Jump to content

Πoιο είναι το καλύτερο/χειρότερο μέλος της ομάδας διαχείρισης [ονόματα!]


PsyGreg
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για καλύτερο μέλος της ΟΔ, ψηφίζω zxr εδώ και χρόνια πάντα μιλάει καλά, είναι λογικός και βοηθάει. Ποτέ δεν είχα πρόβλημα μαζί του. ;)

 

Επίσης πολύ καλός είναι και ο StratosGR, έχω το galaxy s3 εδώ και 1 μήνα περίπου και όσο καιρό παρακολουθώ το νήμα του τηλεφώνου, πάντα ο StratosGR μιλάει καλά και βοηθάει πολύ, ακόμα και άσχετος να είναι κάποιος δεν τον ειρωνεύεται.

 

Για χειρότερο δεν έχω άποψη δεν μου έτυχε προσωπικά κάτι.

Edited by jimdem582
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 158
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν ξέρω πώς βρέθηκα εδώ μέσα, αλλά χαίρομαι που το έκανα. Διάβασα σε 2-3 μηνύματα ακριβώς αυτό που σκεφτόμουν. Σταχυολογώ μερικά - πήγα να κρατήσω κάτι και από την κριτική του Baator στην πρώτη σελίδα, αλλά ήταν υπερβολικά αυστηρή για να ταυτιστώ με αυτήν:

Για μενα οι χειροτεροι διαχειριστες ειναι οσοι σβηνουν posts αυθαιρετα χωρις καποιον σοβαρο λογο που να συνιστα παραβιαση των ορων χρησης(π.χ. βρισιες,προσβολες,greeklish,off-topics κ.τ.λ.).Πιστευω οτι οσοι τους σβηνονται posts για καποιον λογο θα επρεπε να ενημερωνονται με προσοπικο μυνημα για τον λογο που τους σβηστηκε το post.

 

Λοιπόν κατ αρχήν και κοιτάζοντας τη λίστα δεν έχω μιλήσει ούτε με το 1/4, οπότε θα γράψω για όσους έχω πει ή μου χουν πει πέντε κουβέντες.

 

Ο impreza είναι με διαφορά ο πιο αυστηρός, χωρίς αυτό να σημαίνει ότι είναι κακός. Προσωπικά γελάω με την καλή έννοια με το πόσο σοβαρά είναι τα μηνύματα που μου στέλνει με την "αιτιολογία" μετά από διαγραφή κάποιου ποστ μου.

 

Ειδική (θετική) μνεία από εμένα @zxr . Οι υπόλοιποι που μου έχετε αφήσει θετική εντύπωση παρακαλώ συγχωρήστε με για την παράλειψη, το μυαλό έχει μια τάση να κρατάει τα κακά.

 

Για τη λανθάνουσα ειρωνία που χαρακτηρίζει μερικά μηνύματα διαχειριστών, παραπέμπω και στην (όπως φαίνεται κατά κοινή ομολογία) ψύχραιμη γνώμη του προαναφερθέντα:

Κύριοι ειρήνη ημίν! Δεν χρειάζεται να ανεβάζετε τους τόνους. Επικεντρωθείτε στο θέμα, επιχειρηματολογήστε όπως ο Baator κάντε την κριτική σας αλλά, προς Θεού, δεν χρειάζεται καμία ένταση.

 

konstantinoslp, alkis_7, nikos523 στείλτε μου έναν αριθμό λογαριασμού για τα περαιτέρω!!! ;) :lol: :lol::p

Έχεις pm με αριθμό λογαριασμού :D

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως ούτε ζέστη ούτε κρύο σχετικά με moderators και τις υποδελειπες διακεκριμένες θέσεις...

Προσωπικά τους βλέπω όλους μέλη...γιατι έτσι ειναι,μοιραζόμαστε μια τρέλα,μια καψουρα για το ίδιο στοιχείο...

Κατανοώ οτι ειναι δύσκολο να φέρει κάποιος βόλτα ενα μεγάλο Φορουμ,προσωπικά ευχαριστω τους υπεύθυνους που έστησαν το Φορουμ αυτο που μας φιλοξενεί.

