Jump to content

4G LTE


georgemv
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

20+20+20+10+10 MHz ....+ Βαλε και άλλα 100Mhz  n78 Band 🙂

και μην ξεχναμε και τα 800 και 700

INSANE 🙂

1800,2600,2100,,1800,2600,800,700, ...και 3500

Edited by HORGRAP

Life appreciation Guru - Cosmos entropy Analyst -  Gravitational Lensing in SPACE will always be there and  quantum coherence in Photosynthesis always makes my mind blown with viroids and obelisks creating ... Viruses .🙂

- Consciousness happens on the quantum state of our neurons  -

...but what MAKES given COMPUTATION.... CONSCIOUS ??

Consciousness IS A MASSIVE "META" COMPRESSION STATE. ( our experiences and knowledge/ senses COMPRESSED 😉

( COMPRESSION means when you learn THE MODEL OF REALITY and you JUST HAVE TO REMEMBER where are the ... mistakes / gaps to correct and develop AND THEN ...YOU ...compress yourself 😉

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • mixtri

    1480

  • georgemv

    732

  • cmvr

    1008

  • georgebad

    1099

Μέτρηση χτες το απόγευμα στο κέντρο του Βόλου. Η μέτρηση που δίνει 104 είναι στη Δημητριάδος στην Electronet και η άλλη στη στάση του 4 στην Καρτάλη μπροστά στα Watt and Volt.

001.jpg

002.jpg

Link to comment
Share on other sites

Στην Αλεξανδρούπολη πλέον έχουν αλλάξει πολλοί συνδρομητές λόγω των θεμάτων σε εσωτερικούς χώρους. Η Cosmote έχει καταφέρει μεν τη μεγαλύτερη κάλυψη αλλά όσο δεν επιταχύνει την αναβάθμιση Βόρεια θα έχει αρκετές απώλειες.. 

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πριν, paanos said:

Στην Αλεξανδρούπολη πλέον έχουν αλλάξει πολλοί συνδρομητές λόγω των θεμάτων σε εσωτερικούς χώρους. Η Cosmote έχει καταφέρει μεν τη μεγαλύτερη κάλυψη αλλά όσο δεν επιταχύνει την αναβάθμιση Βόρεια θα έχει αρκετές απώλειες..

Είναι μέσα στο πλαίσιο ότι έχει παρατήσει τα αστικά κέντρα της Θράκης στο έλεος τους με πασαλιματα μέσα στις πόλεις. Το κακό είναι ότι αν ήταν παντού τούμπανο θα εξανάγκαζαν και τον ανταγωνισμό να κινηθεί έτσι. Οπότε μέτρια πράγματα από όλες τις πλευρές.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Απίστευτη κάλυψη 4g στην πόλη της Καρδίτσας.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Η κατάσταση στην Θεσσαλονίκη είναι άλλου 

https://www.speedtest.net/my-result/i/4958959189

Στο φανάρι στο συντριβάνι πάνω στην Εγνατία 

Μέσα στο ΆΠΘ

https://www.speedtest.net/my-result/i/4958851672

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πριν, zerokill said:

Αλοίμονό αν δέν ήταν τουμπανιασμένη στην ΔΕΘ.
Αλοίμονο!!!!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Πάντως είναι εξερετικες επιδόσεις όταν έχεις ένα σκασμό φοιτητές να τραβάν όλοι hotspot (από εμπειρία το λέω)

Σημερα με αισθητά λιγότερο κόσμο στο ΑΠΘ https://www.speedtest.net/my-result/i/4960307176

Edited by georgebad
Link to comment
Share on other sites

Πάντως είναι εξερετικες επιδόσεις όταν έχεις ένα σκασμό φοιτητές να τραβάν όλοι hotspot (από εμπειρία το λέω)
Σημερα με αισθητά λιγότερο κόσμο στο ΑΠΘ https://www.speedtest.net/my-result/i/4960307176

Η περιοχή της ΔΕΘ ανέκαθεν είχε εξαιρετικές ταχύτητες από όλες τις εταιρείες.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, georgebad said:

Πάντως είναι εξερετικες επιδόσεις όταν έχεις ένα σκασμό φοιτητές να τραβάν όλοι hotspot (από εμπειρία το λέω)

Σημερα με αισθητά λιγότερο κόσμο στο ΑΠΘ https://www.speedtest.net/my-result/i/4960307176

