Jump to content

Πoιο είναι το καλύτερο/χειρότερο μέλος της ομάδας διαχείρισης [ονόματα!]


PsyGreg
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σορρυ αλλά δεν ισχύει καθόλου αυτό που λες.

Δεν ξέρω σε πόσα άλλα φορουμ μπαίνεις από Ελλάδα και εξωτερικό, αλλά τα περισσότερα γνωστά φόρουμ σέβονται στο 100% τα μέλη τους και δεν βλέπεις τον ιδιοκτήτη να προσβάλλει ή να ειρωνεύεται όπως εδώ.

 

Unleashed by my M1 NOTE

 

Ο σεβασμός πρέπει να είναι αμφίπλευρος.

Χτες,προχτές ειρωνεύτηκες κάποιο άλλο μέλος του φόρουμ σε θέμα που παρακολουθούσα και μάλιστα χωρίς να σου δώσει κανένα δικαίωμα.

Το να επιτίθεσαι σε κάποιον για το ίδιο "αδίκημα" που έκανες κι εσύ το βρίσκω υποκριτικό.

Αλλά όλοι κάποια στιγμή μπορεί να ξεφύγουμε. Άνθρωποι είμαστε.

Επίσης δεν είναι σωστό να κρίνεις κάποιον για μια ιστορία που δεν είναι προσωπική σου, όταν δεν έχεις όλα τα δεδομένα.

Ο συμφορουμίτης DENIOR έχει το δικό του θέμα και μόνο αυτός και ο Μύθος μπορούν να τα γνωρίζουν όλα.

Μηδενί δίκην δικάσεις πριν αμφοίν μύθον (όχι τον δικό μας :p) ακούσεις. Αλλά δε θα κάτσω να ασχοληθώ.

Εγώ δεν ασχολήθηκα με τη συγκεκριμένη ιστορία στην οποία θα μπορούσε να έχει και δίκιο. (Νίκο μη με μπανάρεις :p)

Μίλησα για τα περί δημοκρατίας στο φόρουμ.

Δεν υπάρχει τέτοιο πράγμα και αυτό ισχύει 100%.

Επίσης πολλές φορές το "δεν έκανα τίποτα ή ο άλλος κάνει χειρότερα αλλά εγώ είμαι στο μάτι" κρύβει τέτοια παρασκήνια που σου πέφτουν τα μαλλιά.

Εξού και η τελευταία μου φράση για αυτούς που είναι έξω από το χορό.

Δα θα ήθελα να το συνεχίσουμε και τυχόν διαφωνίες, τις δέχομαι με πμ, για να μην χαλάμε και το θέμα, πλαταίνοντας το υπερβολικά.

I have open ears :cool:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 158
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ο σεβασμός πρέπει να είναι αμφίπλευρος.

Χτες,προχτές ειρωνεύτηκες κάποιο άλλο μέλος του φόρουμ σε θέμα που παρακολουθούσα και μάλιστα χωρίς να σου δώσει κανένα δικαίωμα.

Το να επιτίθεσαι σε κάποιον για το ίδιο "αδίκημα" που έκανες κι εσύ το βρίσκω υποκριτικό.

Αλλά όλοι κάποια στιγμή μπορεί να ξεφύγουμε. Άνθρωποι είμαστε.

Επίσης δεν είναι σωστό να κρίνεις κάποιον για μια ιστορία που δεν είναι προσωπική σου, όταν δεν έχεις όλα τα δεδομένα.

Ο συμφορουμίτης DENIOR έχει το δικό του θέμα και μόνο αυτός και ο Μύθος μπορούν να τα γνωρίζουν όλα.

Μηδενί δίκην δικάσεις πριν αμφοίν μύθον (όχι τον δικό μας :p) ακούσεις. Αλλά δε θα κάτσω να ασχοληθώ.

Εγώ δεν ασχολήθηκα με τη συγκεκριμένη ιστορία στην οποία θα μπορούσε να έχει και δίκιο. (Νίκο μη με μπανάρεις :p)

Μίλησα για τα περί δημοκρατίας στο φόρουμ.

Δεν υπάρχει τέτοιο πράγμα και αυτό ισχύει 100%.

Επίσης πολλές φορές το "δεν έκανα τίποτα ή ο άλλος κάνει χειρότερα αλλά εγώ είμαι στο μάτι" κρύβει τέτοια παρασκήνια που σου πέφτουν τα μαλλιά.

