Jump to content

4G LTE


georgemv
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στο σπίτι μου πάντως μια χαρά πιάνει η Cosmote! Μέτρηση με 3CA στο μπαλκόνι του σπιτιού και οπτική επαφή με την κεραία.

https://www.speedtest.net/my-result/a/7005889677

Και στο σαλόνι του σπιτιού πάλι με 3CA.

https://www.speedtest.net/my-result/a/7006333490

Συσκευή: Realme 8 5G 4/64 GB

Carriers: 🟢 Cosmote - 🔴 Nova

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • mixtri

    1480

  • georgemv

    732

  • cmvr

    1008

  • georgebad

    1099

Εγώ πρεπεινα βγω απο τ σπίτι για να βρω γραμμή.τοσο καλά!Μεσα σπιτι δυστυχως αρκετα συχνα edge..τρώει φλασιές να δω αν θα βαλουν καμμια κεραια τοσα παραπονα εχω κανει...
Pocophone F3 5G
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πρεπεινα βγω απο τ σπίτι για να βρω γραμμή.τοσο καλά!Μεσα σπιτι δυστυχως αρκετα συχνα edge..τρώει φλασιές να δω αν θα βαλουν καμμια κεραια τοσα παραπονα εχω κανει.

Μέσαστο σπίτι τώρα 4g plusJWCEnIQ.jpg

Pocophone F3 5G
Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα με την αναβάθμιση θα έχεις σήμα σπίτι. Μπορεί η κεραία να έχει θέμα.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα με την αναβάθμιση θα έχεις σήμα σπίτι. Μπορεί η κεραία να έχει θέμα.

 

Εδω και χρόνια περιμένω...για να δούμε...

Pocophone F3 5G
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πρεπεινα βγω απο τ σπίτι για να βρω γραμμή.τοσο καλά!Μεσα σπιτι δυστυχως αρκετα συχνα edge..τρώει φλασιές να δω αν θα βαλουν καμμια κεραια τοσα παραπονα εχω κανει...

 

Οι άλλες δύο πιάνουν 4G στο σπίτι σου;

Συσκευή: Realme 8 5G 4/64 GB

Carriers: 🟢 Cosmote - 🔴 Nova

Link to comment
Share on other sites

Όλες ποιάνουν.Απλά η cosmote είναι ο κύριος αριθμός μου ,και ειναι λυπηρό γιατί μεσα στο σπίτι εχει μία εως καθόλου γραμμή.Εξωτερικά είναι καλύτερα τα πράγματα κανένα πρόβλημα.Μέσα στο σπίτι όχι όμως.Με τις άλλες 2 κανένα προβλημα από κάλυψη.Εχω και τις 3 κάρτες καί συγκρίνω.
Pocophone F3 5G
Link to comment
Share on other sites

Wifi δεν έχεις στο σπίτι;

 

Sent from my Galaxy S10e

 

Πλέον όχι δυστυχώς..Ηταν καλή λύση γιά ομιλία το wifi calling..τώρα μας βγαίνει η πίστη..Ευτυχώς που χω και τήν κό...νη και βολευομαι και γιά ομιλία καί γιά data.

Edited by Nickchris36
Pocophone F3 5G
Link to comment
Share on other sites

Πλέον όχι δυστυχώς..Ηταν καλή λύση γιά ομιλία το wifi calling..τώρα μας βγαίνει η πίστη..Ευτυχώς που χω και τήν κό...νη και βολευομαι και γιά ομιλία καί γιά data.

 

Κάνε hotspot από άλλο πάροχο για να έχεις wifi calling με Cosmote, αν σε καίει να έχεις αυτόν τον αριθμό ως κύριο

Link to comment
Share on other sites

Κάνε hotspot από άλλο πάροχο για να έχεις wifi calling με Cosmote, αν σε καίει να έχεις αυτόν τον αριθμό ως κύριο

 

Tο εχω κανει hot spot αλλα volte εχω πανω δεν εμφανιζεται τοwifi calling.Tι δε κανω σωστα??tMzI3NU.jpg

Pocophone F3 5G
Link to comment
Share on other sites

Βάλε το σε flight mode και άνοιξε το wifi.

Α, και εννοείται το hot spot πρέπει να γίνεται από άλλη συσκευή. Αν έχεις και τις δύο sim στην ίδια, δεν κάνεις δουλειά.

 

Sent from my Galaxy S10e

Link to comment
Share on other sites

Βάλε το σε flight mode και άνοιξε το wifi.

Α, και εννοείται το hot spot πρέπει να γίνεται από άλλη συσκευή. Αν έχεις και τις δύο sim στην ίδια, δεν κάνεις δουλειά.

 

Sent from my Galaxy S10e

 

Μά δεν εχω wifi σταθερο στο σπίτι...οπότε πώς θα έχω wifi calling απο δικτυο κινητής ως hot spot;

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Βάλε το σε flight mode και άνοιξε το wifi.

Α, και εννοείται το hot spot πρέπει να γίνεται από άλλη συσκευή. Αν έχεις και τις δύο sim στην ίδια, δεν κάνεις δουλειά.