Παρά πολύ καλα,η Cosmote Γενικα στην Θεσσαλονίκη αντεχει κίνηση. Πολύ σπάνια να σέρνεται.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, zerokill said:


Η περιοχή της ΔΕΘ ανέκαθεν είχε εξαιρετικές ταχύτητες από όλες τις εταιρείες.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Δεν είναι το κατάλληλο φορούν αλλά η κόκκινη σέρνεται σε κάποια σημεία στην περιοχή . Ειδικά πάνω στην Αγγελακη 

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν ανοίξει η vf την n78 στον πύργο του ΟΤΕ, η Αγγελάκη, η ΔΕΘ και οι γύρω γύρω περιοχές θα συνεχίσουν να "σέρνονται". Όποιος πάροχος είναι ακόμη με DSS n1 δεν μπορούμε να τον συγκρίνουμε με κανέναν.

Link to comment
Share on other sites

On 23/1/2022 at 3:52 ΜΜ, CaptainNickGR said:

Αν δεν ανοίξει η vf την n78 στον πύργο του ΟΤΕ, η Αγγελάκη, η ΔΕΘ και οι γύρω γύρω περιοχές θα συνεχίσουν να "σέρνονται". Όποιος πάροχος είναι ακόμη με DSS n1 δεν μπορούμε να τον συγκρίνουμε με κανέναν.

ΔΕΒ νομίζω η n78 να πάρει τόσο κίνηση από το lte . Αν δεν μπει 4Ca με 4x4mimo ρυθμισμένο ΣΩΣΤΑ θα σέρνεται για πάντα η vf εκεί . Η Cote πως το έκανε ;

Στο ανατολικο μέρος των Σερρών που Σεν έχει αναβαθμίσει ακόμα 

https://www.speedtest.net/my-result/i/4963508413

Edited by georgebad
Link to comment
Share on other sites

Έξω από την χαλάστρα , ο μοναδικός παλιός σταθμός με σκέτη b20 έχει γίνει αυτό το τέρας 

https://www.speedtest.net/my-result/i/4966298838

Link to comment
Share on other sites

Τις τελευταίες μέρες (στην Θεσσαλονίκη) έχω θέμα με το 4G. Για την ακρίβεια δεν πιάνει καν 4G και είμαι συνέχεια με Η+.

Αντιμετωπίζει κανείς άλλος παρόμοιο πρόβλημα; Κινητό έχω το Poco F1 αν και δεν νομίζω να παίζει ρόλο αυτό.

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, JimBlack said:

Τις τελευταίες μέρες (στην Θεσσαλονίκη) έχω θέμα με το 4G. Για την ακρίβεια δεν πιάνει καν 4G και είμαι συνέχεια με Η+.

Αντιμετωπίζει κανείς άλλος παρόμοιο πρόβλημα; Κινητό έχω το Poco F1 αν και δεν νομίζω να παίζει ρόλο αυτό.

Σε ποιο σημείο στην Θεσσαλονίκη ; Σε εμένα είναι όλα όπως πάντα 

Link to comment
Share on other sites

Πολίχνη. Αλλά και στην εργασία μου που πάω που είναι πάλι δυτικά πάλι έχω το ίδιο θέμα και δεν νομίζω να έχω πειράξει κάτι στο κινητό ή να έχει αλλάξει κάτι γενικά. Και τώρα που τα γράφω αυτά άνοιξα από περιέργεια δεδομένα και πάλι το ίδιο.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, JimBlack said:

Πολίχνη. Αλλά και στην εργασία μου που πάω που είναι πάλι δυτικά πάλι έχω το ίδιο θέμα και δεν νομίζω να έχω πειράξει κάτι στο κινητό ή να έχει αλλάξει κάτι γενικά. Και τώρα που τα γράφω αυτά άνοιξα από περιέργεια δεδομένα και πάλι το ίδιο.

Κάτι παίζει με τη συσκευή σου. 

Restart, restore network settings? 

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Οσο περίεργο και αν σας φαίνεται ΝΑΙ , εχει τυχει σε Xiaomi με Carrier services apk update by Google Playstore να " αναστατώνει " τα settings που γεφυρώνουν MIUI by Xiaomi με Android OS baseband control. Οι γέφυρες πολλές φορές χαλανε και ΝΑΙ με ενα factory reset η συσκευή " ακουει " σωστα το " dual 4G on both SIM Cards.  

