Jump to content

Galaxy Note II : Πλήρης οδηγός για root


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

[imgalign]http://www.myphone.gr/gallery/data/500/Clipboard02.png[/imgalign]Τι είναι root; Λεπτομέρειες εδώ

 

- Root στο Galaxy Note IΙ N7100

 

ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ H παρακάτω διαδικασία ακυρώνει για πάντα την εγγύηση στα καινούργια firmwares (4.3) εξαιτίας του knox

 

Tι είναι το Samsung KNOX και γιατί μας νοιάζει;

 

Προετοιμασία

 

 

 

  • Κατεβάζεις το KIES από
εδώ. Μετά το εγκαθιστάς στον υπολογιστή και φροντίζεις να το κλείσεις τελείως (και από το taskbar αν υπάρχει). Σημείωση: το KIES δεν χρειάζεται. Αυτό που θέλεις είναι τους Drivers για το κινητό, οι οποίοι συμπεριλαμβάνονται στο πακέτο του KIES.
Εναλλακτικά, χωρίς την ανάγκη για το Kies, μπορείς να κατεβάσεις μόνο τους drivers της Samsung από εδώ.
 
 
Κατεβάζεις το Odin 3.07 από εδώ. Το ξεζιπάρεις και το αφήνεις, θα σου χρειαστεί σε λίγο.
 
 
Κατεβάζεις το CF-Αuto-Root για το N7100 από εδώ. Μόλις κατέβει το ξεζιπάρεις για ευκολία στον ίδιο φάκελο με το Οdin που κατέβασες προηγουμένως. Eίναι ένα .tar.md5 αρχείο. (Στο zip περιέχεται και μια παλιότερη έκδοση του Odin, η οποία δε χρειάζεται). Το auto-root δεν αλλάζει το recovery, είναι ΜΟΝΟ root, ό,τι πιο καθαρό και πιο κοντά σε άθικτο σύστημα. Απλά εγκαθιστά το su και την εφαρμογή supersu.
(Aν έχεις το Ν7105 (το LTE μοντέλο), κατεβάζεις αυτό το αρχείο για root στο LTE).
Ο Chainfire δεν υποστηρίζει πια μόνιμο custom recovery. Με την εφαρμογή του Mobile Odin μπορείς να περάσεις ό,τι .zip θέλεις, καθώς και να φλασάρεις επίσημες roms απ'ευθείας χωρίς την ανάγκη υπολογιστή.

 

 

Αφού έχεις σιγουρευτεί και έχεις διπλοτσεκάρει οτι είσαι έτοιμος. Αρχίζεις την διαδικασία.

 

 

 

Διαδικασία root

 

 

  • Κλείνεις το κινητό. (Περιμένεις λιγάκι να σβήσουν τα κάτω κουμπάκια) Πατάς μαζί Volume down(χαμήλωση ήχου) + Home button(κεντρικό κουμπί) + Power button(το κουμπί δεξιά που κλείνει το κινητό). Mόλις το κινητό ανοίξει θα δείς μια ειδοποίηση. Αν θέλεις να συνεχίσεις πάτα το vol up. Μολις μπήκες σε download mode.
     
    http://www.myphone.gr/gallery/data/500/Galaxy-Note-22.jpg
     
     
     
  • Μόλις βγει η παραπάνω δεξιά εικόνα λοιπόν πας στον υπολογιστή και ανοίγεις το Odin3 ν3.07.exe. (σε windows 7 καλό ειναι να κάνεις δεξι κλικ/run as administrator.)
    Χωρίς να πειράξεις καμία επιλογή στο Odin, πατάς στο PDA και φορτώνεις το CF-Auto-Root-t03g-t03gxx-gtn710x.tar.md5.
    Συνδέεις το κινητό στο PC και μόλις δεις την παρακάτω εικόνα- το γαλάζιο 0:COM - πατάς start και περιμένεις.
     
    http://www.myphone.gr/gallery/data/500/medium/Odin_v3_07.jpg
     
     
     
  • Μετά στο κάτω αριστερά κουτάκι(Message) θα αρχίσει να γράφει διάφορα. Και όταν τελείωσει πάνω αριστερά θα γράφει PASS, και κάτω αριστερά με μικρά γράμματα θα γράφει succeed 1 / failed 0. Το τηλέφωνό σου θα κάνει επανεκκίνηση και θα γράψει κάποια πράγματα στην οθόνη, θα βγάλει ένα κόκκινο android, θα περάσει το root, μετά επαναφέρει το stock recovery και μετά μία επανεκκίνηση ακόμα θα δεις κανονικά τη home screen σου. Όλα αυτά αυτόματα.
     
