Jump to content

4G LTE


georgemv
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους,

 

Ξέρετε σε ποιές συχνότητες δουλεύει το LTE της Cosmote στην Αθήνα;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • mixtri

    1480

  • georgemv

    732

  • cmvr

    1008

  • georgebad

    1099

Εγώ επίσης θα ήθλα να ξέρω αν υπάρχει και κάποιος χάρτης κάλυψης. εμένα ας πούμε με νοιάζει για κέντρο Αθήνας, πιάνει;
Link to comment
Share on other sites

Εγώ επίσης θα ήθλα να ξέρω αν υπάρχει και κάποιος χάρτης κάλυψης. εμένα ας πούμε με νοιάζει για κέντρο Αθήνας, πιάνει;

 

Για δες εδω

 

[ATTACH]29496[/ATTACH]

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρει κανείς δηλαδή;;; Επειδή σκέφτομαι να αγοράσω 4G κινητό από εξωτερικό θέλω να είμαι σίγουρος ότι θα κάνει για Ελλάδα.
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρει κανείς δηλαδή;;; Επειδή σκέφτομαι να αγοράσω 4G κινητό από εξωτερικό θέλω να είμαι σίγουρος ότι θα κάνει για Ελλάδα.

 

Οι φήμες λένε 1800, αλλά δεν είναι σίγουρο.

Link to comment
Share on other sites

Τι βλέπουμε ακριβώς; :rolleyes:

 

Εξαιρετικό ping - επίπεδα dsl, μέτριο download για LTE και τραγικό upload. Ή ήταν περιοχή με οριακό LTE σήμα, ή έγινε test με φορτωμένο speedtest.net server :)

Link to comment
Share on other sites

Εξαιρετικό ping - επίπεδα dsl, μέτριο download για LTE και τραγικό upload. Ή ήταν περιοχή με οριακό LTE σήμα, ή έγινε test με φορτωμένο speedtest.net server :)

 

LTE? Εγω γιατι βλεπω να γραφει 3G στο screenshot :confused:

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

LTE? Εγω γιατι βλεπω να γραφει 3G στο screenshot :confused:

 

Υποτίθεται το post έγινε σε LTE thread. Ίσως είχε οριακό σήμα και νε γύρισε σε 3G μετά.

Link to comment
Share on other sites

Υποτίθεται το post έγινε σε LTE thread. Ίσως είχε οριακό σήμα και νε γύρισε σε 3G μετά.

 

Τι θα πει ισως; Οταν εκανες το speedtest εγραφε LTE ή ηταν 3G όπως στην φωτογραφια ; :confused:

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Τι θα πει ισως; Οταν εκανες το speedtest εγραφε LTE ή ηταν 3G όπως στην φωτογραφια ; :confused:

 

Δεν είναι δικό μου το αρχικό post :)

Link to comment
Share on other sites

Έχω το iphone 5 και έχω κάνει την αναβάθμιση σε 6.1 Επικοινώνησα με cosmote και ζήησα αναβάθμιση σε LTE. Από τότε οι επιλογές μου είναι 3G ή LTE. Το GSM εξαφανίστηκε. Έτσι είναι σε όλους ή μόνο σε μένα; Γιατί αν έχω μονίμως 3G θα μου τρώει την μπαταρία σαν τρελλό. Επίσης θέλω να ρωτήσω αν το μετάνιωσα μπορώ να ξαναγυρίσω στο παλιό κλασσικο GSM; Edited by dimperts
Link to comment
Share on other sites

Τι θα πει ισως; Οταν εκανες το speedtest εγραφε LTE ή ηταν 3G όπως στην φωτογραφια ; :confused:

Οταν έκανα το speedtest ειχε full 3G σήμα με iOS 6.1 και ενεργοποιημενο 4G από cosmote. Lte δεν έχω δει ποτέ αλλα μου έκανε τρομερή εντύπωση η ταχύτητα για 3G και σκέφτηκα μήπως εχει να κάνει με το γεγονός οτι ενεργοποίησε η cosmote το 4G στη γραμμή μου.

