Jump to content

myphone POLL: Πόσα λεφτά ξοδεύετε για να αγοράσετε apps;


DJDB
 Κοινοποίηση

Κατά μέσο όρο, πόσα λεφτά ξοδεύετε μηνιαίως για αγορές apps;  

760 members have voted

  1. 1. Κατά μέσο όρο, πόσα λεφτά ξοδεύετε μηνιαίως για αγορές apps;

    • Έως 5 ευρώ το πολύ
      270
    • Πάνω από 5 αλλά κάτω από 10 ευρώ
      85
    • Πάνω από 10 αλλά κάτω από 20 ευρώ
      27
    • Πάνω από 20 ευρώ
      19
    • Τίποτα, δεν αγοράζω καθόλου apps
      340
    • Δεν γνωρίζω / δεν απαντώ
      19


Recommended Posts

0- 5...Οταν πρωτοπηρα το κινητο πριν 2 μηνες αγορασα καποια παιχνιδια αλλα εχω απο τοτε να δωσω λεφτα για να αγορασω...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 197
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τιποτα...αλλα αν βρω κατι που πραγματικα να μου χρειζεται και να με ικανοποιει μαλλον θα το αγοραζα πολυ ευχαριστος.
θες δε θες, θα γινει ο πολος σου κιοφτες
Link to comment
Share on other sites

Κάποιες φορές έχω μπει στον πειρασμό για κάποια εφαρμογή που με βολεύει και δεν βρίσκω αν κάνει έως 1-1.5 ευρώ (κάτι10 GPS, office κλπ ούτε καν) αλλά δεν μου αρέσει κιόλας ο τρόπος αγοράς.. Ήδη το έκαναν υποχρεωτικό να ανοίγεις gmail και να δίνεις στοιχεία για να έχεις συσκευή... Να συνδέσω και πιστωτική κάρτα? Δεν νομίζω...
Δεν ειναι υποχρεωτικό να έχεις λογαριασμό google/gmail για να δουλεύεις την συσκευή.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ακομη δεν εχω σμαρτ αλλα το καλοκαίρι που θα Πάρω AN BPΩ εφαρμογή πoυ να AΞIZEI ΣIΓOYPA ΘA ΔΩΣΩ..MEXPI 5 TO MHNA OMΩΣ

 

λες και εκτος των εφαρμογων στα smartphones, εχετε πληρωσει ολοι 200αρες για λειτουργικα και office... :X

 

Προσωπικα στον Καλό υπολογιστή μου NAI του εχω Βάλλει αυθεντικά win7 τα Αλλά ήταν όλα πειρατικα και εκτός από ότι γουσταρα το νεο πισι να το νιωθω ακομη πιο ****** αλλα ειναι και μια ανταμοιβη για τα 2 ******* λειτουργικα της μικΡοσοφτ.(xp,win7) συν του οτι ανταγωνιζεται την απλ που μου τη σπαει και σαν εταιρια για τον αεΡα που εχει παρει.

..ΣYN TOY OTI OTAN ΒΡΊΣΚΕΙΣ προγράμματα TA OΠOIA ΣTA παρέχει ο παροχος τσάμπα KAI ΣOY KANEI AΠNTΕΗΤ KAΘE 2 EBΔOMAΔEΣ TOYΛAXIΣTON ΓIA TA bug TOY TOTE ΣIΓOYPA KATI ΘA ΔΩΣΩ(ispy)

Edited by impreza_sti
Απαγορεύονται οι άσεμνες εκφράσεις

nokia 3310 ,w710i,w750i,w995,zylo, zopo c2 platinum , lenovo a806

 

 

You can't sink a Rainbow

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...
Μια φορά έχω δώσει 4.5Ε που πολλά ήταν για μια εφαρμογή αλλά δεν υπήρχε άλλη επιλογή (βλ.WebOs) και καναδυό φορές από 1-2Ε για εφαρμογή που είναι και εργαλείο δουλειάς, οπότε και παραπάνω να είχε, χαλάλι. Γενικά έως 5Ε για 2-3 εφαρμογές δεν το θεωρώ πολύ για κάτι που κρίνεται απαραίτητο όταν στήνω/επανδρώνω μια νέα συσκευή, αλλά πάντα αν δεν υπάρχει κάτι ικανοποιητικό σε free, που γενικά συμβαίνει σπάνια για τα δικά μου δεδομένα.
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
Τότε για ποιο λόγο έχεις smartphone;;

