Jump to content

Jiayu G2


NecroDemonNZXT
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους και καλή χρονιά,

 

 

Μετά από άπειρο ψάξιμο, ψιλοκατέληξα σε αυτό το κινητό, και μαλιστα για παραγγελία από την ίδια την εταιρία(free shipping, singapore post, πολλά extras κτλ)

 

http://www.jiayumobileshop.com/jiayu-mobile-phone/jiayu-jy-g2/jiayu-g2-mtk6577-dual-core-1-0ghz-4-0-inch-ips-screen-android-4-0-512m-ram-5-0mp-camera-smart-phone.html

 

Οι απορίες μου είναι οι εξής:

 

-Εάν δεν έχουν περάσει ελληνικά, μπορώ να τα περάσω έγω? Έστω σε sms?

 

-Το dual sim του πως δουλεύει? Δεν είχα ποτέ dual sim κινητό, αλλά αυτός είναι ο μεγαλύτερος παράγοντας αγοράς. Μπορώ να έχω μία sim από συμβόλαιο cosmote που να παίρνω τηλέφωνα, sms, mms κτλ, και άλλη μια whats up που δεν με ενδιαφέρει το 3g για να μιλάω με όσους έχουν whatsup?

 

-Ξέρουμε ποιότητα για JIAYU καθόλου? Διάβασα στο νετ πως πρόκειται για υποσχόμενη εταιρία, αλλά δε βρήκα στο site τους πουθενά για εγγύηση και radiation επίπεδα(που τα φοβάμαι λίγο στα κινέζικα)

 

-Να τους πω όντως να μου το στείλουνε με singapore post και να σημειώσουν πάνω τίποτα του στυλ, mp3 player 30$ ή κάτι τέτοιο?

 

Οι παράγοντες που με οδήγησαν σε αυτό το κινητό ήταν τιμή, dual sim, ROM, και κάμερα...

 

Ευχαριστώ για τις συμβουλές

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 83
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Όπως έχω ξανάγραψει το έχω πάρει για την κοπέλα μου.

 

Ποιότητα κατασκευής καλή, όχι όμως καλύτερη από το δικό μου Newman n1 .

 

Οθόνη πολύ φωτεινή με ικανοποιητικη ανάλυση , αριστες γωνίες θεασης αλλά λίγο μέτρια χρώματα.

 

Να ξέρεις ότι αξίζει να αγοράσεις την καλή έκδοση με το 1 Gb ram κυρίως γιατί λειτουργεί σωστά το GPS . Επίσης έχει καλύτερη κάμερα και νομίζω και καλύτερο wifi .

 

Ελληνικά στα μηνύματα βάζεις πολύ εύκολα. Στα μένου δε νομίζω να έχει βγεί για αυτό το κινητό ρόμ με ελληνικά.

 

Τα υπόλοιπα όλα που ρωτάς γίνονται, δες και το θέμα dual Sim android

 

Από minideal.net το πήρα εγώ στα 160 δολάρια με μεταφορικη sg post

Edited by dimzan
Link to comment
Share on other sites

εντάξει φίλε μου σε ευχαριστώ πολύ! το gps δεν με πολυενδιαφέρει και δε θέλω να ξεφύγω από τα 100 ευρώ οπότε με κάλυψες!
Link to comment
Share on other sites

Όπως έχω ξανάγραψει το έχω πάρει για την κοπέλα μου.

 

Ποιότητα κατασκευής καλή, όχι όμως καλύτερη από το δικό μου Newman n1 .

 

Οθόνη πολύ φωτεινή με ικανοποιητικη ανάλυση , αριστες γωνίες θεασης αλλά λίγο μέτρια χρώματα.

 

Να ξέρεις ότι αξίζει να αγοράσεις την καλή έκδοση με το 1 Gb ram κυρίως γιατί λειτουργεί σωστά το GPS . Επίσης έχει καλύτερη κάμερα και νομίζω και καλύτερο wifi .

 

Ελληνικά στα μηνύματα βάζεις πολύ εύκολα. Στα μένου δε νομίζω να έχει βγεί για αυτό το κινητό ρόμ με ελληνικά.

