Jump to content

Πoιο είναι το καλύτερο/χειρότερο μέλος της ομάδας διαχείρισης [ονόματα!]


PsyGreg
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επειδή ο γραπτός λόγος παρεξηγείται εύκολα έβαλα τη συγκεκριμένη φάτσα στο τέλος ώστε να δείξω ότι αστειεύομαι αλλά προφανώς δεν έγινε αντιληπτό.

 

...

 

Προφανώς κι έγινε αντιληπτό, γι' αυτό κι έγραψα ότι "... χρησιμοποιώ το ποστ σου ως αφορμή.¨ :)

 

Για τα υπόλοιπα που γράφτηκαν και από τις δυο πλευρές, θεωρώ πως όταν χάνεται η ψυχραιμία είναι κακό.

Αυτά και τέλος τα εκτός θέματος από εμένα. :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 158
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Νομίζω ότι το καλύτερο μέλος είναι ο Nagata, πραγματικά αν ποτέ καταφέρω να κάνω το blog μου επαγγελματικό θα ήταν ο πρώτος που θα προσλάμβανα :)
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι το καλύτερο μέλος είναι ο Nagata, πραγματικά αν ποτέ καταφέρω να κάνω το blog μου επαγγελματικό θα ήταν ο πρώτος που θα προσλάμβανα :)

 

Γλυψε οσο θες.. :p Ο.Π.Χ. 4,5,1-2 (4,7)

ο Νagata και οι περισσοτεροι πιστευω τον κανουν αφιλοκερδως,, τουλαχιστον στην αρχη

Link to comment
Share on other sites

Αντικειμενικοί όλοι βλέπω. Πως φαίνεται πάντως ότι κάποιοι αλληλογνωριζόνται.

 

Δεν ξέρω για ειδήσεις αλλά για διαχείριση με διάφορα ο χειρότερος. Ο Nagata.

If it isn't Amstrad, it isn't good enough

Amstrad CPC 6128, Zilog Z80, 4 MHz, 128 kb RAM, 64 kb ROM, 27 colours (16 on screen) 3+1 sound channels, Disk Drive 3" 178k, AMSDOS-CP/M

Link to comment
Share on other sites

Μην τσουβαλιαζεις είμαστε κι εμείς , που απαντησαμε πιο πίσω :D

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Androidoθαυμάστρια.

Link to comment
Share on other sites

Αντικειμενικοί όλοι βλέπω. Πως φαίνεται πάντως ότι κάποιοι αλληλογνωριζόνται.

 

Δεν ξέρω για ειδήσεις αλλά για διαχείριση με διάφορα ο χειρότερος. Ο Nagata.

 

Γιατί το λες αυτό;:confused:

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

Το οτι οι περισσοτεροι μιλανε για επιλεκτικες διαγραφες νομιζω λεει πολλα...

 

Το οτι καποιοι "ζοριζονται" να τα ακουν αυτα... ξερετε τι λενε για τη μυγα :p :ninja:

 

Υπαρχουν μελη στην Ο.Δ. που πραγματικα βοηθουσαν/βοηθανε καθημερινα δεκαδες κοσμο, ατομα που χαιρονται να μοιραζονται τις παρα πολλες τους γνωσεις, που εχουν "κ@υλα" στον εγκεφαλο με αυτο που κανουν (π.χ. gianpithio)

 

Ε, υπαρχουν και καποιοι που καλως η κακως την εχουν δει "βασιλιαδες" και δεν δεχονται ουτε pm με αρνητικο σχολιο σε καποια τους ενεργεια (πχ αναιτια διαγραφη σχολιων γιατι νομιζαν οτι κριτικατουμε το site(ενω μιλαγαμε για το engadget), μεταφορα ποστ 10 γραμμων που η 10η εκανε αναφορα σε συσκευη 6.5ετιας στο thread αυτης (νεκρο>2 χρονια) απο το Νοσταλγια κτλ)...η banαρουν υπερ καποιου μελους...

 

Αυτα ειναι και τα ατομα που αφηνουν την πικρια... Υπαρχουν ατομα που κανουν εξαιρετικη δουλεια και ατομα που θα σε τη πουν γιατι σε 20 γραμμες κειμενο εγραψες ενα "κ" αντι για "και".... Γιατι? Χαλαει η μοστρα του φορουμ? (Και για να προλαβω,ισως, μερικους, αναφερομαι σε περιπτωσεις μιας-δυο λεξεων, οχι κειμενων ολοκληρων σαν sms!)