Βέβαια υπάρχουν και άτομα με άκυρες τελείως τιμητικές θέσεις.και με φτωχα θεματα και ακυρα για πρωτοσελιδα κεντρικης σελιδας,αλλα τεσπα,ονόματα δε θυμάμαι,κι ούτε και μπαίνω στον κόπο να ψάξω καθώς τα περνάω σαν απαρατηρητα...

Mythoz

Zxr

Nagata

Mirrors

Vampyre

Απο τους πιο αξιόλογους που μου έρχονται τώρα στο μυαλό.ξεχναω κάποιους,είμαι σίγουρος.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Εχουμε υποσχεθεί ότι δεν θα υπάρξει τιμωρία σε κανέναν όσον αφορά την γνώμη σας για κάποιο μέλος της ομάδας διαχείρισης. Οπότε, εκφραστείτε άφοβα και ονομάστε ποιους προτιμάτε και ποιοί σας φαίνονται αυστηροί, άδικοι ή οτιδήποτε άλλο. Προσπαθείστε όμως να μένετε στο θέμα. Οπως καταλάβατε τα εκτός θέματος μηνύματα απομακρύνθηκαν.

 

Συνεχίζουμε λοιπόν.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ένα παράπονο που έχω από όσους ασχολούνται με τις ειδήσεις, είναι ότι:

-πολλές φορές η μετάφραση από τα ξένα άρθρα είναι κακη.

-άλλο είναι το νόημα του ξένου κείμενου, άλλο του μεταφρασμένου. Προσωπικά πάντα διαβάζω τα via για να καταλάβω ακριβώς τι λέει το άρθρο.

-αργούν να ανέβουν ειδήσεις. Διαβάζουμε ένα ξένο άρθρο σήμερα, κι εδώ το διαβάζουμε με καθυστέρηση πολλών ημερών

-πολλά άρθρα δεν ανανεώνονται με νέα στοιχεία που προκύπτουν.

καλύτερα να κάνετε καθημερινά update. Γιατί τώρα σχολιάζουν όλοι για ένα θέμα/είδηση το οποίο μπορεί καν να μην υφίσταται πλέον, 'η την άλλη μέρα να έχουν προκύψει νέα στοιχεία.

Άλλες φορές, μόλις ανεβαίνει εδώ μία είδηση, αυτή έχει ήδη αλλάζει 'η ανανεωθεί στις ξένες σελίδες (π.χ. διάψευση 'η διευκρινίσεις περί της είδησης από κάποια εταιρία).

Μπαίνεις στο via και βλέπεις ότι στο άρθρο έχουν προστεθεί κι αλλά στοιχεία 'η updates.

 

Με λίγα λόγια, προτείνω γρήγορη αναμετάδοση/μετάφραση των ειδήσεων, όσο γίνεται πιο ακρίβεις μεταφράσεις χωρίς προσωπικές επιρροές, και καθημερινή ανανέωση των άρθρων βάσει νέων στοιχείων που προκύπτουν.

 

Αυτά... :)

Edited by agiorgitis
http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

Εγώ ένα παράπονο που έχω από όσους ασχολούνται με τις ειδήσεις, είναι ότι:

-πολλές φορές η μετάφραση από τα ξένα άρθρα είναι κακη.

-άλλο είναι το νόημα του ξένου κείμενου, άλλο του μεταφρασμένου. Προσωπικά πάντα διαβάζω τα via για να καταλάβω ακριβώς τι λέει το άρθρο.

-αργούν να ανέβουν ειδήσεις. Διαβάζουμε ένα ξένο άρθρο σήμερα, κι εδώ το διαβάζουμε με καθυστέρηση πολλών ημερών

-πολλά άρθρα δεν ανανεώνονται με νέα στοιχεία που προκύπτουν.

καλύτερα να κάνετε καθημερινά update. Γιατί τώρα σχολιάζουν όλοι για ένα θέμα/είδηση το οποίο μπορεί καν να μην υφίσταται πλέον, 'η την άλλη μέρα να έχουν προκύψει νέα στοιχεία.

Άλλες φορές, μόλις ανεβαίνει εδώ μία είδηση, αυτή έχει ήδη αλλάζει 'η ανανεωθεί στις ξένες σελίδες (π.χ. διάψευση 'η διευκρινίσεις περί της είδησης από κάποια εταιρία).

Μπαίνεις στο via και βλέπεις ότι στο άρθρο έχουν προστεθεί κι αλλά στοιχεία 'η updates.