 

Τα υπόλοιπα όλα που ρωτάς γίνονται, δες και το θέμα dual Sim android

 

Από minideal.net το πήρα εγώ στα 160 δολάρια με μεταφορικη sg post

 

φιλε μου καποια ερωτηση ακομα.

1. το ξυπνητηρη χτυπαει οταν ειναι κλειστο?

Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλησπέρα σε όλους! μόλις μου ήρθε τo Jiayu G2, θα ανεβάσω και εικόνες σαν mini review στο τοπικ που είχα φτιάξει. σας έχω ερώτηση, έχει 2 slots, το W και το G για τις 2 sims, σε ποιο βάζω τη whatsup για sms που θέλω μόνο, και σε ποιο την κανονική cosmote για ομιλια/sms/mms ???
Link to comment
Share on other sites

Όπου και να τις βάλεις το ίδιο είναι. Μπορείς να διαλέξεις και από το μενού ποία θα λειτουργεί σε 3g
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

 

 

Μιας που έφθασε το κινητό είπα να γράψω 1-2 πράγματα για όποιον τυχόν ψάχνεται γενικά. Το κινητό ήρθε Αθήνα από minideal.net μέσα σε 12 ημέρες ακριβώς με singapore post, τη 13η το είχα στα χέρια. Παρήγγειλα και κάποια accessories, από τα οποία μου ήρθε ένα screen potector παραπάνω, οπότε +1 από μένα σε minideal.net λόγω τιμής και γρήγορης παράδοσης.

 

 

http://s3.postimage.org/i03rzjmen/DSC00214.jpg

 

http://s3.postimage.org/ncsmdoab3/DSC00215.jpg

 

Το πακετάκι διαφανές πολύ λιτό, manual στα κινέζικα. Όλα τα accessories μέσα στο πακέτο κανονικά, όπως η δεύτερη μπαταρία που παρήγγειλα, κτλ. Ο μετατροπέας ρεύματος για τα ευρωπαικά στανταρντς είναι στραβός, αλλά λίγο μας ενδιαφέρει τέτοιο βρίσκουμε πολύ εύκολα.

 

 

http://s3.postimage.org/ctx828x0v/DSC00216.jpg

 

Το κινητάκι έχει πολύ κλασική γραμμή, δε μου φάνηκε καθόλου βαρύ ακομα και με τη μπαταρία αλλά σαν ποιότητα κατασκευής μη περιμένετε πολλά. Πλαστικό κάλυμμα μπαταρίας, το home ίσως το λες και λίγο χαλαρό χωρίς να έχει πρόβλημα βέβαια. Το ηχειάκι του πολύ βασικό, απλά κάνει τη δουλειά του. Στα συν του, το πολύ όμορφο silicon case, που δυστυχώς το πληρώνεις έξτρα στο minideal, αν και είναι κανονικά δώρο της εταιρίας... Αλλά σαν λεφτά λίγο πολύ τα ίδια έρχονται και με την ιστοσελίδα της εταιρίας.

 

 

http://s3.postimage.org/h4bvxu23z/DSC00217.jpg

 

 

Η οθόνη μου φαίνεται ικανοποιητική, σίγουρα δεν είναι iphone killer αλλά είναι πολυ ΟΚ. Τα επίπεδα της φωτεινότητας δεν μου άρεσαν, εγώ το μείωσα γιατί γενικά δεν με απασχολει και προτιμώ να έχω μπαταρία, αλλά γενικά είναι σαν να μην έχει πολλά επίπεδα. Γωνίες θέασης ικανοποιητικές. Αρκετά responsive, δεν θα λεγα οτι με κούρασε, ίσως το "BACK" κουμπάκι του android να έπρεπε να πιάνει καλύτερα. True 5 point multitouch από benchmark που δοκίμασα.