Link to comment
Share on other sites

Ετσι ΟΚ. Αυτη η ταχυτητα ειναι 3G και οχι 4G. εγω με το δικο μου επιασα κ παραπανω με 3G...
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Έχω το iphone 5 και έχω κάνει την αναβάθμιση σε 6.1 Επικοινώνησα με cosmote και ζήησα αναβάθμιση σε LTE. Από τότε οι επιλογές μου είναι 3G ή LTE. Το GSM εξαφανίστηκε. Έτσι είναι σε όλους ή μόνο σε μένα; Γιατί αν έχω μονίμως 3G θα μου τρώει την μπαταρία σαν τρελλό. Επίσης θέλω να ρωτήσω αν το μετάνιωσα μπορώ να ξαναγυρίσω στο παλιό κλασσικο GSM;

:(:(:(:( μπορεί να βοηθήσει κανείς; Μέσω cosmote ακύρωσα τη 4G , αλλά το κινητό συνεχίζει να δείχνει συν'εχεια 3G. μου είπαν ότι θα πρέπει να ξαναεγκαταστήσω την 6.02. Ξέρει κανείς πως γίνεται;

Link to comment
Share on other sites

:(:(:(:( μπορεί να βοηθήσει κανείς; Μέσω cosmote ακύρωσα τη 4G , αλλά το κινητό συνεχίζει να δείχνει συν'εχεια 3G. μου είπαν ότι θα πρέπει να ξαναεγκαταστήσω την 6.02. Ξέρει κανείς πως γίνεται;

 

Δεν γινεται, τουλαχιστον ακομα να κατεβεις εκδοση. (Τωρα που θα βγει το jailbreak ισως, ας απαντησουν οι ειδικοι).

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Δεν γινεται, τουλαχιστον ακομα να κατεβεις εκδοση. (Τωρα που θα βγει το jailbreak ισως, ας απαντησουν οι ειδικοι).

Κάτι άλλο για να το επαναφέρω; Θέλω να έχω GSM

Link to comment
Share on other sites

Κάτι άλλο για να το επαναφέρω; Θέλω να έχω GSM

 

Οχι τιποτα. Περιμενεις το Jb, νομιζω βγαινει την κυριακη

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

:(:(:(:( μπορεί να βοηθήσει κανείς; Μέσω cosmote ακύρωσα τη 4G , αλλά το κινητό συνεχίζει να δείχνει συν'εχεια 3G. μου είπαν ότι θα πρέπει να ξαναεγκαταστήσω την 6.02. Ξέρει κανείς πως γίνεται;

 

φιλαρακο γινεται ενα που μονο μπορεις να κανεις & που εκανα και εγω ,βαζεις μια καρτα vodafone μεσα ,το βαζεισ στο itunes ,restore με back up .περνει την 6.1 χωρις τον carier της κοσμοτε (περνει ωρα ομως ετσι).μετα βαζεις την καρτα της κοσμοτε ξανα .αν σου ερθει μηνυμα ρυθμισεις δικτυου λες οχιιιιιιιιι.το τηλ εμφανιζει ξανα την επιλογη 3g on/of και οκ.περνεις την 6.1 χωρις την ρυθμιση για μονο 3g ,lte γιατι η βοντα δεν εχει ακομα lte.αυτη η πατατα στις συθμισεις δικτυου της κοσμοτε ειναι της αππλε δεν ξερω εχει ξαναγινει στο 4ς και το αλλαξαν μετα απο παραπονα .ξανααααα μανα τα ιδια .ελεος, σε μια χωρα με λιγοστη και κακη καλυψη 3g 4g δεν αφαιρεις την επιλογη τουλαχiστον να το ανοιγολκεινης οποτε θες το 3g &4g .ενα κουμπακι ειναι ασ το αφηναν

Edited by STELIOS063
Link to comment
Share on other sites

Τώρα όμως; :-)

 

μην μεινουμε να καμαρωνουμε το speed test και σημα μαπα(δυο με μια γραμμες) και ποιοτητα κλησεων ετσι? 750 ευροπουλα και να μην εχουμε τηλ να μιλαμε ανετα?μονο μοστρα? αν θελουμε ταινια παιρναμε ι pad.ασε που πολοι μου ειπαν οτι πολλα μειλ δεν τα ανοιγη τωρα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...