     
  • Aυτό ήταν, είσαι root. Αν χρειάζεσαι το busybox μπορείς να το κατεβάσεις από το play store.

 

Τα εύσημα ανήκουν στον Chainfire των XDA.

 

- Αν θέλεις να μηδενίσεις τον flash counter στο download mode που ανεβαίνει μετά τη διαδικασία, μπορείς να χρησιμοποιήσεις το Triangle Away από τον ίδιο.

 

- Αν θέλεις clockworkmod recovery αντί για stock επειδή σκοπεύεις να περάσεις custom rom ή κάποιο αυτόματο modification, μπορείς να το βάλεις από εδώ (για το Galaxy Note II N7100).

 

 

 

 

Unroot - Πώς να μην είσαι root.

 

- Το root είναι στην ουσία, «εφαρμογή» του συστήματος. Αν είσαι Root και κάνεις επαναφορά εργοστασιακών, δεν χάνεται.

 

- Όταν αλλάζεις firmware είτε μέσω Odin είτε μέσω KIES, τα αρχεία του συστήματος αντικαθίστανται και χάνεται το root.

 

 

Aν έκανες root με τον παραπάνω τρόπο με το cf-autoroot που δεν αλλάζει τίποτα άλλο, αρκεί να μπεις στην εφαρμογή SuperSU και να κάνεις Full Unroot από τις ρυθμίσεις.

Προηγουμένως πρέπει να έχεις μηδενίσει το counter με το triangle away. Και φυσικά πρέπει να αφαιρέσεις όσες αλλαγές έχεις κάνει ως root. Καλύτερα λοιπόν να ακολουθήσεις για σιγουριά τα παρακάτω βήματα, αν δεν είσαι σίγουρος τι κάνεις.

 

Για οποιονδήποτε τρόπο root:

Ο πιο εύκολος τρόπος για το Unroot είναι να φλασαριστεί επίσημο Firmware της Samsung μέσω Odin.

 


  • Χρησιμοποίησε το
Triangle Away για να μηδενίσεις τον flash counter, και βγάλε τη μπαταρία αμέσως μόλις αρχίσει η επανεκκίνηση (στο σήμα του Note II).
Mπες στο recovery mode και κάνε wipe, και βγάλε πάλι τη μπαταρία αμέσως μόλις αρχίσει η επανεκκίνηση.
Βγάλε την εξωτερική κάρτα μνήμης (αν έχεις).
Κατέβασε το firmware της Samsung που είχε αρχικά το τηλέφωνο.
Φλάσαρε το firmware ( Οδηγίες εδώ)
Mετά την επανεκκίνηση, πέρνα από το setup (χωρίς να βάλεις τα στοιχεία σου), μέχρι να μπορείς να χρησιμοποιήσεις τη συσκευή.
Κάνε ξανά επανεκκίνηση.
Περίμενε 10 λεπτά.
Έλεγξε το Settings->About device->Status και σιγούρεψε ότι το Device Status δε γράφει "Modified".
Kάνε μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων, και μετά έλεγξε και το counter στο download mode που πρέπει να είναι στο μηδέν.
Είσαι πια unrooted.

Edited by m7ixalis
- Alex
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Καλησπέρα το kies δεν το βρίσκει στην σελίδα που έχεις βάλει από εδώ είναι οι για να το κατεβάσω? http://www.samsungapps.com/earth/about/onPc.as?COUNTRY_CODE=GRC&_isAppsDep=Y
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα το kies δεν το βρίσκει στην σελίδα που έχεις βάλει από εδώ είναι οι για να το κατεβάσω? http://www.samsungapps.com/earth/about/onPc.as?COUNTRY_CODE=GRC&_isAppsDep=Y

 

Μπορείς να το κατεβάσεις και απο εκεί .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
ρε παιδια βοηθεια οθτε ξερω τι εχω κανει το ειχα κανει ροοτ το note2 τωρα θελω να το κανω μαμα και δεν κανει τπτ δεν ξεβρομιζει Edited by Superuser
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αγόρασα ενα μεταχειρισμένο note 2 αλλα το παιδί το είχε με την omega16.