Εξού και η τελευταία μου φράση για αυτούς που είναι έξω από το χορό.

Δα θα ήθελα να το συνεχίσουμε και τυχόν διαφωνίες, τις δέχομαι με πμ, για να μην χαλάμε και το θέμα, πλαταίνοντας το υπερβολικά.

I have open ears :cool:

Δεν χρειάζεται να συνεχίσουμε τίποτα για 2 λόγους.

Πρώτον γιατί δεν πρόκειται να αλλάξει τίποτα στην συμπεριφορά του ατόμου που ήταν το θέμα συζήτησης και δεύτερον γιατί μιλάς για επιθέσεις κλπ που δεν ισχύουν και άρα είσαι προκατειλημμένος.

 

Sent from my ONDA A9 Core4 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Εγώ κάθε φορά που ακούω για δημοκρατία, φασιστική νοοτροπία κλπ σε ένα φόρουμ εκνευρίζομαι.

Το φόρουμ δεν είναι βουλή.

Είναι ένας χώρος στον οποίο συμμετέχεις εθελοντικά τηρώντας τους κανόνες που βάζει ο ιδιοκτήτης.

Δε θες; φέυγεις. Δε σ αρέσει κάποιος; βάλτον σε λίστα αγνόησης.

Ούτε ψηφίζεις τον ιδιοκτήτη, ούτε τους κανόνες, ούτε τα μέλη της ομάδας διαχείρισης τα οποία εθελοντικά και αμισθί προσπαθούν να κρατήσουν σε τάξη το φόρουμ.

Σε όλα τα φόρουμ ανεξαρτήτως θέματος ισχύει το καθόλου εύηχο "take it or leave it", αλλά έτσι είναι.

Εντάξει δεν είμαστε κι όλοι ίδιοι χαρακτήρες, ούτε έχουμε τους ίδιους τρόπους, αλλά ούτε και τις ίδιες ευθύνες.

Εσείς έχετε να κάνετε με 15 άτομα και εμείς με χιλιάδες.

Κι όποιος είναι έξω απ' το χορό...

 

Αν όλα είναι "take it or leave it" τότε δεν έχει κανένα νόημα να ασκούμε κριτική σε οποιοδήποτε μέλος της Ομάδας Διαχείρισης. Είναι σαν να μας λες πως δεν πρόκειται να αλλάξει κάτι όποια και να είναι η γνώμη μας.

Από εκεί και πέρα και Moderator να ήμουν σε διαβεβαιώ πως ακριβώς τις ίδιες απόψεις θα υποστήριζα.

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δεν έχεις καταλάβει καλά μερικά πράγματα και αυτό οφείλεται πιθανότατα στο ότι δεν μπήκες στη διαδικασία να διαβάσεις τους Όρους Πρόσβασης και Χρήσης τους οποίους αποδέχτηκες κατά την εγγραφή σου στο myphone.

Σε πληροφορώ λοιπόν πως σύμφωνα με την παράγραφο Μέλη και Ομάδα Διαχείρισης, δεν επιτρέπεται η δημόσια κριτική σε οποιοδήποτε μέλος της Ομάδας Διαχείρισης και πόσο μάλλον στον ίδιο τον Administrator.

Οι κανόνες του forum δεν είναι υπό διαπραγμάτευση ούτε για εσάς, ούτε για εμάς. Όλοι τους αποδεχτήκαμε κατά την εγγραφή μας και δεν μας βαραίνουν λιγότερο επειδή είμαστε «παλιά» μέλη ή επειδή έχουμε πολλά μηνύματα στο μετρητή μας. Όπως καταλαβαίνεις λοιπόν οι κανόνες είναι «take it or leave it» και αν κάποιος δεν θέλει να φύγει μόνος του και κάνει συνεχόμενες ή ακραίες παραβάσεις τότε το κομμάτι του «leave it» το αναλαμβάνουμε εμείς.

 

Θα παρακαλέσω να μην συνεχιστούν άλλο τα Off Topic μηνύματα και να εστιάσουμε σε αυτό που λέει ο τίτλος του θέματος.

Edited by Superuser

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Η εκτίμησή σου ότι δεν έχω διαβάσει τους ΟΠΧ δεν είναι σωστή. Σαφώς και γνωρίζω πως δεν επιτρέπεται η δημόσια κριτική στην Ομάδα Διαχείρισης.

