Jump to content

Κινητό για το στρατό


KostasMD
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 356
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

To 208 έχει φβ και whatsapp.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

To 208 έχει φβ και whatsapp.

 

To 208 έχει και κάμερα, οπότε αντί αυτού μπορεί κάποιος να πάρει το κανονικό smartphone του μαζί.

 

Το Nokia 207 δεν έχει κάμερα και παραμένει η καλύτερη επιλογή (μέχρι στιγμής) για το φανταριλίκι.

http://s4.postimg.org/kul22odml/420x150.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
παιδιά ήθελα να ρωτήσω αν το 107 παίζει Mp3 γιατί στο gsmarena λέει ότι είναι πολυφωνικό αν κατάλαβα καλά. Επίσης τα 101, 107 και 207 παίρνουν handsfree με 3.5mm jack ή κάποιο με βίσμα nokia?
Link to comment
Share on other sites

Δεν πάω φαντάρος αλλά βλέπω το συγκεκριμένο νήμα να κινείται και δεν θέλω να ανοίξω καινούργιο θέμα. Ψάχνω για το απλούστερο κινητό χωρίς specs, χωρίς καμμία συνδεσιμότητα αλλά μόνο με τη δυνατότητα να του περάσω τις επαφές μου (περίπου 1200). Υπάρχει;
Link to comment
Share on other sites

Δεν πάω φαντάρος αλλά βλέπω το συγκεκριμένο νήμα να κινείται και δεν θέλω να ανοίξω καινούργιο θέμα. Ψάχνω για το απλούστερο κινητό χωρίς specs, χωρίς καμμία συνδεσιμότητα αλλά μόνο με τη δυνατότητα να του περάσω τις επαφές μου (περίπου 1200). Υπάρχει;

 

Απ το να ασχολείσαι με τα κινητα πιο καλα βαλε υποψηφιοτητα για δημαρχος :lol:

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

Κοντά έπεσες:p

 

Mόνο 1200 επαφές; :p Μα αν δεν έχει συνδεσιμότητα πως θα τις περάσεις αδερφέ; Τουλάχιστον WiFi να τις τραβήξει από Gmail?

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτόμουν εξαγωγή από το gmail σε αρχείο vcf και μετά εισαγωγή είτε με bluetooth είτε με καλώδιο. Προσπάθησα να το κάνω σε ένα παλιό nokia αλλά δεν τα κατάφερα. Δεν θέλω wifi.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

Μπαίνω και εγω φαντάρος οσονούπω και ψάχνω μια μπακαντέλα !

 

Απο οτι διάβασα όλο το νήμα (σχεδον) τα πιο διαδεδομένα είναι τα :

 

Nokia 101

Nokia 105

Nokia 207

 

Το 1ο & 2ο αν δεν κανω λάθος έχουν φακο που δεν έχει το 207 , Σωστά ; Αλλά το 207 έχει δυνατοτητα να μπεις fb !

Ποιο απο τα 3 προτείνετε ;

 

Τείνω πιο πολύ προς το 101 οχι λογο τιμής αλλα κυρίως λογο φακου & microsd που θα περασω τα τραγουδια μου.. Αν μπορούσε να μπει και ιντερνετ θα τα καλα !!

 

τι λέτε ; Εχετε καποιο αλλο υποψιν ;

Link to comment
Share on other sites

10 Nοέμβρη μπαίνουμε λοιπόν!! :D

Έχει χρησιμοποιήσει κανείς το 207;; Είναι "ικανοποιητική" η χρήση του internet και του fb ή θα πάνε τσάμπα τα 65€;;

Ο μόνος λόγος που το κοιτάω είναι γιατί έχει internet, fb.. Απλά δεν ξέρω μήπως είναι αργό ή τελειώνει γρήγορα η μπαταρία με το 3g..

Βασικά δεν ξέρω κιόλας αν το πρώτο μήνα στο κέντρο εκπαίδευσης θα έχω χρόνο για να "βαρεθώ" ώστε να μου φανεί χρήσιμο το internet.

