Jump to content

4G LTE


georgemv
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δε γνωρίζω προσωπικά τι έπαθε η Vodafone.

Αυτό που βλέπω είναι ότι δεν κάνει register στον IMS το τηλέφωνο μου. Έχω μιλήσει αρκετά σήμερα και δεν έχω κανένα θέμα. Απλά χρησιμοποιώ 3g.

Απο εκεί και πέρα, αν ένα τηλέφωνο δεν κάνει register στον IMS και αποσυνδέεται από το 4g δεν είναι λογικό...

 

----- προσθήκη μηνύματος 58 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Μην ανησυχείς, θα έρθει η αστυνομία πρώτη. Δόξα το Θεό, έχουμε περισσότερους αστυνομικούς από κεραίες.

 

Ούτε εγώ γνωρίζω αλλά από ότι διάβασα εδώ, δεν έπαιζε ο IMS σε κινητή και σταθερή.

 

Πάντως το κοινό και στις δύο εταιρίες, είναι ο Vendoras (Ericsson).

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • mixtri

    1480

  • georgemv

    732

  • cmvr

    1008

  • georgebad

    1099

Εγώ πάντως δεν αντιμετωπίζω πρόβλημα με το 4G , πυτε με το 5G . Όταν κληνει η κλίση αργεί 2 λεπτά να γυρίσει σε 4G , αλλά μετά με γυρναει κανονικά.volte vowifi νεκρά tho . Edited by georgebad
Link to comment
Share on other sites

Στην Πάτρα με iphone 12 αν ενεργοποιηθεί η λειτουργία πτήσης και μετά απενεργοποιηθεί δεν βρίσκει δίκτυο (καμία υπηρεσία) αν το wifi είναι κλειστό, μόλις ανοίξει το wifi βρίσκει δίκτυο, 2g ή 3g

Ούτε σταθερό δουλεύει (voip)

Edited by leo06
Link to comment
Share on other sites

Μην επιχειρήσεις restart η λειτουργία πτήσης, θα νεκρώσει. Εισερχόμενες από άλλους παρόχους δέχεσαι;

 

Έκλεισε το κινητό από μπαταρια πριν κάνα μισάωρο. Βρήκε δίκτυο κατευθείαν . Το 4G Επανήλθε , με τα χίλια ζόρια μεν αλλά επανήλθε . Από κλίσεις κανένα θέμα

Link to comment
Share on other sites

Νάξο το απόγευμα για κάτι λίγο δεν έπιανε καθόλου. Μετά κανονικά 4G. Απλά δε δουλεύει Volte και wificalling. Στην αρχή νόμιζα, λέω είναι που είναι το νησί υπερφορτωμένο λόγο χρήσης θα έπεσε το δίκτυο.
ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα εμφανίστηκε μετά την αναβάθμιση που πήρε σε Android 11...

Πάνω από 3 ώρες έψαχνα τις ρυθμίσεις.... για να γλιτώσω την επαναφορά εργοστασιακών...

Πίστευα ότι έφταιγε η αναβάθμιση....

Ευτυχώς κάποια στιγμή διάβασα οτι υπάρχει γενικό πρόβλημα...

Link to comment
Share on other sites

Ακόμη τίποτα.. Τραγικοί :cry:

 

Όταν όμως τα έκανε η Vodafone ήταν απλά μια μικρή απουσία του 4G . Στο δευτερο κινητό σε cosmote που έκανα flight mode δεν βρήκε ακόμα 4G , αλλά εβρησκα κατευθείαν δίκτυο . Θα δω αν δουλεψει τώρα

 

Edit: τώρα άρχισα να έχω θέματα με το 4G μετά από μοα κλίση , δεν γυρναει καθόλου . Με έπιασε και εμένα

Μην με κρέμας ρε cosmote , είναι που είναι κρεμασμένη η vdsl της άλλης :(

Edited by georgebad
Link to comment
Share on other sites

Της vf πήγαινε και ερχόταν, έκανες κλήσεις. Εδώ είναι νεκρό από το απόγευμα σε ΕΤΑΙΡΙΚΟΥΣ αριθμούς