 

Ισως οι ανωτεροι θα επρεπε να ρεγουλαρουν αυτα τα ατομα ;) ειναι αμαρτια για τον κοπο των ανωτερων...

 

Είχε Ν900;;;;

μεσα εισαι....

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 5 months later...

εστω και αργα.. (τωρα το ειδα)...:O

 

Ο καλυτερος, και με διαφορά, ειναι ο nervous.

Παντα, μα παντα να βοηθησει. Εδω, ή και με pm.

Nα 'σαι καλα Μιχαλη ! Ευχαριστω και δημοσια ! :)

 

Για χειροτερο δεν λεω. (εξαλλου, ανθρωποι ειμαστε, και εχουμε ολοι μας και τις καλες, και τις κακες μας μερες.. για να μην πω και το οτι ο γραπτος λογος ποοοολυ ευκολα παρεξηγειται... αλλο να κουβεντιαζεις με τον αλλον και να τον βλεπεις στα ματια και ν' ακους και τον τονο της φωνης του... εκει καταλαβαινεις και το χιουμορ και την ειρωνια..)

Προτιμαω να κραταω τα θετικα του φορουμ...

Εχω βοηθηθει παμπολλες φορες, ΚΑΙ το σημαντικοτερο, εχω κανει και φιλους εδω.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Καλυτερο μελος της Ο.Δ. για εμενα ειναι ο Mythozz.Πραγματικα με βοηθησε το φορουμ να παρακολουθω μονιμα οτι εχει να κανει σχεση με τα ηλεκτρονικα.Ανεκαθεν εχω τρελα με pc και smartphones.Και εδω μαθαινω πολλα.Εχουμε κανει εγκυκλοπαιδεια το forum.Απλα οι Moderators να τα εχουν συμμαζεμενα τα θεματα και οταν μπαινει καποιος στο φορουμ 1η φορα,καλο ειναι να του δινουμε να δει τους κανονες.Ωστε να μην τρωει κανεις ban ξαφνικα.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

και οταν μπαινει καποιος στο φορουμ 1η φορα,καλο ειναι να του δινουμε να δει τους κανονες.

Οι Ο.Π.Χ. εμφανίζονται κατά την διαδικασία της εγγραφής που θα κάνει κάποιος στο forum. Δεν είναι κρυφοί.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

χειρότερο μάλλον το Mythozz..... που με απέκλεισε απο τις αγγελίες για πάντα επειδή δεν του έδωσα τελικά ένα gear s.....(και έχω και κοντά 90 αξιολογήσεις αν θυμάμαι καλά)

και μετά μπήκα από φίλο μου να δω καμιά αγγελία, και τον απέκλεισε και αυτόν λόγο ίδιας ip address (και μου είπε και οτι αν χρησιμοποιήσω και άλλον χρήστη για να δω αγγελίες θα τον κλείσει και αυτόν). και βρήκα τον μπελά μου. :mad:

δεν λέω έκανα και εγώ κάποιες χαζομάρες, (μια φορά έγραψα σε thread ότι δίνω κάποια θήκη εκτός από αγγελίες γιατί ξεχάστηκα) αλλά τουλάχιστον στα παλιά μέλη, να υπάρχει κάποια κατανόηση. Μέχρι και μπλούζα myphone έχω από τον nagata.

 

γενικώς παιδιά να τα έχετε καλά με τα bosses! :X

Edited by hackfree
technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

χειρότερο μάλλον το Mythozz..... που με απέκλεισε απο τις αγγελίες για πάντα επειδή δεν του έδωσα τελικά ένα gear s.....(και έχω και κοντά 90 αξιολογήσεις αν θυμάμαι καλά)

και μετά μπήκα από φίλο μου να δω καμιά αγγελία, και τον απέκλεισε και αυτόν λόγο ίδιας ip address (και μου είπε και οτι αν χρησιμοποιήσω και άλλον χρήστη για να δω αγγελίες θα τον κλείσει και αυτόν). και βρήκα τον μπελά μου. :mad:

δεν λέω έκανα και εγώ κάποιες χαζομάρες, (μια φορά έγραψα σε thread ότι δίνω κάποια θήκη εκτός από αγγελίες γιατί ξεχάστηκα) αλλά τουλάχιστον στα παλιά μέλη, να υπάρχει κάποια κατανόηση. Μέχρι και μπλούζα myphone έχω από τον nagata.