Τι λέτε;;

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

10 Nοέμβρη μπαίνουμε λοιπόν!! :D

Έχει χρησιμοποιήσει κανείς το 207;; Είναι "ικανοποιητική" η χρήση του internet και του fb ή θα πάνε τσάμπα τα 65€;;

Ο μόνος λόγος που το κοιτάω είναι γιατί έχει internet, fb.. Απλά δεν ξέρω μήπως είναι αργό ή τελειώνει γρήγορα η μπαταρία με το 3g..

Βασικά δεν ξέρω κιόλας αν το πρώτο μήνα στο κέντρο εκπαίδευσης θα έχω χρόνο για να "βαρεθώ" ώστε να μου φανεί χρήσιμο το internet.

Τι λέτε;;

Άποψη μου είναι πως είναι πεταμένα λεφτά. Όχι γιατί έχω χρησιμοποιήσει το 207 και ξέρω πως δεν είναι καλό, αλλά γιατί θεωρώ ότι δεν χάθηκε και ο κόσμος να μείνεις για λίγες μέρες χωρίς ίντερνετ και να περάσεις το κανονικό σου κινητό μετά. Είτε αυτό το μετά είναι στο επισκεπτήριο είτε στην άδεια ορκομωσίας.

[sIGPIC][/sIGPIC]

goto fail;

goto fail;

Link to comment
Share on other sites

Το 101 ειναι το ιδανικοτερο πιστευω. Μπαταρια πολυ καλη, καρτα μνημης για απειρη μουσικη και φακος. Δε χρειαζεσαι τιποτε αλλο εκει.

Αφηστε τα φβ και το νετ. Θα χασετε την ευκαρια να γνωρισετε αξιολογους ανθρωπους.

Προσωπικα στο κεντρο εκτος απ το 101 ειχα και το htc desire z. Το htc το ανοιξα 2 φορες μονο και μονο για να δω τα mail μου

Link to comment
Share on other sites

Το 101 ειναι το ιδανικοτερο πιστευω. Μπαταρια πολυ καλη, καρτα μνημης για απειρη μουσικη και φακος. Δε χρειαζεσαι τιποτε αλλο εκει.

Αφηστε τα φβ και το νετ. Θα χασετε την ευκαρια να γνωρισετε αξιολογους ανθρωπους.

Προσωπικα στο κεντρο εκτος απ το 101 ειχα και το htc desire z. Το htc το ανοιξα 2 φορες μονο και μονο για να δω τα mail μου

Δεν μπορώ παρά να συμφωνήσω. Γνώρισα αξιόλογα άτομα στην θητεία μου και ειδικά στο κεντρο και παρότι χωριστήκαμε μετά πιό πολύ παρέα με τα παιδιά από το κέντρο κάνω.

Αν δεν έχετε λοιπόν κάποιο κινητό χωρίς κάμερα, αγοράστε απλά το πιό φθηνο με φακό ράδιο που θα βρείτε. Το Νόκια 101 πωλείται ακόμα; Δεν το βρήκα στο σκρούτζ.

[sIGPIC][/sIGPIC]

goto fail;

goto fail;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ τσίμπησα το 207, για το κέντρο τουλάχιστον.

Παραλαβή από εβδομάδα!

 

Γενικά δεν περνάει η ώρα εύκολα ειδικά στο κέντρο, οπότε για μένα προσωπικά κινητό με πρόσβαση στο νετ επιβάλλεται.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ τσίμπησα το 207, για το κέντρο τουλάχιστον.

Παραλαβή από εβδομάδα!

 

Γενικά δεν περνάει η ώρα εύκολα ειδικά στο κέντρο, οπότε για μένα προσωπικά κινητό με πρόσβαση στο νετ επιβάλλεται.

 

Ρε συ και εγω αυτο σκέφτομαι αλλα δεν ξέρω πως θα πάει απο μπαταρια το 207. Επειτα εχει φακό ; εξωτερικη μνημη για mp3 ;

Link to comment
Share on other sites

Δεν πωλειται το 101, δυστυχως. Μονο μεταχειρισμενο θα το βρει καποιος.