Θέλω να το επαναφέρω με το μαμα software αλλα δεν ξέρω τίποτα. Τι κάνω; Unroot;

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια βοηθεια οθτε ξερω τι εχω κανει το ειχα κανει ροοτ το note2 τωρα θελω να το κανω μαμα και δεν κανει τπτ δεν ξεβρομιζει

 

Παιδιά αγόρασα ενα μεταχειρισμένο note 2 αλλα το παιδί το είχε με την omega16.

Θέλω να το επαναφέρω με το μαμα software αλλα δεν ξέρω τίποτα. Τι κάνω; Unroot;

 

Επίσημα Firmwares / Kies Updates για το Galaxy Note II

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Εχει 2 μερες που πηρα και εγω απο χερι το note 2..

 

Ειναι μαμα .. το εκανα root και ψαχνω μια καλη rom να περασω.. ποια προτεινετε.. θελω να ειναι γρηγορη και να μην εχει κρασαρισματα

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Με root υπάρχει περίπτωση να χάσω δεδομένα ή θα με ξαναφέρει πάλι ακριβώς στην ίδια κατάσταση που ήμουν και πριν από root?

0. HTC HD2

1. APPLE iPHONE 6S Plus 64Gb

2. SAMSUNG GALAXY S9+

Link to comment
Share on other sites

Με root υπάρχει περίπτωση να χάσω δεδομένα ή θα με ξαναφέρει πάλι ακριβώς στην ίδια κατάσταση που ήμουν και πριν από root?

 

Δεν υπάρχει περίπτωση να χαθεί τίποτα από τα δεδομένα σου απλά με το ρουτ πλέον θα λειτουργείς τη συσκευή σου σαν administrator (θα έχεις πρόσβαση σε όλους τους φακέλους του συστήματος).

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

''Συνδέεις το κινητό στο PC και μόλις δεις την παρακάτω εικόνα- το γαλάζιο 0:COM - πατάς start και περιμένεις"

Ερωτηση .....ποση ωρα κανει να εμφανισθει το γαλάζιο 0:COM στο odin απο την στιγμη που συνδεσω στο pc την συσκευη;;

γιατι περνανε 1-2 λεπτα και δεν αλλαζει κατι........πρεπει να κανω κατι αλλο;;;

Ευχαριστω

 

δεν φενεται με τιποτα η συσκευη στο odin οση ωρα και να την εχω συνδεσει............τι κανω λαθος;;;;

 

:!:

-- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σας παρακαλούσαμε να αποφεύγετε τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποιήστε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλετε να προσθέσετε κάτι στο μήνυμα σας ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλετε να απαντήσετε ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

 

Edited by m7ixalis
[sIGPIC][/sIGPIC] ........Ο Χρόνος είναι Χρήμα ! ! ! ! !
Link to comment
Share on other sites

Έχεις κατεβάσει το kies ? Αν ναι κανε το απεγκατάσταση και μετά ξανά εγκατάσταση με reboot τηλέφωνο και pc .

Άλλαξε θύρα usb και τρέξε το odin ως διαχειρηστη .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ...........ειχα προβλημα με τους drivers τελικα και το διορθωσα!
[sIGPIC][/sIGPIC] ........Ο Χρόνος είναι Χρήμα ! ! ! ! !
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Να σημειωσω για οσους το κανουν οτι υπαρχουν μονο και τα drivers εδω https://docs.google.com/file/d/0BwO2K6_pgq39RnJGbkhQd1BLc00/edit?usp=sharing&pli=1