 

 

http://s3.postimage.org/3oov8dtm7/DSC00218.jpg

 

Χωρίς να έχω εμπειρία από πιο δυνατά τηλέφωνα, οι επιδόσεις του κινητού μου φάνηκαν πολύ καλές. Πολύ γρήγορο στα πάντα του, δεν ξέρω γιατί όμως μου έδειχνε από την αρχή χωρίς καθόλου προγράμματα πως έχω μόνο 200mb ram ελευθερη, γύρω στα 60 ελεύθερα με πολλά πράγματα ανοιχτά. Μου φάνηκε λίγο γιατί από system info που τσέκαρα, όντως εχει περί τα 500mb ram. Απο εκεί και πέρα, το κινητό κράταγε δύο εκπληξούλες: η internal rom από 4 g τελικά έχει γύρω στα 2,5g free, ψιλό ακατανόητο... αν είχε 3,5g θα το καταλάβαινα.. μικρό το κακό βέβαια... Από εκεί και πέρα, η δεύτερη έκπληξη αφορά τη κάμερα! Το κινητό έχει 8mx cam παρότι παρήγγειλα το μοντέλο με τα 5mx! Δεν είμαι σίγουρος αλλά δεν αποκλείεται να έχει και hd video.. το αρχείο που κρατάει είναι mp4 και μου φάνηκε παραπάνω από ικανοποιητικό. Κάνει και ζοομ στο record. Η κάμερα ικανοποιητική, πέρα από τα πολλά πιξελς.

 

 

Ενδεικτικά, σε antuntu benchmark βγάζει μέχρι 6700 points αφήνοντας πίσω του πολλά άλλα γνωστά μοντέλα. Πάντως ζεστάθηκε λίγο με το benchmark, τίποτα το ανησυχητικό φυσικά.

 

 

Αυτά από μένα, εν ολίγοις είμαι ευχαριστημένος για 100 ευρώ, να δούμε αν θα βγει γερό!

Link to comment
Share on other sites

Αν θες δοκίμασε και το GPS γιατί είμαι λίγο περίεργος. Αν λειτουργεί σωστά τότε για 100 εύρω αξίζει και με το παραπάνω

 

Για την Καμερα κρατά μικρό καλάθι. Μπορεί το 8 να είναι με interpolation

Edited by navi55
συνεχόμενα posts
Link to comment
Share on other sites

μα ναι δε τίθεται θέμα για τη κάμερα... πάντως ακόμα και έτσι όντως βγάζει τη φωτογραφία στην αντίστοιχη ανάλυση, και σε συνθήκες φωτισμού μπορώ να πω πως είναι πολύ ικανοποιητικό, σε τεχνητο φωτισμό έχει θέματα λόγω του ανίσχυρου flash, αλλά και πάλι, αν ήθελα μόνο κάμερα θα ξαναγόραζα το cybershot k800i μου μεταχειρισμένο απο κάποιον... και κρατήστε όσα iphone 15GSX γουστάρετε για σας !!! :lol:

 

 

gps μπορείς να μου πεις τι ακριβώς θες να δοκιμάσω και πως? με κάποιο πρόγραμμα που να μη χρεωθώ φυσικά σε παρακαλώ.. σου θυμίζω πως όλοι πρότειναν την έκδοση με το 1g ram για κάποιον που ήθελε καλό GPS, πάντως αναφέρω πως το κινητό εκτός από A GPS έχει και E GPS στις επιλογές, το οποίο το ακούω πρώτη φορά

Link to comment
Share on other sites

την εκδοση με το 1 γιγα για σωστο gps εγω την ειχα προτεινει.

 

Το egps ειναι το epo assistant που απλα γνωριζει απο πριν τις θεσεις καποιων δορυφορων και τους βρισκει πιο γρηγορα.

 

Δοκιμασε το sygic , εχει και trial απο το μαρκετ.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά σήμερα πρόσεξα κάτι περίεργο: είχα βάλει το βράδυ το κινητό για φόρτιση, το μεσημέρι σηκώθηκα 12 παρά ενώ είχε φορτίσει φουλ, το βγάζω από τη πρίζα, το αφήνω δίπλα μου. Μετά από 3 ώρες που ξύπνησα, έλεγξα τη μπαταρία του και είχε πέσει στο 60%!!!! Υποτίθεται οτι το κινητό ήταν idle δίπλα μου με σβηστά τα πάντα, από οθόνη μέχρι wifi.... μόνο ένα live background έχω και το 3g σήμα, τα οποία πλέον και έσβησα... κάτι άκουσα για wakelock charger προβλήματα ισχύουν? Να ανησυχώ για τη διάρκεια της μπαταρίας ή οχι? Ήμουν πολύ ευχαριστημένος απο τη διάρκεια της 2 μέρες τώρα μέχρι που είδα αυτό και τρελάθηκα!