 

Με λίγα λόγια, προτείνω γρήγορη αναμετάδοση/μετάφραση των ειδήσεων, όσο γίνεται πιο ακρίβεις μεταφράσεις χωρίς προσωπικές επιρροές, και καθημερινή ανανέωση των άρθρων βάσει νέων στοιχείων που προκύπτουν.

 

Αυτά... :)

 

Σε ευχαριστούμε για τα σχόλια σου, λαμβάνονται υπόψιν.

 

Εντούτοις, εδώ γίνεται σχολιασμός των μελών της ΟΔ και όχι των θεμάτων που βγαίνουν στο mynews και της ποιότητας αυτών.

 

Για αυτά τα θέματα, όπως έχουμε επαναλάβει πάμπολλες φορές, μπορείς να επικοινωνήσεις με κάποιον editor in chief :).

Edited by DJDB
Link to comment
Share on other sites

 

Ο Νικος S3 για μενα- σορυ φιλε αλλα εσενα σε συγκρατησα απο παλια και μου μεινες:lol:!

 

Η δουλειά του moderator τον κάνει να βρίσκεται πάντα στην κόψη του ξυραφιού. Γίνεται από χόμπι και φυσικά αμισθί. Οπότε κάποια πράγματα συγχωρούνται.

Δυστυχώς δεν κάνουν όλοι γι αυτή την δουλειά και βάζω τον εαυτό μου μέσα αφού πέρασα ένα διάστημα απ αυτή την θέση.

 

Δίνω ελαφρυντικά αλλά αναγνωρίζω και λάθος τακτικές.

Μια απ αυτές είναι το "ας φυγουν μερικοί, θα έλθουν άλλοι στην θέση τους".

Αυτό πρέπει να λέγεται εξαιρετικά δύσκολα και μόνο όταν δεν υπάρχει άλλη λύση. Όμως πολλές φορές παρατηρήθηκε στο φόρουμ από τους διαχειριστές και κυρίως από τον Νικο mythozz η τελευταία κουβέντα να λέγεται πρώτη και ειδικά σε άτομα που έχουν προσφέρει.

 

Αυτο έχει γίνει και σε πρώην moderators, δεν μιλώ μόνο για μέλη.

Όταν κάποιος σπαταλά δεκάδες ώρες από τον ελεύθερο χρόνο του προσφέροντας αμισθί χρήσιμες υπηρεσίες αξίζει ειδική μεταχείριση.

Δεν μιλώ για πειθαρχία. Σ αυτό το θέμα είναι κάθετος. Δεν γίνεται να διατηρηθεί κάποιο επίπεδο χωρίς αυτήν. Όμως άλλο πειθαρχία και άλλο δικτατορία.

 

Τώρα για τους modes, όντως ο Nagata είναι ένας από τους πιο δραστήριος editors, έχει ρίξει πολύ δουλειά και είναι πολύ διαλλακτικός στις άδικες επιθέσεις που δέχεται κατά καιρούς από τους απανταχού ξερόλες.

Μην βγάζουμε την ουρά μας απ έξω.

Όταν διαφωνούμε με κάτι που γράφει ο editor, δεν χρειάζεται να κάνουμε επίδειξη wiki γνώσεων. Μπορούμε να το κάνουμε με ευγενικό τρόπο η ακόμα με ΠΜ αν είναι κάτι χοντρό.

 

Τι να πω για τον athanaso? Υπόδειγμα!!

Απ αυτόν και κάποιους άλλους μάθαμε όλοι τι είναι smartphone στα threads των WM.

Υπάρχουν πολλά παιδιά με προσφορά και τρόπους. Δεν θα τους αναφέρω ένα ένα γιατί σίγουρα θα ξεχάσω κάποιους.

Θα σταθώ μόνο σ αυτούς που έχουν προσφέρει με οδηγούς και συμβουλές γιατί πρώτα αυτός είναι ο ρόλος του moderator.

 

Παράπονο έχω μόνο από τον Νικο S3 ο οποίος είναι αγενής και προσβλητικός.

Επίσης δεν γνωρίζει πως να συμπεριφέρεται στους δύσκολους καιρούς για κάθε site, όπως οι σημερινοί. Με την τακτική του μειώνει την επισκεψιμότητα.