To link το πηρα απο xda.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα , θέλω να κάνω 2 ερωτήσεις γιατί πρώτη φορά έκανα root (βασικά για να ξεφορτωθώ google και samsung apps) και θέλω να είμαι σίγουρος πριν γυρίσω στην πρότερη κατάσταση. Χρησιμοποίσησα το triangle away δοκιμαστικά και όντως αλλάζει το status , αλλά μετά το root είδα το imeisv σε 01 από 00, έχει σχέση με το root ή όχι? Επίσης αναφέρετε στον οδηγό για να κάνουμε unroot πατάμε το ανάλογο κουμπί στο supersu, εγκατέστησα την απλή έκδοση αλλά δεν βλέπω κάποιο τέτοιο κουμπί ή μήπως είμαι στραβός? Ευχαριστώ. :)
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
[imgalign]http://www.myphone.gr/gallery/data/500/Clipboard02.png[/imgalign]Τι είναι root; Λεπτομέρειες εδώ

 

- Root στο Galaxy Note IΙ N7100

 

 

Προετοιμασία

 

 

 

  • Κατεβάζεις το KIES από
εδώ. Μετά το εγκαθιστάς στον υπολογιστή και φροντίζεις να το κλείσεις τελείως (και από το taskbar αν υπάρχει). Σημείωση: το KIES δεν χρειάζεται. Αυτό που θέλεις είναι τους Drivers για το κινητό, οι οποίοι συμπεριλαμβάνονται στο πακέτο του KIES.
Εναλλακτικά, χωρίς την ανάγκη για το Kies, μπορείς να κατεβάσεις μόνο τους drivers της Samsung από εδώ.
 
 
Κατεβάζεις το Odin 3.07 από εδώ. Το ξεζιπάρεις και το αφήνεις, θα σου χρειαστεί σε λίγο.
 
 
Κατεβάζεις το CF-Αuto-Root για το N7100 από εδώ. Μόλις κατέβει το ξεζιπάρεις για ευκολία στον ίδιο φάκελο με το Οdin που κατέβασες προηγουμένως. Eίναι ένα .tar.md5 αρχείο. (Στο zip περιέχεται και μια παλιότερη έκδοση του Odin, η οποία δε χρειάζεται). Το auto-root δεν αλλάζει το recovery, είναι ΜΟΝΟ root, ό,τι πιο καθαρό και πιο κοντά σε άθικτο σύστημα. Απλά εγκαθιστά το su και την εφαρμογή supersu.
(Aν έχεις το Ν7105 (το LTE μοντέλο), κατεβάζεις αυτό το αρχείο για root στο LTE).
Ο Chainfire δεν υποστηρίζει πια μόνιμο custom recovery. Με την εφαρμογή του Mobile Odin μπορείς να περάσεις ό,τι .zip θέλεις, καθώς και να φλασάρεις επίσημες roms απ'ευθείας χωρίς την ανάγκη υπολογιστή.

 

 

Αφού έχεις σιγουρευτεί και έχεις διπλοτσεκάρει οτι είσαι έτοιμος. Αρχίζεις την διαδικασία.

 

 

 

Διαδικασία root

 

 

  • Κλείνεις το κινητό. (Περιμένεις λιγάκι να σβήσουν τα κάτω κουμπάκια) Πατάς μαζί Volume down(χαμήλωση ήχου) + Home button(κεντρικό κουμπί) + Power button(το κουμπί δεξιά που κλείνει το κινητό). Mόλις το κινητό ανοίξει θα δείς μια ειδοποίηση. Αν θέλεις να συνεχίσεις πάτα το vol up. Μολις μπήκες σε download mode.
     
    http://www.myphone.gr/gallery/data/500/Galaxy-Note-22.jpg
     
     
     
  • Μόλις βγει η παραπάνω δεξιά εικόνα λοιπόν πας στον υπολογιστή και ανοίγεις το Odin3 ν3.07.exe. (σε windows 7 καλό ειναι να κάνεις δεξι κλικ/run as administrator.)
    Χωρίς να πειράξεις καμία επιλογή στο Odin, πατάς στο PDA και φορτώνεις το CF-Auto-Root-t03g-t03gxx-gtn710x.tar.md5.
    Συνδέεις το κινητό στο PC και μόλις δεις την παρακάτω εικόνα- το γαλάζιο 0:COM - πατάς start και περιμένεις.
     