 

 

edit:

 

εντάξει το gps φαίνεται να τη παλεύει, αλλά δεν έχω εμπειρία και απο άλλα για να πω την αλήθεια... πάντως δεν μου έβγαλε τη πίστη! όσο για τη μπαταρία είναι θέμα android, το κινητό κρατάει άνετα μιαμιση μέρα με νορμαλ χρήση....

Edited by NecroDemonNZXT
Link to comment
Share on other sites

Αποθηκευση φωτογραφιων γινεται στην εσωτερικη μνημη?

Μου βγαζει μηνυμα οταν ανοιγω την καμερα οτι πρεπει να βαλω sd card.

Ειναι το πρωτο μου android phone και ακομα ψαχνομαι.

Edited by stetap3
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Να πω και εγω για το κινητο μιας και το εχω καμια δεκαρια μερες. Ειναι το πρωτο μου android κινητο οποτε δεν μπορω να κανω συγκρισεις με αλλα. Θα γραψω καποια γενικα πραγματα.

1) Παραγγελια απο lightake το μοντελο με 512 ραμ με sweden post, εκανε καμια 20αρια μερες να ερθει.

Στο site γραφουν οτι ερχεται με δυο μπαταριες, εστειλαν μονο μια. Τους εστειλα μηνυμα και περιμενω απαντηση μηπως την στειλουν ξεχωριστα ή εστω δωσουν καποια πιστωση μερικα δολλαρια για μελλοντικες αγορες στο site τους.

2) Για να βγαλει φωτογραφιες χρειαζεται sd card, δεν τις αποθηκευει στην εσωτερικη μνημη. Μονο εφαρμογες αποθηκευει εκει, οποιαδηποτε αλλη μεταφορα αρχειων (απο υπολογιστη π.χ.)χρειαζεται sd card.

3) Η καμερα ειναι ικανοποιητικη την ημερα που εχει καλο φωτισμο. Το φλας αδυναμο.

4)Η μπαταρια μου διαρκει δυο μερες με χαλαρη χρηση. To wifi καλο χωρις αποσυνδεσεις. οθονη πολυ καλη.

5) Ρουτ πολυ ευκολα με μεθοδο που βρηκα σε ρωσικο φορουμ, υποθεση 2 λεπτων.

6)Το gps ειναι προβληματικο. Προς το παρον κανω ακομα δοκιμες και διαφορες ρυθμισεις. Στην αρχη χωρις να το πειραξω εβλεπε αρκετους δορυφορους αλλα αργουσε παρα πολυ να κλειδωσει. Μετα το ρουτ και αφου περασα καποιες εφαρμογες και κανοντας καποιες ρυθμισεις, κλειδωνει σε ανοιχτο χωρο το πολυ σε ενα λεπτο. Υπαρχει προβλημα ομως μεσα στο αυτοκινητο, χανει το σημα και δυσκολευεται πολυ ακομα και να δει δορυφορους. Ακομα το ψαχνω μηπως ειναι θεμα software και οχι αδυναμου δεκτη.

Γενικα ειμαι πολυ ικανοποιημενος και δεν μετανιωσα καθολου την αγορα. Αν φτιαξει και το θεμα του gps μιλαμε για πολυ καλη αγορα. Ειχα προβληματιστει αν θα επαιρνα την εκδοση με 1 γιγα ραμ ή την 512. Προς το παρον και τα 512 φαινονται αρκετα για να λειτουργει απροβληματιστα το κινητο.

Σκορ στο antutu λιγο πανω απο 6700 με sd card μεσα.

