idkpxnte said:

Καλησπερα σημερα το πρωι με το πακετο της cosmote gigamax unlimited οι ταχυτητες του 4g+ ειναι αθλιες απο 150+ down και 40-50 up στο 0.20 - 1 down και αντιστοιχα στο up. Επισης στο κινητο διχνει αρκετα χαμηλο σημα δείχνοντας ομως το σημα του 4g+. Μηπως γνωριζει κανεις απο που προερχεται το προβλημα αυτο ? Να προσθεσω πως αυτο το προβλημα υπαρχει μονο στην δικια μου περιοχη.

Βλέπω πρώτη δημοσίευση. 

Nik αυγατησαν τα φιλαράκια σου η είσαι πάλι εσύ ; 🤣🤣🤣🤣🤣🤣

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, cmvr said:

Βλέπω πρώτη δημοσίευση. 

Nik αυγατησαν τα φιλαράκια σου η είσαι πάλι εσύ ; 🤣🤣🤣🤣🤣🤣

Πληρώνεται με τα post ή είναι μέτοχος της Vodafone?

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, AlexM2 said:

Πληρώνεται με τα post ή είναι μέτοχος της Vodafone?

Κι από την Toshiba.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, idkpxnte said:

Καλησπερα σημερα το πρωι με το πακετο της cosmote gigamax unlimited οι ταχυτητες του 4g+ ειναι αθλιες απο 150+ down και 40-50 up στο 0.20 - 1 down και αντιστοιχα στο up. Επισης στο κινητο διχνει αρκετα χαμηλο σημα δείχνοντας ομως το σημα του 4g+. Μηπως γνωριζει κανεις απο που προερχεται το προβλημα αυτο ? Να προσθεσω πως αυτο το προβλημα υπαρχει μονο στην δικια μου περιοχη.

Ποια είναι η δική σου περιοχή; screenshot από speedtest ή multiple download από ftp server?

Το να μπαίνεις και να γράφεις σκέτο κάτι τέτοιο σα φωτοβολίδα μοιάζει. Γενικά, δεν έχει αναφερθεί πρόβλημα στο δίκτυο ή στις ταχύτητες. 

 

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, aboxton said:

Ποια είναι η δική σου περιοχή; screenshot από speedtest ή multiple download από ftp server?

Το να μπαίνεις και να γράφεις σκέτο κάτι τέτοιο σα φωτοβολίδα μοιάζει. Γενικά, δεν έχει αναφερθεί πρόβλημα στο δίκτυο ή στις ταχύτητες. 

 

Έλα ένα ακόμα κλονοποιημενο είναι για να γράφουν βλακοδεστατα πράγματα. Όταν ρωτάς περιοχή και δεν σου λέγε γενικά θέλει προσοχή.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, aboxton said:

Πες ότι είμαι λίγο πιο καλοπροαίρετος 😁

 

Καλό είναι να είσαι αλλά δυστυχώς θέλει προσοχή.

Για να δούμε όταν θα ανέβω στον βορά κατά ανατολική Μακεδονία και Θράκη αν θα έχουν φτιάξει έστω λίγο τα πράγματα.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Τσαχπινιές της Cosmote με 4ΜΙΜΟ στο band20 ώστε να τραβάει το roaming των γραμμών της Αδριατικής από τους Αλβανούς που έχουν κεραίες πιο κοντά. Beamforming configuration ίδιο με την T-Mobile Κροατιας.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

IMG_0755.jpg
Link to comment
Share on other sites

Δε ξέρω αν είναι κόφτης ή της περιοχής. 

Σήμερα πρώτο τεστ στη δουλειά 

Δείτε την τοποθεσία μου σε πραγματικό χρόνο στους Χάρτες: https://maps.app.goo.gl/g1odRGosix9LKeuj7

Screenshot_2022-04-11-11-59-30-65_79d0ff8f9752a3fc32487e6d62330a6a.thumb.jpg.5142ffa058d1ac76a65e6632ead4fd9d.jpg

http://www.whylinuxisbetter.net/index_el.php?lang=el

Προφανώς, καλό είναι να μην χάνουμε την μπάλα και νομίζουμε ότι κάθε προϊόν που βγάζει η κάθε εταιρία, έχει target group εμάς!

(έχω πάρει άδεια για την χρήση της υπογραφής)

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, andreasomageiras said:

Δε ξέρω αν είναι κόφτης ή της περιοχής. 

Σήμερα πρώτο τεστ στη δουλειά 

Δείτε την τοποθεσία μου σε πραγματικό χρόνο στους Χάρτες: https://maps.app.goo.gl/g1odRGosix9LKeuj7

Screenshot_2022-04-11-11-59-30-65_79d0ff8f9752a3fc32487e6d62330a6a.thumb.jpg.5142ffa058d1ac76a65e6632ead4fd9d.jpg

Τι ταχύτητες έχει η κοσμοτε συνήθως στην περιοχή σου;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Φρεσκο φρεσκο beamforming απο ψηλα με 600 χιλιομετρα την ωρα και 40 χιλιομετρα με συννεφιά και πολυ ηλεκτρικό φορτίο τριγύρω. ( ΝΑΙ , επαιζε σταθερα 400   500 kb/sec με handovers ανα..δυο δευτερόλεπτα με απειρα crashed re calculations στα ericcson 🙂 🙂

Βαλκάνια - Αδριατική , και πιανεις .... Χαλκιδική  με το φτηνο samsung λογω patents της ίδιας. 🙂

Screenshot_20220406-203507_NetMonster.jpg

Edited by HORGRAP

Life appreciation Guru - Cosmos entropy Analyst -  Gravitational Lensing in SPACE will always be there and  quantum coherence in Photosynthesis always makes my mind blown with viroids and obelisks creating ... Viruses .🙂

- Consciousness happens on the quantum state of our neurons  -

...but what MAKES given COMPUTATION.... CONSCIOUS ??