 

γενικώς παιδιά να τα έχετε καλά με τα bosses! :X

 

Καμία κατανόηση σε όσους κοροιδεύουν επί ΜΕΡΕΣ στις αγγελίες. Που πήγες να δουλέψεις τον ίδιο τον administrator του forum και θες και κατανόηση ουστ :down:

 

Επίσης η δημιουργία των Peronoforos[/member], Technoholic[/member], diGalaxiakos[/member] που είναι όλοι κλώνοι σου απαγορεύεται από τους ΟΠΧ. Πόσα θες να μας τρελάνεις;

 

Συνεχιστε στο θέμα παρακαλώ. :down:

Edited by Mythozz

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Καμία κατανόηση σε όσους κοροιδεύουν επί ΜΕΡΕΣ στις αγγελίες. Που πήγες να δουλέψεις τον ίδιο τον administrator του forum και θες και κατανόηση ουστ :down:

 

Επίσης η δημιουργία των Peronoforos[/member], Technoholic[/member], diGalaxiakos[/member] που είναι όλοι κλώνοι σου απαγορεύεται από τους ΟΠΧ. Πόσα θες να μας τρελάνεις;

 

Συνεχιστε στο θέμα παρακαλώ. :down:

 

Να μιλάς καλύτερα σε παρακαλώ γιατί μου κόβεις ψήφους !!!:D

Link to comment
Share on other sites

Να μιλάς καλύτερα σε παρακαλώ γιατί μου κόβεις ψήφους !!!:D

 

Φιλαράκι στον «πρωταθλητή» αυτά τώρα; Γατάκι... :D

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Φιλαράκι στον «πρωταθλητή» αυτά τώρα; Γατάκι... :D

 

 

 

Βλεπεις και ip των χρηστων του forum ως admin για να τους κανεις καποιο ban? Μπορεις να καταλαβεις αμα καποιος μπει με VPN?Γιατι βλεπω οτι ελεγχεις τα παντα οπως σαν τον hacker :O

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το να παραβιάζεις τους κανονισμούς και να ζητάς "ιδιαίτερη" μεταχείριση ως "παλιός" το βρίσκω τραγικό.

Αυτό δεν κάνει τον διαχειριστή χειρότερο μέλος της ομάδας διαχείρησης, αλλά τον χρήστη χειρότερο μέλος του φόρουμ.

Άντε δώστε μου και μένα τώρα μια αρνητική ψήφο για την άποψή μου :p

Link to comment
Share on other sites

Βλεπεις και ip των χρηστων του forum ως admin για να τους κανεις καποιο ban? Μπορεις να καταλαβεις αμα καποιος μπει με VPN?Γιατι βλεπω οτι ελεγχεις τα παντα οπως σαν τον hacker :O

 

Αυτό πάντως με το "μπαίνεις από την ίδια IP άρα έχεις 2 nicknames" να το κοιτάξετε λίγο με την έννοια πως πλέον σε εταιρίες ή δημόσιες υπηρεσίες είναι πολλοί αυτοί που μπαίνουν σε forum και φυσικά βγαίνουν με την ίδια IP.

Θυμάμαι πριν κάνα χρόνο (μπορεί και λιγότερο, δεν θυμάμαι ακριβώς) πάω να μπω μια μέρα και είδα ότι έχω γίνει ban λόγω διπλού nickname (κάτι που φυσικά δεν ίσχυε) και έστειλα mail και το διορθώσατε αμέσως.

If it isn't Amstrad, it isn't good enough

Amstrad CPC 6128, Zilog Z80, 4 MHz, 128 kb RAM, 64 kb ROM, 27 colours (16 on screen) 3+1 sound channels, Disk Drive 3" 178k, AMSDOS-CP/M

Link to comment
Share on other sites

Να εργάζεστε και να μη μπαίνετε σε Φόρουμ σε ώρες εργασίες.

 

:p.

 

Εγώ επειδή διαβάζω πάρα πολύ το Φόρουμ και έχω βοηθηθεί σε βρίσκω κανέναν κακό...Να το κοιτάξω;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Η σχέση ιδιοκτήτη-μελών είναι αμοιβαία. Ο πρώτος μπορεί να επαίρεται για τη δημοτικότητα του ΦΟΡΟΥΜ με ό,τι αυτή συνεπάγεται ή δε συνεπάγεται εμπορικά, ενώ οι δεύτεροι μπορούν να ρωτούν και να σχολιάζουν αυτά που τους ενδιαφέρουν.

 

Θεωρώ λοιπόν πως ο Mythozz έχει μία απολυταρχική νοοτροπία που δε συνάδει με τον συμμετοχικό χαρακτήρα του my forum.