Γενικα στις dual sim περιπτώσεις χρηστών τα πράγματα εχουν γίνει εξαιρετικά πολυπλοκα σε επιπεδο prioritizations σε  DUAL IMS  DUAL VoLTE DUAL UT .  Φανταστείτε τι παλεύει ενα Radio Snapdragon ΤΑΥΤΌΧΡΟΝΑ με scheduling by priority καθε φορα που ΑΝΟΙΓΕΤΕ ΚΑΙ ΚΛΕΙΝΕΤΕ ΤΟ flight mode σε dual sim mode.

Μια πατάτα να κανει η google εφαγε ολες τις γέφυρες.

ΝΑΙ, κανε factory reset , σβηστα ολα για ολα και τσεκαρε ξανα. 

Carrier Services sucks.  ...και ασε που εχει παρει και πολυ εξουσια με τοσα low level permissions.

Το μονο καλο που θα κανει ειναι οταν σιγα σιγα θα ανοιγουν οι παροχοι το VoLTE roaming και θα ξεδιαλύνει το ...χαος των implementations.

 

Εν τω μεταξύ εχω βρει bug στον IMS της Cosmote που τρωει radio resources με ασκοπα broadcasts και τρελαίνει στα frequency zappings τις dual sim συσκευές με συνδιασμούς Cote Voda Cote Wind και εννοείται χαλαει την αποκριση σε περιπτωση που εισαι με data απο δευτερη sim .

Και επιτέλους τα 320 msec paging cycle ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΛΛΆΞΟΥΝ.

Χαος, και κρυφα baseband restarts που δεν παίρνετε ιδεα εσεις οι θνητοι χρήστες.  ( αντε και καμια φορα να σου βγει "  Welcome to Vodafone " και να καταλαβεις οτι η dual sim συσκευη σου δεν παλευει τα Huawei base stations σε συνδιασμό με τα ασκοπα IMS broadcasts του άλλου παροχου που ζηταει ταυτόχρονα πόρους.

Το πρόβλημα ειναι στα carrier services apk  ...και στην δευτερη sim με τα πολυαγαπημένα Huawei Base stations της VoDaWind

Edited by HORGRAP

Life appreciation Guru - Cosmos entropy Analyst -  Gravitational Lensing in SPACE will always be there and  quantum coherence in Photosynthesis always makes my mind blown with viroids and obelisks creating ... Viruses .🙂

- Consciousness happens on the quantum state of our neurons  -

...but what MAKES given COMPUTATION.... CONSCIOUS ??

Consciousness IS A MASSIVE "META" COMPRESSION STATE. ( our experiences and knowledge/ senses COMPRESSED 😉

( COMPRESSION means when you learn THE MODEL OF REALITY and you JUST HAVE TO REMEMBER where are the ... mistakes / gaps to correct and develop AND THEN ...YOU ...compress yourself 😉

Link to comment
Share on other sites

Λήξη συναγερμού.

Σαν προτιμώμενο δίκτυο ήταν επιλεγμένο για κάποιο λόγο το 3G και όχι το 4G. Το άλλαξα και όλα ΟΚ τώρα. Το πώς άλλαξε αυτό τώρα από μόνο του είναι μια καλή ερώτηση. Xiaomi είναι ότο θέλει κάνει 😆

Link to comment
Share on other sites

iPhone 8, ενεργοποιημενο το VoLTE και wificalling οταν μιλαω, δεν εχω προσβαση στο ιντερνετ. Θεωρητικα ειναι ενεργοποιημενη και η υπηρεσια. Να παρω τηλ την κοσμοτε;

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, doganos said:

iPhone 8, ενεργοποιημενο το VoLTE και wificalling οταν μιλαω, δεν εχω προσβαση στο ιντερνετ. Θεωρητικα ειναι ενεργοποιημενη και η υπηρεσια. Να παρω τηλ την κοσμοτε;

Τώρα μιλάμε όταν δεν είσαι συνδεδεμένος σε κάποιο wifi σωστά;

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, doganos said:

iPhone 8, ενεργοποιημενο το VoLTE και wificalling οταν μιλαω, δεν εχω προσβαση στο ιντερνετ. Θεωρητικα ειναι ενεργοποιημενη και η υπηρεσια. Να παρω τηλ την κοσμοτε;

Αν είχες στειλει το sms,ναι.

Μαλλον θέμα κοσμοτε 

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...