    http://www.myphone.gr/gallery/data/500/medium/Odin_v3_07.jpg
     
     
     
  • Μετά στο κάτω αριστερά κουτάκι(Message) θα αρχίσει να γράφει διάφορα. Και όταν τελείωσει πάνω αριστερά θα γράφει PASS, και κάτω αριστερά με μικρά γράμματα θα γράφει succeed 1 / failed 0. Το τηλέφωνό σου θα κάνει επανεκκίνηση και θα γράψει κάποια πράγματα στην οθόνη, θα βγάλει ένα κόκκινο android, θα περάσει το root, μετά επαναφέρει το stock recovery και μετά μία επανεκκίνηση ακόμα θα δεις κανονικά τη home screen σου. Όλα αυτά αυτόματα.
     
     
  • Aυτό ήταν, είσαι root. Αν χρειάζεσαι το busybox μπορείς να το κατεβάσεις από το play store.

 

Τα εύσημα ανήκουν στον Chainfire των XDA.

 

- Αν θέλεις να μηδενίσεις τον flash counter στο download mode που ανεβαίνει μετά τη διαδικασία, μπορείς να χρησιμοποιήσεις το Triangle Away από τον ίδιο.

 

- Αν θέλεις clockworkmod recovery αντί για stock επειδή σκοπεύεις να περάσεις custom rom ή κάποιο αυτόματο modification, μπορείς να το βάλεις από εδώ (για το Galaxy Note II N7100).

 

 

 

 

Unroot - Πώς να μην είσαι root.

 

- Το root είναι στην ουσία, «εφαρμογή» του συστήματος. Αν είσαι Root και κάνεις επαναφορά εργοστασιακών, δεν χάνεται.

 

- Όταν αλλάζεις firmware είτε μέσω Odin είτε μέσω KIES, τα αρχεία του συστήματος αντικαθίστανται και χάνεται το root.

 

 

Aν έκανες root με τον παραπάνω τρόπο με το cf-autoroot που δεν αλλάζει τίποτα άλλο, αρκεί να μπεις στην εφαρμογή SuperSU και να κάνεις Full Unroot από τις ρυθμίσεις.

Προηγουμένως πρέπει να έχεις μηδενίσει το counter με το triangle away. Και φυσικά πρέπει να αφαιρέσεις όσες αλλαγές έχεις κάνει ως root. Καλύτερα λοιπόν να ακολουθήσεις για σιγουριά τα παρακάτω βήματα, αν δεν είσαι σίγουρος τι κάνεις.

 

Για οποιονδήποτε τρόπο root:

Ο πιο εύκολος τρόπος για το Unroot είναι να φλασαριστεί επίσημο Firmware της Samsung μέσω Odin.

 


  • Χρησιμοποίησε το
Triangle Away για να μηδενίσεις τον flash counter, και βγάλε τη μπαταρία αμέσως μόλις αρχίσει η επανεκκίνηση (στο σήμα του Note II).
Mπες στο recovery mode και κάνε wipe, και βγάλε πάλι τη μπαταρία αμέσως μόλις αρχίσει η επανεκκίνηση.
Βγάλε την εξωτερική κάρτα μνήμης (αν έχεις).
Κατέβασε το firmware της Samsung που είχε αρχικά το τηλέφωνο.
Φλάσαρε το firmware ( Οδηγίες εδώ)
Mετά την επανεκκίνηση, πέρνα από το setup (χωρίς να βάλεις τα στοιχεία σου), μέχρι να μπορείς να χρησιμοποιήσεις τη συσκευή.
Κάνε ξανά επανεκκίνηση.
Περίμενε 10 λεπτά.
Έλεγξε το Settings->About device->Status και σιγούρεψε ότι το Device Status δε γράφει "Modified".
Kάνε μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων, και μετά έλεγξε και το counter στο download mode που πρέπει να είναι στο μηδέν.
Είσαι πια unrooted.

προσπαθω να περασω το clockworkmod recovery αλλα οταν παταω volume up+ home key+ power Μπαινει σε ενα menu που γραφει τα εξης :

reboot system now

aply update from adb

aply update from external storage

wipe data factory reset

wipe cache partition

aply update from cache...

