Jump to content

Επίσημα Firmwares / Kies Updates για το Galaxy Note II


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

oΛΑ ΜΑΜΑ ΕΙΝΑΙ.σΙΓΑ ΠΟΥ ΘΑ ΗΞΕΡΑ ΕΓΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΑΡΖΑΝΙΕΣ!

Κατι αλλο τωρα.Πως γυριζω απο Αγγλικα σε Ελληνικα στο πληκτρολογιο,διοτι δε γυριζει.

Με την 4.1,εσερνα το δαχτυλο πανω στο space και γυριζε,τωρα οχι.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 413
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

oΛΑ ΜΑΜΑ ΕΙΝΑΙ.σΙΓΑ ΠΟΥ ΘΑ ΗΞΕΡΑ ΕΓΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΑΡΖΑΝΙΕΣ!

Κατι αλλο τωρα.Πως γυριζω απο Αγγλικα σε Ελληνικα στο πληκτρολογιο,διοτι δε γυριζει.

Με την 4.1,εσερνα το δαχτυλο πανω στο space και γυριζε,τωρα οχι.

 

Πρέπει να προσθέσεις πάλι την γλώσσα από τις ρυθμίσεις εισαγωγής στο πληκτρολόγιο.

Και σε εμένα το ίδιο έκανε...

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να προσθέσεις πάλι την γλώσσα από τις ρυθμίσεις εισαγωγής στο πληκτρολόγιο.

Και σε εμένα το ίδιο έκανε...

 

Ευχαριστω πολυ.Αργησα λιγο,αλλα το βρηκα.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω δει κανένα από τα προβλήματα που αναφέρεις.

Για το χρόνο που λες, αν χρόνος που έχεις βάλει στις ρυθμίσεις δεν έχει αλλάξει μετά το update, αλλά κρατάει λιγότερο, μήπως δε χρησιμοποιείς τον μαμά dialer; γιατί δε γίνεται αυτό που λες.

 

Για το accuweather,επιμενω,εξακολουθει να το κανει.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Σορρυ για την ενοχληση, αλλα με την 4.3 δεν μου δουλευει τα πολλαπλά παραθυρα. Εχει κανεις παρομοιο προβλημα; χανεται στην 4.3 ή πρεπει να διορθωσω κατι; ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Σορρυ για την ενοχληση, αλλα με την 4.3 δεν μου δουλευει τα πολλαπλά παραθυρα. Εχει κανεις παρομοιο προβλημα; χανεται στην 4.3 ή πρεπει να διορθωσω κατι; ευχαριστω

Mάλλον δεν σου έκατσε σωστά. Είναι ενεργοποιημένη η επιλογή από το μενού?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Σορρυ για την ενοχληση, αλλα με την 4.3 δεν μου δουλευει τα πολλαπλά παραθυρα. Εχει κανεις παρομοιο προβλημα; χανεται στην 4.3 ή πρεπει να διορθωσω κατι; ευχαριστω

 

Κάνε επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων και θα εισαι κομπλε

Link to comment
Share on other sites

Κάνε επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων και θα εισαι κομπλε

 

Επειδη ειμαι αγραμματος ,λογω ηλικιας ,με τα ψηφιακα,μπορεις να μου πεις,τι κερδιζεις κανοντας factory reset,απο τη στιγμη που η 4.3,ηλθε ¨ουρανοκατεβατη¨,και αρα κατ´ευθειαν απο το ¨εργοςτάςιο¨,αλλα και πως γινεται αυτο,αν χρειαστει;

ΥΓ.Τα τελικα σιγμα ,ενδιαμεσα στη λεξη,οφειλονται στη φοβερη σοφια της Απλ,στο νεο iPad air της οποιας,γραφω αυτη τη στιγμη.:mad:

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Σορρυ για την ενοχληση, αλλα με την 4.3 δεν μου δουλευει τα πολλαπλά παραθυρα. Εχει κανεις παρομοιο προβλημα; χανεται στην 4.3 ή πρεπει να διορθωσω κατι; ευχαριστω

 

Τι ακριβώς πρόβλημα έχεις;

Όχι δε χάνεται. Στην αρχή δεν μου έβγαζε το βελάκι αριστερά ακόμα και αν το ενεργοποιούσα από την μπάρα ειδοποιήσεων.