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Τότε για ποιο λόγο έχεις smartphone;;

 

Από πότε σημαίνει smartphone=εφαρμογές; Κάποιος μπορεί να θέλει smartphone απλά για να βλέπει τα mail του και να σερφάρει στο internet καλύτερα. Άντε να κατεβάσει και καμιά δωρεάν εφαρμογή.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Για μένα σχεδόν τίποτα. Αρκετά για παιχνίδια για το γιο μου και την κόρη μου.
Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Από πότε σημαίνει smartphone=εφαρμογές; Κάποιος μπορεί να θέλει smartphone απλά για να βλέπει τα mail του και να σερφάρει στο internet καλύτερα. Άντε να κατεβάσει και καμιά δωρεάν εφαρμογή.

 

Και αυτά τα κάνεις αποκλειστικά μέσω του stock browser;;

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 3 years later...

Δεν υπάρχει budget ..ανάλογα την ανάγκη και την λύση

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Συνολικά έχω δώσει περίπου 50€ από το...2011. Δεν θεωρώ ότι είναι πολλά.

 

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...
Εγώ κάπου 20€ το χρόνο ... τα περισσότερα πάνε στο iPad των παιδιών μου για να έχουν ποιοτικές εφαρμογές χωρίς διαφημίσεις.

iPhone XS max 256GB

iPad Pro 10.5" WiFi 256GB

Link to comment
Share on other sites

Θα πω για το 2017 που υπολογισα -ετσι για να δω τι γινεται- 34 ευρω.Τι μονο 3 ευρωπουλα το μηνα? Τσαμπα πραμα...
OnePlus 7 pro, MATE 20, iPad Air.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μέχρι τώρα, έχω ξοδέψει 127,06 δολάρια με το δικό μου λογαριασμό και 219,89 δολάρια με τον οικογενειακό, σύμφωνα με το Purchased Apps.

Ο μέσος όρος είναι στα 2,64 ευρώ ανά εφαρμογή, αλλά αυτό επηρεάζεται και από (πολλά) free παιχνίδια που έχω πετύχει σε προσφορές, οπότε το νούμερο είναι πλασματικό. Επιπλέον, στα παραπάνω ποσά ΔΕΝ υπολογίζω τις δύο lifetime αγορές του AdGuard (+30 euro περίπου αν θυμάμαι καλά, το ένα σε προσφορά) και κάποιες άλλες εφαρμογές εκτός play store.

Πραγματικό μέσο όρο πρέπει να έχω γύρω στα 4 ευρώ ανά εφαρμογή.

Εννοείται ότι κάποιες επαγγελματικές συνδρομές κάποιων εφαρμογών (εκτός play) για τη δουλειά μου, δεν τις υπολογίζω πουθενά. Με min 150 ευρώ το χρόνο, θα αλλάξει εντελώς το νούμερο. :lol:

Πάραυτα, θεωρώ λάθος το να ρωτάει το ποσό ανά μήνα. Δεν είναι πάγιο έξοδο η αγορά εφαρμογών, όποτε υπάρχει κάτι που το χρειαζόμαστε, το αγοράζουμε. Προσωπικά έχω πολύ καιρό να πάρω κάτι, αφού τα περισσότερα που χρειάζομαι τα έχω ήδη αγοράσει.

Πάντως, για να μην πέσω έξω, δεν ψηφίζω τίποτα ! :)

Edited by marras

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Σε Android που ειμαι πλεον, σχεδον τιποτα...

Παλαιοτερα σε IOS κατι ξοδευα, περισσοτερο για μουσικες εφαρμογες, οι οποιες δεν υπαρχουν καν σε συστηματα Android... :blink:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...