Τι να πω εμένα γίνεται το αντίθετο . Βγάζω κανονικά κλήσεις προς ολα τα δίκτυα . Δεν νομίζω να έχει κάποιες θέμα με κλήσεις

 

Edit : και ξαναήρθε το 4G

https://drive.google.com/file/d/1M6vdYXmbEhzxIAvWEjFIHtwqywSxzwlh/view?usp=drivesdk

Ήρθε ξαι στο άλλο κινητό . Θέλει μετρημένα 15 λεπτα και επανέρχεται και το 4G σε όλα τα νούμερα το ίδιο πραημα . Μην το ταράζεται στα restart

Edited by georgebad
Link to comment
Share on other sites

παιδιά πολλά προβλήματα και εδώ στην περιοχή της Ν.Σμύρνης. Διαρκώς αποσυνδέσεις, πας να κάνεις κλήση το γυρίζει σε 3g - gsm μετά από την κλήση δεν έχει δεδομένα καθόλου, 4g lte δεν πιάνει καθόλου. Γενικώς ότι να 'ναι η κατάσταση. Αφού νόμιζα πως χάλασε η sim του τηλεφώνου μου για να καταλάβετε.. μέχρι που έβαλα μια της wind και είδα πως όλα ήταν καλά με αυτήν. :mad:
Link to comment
Share on other sites

υπήρχε πρόβλημα και στην Κατερίνη, αλλά τώρα φαίνεται πως επανήλθε το 4G
Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιωνω περιοχη Λιβαδειας ναι 4g με volte.wifi calling οχι εικονιδιο αλλα λειτουργει.
Pocophone F3 5G
Link to comment
Share on other sites

Τώρα δουλεύει αστραπιαία το attatch σε volte. Καλύτερα από πριν.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ο απολογισμός του προβλήματος στα δυο κινητά μου cosmote .

Από τις 7 το απόγευμα οποτε είχα κλησεις γυρνούσε σε edge η gprs, αλλά μετά γυρνούσε κατευθείαν σε 4G .

Να σημειωθεί ότι στις 10:50 έκλεισε το κινητό από μπαταρια , στις 11:10 το ανοιξα και συνδέθηκε κανονικότατα σε data . Μετά ξαναέκανα ένα flight mode στις 11:30 και εκεί έκανε ένα 10 λεπτό να μου βρει 4G . Αλλά βρήκε κανονικά . Και στα δυο μου κινητά το ίδιο . Μετά από 12:30 επανήλθαν όλα όπως παλιά . Εγώ πρακτικά δεν είχα τεράστιο θέμα , κλήσεις κανονικότατα προς όλα τα δίκτυα , απλά καθήστερουσε να βρει 4G . Καιναυτο για λιγότερο από μια ώρα.

Link to comment
Share on other sites

Ξερουμε απο τι χαλασε;

 

Δεν πιστεύω ότι έπαιξε αναβάθμιση. Συνήθως τέτοια περίοδο έχουν network freeze.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ξανά τα ίδια… στην Κέρκυρα

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ξανά τα ίδια… στην Κέρκυρα

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Ήταν στιγμιαίο. Ο IMS είτε αναβαθμίζεται είτε έχει βαρεσει διάλυση.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα υπάρχει και σήμερα, από το πρωί και έως αυτή την ώρα χάνεται εντελώς η σύνδεση δεδομένων και επανέρχεται μετά από λίγο.

 

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

Κέντρο Βόλου, ισόγειο.

Μπράβο.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Πριν μια ώρα για λίγο που μπήκα ήταν οκ το 4G, τώρα πάλι πάει και έρχεται!

Νέα Καλλικράτεια.

Link to comment
Share on other sites

Είναι από το κτήριο στην Ιωλκού, είναι από τις πρώτες που αναβαθμίστηκαν στον Βόλο!

 

χμμ. Θενκς. Απεχω 2.5χλμ απο το συγκεκριμενο σημειο (βρισκομαι Κηπια Ανακασιας, λιγο πανω απο το περιφερειακο). Εντυπωσιακο εαν το mikrotik επιλεγει να συνδεθει με εκεινο το σημειο που απο οτι καταλαβα ειναι το κτιριο της cosmote κοντα στο κεντρο).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...