Επισης ενα σημαντικο στοιχειο που ξεχασα να αναφερω παραπανω. Υπαρχει προβλημα με το κοκκινο led. Οταν αρχισει να αναβοσβηνει (διαφορες ειδοποιησεις, μπαταρια κατω απο 15%) τοτε κολλαει ο επεξεργαστης στην μεγιστη ταχυτητα και η μπαταρια τελειωνει πολυ γρηγορα. Ακομα και αν φορτισεις πληρως το κινητο, το βγαλεις απ'τον φορτιστη, ο επεξεργαστης ειναι κολλημενος στο μεγιστο. Μονη λυση να βγει η μπαταρια για λιγα δευτερολεπτα. Πλεον εχω βαλει ολες τις ειδοποιησεις με πρασινο led και το φορτιζω πριν φτασει στο 15%. Το προβλημα αυτο ειναι γνωστο και σε αλλα κινεζικα μοντελα οπως τo G3 της ιδιας εταιριας και γενικα στα κινεζικα κινητα με led.

Link to comment
Share on other sites

το θεμα με το gps ειναι γνωστο στο ρωσικο φορουμ. γι αυτο εγω προτιμησα την εκδοση με 1 γιγα.

 

το θεμα με το λεντ θα λυθει σιγουρα με καποιο update , δες ομως αν αφορα μονο τη συσκευη σου . Δοκιμασε να περασεις αλλη ρομ.

 

το 6700 ακουγεται πολυ καλο!

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ απόλυτα με τις επισημάνσεις του φίλου πιο πάνω, πάνω κάτω τα ίδια πράγματα θα λεγα και εγώ για το κινητό. Όπως επίσης οτι η ποιότητα του κινητού δεν είναι ή καλυτερη δυνατή, και το ηχειάκι που είναι αδύναμο, αλλά αυτά τα πράγματα παλεύονται. Πάντως αυτό που λες για το κόκκινο led, δεν το έχω προσέξει ποτέ. Δηλαδή, μου ανάβει κόκκινο led όταν πάει κάτω από 15%, αλλά αποκλείεται να το έχω πετύχει σε full ισχύει. Αφενός γιατί μου κρατάει πάρα πολλές ώρες από 15% μέχρι 0% αν το αφήσω standby, και αφετέρου γιατί όταν φορτώνει το κινητό αυτό λόγω των δύο πυρήνων θερμαίνεται αρκετά, και δεν υπάρχει περίπτωση να το είχα νιώσει ζεστό σε standby χωρίς μπαταρία και να μη το καταλαβα. Ποιες είναι οι προυποθέσεις για να ενεργοποιηθεί το bug?

 

 

Και κάτι τελευταίο, το κινητό κάνει updates από την εταιρία? Τι πατάμε για να γίνει update, γτ έχει δύο διαφορετικά "updates" στο μενου, το ένα μου φαίνεται σαν της εταιρίας λογισμικό και το άλλο του android που πετάει πάντα error.

 

Πάντως με antutu μου έχει πιάσει και 6800, απείραχτο το κινητό πάντα ούτε roοt ούτε overclock ουτε τίποτα

Edited by NecroDemonNZXT
Link to comment
Share on other sites

Για τα updates δεν ξερω, μονο το ενα χρησιμοποιησα για ρουτ, που βλεπει αρχεια στην καρτα.

Το gps εχει βελτιωθει καπως, (accuracy το gpstest στην καλυτερη περιπτωση 16μ, συνηθως κυμαινεται στα 20μ).

Δεν μπορω να τρεξω με τιποτα το navigon. Βγαζει σφαλμα δικτυου μετα την εγκατασταση, ενω ειμαι συνδεδεμενος στο wifi και δεν κατεβαζει τα απαραιτητα αρχεια. Η εφαρμογη δεν εχει προβλημα γιατι την εγκατεστησα χωρις προβληματα σε ενα ταμπλετ, οποτε κατι παιζει με την συσκευη. Το εχει εγκαταστησει κανεις?

Link to comment
Share on other sites

Για τα updates δεν ξερω, μονο το ενα χρησιμοποιησα για ρουτ, που βλεπει αρχεια στην καρτα.

Το gps εχει βελτιωθει καπως, (accuracy το gpstest στην καλυτερη περιπτωση 16μ, συνηθως κυμαινεται στα 20μ).

