Jump to content

4G LTE


georgemv
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

146 4g σκετο είναι.

Θεσσαλονίκη δεν παίζεται το δίκτυο, ειμαι υπερευχαριστημενος. Πρακτικά maxαρες τα μέγιστα δυνατα του δυνδιασμου

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • mixtri

    1480

  • georgemv

    732

  • cmvr

    1008

  • georgebad

    1099

Link to comment
Share on other sites

Στείλτε κεραίες στη Κρήτη να σας στείλω ελαιόλαδο και ρακί.

 

Με το 5g πρέπει να βάλουν και άλλους σταθμούς έτσι και αλλιώς.

Ελπίζω να επικοινωνήσουν μαζί σου και όχι για repeater αλλά για micro cell.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Στείλτε κεραίες στη Κρήτη να σας στείλω ελαιόλαδο και ρακί.

 

Χαχαχα! Σε ποια περιοχή είσαι ρε φίλε γιατί εδώ στον Αποκόρωνα και οι τρεις παραπλήσια κάλυψη και ταχύτητες έχουν...

Συσκευή: Realme 8 5G 4/64 GB

Carriers: 🟢 Cosmote - 🔴 Nova

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα! Σε ποια περιοχή είσαι ρε φίλε γιατί εδώ στον Αποκόρωνα και οι τρεις παραπλήσια κάλυψη και ταχύτητες έχουν...

 

 

Γογονή στην αρχή στον κουμπέ.Εχεις αγροτικό να την φορτώσουμε; Τροχό θα φέρω εγω

Link to comment
Share on other sites

Μου κάνει εντύπωση που δεν έχει σήμα η Cosmote εκεί. Πως και δεν κοτσάρανε καμία κεραία στο αστυνομικό Μέγαρο να πιάνει όλη η περιοχή; Όταν πήγαινα στο La Prima δεν είχα What's up ακόμα οπότε δεν έχω εικόνα για την πράσινη σε εκείνο το σημείο της πόλης.

Συσκευή: Realme 8 5G 4/64 GB

Carriers: 🟢 Cosmote - 🔴 Nova

Link to comment
Share on other sites

Μου κάνει εντύπωση που δεν έχει σήμα η Cosmote εκεί. Πως και δεν κοτσάρανε καμία κεραία στο αστυνομικό Μέγαρο να πιάνει όλη η περιοχή; Όταν πήγαινα στο La Prima δεν είχα What's up ακόμα οπότε δεν έχω εικόνα για την πράσινη σε εκείνο το σημείο της πόλης.

 

 

Τι να σου πω.Σήμερα πχ πηγα στην Γενική Ταχυδρομικη πάνω στην Αναπαυσευως πιο κέντρο απο το σπίτι μου και εκεί 2 γραμμές 4G.Το κτίριο του ΟΤΕ είναι δεν ειναι 1000μ ευθεια.Ακόμα και η Wind εχει 10 φορές καλύτερη καλυψη

 

 

Sent from my iPhone Xs using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Γογονή στην αρχή στον κουμπέ.Εχεις αγροτικό να την φορτώσουμε; Τροχό θα φέρω εγω

 

H πιο κοντινή σ' εσένα κεραία της Cosmote είναι στην Ηγούμενου Γαβριήλ 71, κοντά σε μια εκκλησία. Παίζει να είναι και πάνω σε αυτήν. :lol:

 

Ο παλιός πάροχος που είχες (και μάλλον η "μπλε" μαζί του, ενημερωτικά το λέω), φαίνεται να έχουν κεραία στην οδό ΝΕΑΣ ΙΩΝΙΑΣ 58. Ένα μαγαζί με ελαστικά στο ισόγειο δείχνει. Πολύ πιο κοντά σου.

Edited by MitsosDaBest13
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή με 4G+ θα έπιανε πολύ πιο πάνω;

 

Αν επιανες απο band 7 , 146 , και αλλα 130 περιπου η παραπανω απο band 3 και αλλα 40 -50 απο 800αρα, δηλαδη τα 300 τα ειχες (χωρις , mimo και 256 qam , μονο με 3ca) Αυτο βεβαια ειναι φουλ θεωριτικο , αλλα θα ειχες τουλαχιστον διπλασιες ταχυτητες και εξαρταται απο πολλες συνθηκες

Link to comment
Share on other sites

Αν επιανες απο band 7 , 146 , και αλλα 130 περιπου η παραπανω απο band 3 και αλλα 40 -50 απο 800αρα, δηλαδη τα 300 τα ειχες (χωρις , mimo και 256 qam , μονο με 3ca) Αυτο βεβαια ειναι φουλ θεωριτικο , αλλα θα ειχες τουλαχιστον διπλασιες ταχυτητες και εξαρταται απο πολλες συνθηκες

Δεν ξέρω πως βλέπεις από ποιά μπάντα πιάνεις. Που το λέει;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει κάτι στάνταρ που στο δείχνει για όλες τις συσκευές. Σε άλλες, όπως πχ Samsung, υπάρχει κρυφό μενού προσβάσιμο από τον dialer που σου λέει τα πάντα, σε άλλες μόνο μέσω κάποιας εφαρμογής, σε άλλες οι ίδιες εφαρμογές μπορεί να μην δουλεύουν καν, αν είσαι root και τι chipset φοράς μπορεί να παίξει ρόλο, κλπ.

