Jump to content

Galaxy Note II : Πλήρης οδηγός για root


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
εχς κανει οτι λεει μου εμφανισε στο κινητο το εικονιδιο του su αλλα οταν παω να το ανοιξω μου βγαζει ενα μυνημα "ειδοποιηση ασφαλειας αποκλειστηκε μια προσπαθεια προσβασης σε μια ασφαλη περιοχη στη συσκευη σας χωρις εξουσιοδοτηση" τι ειναι αυτο το πραγμα δεν μπορω να καταλαβω
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Καλησπέρα,

Έχω ένα πρόβλημα με το root. Για να σας πω ακριβώς τι εκανα: Μιας και είχε κάποια κολληματακια του έκανα ένα factory reset και χωρίς να κάνω μετά update έκανα root ακολουθώντας τον οδηγό .Το πρόβλημα είναι πως δεν έχω δικαιώματα SU και δεν ξέρω τι φταίει. ΤοSuperSu σσυνέχεια μου πετάει μήνυμα πως έχει διακοπεί η λειτουργία του. Τι κάνω λάθος?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
καλησπερα,μπορει καποιος να μου πει γιατι το odin δεν βλεπει το κινητο μου οταν ειναι σε downloading mode και το βλεπει οταν ειναι κανονικα ανοιχτο;

 

Εχω το ιδιο προβλημα,υπαρχει καποια ιδεα στο τι φταιει;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα,

Έχω ένα πρόβλημα με το root. Για να σας πω ακριβώς τι εκανα: Μιας και είχε κάποια κολληματακια του έκανα ένα factory reset και χωρίς να κάνω μετά update έκανα root ακολουθώντας τον οδηγό .Το πρόβλημα είναι πως δεν έχω δικαιώματα SU και δεν ξέρω τι φταίει. ΤοSuperSu σσυνέχεια μου πετάει μήνυμα πως έχει διακοπεί η λειτουργία του. Τι κάνω λάθος?

 

Το ιδιο προβλημα μπορει καποιος καποια βοηθεια;

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Ωραια εκανα την διαδικασία για ροοτ με το νοτε2 τωρα αν θελω να προσθαφαίρεσω προγράμματα το κανω απο το super su? η απο το μενου κανονικα? επισης πως φενεται οτι εχει γινει rooted? με ρωραει το super su αν θελω να ενεργοποιήσω το knox για να μην βγαζει αναδιωμενα παραθιρα αλλα δεν φενεται να κανει κατι.......

 

εκανα την διαδικασία αλλα δεν με αφηνει να σβησω εφαρμογες που θελω μηπως πρεπει να ξανακανω την διαδικασια ? help !

Link to comment
Share on other sites

Για να σβήσεις εφαρμογές συστήματος χρειάζεσαι Titanium Backup

Το Super SU είναι για να δίνεις δικαιώματα ρουτ σε όποια εφαρμογή τα ζητάει

Edited by akilleas
Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
καλησπερα προσπαθω να μηδενισω τον counter me triangle away και μου βγαζει το μηνυμα πως δεν μπορει να εντοπισει καποιο magic header.αυτο μπορει να ειναι ειτε επειδη η συσκευη μου δεν υποστηριζεται ειτε επειδη δεν εχει νεοτερη εκδοση απο 4.0.και τις 2 προυποθεσεθς τις πληρω.εχω το note 2 kai einai se 4.4.2 me diamond rom.γραφει επισης απο κατω πως αν δεν υποστηριζεται η συσκευη μου μου αλλα ειμαι ρουτ να φτιαξω ενα dump file μπλα μπλα μπλα....ξερει καποιος πως φτιαχνει αυτο το πραγμα???σε note 1 μια χαρα ειχε φτιαξει.
Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση ότι πρέπει να έχεις Ρομ νεότερη της Κιτ Κατ που φοράς τώρα για να δουλέψει το triangle away.
Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση ότι πρέπει να έχεις Ρομ νεότερη της Κιτ Κατ που φοράς τώρα για να δουλέψει το triangle away.

 

πρεπει να εχω lolipop δηλαδη η 4.4.4 για παραδειγμα?αν κατεβασω παλιοτερη εκδοση του triangle δε θα το δει το κινητο μου λες?

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη φίλε μου. Εννοούσα παλαιότερη Ρομ. Μετά την 4.3 αλλάξανε τον bootloader και το Knox και δεν δουλεύει το Triangle Away. Εάν πήγες σε custom χωρίς παλιό bootloader τότε ο Knox δεν μηδενίζει. Edited by akilleas
Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη φίλε μου. Εννοούσα παλαιότερη Ρομ. Μετά την 4.3 αλλάξανε τον bootloader και το Knox και δεν δουλεύει το Triangle Away. Εάν πήγες σε custom χωρίς παλιό bootloader τότε ο Knox δεν μηδενίζει.

 

λοιπον κατσε να τα παμε απο την αρχη.εγω απο 4.1.2 αλλαξα bl και πηγα σε 4.3 και μετα 4.4 χωρις να γραψει ο knox.αυτη τη στιγμη ειναι 0χ0 και δεν εχω θεμα με αυτο.το θεμα που εχω ειναι πως το triangle δε βρισκει το κινητο μου για να μηδενισει τον counterτων προσπαθειων που εχω κανει για να βαλω καποια καστομ ρομ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...