Δεν μπορω να τρεξω με τιποτα το navigon. Βγαζει σφαλμα δικτυου μετα την εγκατασταση, ενω ειμαι συνδεδεμενος στο wifi και δεν κατεβαζει τα απαραιτητα αρχεια. Η εφαρμογη δεν εχει προβλημα γιατι την εγκατεστησα χωρις προβληματα σε ενα ταμπλετ, οποτε κατι παιζει με την συσκευη. Το εχει εγκαταστησει κανεις?

 

Δοκιμασε όποιο αλλο θες εκτός απ το navigon, που για περίεργο λόγο, το σύστημα πιστοποίησης της εφαρμογης στο σερβερ βγάζει σφάλμα σε συσκευές με δύο imei, δηλαδη στις dual sim.

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδιά καλησπέρα. Όταν λέτε το gps δεν δουλεύει καλά για τα 512 ?τι εννοείτε ? Κάνει πολύ ώρα? λαγκάρει ?

Επίσης, είχα μια ερώτηση. Είδα στο gsmarena πως ακόμα και το iphone4s εχει 512RAM. Επειδή το έχει ο αδερφός μου, και εμένα ου φαίνεται πολύ καλό (αλίμονο με την περιουσία που έδωσε) σκέφτομαι πως και το jiayu μπορει να μην το "εμπιστεύεσαι" όσο ένα μηλο αλλά για μια απλή χρήση mail, internet, skype φωτογραφίες κανα παιχνιδάκι, είναι κομπλέ.

Απλά αν παω στην έκδοση με το 1gb, θα είμαι κοντά στο g2s, και μετά η διαφορά από το g3 είναι 10 δολάρια οπότε πάλι θέλω να πάρω αυτό, και μετά πάλι είναι το g4 στα 220 δολάρια, (20 πιο πάνω) οπότε αν με νιώθετε, βρίσκομαι ανάμεσα στα 2 άκρα, απλά ακόμα πιστεύω πως για την χρήση που το θέλω θα κάνει δουλειά και η μικρή έκδοση.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτησω κι εγω κατι

Γιατι δεν μιλαει κανεις για το μονοπυρηνο G2? Κυκλοφορει με 512Mb και 1Gb RAM.

Μηπως το μονοπυρηνο ειναι καλυτερο απο το διπυρηνο σε καποιους τομεις?

Ξερετε κατι γι αυτο?

Ευχαριστω

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Όταν λέτε το gps δεν δουλεύει καλά για τα 512 ?τι εννοείτε ? Κάνει πολύ ώρα? λαγκάρει ?

Γενικα με το gps δυο προβληματα μπορει να συναντησεις.

Το πρωτο ειναι να βρισκει λιγους δορυφορους και να αργει να κλειδωσει. Τις περισσοτερες φορες αυτο ειναι θεμα ρυθμισεων και καποιων αλλαγων σε αρχεια οπως το gps.conf.

Το δευτερο ειναι αφου κλειδωσει να λαμβανει ασθενες σημα απο τους δορυφορους με αποτελεσμα να μην εχει μεγαλη ακριβεια. Αυτο ειναι θεμα hardware πιθανοτατα. Εχω δει σε ξενα φορουμ να κανουν πατεντες με την κεραια του gps σε διαφορα μοντελα κινητων για να εχει καλυτερο σημα. Αυτο δεν ειναι προβλημα μονο με το g2. Πολλα μοντελα κινεζικων κινητων εχουν προβλημα με το gps.

Nα πω εδω οτι εφτασε πριν λιγες μερες ακομη ενα g2 512 που πηρα για φιλο. Το gps ειναι σαφως καλυτερο, εφτασε ακριβεια σε ανοικτο χωρο τα 8μ.

Επισης μετα απο πολλες προσπαθειες εγκατεστησα το navigon (παλι οι ρωσοι βοηθησαν). Αυριο θα το δοκιμασω και στο δρομο.

Για να εχει ελληνικες φωνες παντως απ'οτι καταλαβα πρεπει το τηλεφωνο να εχει ελληνικη γλωσσα.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...