Jump to content

Jiayu G2


NecroDemonNZXT
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχει περάσει κανείς jelly bean; Κάπου την πήρε το μάτι μου στο XDA αλλά δεν ξέρω κατά πόσο είναι επίσημη.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 83
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

μα καλα !!!! μολις 4 post πιο πισω τι λεει ?!?!?

 

ας ρίχνουμε και μια ματιά, ετσι για να σπαει η μονοτονια !!!

 

πιο γρήγορα θα το διαβαζες, παρα που το εγραψες

 

έλεος, ολα ετοιμα στο πιατο τα θελουμε στο Ελλαδισταν ;):rolleyes:

JIAYU G2S και G3 black (το απλό διπύρηνο) και G4 Turbo 1/4 thin black build Official_G4LW-20130822-092045
Link to comment
Share on other sites

μα καλα !!!! μολις 4 post πιο πισω τι λεει ?!?!?

 

ας ρίχνουμε και μια ματιά, ετσι για να σπαει η μονοτονια !!!

 

πιο γρήγορα θα το διαβαζες, παρα που το εγραψες

 

έλεος, ολα ετοιμα στο πιατο τα θελουμε στο Ελλαδισταν ;):rolleyes:

 

Το thread το παρακολουθώ πολύ καιρό αλλά δεν θυμόμουν το συγκεκριμένο post. Θα μπορούσες να μίλαγες καλύτερα.

Link to comment
Share on other sites

Γενικα με το gps δυο προβληματα μπορει να συναντησεις.

Το πρωτο ειναι να βρισκει λιγους δορυφορους και να αργει να κλειδωσει. Τις περισσοτερες φορες αυτο ειναι θεμα ρυθμισεων και καποιων αλλαγων σε αρχεια οπως το gps.conf.

Το δευτερο ειναι αφου κλειδωσει να λαμβανει ασθενες σημα απο τους δορυφορους με αποτελεσμα να μην εχει μεγαλη ακριβεια. Αυτο ειναι θεμα hardware πιθανοτατα. Εχω δει σε ξενα φορουμ να κανουν πατεντες με την κεραια του gps σε διαφορα μοντελα κινητων για να εχει καλυτερο σημα. Αυτο δεν ειναι προβλημα μονο με το g2. Πολλα μοντελα κινεζικων κινητων εχουν προβλημα με το gps.

Nα πω εδω οτι εφτασε πριν λιγες μερες ακομη ενα g2 512 που πηρα για φιλο. Το gps ειναι σαφως καλυτερο, εφτασε ακριβεια σε ανοικτο χωρο τα 8μ.

Επισης μετα απο πολλες προσπαθειες εγκατεστησα το navigon (παλι οι ρωσοι βοηθησαν). Αυριο θα το δοκιμασω και στο δρομο.

Για να εχει ελληνικες φωνες παντως απ'οτι καταλαβα πρεπει το τηλεφωνο να εχει ελληνικη γλωσσα.

 

Καποιο νεο με το navigon?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

σπερες παιδια.. εχω κανα μηνα κοντα την εκδοση των 512.. το αγορασα απο το Jiayumobileshop.com 74Ε... απιστευτο κινητο, δεν εχω κανενα απολυτως παραπονο με τις λειτουργιες του.. το gps το δοκιμασα ( η εφαρμογη που κατεβασα ονομαζεται Mapfactor:GPS Navigatιον , αν γνωριζετε καποια καλυτερη πλην του Navigon ενημερωστε με παρακαλω) σε ηρακλειο κ χανια, επισης αψογο.. κλειδωνει στα 10 secs κ ειναι απολυτα σωστο.. επισης διαβαζα για το Antutu που λεγατε και απο περιεργεια, εννοειται μη γνωριζοντας καν τι ειναι, κατεβασα την εφαρμογη κ εκανα το τεστ... 7295 μου βγαλε, τωρα τι ειναι αυτο δε γνωριζω :p

Το μονο προβλημα μου αφορα τα hansfree.. δεν παρηγγειλα τα αυθεντικα οταν το πηρα (ευτυχως, οπως διαβασα απο ενα χρηστη που τα πεταξε) αλλα τωρα οποιαδηποτε handsfree εχω δοκιμασει λειτουργουν κανονικα στη μουσικη, αλλα στην κληση κανουν hang up απο μονα τους... αν εχετε δοκιμασει καποιο συγκεκριμενο μοντελο ακουστικων κ ειναι κομπλε, πειτε μου κ μενα.. αυτα τα λιγα :happy:

Edited by mariza7
Αγαπη χρειαζομαστε!! Και γατες!! ::love:
Link to comment
Share on other sites

σπερες παιδια.. εχω κανα μηνα κοντα την εκδοση των 512.. το αγορασα απο το Jiayumobileshop.com 74Ε... απιστευτο κινητο, δεν εχω κανενα απολυτως παραπονο με τις λειτουργιες του.. το gps το δοκιμασα ( η εφαρμογη που κατεβασα ονομαζεται Mapfactor:GPS Navigatιον , αν γνωριζετε καποια καλυτερη πλην του Navigon ενημερωστε με παρακαλω) σε ηρακλειο κ χανια, επισης αψογο.. κλειδωνει στα 10 secs κ ειναι απολυτα σωστο.. επισης διαβαζα για το Antutu που λεγατε και απο περιεργεια, εννοειται μη γνωριζοντας καν τι ειναι, κατεβασα την εφαρμογη κ εκανα το τεστ... 7295 μου βγαλε, τωρα τι ειναι αυτο δε γνωριζω :p

Το μονο προβλημα μου αφορα τα hansfree.. δεν παρηγγειλα τα αυθεντικα οταν το πηρα (ευτυχως, οπως διαβασα απο ενα χρηστη που τα πεταξε) αλλα τωρα οποιαδηποτε handsfree εχω δοκιμασει λειτουργουν κανονικα στη μουσικη, αλλα στην κληση κανουν hang up απο μονα τους... αν εχετε δοκιμασει καποιο συγκεκριμενο μοντελο ακουστικων κ ειναι κομπλε, πειτε μου κ μενα.. αυτα τα λιγα :happy:

 

Δοκίμασε το Sygic είναι αρκετά καλό.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Δοκίμασε το Sygic είναι αρκετά καλό.

 

το δοκιμασα αλλα ειναι δοκιμαστικη η εκδοση κ κουραζει να το σβηνω κ να το ξανακατεβαζω... σ ευχαριστω πολυ παντως... για το θεμα των ακουστικων ξερεις κατι??

Edited by mariza7
Αγαπη χρειαζομαστε!! Και γατες!! ::love:
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...