Ένας καθόλα δίκαιος Administrator θα τηρούσε πρώτος αυτός κατά γράμμα τους όρους χρήσης. Δε θα ειρωνευόταν παραδείγματος χάριν άλλα μέλη ξέροντας πως κάτι τέτοιο απαγορεύεται για τους υπολοίπους. Δε θα απειλούσε με ban κάποια χρόνια πριν επειδή του έστειλα μερικά προσωπικά μηνύματα που τον απέσπασαν από κάτι που έκανε.

Ένας καθόλα δημοκρατικός Administrator θα άφηνε θέματα σαν κι αυτό ανοιχτά http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=435993 για να ακουστούν απόψεις, για να αφουγκραστεί τις επιθυμίες των μελών. Δε θα το κλείδωνε μέσα σε 20 λεπτά χωρίς δεύτερη κουβέντα.

 

Όπως και να έχει, οφείλω να ομολογήσω πως είναι θετικότατη η ύπαρξη του παρόντος θέματος. Αν μη τι άλλο είναι ένα βήμα για να εκφραστούν ενστάσεις που δεν μπορούν να εκφραστούν αλλού.

Edited by DENIOR
Link to comment
Share on other sites

Και όπως είπε μια ψυχη:

 

Κακίες.... Μην κάνεις σαν παιδί του δημοτικού...

 

:p

 

 

Edit: επιλέγεις να μην σου εμφανίζει τα post του και είσαι κομπλέ.

Edited by enigma84
Link to comment
Share on other sites

Εγώ κάθε φορά που ακούω για δημοκρατία, φασιστική νοοτροπία κλπ σε ένα φόρουμ εκνευρίζομαι.

Το φόρουμ δεν είναι βουλή.

Είναι ένας χώρος στον οποίο συμμετέχεις εθελοντικά τηρώντας τους κανόνες που βάζει ο ιδιοκτήτης.

Δε θες; φέυγεις. Δε σ αρέσει κάποιος; βάλτον σε λίστα αγνόησης.

Ούτε ψηφίζεις τον ιδιοκτήτη, ούτε τους κανόνες, ούτε τα μέλη της ομάδας διαχείρισης τα οποία εθελοντικά και αμισθί προσπαθούν να κρατήσουν σε τάξη το φόρουμ.

Σε όλα τα φόρουμ ανεξαρτήτως θέματος ισχύει το καθόλου εύηχο "take it or leave it", αλλά έτσι είναι.

Εντάξει δεν είμαστε κι όλοι ίδιοι χαρακτήρες, ούτε έχουμε τους ίδιους τρόπους, αλλά ούτε και τις ίδιες ευθύνες.

Εσείς έχετε να κάνετε με 15 άτομα και εμείς με χιλιάδες.

Κι όποιος είναι έξω απ' το χορό...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ κάθε φορά που ακούω για δημοκρατία, φασιστική νοοτροπία κλπ σε ένα φόρουμ εκνευρίζομαι.

Το φόρουμ δεν είναι βουλή.

Είναι ένας χώρος στον οποίο συμμετέχεις εθελοντικά τηρώντας τους κανόνες που βάζει ο ιδιοκτήτης.

Δε θες; φέυγεις. Δε σ αρέσει κάποιος; βάλτον σε λίστα αγνόησης.

Ούτε ψηφίζεις τον ιδιοκτήτη, ούτε τους κανόνες, ούτε τα μέλη της ομάδας διαχείρισης τα οποία εθελοντικά και αμισθί προσπαθούν να κρατήσουν σε τάξη το φόρουμ.

Σε όλα τα φόρουμ ανεξαρτήτως θέματος ισχύει το καθόλου εύηχο "take it or leave it", αλλά έτσι είναι.

Εντάξει δεν είμαστε κι όλοι ίδιοι χαρακτήρες, ούτε έχουμε τους ίδιους τρόπους, αλλά ούτε και τις ίδιες ευθύνες.

Εσείς έχετε να κάνετε με 15 άτομα και εμείς με χιλιάδες.

Κι όποιος είναι έξω απ' το χορό...

Σορρυ αλλά δεν ισχύει καθόλου αυτό που λες.

Δεν ξέρω σε πόσα άλλα φορουμ μπαίνεις από Ελλάδα και εξωτερικό, αλλά τα περισσότερα γνωστά φόρουμ σέβονται στο 100% τα μέλη τους και δεν βλέπεις τον ιδιοκτήτη να προσβάλλει ή να ειρωνεύεται όπως εδώ.

 

Unleashed by my M1 NOTE

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...