Έπρεπε να μπω στις ρυθμίσεις και να το ενεργοποιήσω από εκεί.

Και επιτέλους μίκρυναν τον δείκτη που ενοχλούσε πολύ λόγω του μεγέθους του.

Link to comment
Share on other sites

Επειδη ειμαι αγραμματος ,λογω ηλικιας ,με τα ψηφιακα,μπορεις να μου πεις,τι κερδιζεις κανοντας factory reset,απο τη στιγμη που η 4.3,ηλθε ¨ουρανοκατεβατη¨,και αρα κατ´ευθειαν απο το ¨εργοςτάςιο¨,αλλα και πως γινεται αυτο,αν χρειαστει;

ΥΓ.Τα τελικα σιγμα ,ενδιαμεσα στη λεξη,οφειλονται στη φοβερη σοφια της Απλ,στο νεο iPad air της οποιας,γραφω αυτη τη στιγμη.:mad:

 

Θα σβήσει τα πάντα από εφαρμογές που εγκατέστησες εσύ καθώς και όλα τα δεδομένα σου όπως σμσ, εικόνες κτλ.

Θα είναι όπως όταν το έβγαλες από το κουτί και το πρωτοάνοιξες.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Τι ακριβώς πρόβλημα έχεις;

Όχι δε χάνεται. Στην αρχή δεν μου έβγαζε το βελάκι αριστερά ακόμα και αν το ενεργοποιούσα από την μπάρα ειδοποιήσεων.

Έπρεπε να μπω στις ρυθμίσεις και να το ενεργοποιήσω από εκεί.

Και επιτέλους μίκρυναν τον δείκτη που ενοχλούσε πολύ λόγω του μεγέθους του.

 

Πως μπορεί να εχεις πολλαπλά παραθυρα ? Δεν το Εχω καταφέρει....

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Θα είναι όπως όταν το έβγαλες από το κουτί και το πρωτοάνοιξες.

Τα υπόλοιπα ισχύουν εκτός από αυτό.

Θα παραμείνει στην τελευταία έκδοση (4.3.).

Link to comment
Share on other sites

Τα υπόλοιπα ισχύουν εκτός από αυτό.

Θα παραμείνει στην τελευταία έκδοση (4.3.).

 

Ναι εννοείται αυτό ρε αδερφέ. Είναι γνωστό ότι δεν γίνεται downgrade με factory reset.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω παιδια.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Σημερα,προσπαθησα να συνδεσω το MW1,(ΒΤ της Σονυ δηλαδη), που εχω,και που δουλευε καλα με το τηλεφωνο,αλλα λογω της αναβαθμισης,δε δουλευει πλεον.

Τι πρεπει να κανω,ωστε να το δει και να δουλεψει;

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Σημερα,προσπαθησα να συνδεσω το MW1,(ΒΤ της Σονυ δηλαδη), που εχω,και που δουλευε καλα με το τηλεφωνο,αλλα λογω της αναβαθμισης,δε δουλευει πλεον.

Τι πρεπει να κανω,ωστε να το δει και να δουλεψει;

 

Άστα Θοδωρή, στο νήμα για τα bt ανοίξαμε ολόκληρη συζήτηση γι'αυτό το θέμα και προσωπικά είναι έτοιμος να πετάξω το sbh50 στα σκουπίδια Το smart connect φταίει μετά την αναβάθμιση που πήγε εχθές.Για την 4.3 ούτε λόγος, τις ειχα βάλει όλες και δεν είχαν ποτέ πρόβλημα

 