 

Sent from my Galaxy A40

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει κάτι στάνταρ που στο δείχνει για όλες τις συσκευές. Σε άλλες, όπως πχ Samsung, υπάρχει κρυφό μενού προσβάσιμο από τον dialer που σου λέει τα πάντα, σε άλλες μόνο μέσω κάποιας εφαρμογής, σε άλλες οι ίδιες εφαρμογές μπορεί να μην δουλεύουν καν, αν είσαι root και τι chipset φοράς μπορεί να παίξει ρόλο, κλπ.

 

Sent from my Galaxy A40

Root δεν είμαι σίγουρα και έχω τη συσκευή της υπογραφής μου, με οτι αυτό συνεπάγεται.

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Αν θυμάμαι καλά δίνεις στον dialer *#*#3646633#*#*. Ψάχνεις νομίζω bandmode. Προσοχή γιατί έχει πολλά εκεί μέσα.

 

Sent from my Galaxy A40

Link to comment
Share on other sites

Αν θυμάμαι καλά δίνεις στον dialer *#*#3646633#*#*. Ψάχνεις νομίζω bandmode. Προσοχή γιατί έχει πολλά εκεί μέσα.

 

Sent from my Galaxy A40

Τι εννοείς έχει πολλά;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Πολλές ρυθμίσεις να πειράξεις που μπορεί να κάνεις ίσως καμία ζημιά.

 

Sent from my Galaxy S10e

Link to comment
Share on other sites

H πιο κοντινή σ' εσένα κεραία της Cosmote είναι στην Ηγούμενου Γαβριήλ 71, κοντά σε μια εκκλησία. Παίζει να είναι και πάνω σε αυτήν. :lol:

 

Ο παλιός πάροχος που είχες (και μάλλον η "μπλε" μαζί του, ενημερωτικά το λέω), φαίνεται να έχουν κεραία στην οδό ΝΕΑΣ ΙΩΝΙΑΣ 58. Ένα μαγαζί με ελαστικά στο ισόγειο δείχνει. Πολύ πιο κοντά σου.

 

 

Οκ κατάλαβα.Δεν ξέρω πάντως η κάλυψη πρασινη με κόκκινη είναι μέρα με τη νύχτα.Πολύ λίγα σημεία φούλ σήμα κυρίως γύρω απο το κέντρο και τα δικαστήρια.Στο μπαλκόνι πιάνω 3 γραμμές.

 

 

Sent from my iPhone Xs using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Οκ κατάλαβα.Δεν ξέρω πάντως η κάλυψη πρασινη με κόκκινη είναι μέρα με τη νύχτα.Πολύ λίγα σημεία φούλ σήμα κυρίως γύρω απο το κέντρο και τα δικαστήρια.Στο μπαλκόνι πιάνω 3 γραμμές.

 

 

Sent from my iPhone Xs using Tapatalk Pro

 

Θεωρώ ότι το δίκτυο είναι σάπιο στην περιοχή σου. Αυτό δε σημαίνει ότι θα παραμείνει σάπιο. :lol:

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αύριο θα έρθει τεχνικός σπίτι μ για την σταθερή... Ήρθε η ώρα να καμω μερικές ερωτήσεις για τγν κινητη, αν ο άνθρωπος θελήσει να μου πει..
Link to comment
Share on other sites

Αύριο θα έρθει τεχνικός σπίτι μ για την σταθερή... Ήρθε η ώρα να καμω μερικές ερωτήσεις για τγν κινητη, αν ο άνθρωπος θελήσει να μου πει..
Σιγά μην ξέρει ο ΟΤΕτζης για την κινητή.

 

Στάλθηκε από το EVR-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Σιγά μην ξέρει ο ΟΤΕτζης για την κινητή.

 

Στάλθηκε από το EVR-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αν δεν ξέρει αυτός ποιός θα ξέρει; Εμείς;

Άλλο αν δεν θέλει να πει κάτι και άλλο δεν ξέρει!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Θεωρώ ότι το δίκτυο είναι σάπιο στην περιοχή σου. Αυτό δε σημαίνει ότι θα παραμείνει σάπιο. :lol:

 

 

Μακάρι.Είμαι βέβαιος οτι γνωρίζουν το πρόβλημα και σίγουρα δεν θα θέλουν κοσμο δυσαρεστημένο.Γιατί δεν είμαι μόνο εγώ και δεν είναι ενα σημείο προβληματικό μα όλη η περιοχή των Χανίων.

 

 

Sent from my iPhone Xs using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...