Μια χαρα περναει η ωρα στο κεντρο. Στη μοναδα ειναι που σε βγαινει η πιστη καθε μερα ;)

Link to comment
Share on other sites

Ρε συ και εγω αυτο σκέφτομαι αλλα δεν ξέρω πως θα πάει απο μπαταρια το 207. Επειτα εχει φακό ; εξωτερικη μνημη για mp3 ;

 

 

Μόνο φακό δεν έχει. Χτυπάς ένα φακό μικρο που μπαίνει στο μπρελόκ με τα κλειδιά από τα λουκετα και τελος.

Link to comment
Share on other sites

Μόνο φακό δεν έχει. Χτυπάς ένα φακό μικρο που μπαίνει στο μπρελόκ με τα κλειδιά από τα λουκετα και τελος.

 

χμμ ναι γίνεται και αυτη η πατέντα.. ρε παιδιά μπερδευτηκα :lol: τι να παραγγειλω τώρα :p

Link to comment
Share on other sites

παιδια, κοιτατε να παρετε καποιο απλο με καλη διαρκεια μπαταριας

αφηστε το ιντερνετ... θα ρουφαει μπαταρια και δε θα εχετε χρονο και μερος να φορτιζετε την συσκευη

Link to comment
Share on other sites

Στο κέντρο μια χαρά περνάει η ώρα παιδιά! Θα βαρεθείτε να κάνετε παρέλαση πρωί απόγευμα :lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]

goto fail;

goto fail;

Link to comment
Share on other sites

οποιο smartphone εχετε αυτο να παρετε μαζι σας!! κρατηστε για την 1η μερα μια συσκευη παλια χωρις camera και μετα απο 1 μερα χρησιμοποιηστε το...μπριζες θα εχετε οποτε κομπλε!! εγω ειδα πως ηταν τα πραγματα και μου το φεραν στο 1ο επισκεπτηριο!
Link to comment
Share on other sites

Στο κέντρο μια χαρά περνάει η ώρα παιδιά! Θα βαρεθείτε να κάνετε παρέλαση πρωί απόγευμα :lol:

 

 

Τελευταια βδομαδα ειναι παρελαση.

Τις υπολοιπες τι θα κανουμε; :p

Link to comment
Share on other sites

Τελευταια βδομαδα ειναι παρελαση.

Τις υπολοιπες τι θα κανουμε; :p

Εμείς καμια 10αριά μέρες κάναμε πρόβες και παρέλαση. Αλλά και τις άλλες μην ανησυχείς θα σας κάνουνε εκπαίδευση πρωί απόγευμα. (και βράδυ μερικές φορές)

[sIGPIC][/sIGPIC]

goto fail;

goto fail;

Link to comment
Share on other sites

Εμείς καμια 10αριά μέρες κάναμε πρόβες και παρέλαση. Αλλά και τις άλλες μην ανησυχείς θα σας κάνουνε εκπαίδευση πρωί απόγευμα. (και βράδυ μερικές φορές)

 

Ανάλογα το κέντρο. Σε άλλα τηρούν κανονικά το πρόγραμμα εκπαίδευσης, σε άλλα δεν κάνουν τίποτα.

Στο κέντρο που θα μπω εγώ π.χ. μπήκαν 2 φίλοι με την προηγούμενη εσσο και σκυλομετανιώσαν που δεν πήραν κινητό με net διότι δεν τους έκαναν σχεδόν τίποτα και έτσι πολλές φορές πήγαιναν στο internet cafe του στρατοπέδου. Ναι στη Θήβα έχει και netcafe μέσα! :p

 

Anyway όποιος νομίζει ότι θα του χρειαστεί κινητό με net αγοράζει, διαφορετικά εννοείται παίρνει στο κέντρο ένα παλιό ότι να ναι και μετά στη μονάδα το κανονικό σου.

Εννοείται πως το έχεις πάντα πάνω σου.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...