Κάτι άλλο, αυτό που με έχει χαλάσει σε όλες τις 4.3 είναι τα σπασίματα που κάνει πολλές φορές στα animation και ειδικά αν έχεις ανοικτή κάποια εικόνα και κανείς περιστροφή της οθόνης, εκεί βγάζει μάτι.Βλέπω στο ζετακι του γιου μου πόσο γλυκά δουλεύουν τα animation και το ζηλεύω

Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

Άστα Θοδωρή, στο νήμα για τα bt ανοίξαμε ολόκληρη συζήτηση γι'αυτό το θέμα και προσωπικά είναι έτοιμος να πετάξω το sbh50 στα σκουπίδια Το smart connect φταίει μετά την αναβάθμιση που πήγε εχθές.Για την 4.3 ούτε λόγος, τις ειχα βάλει όλες και δεν είχαν ποτέ πρόβλημα

 

Κάτι άλλο, αυτό που με έχει χαλάσει σε όλες τις 4.3 είναι τα σπασίματα που κάνει πολλές φορές στα animation και ειδικά αν έχεις ανοικτή κάποια εικόνα και κανείς περιστροφή της οθόνης, εκεί βγάζει μάτι.Βλέπω στο ζετακι του γιου μου πόσο γλυκά δουλεύουν τα animation και το ζηλεύω

ΚΙ η ζημια,ειναι απο τη Σονυ ή τη Σαμσουνγκ;

Δηλαδη,αν με την 4.3, δε δουλευει το mw1 , ουτε με τα Σονυ τηλεφωνα,τοτε η Σονυ θα αλλαξει το smart connect,που ειναι δικο της,και θα βολευτουμε κι εμεις.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

ΚΙ η ζημια,ειναι απο τη Σονυ ή τη Σαμσουνγκ;

Δηλαδη,αν με την 4.3, δε δουλευει το mw1 , ουτε με τα Σονυ τηλεφωνα,τοτε η Σονυ θα αλλαξει το smart connect,που ειναι δικο της,και θα βολευτουμε κι εμεις.

Δεν φταιει η samsung ουτε και οι 4,3,το προβλημα ειναι στην εφαρμογη smart connect το οποιο μετα το χθεσινο update τα παρει στο κρανιο :p:lol:
Link to comment
Share on other sites

Έχω το εξής πρόβλημα προσπαθώντας να στήσω το OTA για το 4.3 sto Note 2:

Μου λέει ότι υπάρχει update οπότε πατάω για να κατέβει, αλλά στο 3% περίπου κολλάει το τηλέφωνο. Αν το αφήσω, μετά από κάμποση ώρα κάνει restart από μόνο του και το βγάζει πάνω στη μπάρα, αλλά πατώντας το δεν κάνει τίποτα και μετά από λίγο κολλάει πάλι και πρέπει να το κάνω reset.

(Δοκίμασα από safe mode και κάνει τα ίδια)...

 

Αν "σκοτώσω" το update και το ξεκινήσω απ'την αρχή, τότε πάλι κολλάει κάπου στο 3% και φτού κι απ'την αρχή...

 

Το τηλέφωνο ΔΕΝ είναι rooted, είναι αγορασμένο απ'τη Vodafone κι έχει όλα τα προηγούμενα OTA updates από τη Samsung με τελευταία έκδοση android την 4.1.2 (N7100BUDMA1)

 

Καμμιά ιδέα για του τι φταίει;

 

Ευχαριστώ :)

Link to comment
Share on other sites

Είσαι σε wi-fi ή 3G/4G ?

Κάποιες φορές έχουν πρόβλημα οι servers .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Είσαι σε wi-fi ή 3G/4G ?

Κάποιες φορές έχουν πρόβλημα οι servers .

Από wifi μόνο μπαίνω.

Το σκέφτηκα για τους servers αλλά είναι λογικό να μου κρασάρει το κινητό μόνο και μόνο επειδή δε μπορεί να κατεβάσει το update;

Link to comment
Share on other sites

αν φλασάρω κατευθείαν πάνω σε stock ρουταρισμένη 4,1,2 την 4,3 θα φύγει κανονικά το ρουτ ε???και θα είναι κανονικά σαν μετά από factory reset??
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...