Ωστόσο, η ύπαρξη του παρόντος topic και η ρητή δέσμευση του Administrator πως δε θα υπάρξουν ποινές για όσους γράψουν εδώ κάτι αρνητικό για μέλη της Ομάδας Διαχείρισης αποτελεί εξαίρεση στον παραπάνω κανόνα. Χρήση της εξαίρεσης κάνουμε όσοι ποστάρουμε εδώ, εννοείται με πολιτισμένο και κόσμιο τρόπο. Δεν ψαχνόμαστε για καυγάδες ούτε γυρεύουμε προβλήματα.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή απαγορεύεται να κάνεις κριτική τον administrator αλλά αυτός μια χαρά μπορεί να σε ειρωνευτεί σε κάθε πόστ που δεν συμφωνεί με τα γραφόμενα σου.. πολύ ωραία.. :O

 

Όσο για διαγραμμένα μηνύματα μέχρι πριν 1-1,5 χρόνο ερχόταν pm από moderator που σου έλεγε τον λόγο που σου σβήστηκε το συγκεκριμένο μήνυμα, πλέον τίποτα..

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

Ναι, απαγορεύεται. Αν έχεις οποιαδήποτε ένσταση για οποιοδήποτε μέλος της Ομάδας Διαχείρισης θα πρέπει να επικοινωνήσεις προσωπικά μαζί του όπως αναφέρεται στους κανονισμούς.

Νομίζω πως το ξεκαθαρίσαμε αυτό.

 

Μπορώ εγώ να σου πω τον λόγο που διαγράφηκαν τα μηνύματα όλων των μελών μέχρι σήμερα. Ήταν αντίθετα με τους Όρους Πρόσβασης και Χρήσης!

Η Ομάδα Διαχείρισης δεν είναι υποχρεωμένη να σε ενημερώνει για πράγματα που θα έπρεπε ήδη να γνωρίζεις ότι απαγορεύονται σύμφωνα με τους κανόνες που αποδέχτηκες. Ωστόσο είναι στη διακριτική ευχέρεια του κάθε μέλους της Ομάδας Διαχείρισης να ενημερώνει αν το επιθυμεί και αν φυσικά έχει το χρόνο.

Νομίζω πως το ξεκαθαρίσαμε και αυτό.

 

Αν στη συνέχεια έχετε να γράψετε κάτι σχετικό με τον τίτλο του θέματος μπορείτε ελεύθερα να το κάνετε. Οποιοδήποτε άλλο μη σχετικό μήνυμα θα διαγράφεται.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Ενα παραπονο απο την Ο.Δ ειναι οτι πολλοι κανουν vs τα θεματα της Wind και την ειρωνεια την προκαλουν κυριως οσοι ειναι αγανακτησμενοι με την εταιρεια.Και ειδικα μερικοι πορωμενοι με την φρογκ στο θεμα της Q οπως και κοσμοτακηδες που κραζουν για την καλυψη της Wind.Και εξαιτιας αυτου ο Networks Moderator σβηνει ποστ που αναφερουν αλλες εταιριες.Δεν αναφερω ονοματα,οσοι γνωριζουν καταλαβαινουν.Και για να προλαβω κοσμοτακηδες εχω Whats Up καρτα εγω και ο θειος μου και ξερω το ποσο καλη ειναι η κοσμοτε.Οσο για τα θεματα καλυψης της Wind,

 

υπαρχουν μερη που πηγαινω και εχουν Gprs μονο.Απλως τα αναφερω στην εταιρεια ωστε να φτιαξουν το σημα.Δεν τα γραφω μονο εδω.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

 

Μπορώ εγώ να σου πω τον λόγο που διαγράφηκαν τα μηνύματα όλων των μελών μέχρι σήμερα. Ήταν αντίθετα με τους Όρους Πρόσβασης και Χρήσης!

 

Δεν θα το συνεχίσω απλά έτσι για να υπάρχει. Αντίθετα με τους όρους πρόσβασης και χρήσης είναι και συμπεριφορές ορισμένων admin/mods....Μην κοροϊδευόμαστε και μεταξύ μας λες και υπάρχει τήρηση των κανονισμών. Τώρα επειδή δεν έχει νόημα αυτή η συζήτηση αφήστε να πάει στο @@@ γιατί κανείς δεν θα παραδεχθεί ότι έχει υπερβεί τα όρια.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...