τι απο ολα αυτα να επιλεξω για να περασω το clockworkmod recovery???

 

εχω κατεβασει το clockworkmod recovery απο εδω http://d-h.st/users/philz_touch/?fld_id=16053#files

και κατεβασα το philz_touch_5.15.0-n7100.zip

 

τι εχω κανει λαθος γιατι στις οδηγειες λεει οτι αφου μπουμε στο μενου του recovery μετα παταμε install zip, επιλογη την οποια δεν την βλεπω

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε το tar αρχείο του cwm που είναι για odin ,μπες σε download mode πατώντας volume down + home key+ power ,σύνδεσε σου στο odin και πέρασε το .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

555035_668571573174827_2015516922_n.jpg

Εκανα root αλλα και παλι δεν μπορω να περασω εφαρμογες στη SD τι να κανω? Βοηθηστε please!!!

Edited by glioumpos
Δε φαινεται εικονα
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Παιδια μολις εγινα ρουτ. Εγινα για εναν μονο λογο. Οτι ηθελα τα καλουδια του 3 στο note 2 μου. Αλλα απο οτι βλεπω δεν υπαρχει καποια ρομ σταθερη και χωρις προβληματα που να ενσωματωνει ολα τα καλουδια του 3. Σωστα;

 

Αν υπαρχει κατι γινεται να βαλετε ενα λινκ; Ευχαριστω για τυχον απαντησεις.

 

Υ.Γ. Ειμαι πληρως και εντελως ασχετος πανω στο θεμα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Είχα κάνει πριν κάποιους μήνες root το note 2..Όμως το είχα κάνει unroot την ιδια μερα καθως δεν έβρισκα χρόνο να ασχοληθώ..στις πληροφορίες της συσκευή όμως λέει ότι εχω τροποποιησει το λογισμικό..και οταν παω να κάνω ελέγχου για ενημέρωση λογισμικού δεν με αφήνει..πως το διορθώνω ολο αυτο? Πως κανω full unroot δηλαδη ωστε να μπορώ να κάνω τα επερχόμενα updates? Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Δες στο τέλος του πρώτου μηνύματος στο παρόν θέμα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

μπορεί κάποιος να μου δώσει λινκ για το firmware? γιατι δεν βγαζω ακρη..εβαλα ενα που νομιζω οτι ηταν..αρχειο .tar και εκανα ολα τα βηματα. (μετα απο το φλασαρισμα του firmware δεν μου εβγαλε κανενα σεταπ..μηπως ειναι κ αυτο ενα προβλημα?) και συνεχιζει στην κατασταση να γραφει τροποποιηθηκε..κατι δεν κανω καλα! Edited by miltostar
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδιά καλησπέρα..

Επειδή λόγο περιορισμένου χρόνου έχω μείνει πίσω σε θέμα root (από τότε που έδωσα το S3), θα ήθελα αν μπορεί κάποιος να μου λύσει δύο απορίες.

 

1. Τώρα είμαι σε 4.1.2 stock, περνάω άφοβα κάποια custom rom ώστε να έχω του Note3 τα καλούδια, αρκεί να είναι knox free?

Θέλω να πω, αν μου την δώσει, περνάω άφοβα μια stock 4.1.2 και έχοντας μηδενίσει τον counter όλα καλά με την εγγύηση?

 

2. Αν πάλι έχω ήδη πάει σε 4.3 stock official (άρα έχω πάρει knox), τι παίζει με το root? Άπαξ και γίνει, βγήκα εκτός εγγύησης για τα καλά και χωρίς να μπορώ να το επαναφέρω? Η έχει βγει κάποιο νέο mod ώστε να ρυθμίζει τον knox?

 

Σας ευχαριστώ. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
καλησπερα,μπορει καποιος να μου πει γιατι το odin δεν βλεπει το κινητο μου οταν ειναι σε downloading mode και το βλεπει οταν ειναι κανονικα ανοιχτο;
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια πως κανω unroot το note 2 με το super su? Λεει πατας full unroot και γινεται αλλα το δικο μου ειναι στα ελληνικά και δεν ξερω τι πρεπει να πατησω. Το root εγινε με το cf auto root ευκολα και γρηγορα.

 

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...