 

Sent from my Galaxy S10e

 

Δε γινεται παιδια..ιδια συσκευη είναι..Πάπαλα..οπότε θα παραμείνω στη κατασταση αυτη αναγκαστικα εως οτου φιλότημηθουν να καλυψουν σωστα τη περιοχή..Εως τότε θα βολευτω ως εχει..Σας ευχαριστω πολύ για τη βοήθεια.Να είστε καλά!

Pocophone F3 5G
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Κυριακές στο μπαλκόνι πάμε καλά απο ταχύτητα,το σήμα εξω 4/5 μπαίνεις μέσα βλέπεις το cosmote wifi.

dc6b8c8bc0e7951bf365d1515a27bea7.jpg

 

https://www.speedtest.net/my-result/i/4411481646

 

Αυτα ειναι τα μόνιμα θέματα της cosmote ..μπορει ναι ναι super σε εξωτερικους χώρους και σε 5g,σε εσωτερικους όμως χωρίς wifi calling σε καίει.Ζωντανο παραδειγμα εδώ..tsD8RgI.jpg

Ειχε μια γραμμη ,μπηκα και με γυρνα σε edge...επικο δίκτυο δε λέω...

Εβαλα κοκκινη ευτυχως και μπηκα

Pocophone F3 5G
Link to comment
Share on other sites

Γήπεδο Αγίου Δημητρίου σκοτώνει με τα 200αρια του, αλλά Ζωγράφου, Λεωφόρο Παπάγου και Ουλωφ Πάλμε δεν είδα τπτ το σπουδαίο δυστυχώς.. add1195e6ad101ffcd129d80574c0dd3.jpgab9e5e85701f1985eb075c535576c628.jpg

 

Στάλθηκε από το STK-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω μοα απορεία που δεν μπορώ να λύσω εδώ και χρόνια ... Πταν περνάω από την 1099 βρες μετά τις 10 το πρωί έως και πριν τις 6 7 τπ βράδυ η 1099 είναι πάντα ΠΑΝΤΑ down ..Τι σκατα μόνο νυχτερινό ρεύμα πληρώνουν ;
Link to comment
Share on other sites

Έχω μοα απορεία που δεν μπορώ να λύσω εδώ και χρόνια ... Πταν περνάω από την 1099 βρες μετά τις 10 το πρωί έως και πριν τις 6 7 τπ βράδυ η 1099 είναι πάντα ΠΑΝΤΑ down ..Τι σκατα μόνο νυχτερινό ρεύμα πληρώνουν ;

 

Το έχεις αναφέρει;

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Το έχεις αναφέρει;

 

Παρα πολλές φορές με διαβεβαίωσαν ότι με την έλευση του 5G τον Δεκέμβριο θα βάζαν ξαι νέο σταθμό αλλά δεν ακόμα τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Υπό αυτές τις συνθήκες είναι λογικό. Το πρόβλημα είναι η έλλειψη σταθμού.
Link to comment
Share on other sites

Έχω μοα απορεία που δεν μπορώ να λύσω εδώ και χρόνια ... Πταν περνάω από την 1099 βρες μετά τις 10 το πρωί έως και πριν τις 6 7 τπ βράδυ η 1099 είναι πάντα ΠΑΝΤΑ down ..Τι σκατα μόνο νυχτερινό ρεύμα πληρώνουν ;

Και λογικά ΣΚ και αργίες παίζει κανονικά όλη την ημέρα και όχι αυτο το ωράριο!Έτσι και εδώ Κατερίνη έχει κανα χρόνο μια κεραία έχει ακριβώς το ίδιο, και πιο παλιά με άλλη!Θεώρησα ότι επειδή δεν έχει άδεια και την κλείνουν, αλλά η 1099 βλέπω της έχει δοθεί!

Link to comment
Share on other sites

Και λογικά ΣΚ και αργίες παίζει κανονικά όλη την ημέρα και όχι αυτο το ωράριο!Έτσι και εδώ Κατερίνη έχει κανα χρόνο μια κεραία έχει ακριβώς το ίδιο, και πιο παλιά με άλλη!Θεώρησα ότι επειδή δεν έχει άδεια και την κλείνουν, αλλά η 1099 βλέπω της έχει δοθεί!

 

Αυτό σκεφτόμουν και εγώ , και δίπλα έχει η wind κεραία ....δεν ξέρω πολύ περίεργη περιοχή

Link to comment
Share on other sites

Την περίπτωση να παίρνουν ρεύμα από τον ιδιοκτήτη και ο ιδιοκτήτης να κάνει χαζομάρες την έχετε σκεφτεί;

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Την περίπτωση να παίρνουν ρεύμα από τον ιδιοκτήτη και ο ιδιοκτήτης να κάνει χαζομάρες την έχετε σκεφτεί;

 

Τους το έχω αναφέρει χίλιες φορές και εγώ και αλλά άτομα , δεν θα το περνάν χαμπάρι ;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...