Consciousness IS A MASSIVE "META" COMPRESSION STATE. ( our experiences and knowledge/ senses COMPRESSED 😉

( COMPRESSION means when you learn THE MODEL OF REALITY and you JUST HAVE TO REMEMBER where are the ... mistakes / gaps to correct and develop AND THEN ...YOU ...compress yourself 😉

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, p_k said:

Τι ταχύτητες έχει η κοσμοτε συνήθως στην περιοχή σου;

Αυτό λέω.

Ότι σήμερα έκανα πρώτο τεστ. 

Wind και Vodafone είχα μέχρι τώρα 

http://www.whylinuxisbetter.net/index_el.php?lang=el

Προφανώς, καλό είναι να μην χάνουμε την μπάλα και νομίζουμε ότι κάθε προϊόν που βγάζει η κάθε εταιρία, έχει target group εμάς!

(έχω πάρει άδεια για την χρήση της υπογραφής)

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, andreasomageiras said:

Αυτό λέω.

Ότι σήμερα έκανα πρώτο τεστ. 

Wind και Vodafone είχα μέχρι τώρα 

Έχεις εικόνα να δώσεις από NetMonster;

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα ένα γνωστό να κάνει speedtest στο σπίτι στην επαρχία και μου λέει 110/40 με μικρές αποκλίσεις 5-10%.

Θα το δω από κοντά όταν πάω αλλά να πούμε ότι στο ίδιο σημείο μέσα στο σπίτι με το ίδιο κινητό (Samsung S20 ή S20+ έχει δεν θυμάμαι) πέρυσι τέτοια εποχή είχε 20-30 στο down και 3-5 στο up όλο το πάσχα και το καλοκαίρι αν και μπούκωνε κάτι ώρες.

Άτσα η cosmote αναβάθμιση, αν και το φοβάμαι αν δώσει free data και επίσης φοβάμαι ότι στο router δεν θα πιάνει τόσα αλλά και με 40/10 είμαι φουλ καλυμμένος και πάλι είναι πολύ καλύτερα από πέρυσι.

Νομός Ηλείας στον Πύργο για όποιον ρωτάει.

Μπράβο τους πάντως, οι άλλοι 2 δίνουν max 5-10 down και <1mbps up.

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, user2163 said:

Έβαλα ένα γνωστό να κάνει speedtest στο σπίτι στην επαρχία και μου λέει 110/40 με μικρές αποκλίσεις 5-10%.

Θα το δω από κοντά όταν πάω αλλά να πούμε ότι στο ίδιο σημείο μέσα στο σπίτι με το ίδιο κινητό (Samsung S20 ή S20+ έχει δεν θυμάμαι) πέρυσι τέτοια εποχή είχε 20-30 στο down και 3-5 στο up όλο το πάσχα και το καλοκαίρι αν και μπούκωνε κάτι ώρες.

Άτσα η cosmote αναβάθμιση, αν και το φοβάμαι αν δώσει free data και επίσης φοβάμαι ότι στο router δεν θα πιάνει τόσα αλλά και με 40/10 είμαι φουλ καλυμμένος και πάλι είναι πολύ καλύτερα από πέρυσι.

Νομός Ηλείας στον Πύργο για όποιον ρωτάει.

Μπράβο τους πάντως, οι άλλοι 2 δίνουν max 5-10 down και <1mbps up.

Οι άλλες πώς παίζουν εκεί; Χειρότερα;

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Chrischal1908 said:

Οι άλλες πώς παίζουν εκεί; Χειρότερα;

Πολύ χειρότερα εκτός αν έχουν κάνει και αυτές αναβάθμιση τον τελευταίο χρόνο, θα ξέρω από Κυριακή.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, nikosp88 said:

Κάποιοι συνεχίζουν να αναφέρουν κόφτη 

https://www.adslgr.com/forum/threads/1226268-Traffic-shaping-από-COSMOTE/page4

Προσωπικά απ' όταν έφυγε το range 5.203.χχχ και επανήλθε δεν βλέπω κόφτη. Από που κάνεις τα τεστ να δοκιμάσουμε;

Με την 5.203.χχχ είμαι εγώ, αλλά κόφτη δεν βλέπω.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, HORGRAP said:

Φρεσκο φρεσκο beamforming απο ψηλα με 600 χιλιομετρα την ωρα και 40 χιλιομετρα με συννεφιά και πολυ ηλεκτρικό φορτίο τριγύρω. ( ΝΑΙ , επαιζε σταθερα 400   500 kb/sec με handovers ανα..δυο δευτερόλεπτα με απειρα crashed re calculations στα ericcson 🙂 🙂

Βαλκάνια - Αδριατική , και πιανεις .... Χαλκιδική  με το φτηνο samsung λογω patents της ίδιας. 🙂

Screenshot_20220406-203507_NetMonster.jpg

Μεσα σε αεροπλανο; Ελα ρε 🙂 

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...