 

Στους υπόλοιπους θα πρότεινα να ασχολούνται αν μπορούν λίγο περισσότερο με το αντικείμενο έχοντας σαν πρότυπο mods όπως οι athanaso, tyxerakias, stratos, και πολλοί άλλοι που δεν τους θυμάμαι τώρα.

 

Επίσης θα πρέπει τα off topic να μην κλειδωνονται. Έτσι κι αλλιώς έγινε η μεταφορά τους. Ας παραμείνουν ενεργά με νέο τίτλο σε κάποιο σημείο του φόρουμ γιατί πολλές φορές περιέχουν πολύ σημαντικότερες πληροφορίες από τα εντός θέματος μηνύματα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστούμε για τα σχόλια σου, λαμβάνονται υπόψιν.

 

Εντούτοις, εδώ γίνεται σχολιασμός των μελών της ΟΔ και όχι των θεμάτων που βγαίνουν στο mynews και της ποιότητας αυτών.

 

Για αυτά τα θέματα, όπως έχουμε επαναλάβει πάμπολλες φορές, μπορείς να επικοινωνήσεις με κάποιον editor in chief :).

 

Οκ παιδιά!

Αν δω κάτι θα στέλνω σε εσάς τους 2!

 

 

Να προσθέσω και κάτι ακόμα, κι απευθύνομαι σε όλους σας.

Μην βάζετε όλους τους χρήστες στο ίδιο καλάθι, ούτε όλοι έχουν σκοπό "να σας την πουν".

 

Για να κάνει κάποιος παράπονα 'η προτάσεις, όπως το να γράφει σε αυτό το θέμα 'η σε παρόμοια του, σημαίνει ότι ασχολείται και σας αφιερώνει κάποιον χρόνο.

Ακούστε τους και συζητήστε μεταξύ σας τα παράπονα του καθενός.

 

Ένας λόγος που στο παρελθόν είχα σταματήσει να μπαίνω τόσο συχνά στο φόρουμ, ήταν ότι με αυτά που διάβαζα ένιωθα πως υπήρχε μία αντιμετώπιση (γενικά μιλάω, όχι στο άτομο μου) του στυλ "εμείς έτσι δουλεύουμε και σε όποιον αρέσει. Αν δε σου αρέσει δρόμο"

 

(Την παραπάνω φράση την έχω φουσκώσει επίτηδες)

 

 

Μα εμείς οι χρήστες είμαστε που δίνουμε δύναμη στο φόρουμ και ασχολούμαστε κάθε μέρα.

 

Πάντως, η παραπάνω απάντηση του DJDB πιστεύω είναι υποδειγματική!

Τέτοιες απαντήσεις είναι που μας δίνουν τη δύναμη να συνεχίσουμε να μπαίνουμε στο φόρουμ και να λέμε ελεύθερα της προτάσεις μας.

Είναι η διάφορα που νιώθουμε μεταξύ του "νιώθω καλά!" και του "έχω φταίω που ασχολήθηκα μαζί τους".

 

 

Καταλαβαίνω ότι κάθε μέρα διαβάζετε ένα καρο πράγματα, αλλά προσπαθήστε να είστε πιο ανοιχτοί σε απόψεις και να μην βάζετε όλους τους χρήστες στο ίδιο τσουβάλι. :)

Άλλος θα συμμορφωθεί με ban (και ούτε), ενώ άλλος θα συμμορφωθεί απλά αν του πεις "Ρε συ π.χ. Βασίλη κόψε λίγο :) )". Ο δεύτερος μάλιστα θα σου ζητήσει και συγγνώμη...

 

 

Και κάτι τελευταίο γιατί έγραψα μάλλον πολλά!

Βλέπω υπάρχουν νέα παιδιά στο φόρουμ, σοβαρά, με ελεύθερο χρόνο και με γνώσεις, που θα μπορούσαν να βοηθήσουν.

Δεν είναι ανάγκη να δώσετε σε κάποιον εξουσία και δικαιώματα mod για να κάνει μία απλή δουλειά, όπως π.χ. τη συλλογή άρθρων, 'η τι συγγραφή ενός οδηγού για ασφάλεια στο ίντερνετ, 'η να γράψει ο ίδιος ένα επιστημονικό άρθρο και να δημοσιευθεί εδώ σε έναν τομέα με άρθρα χρηστών.

Υπάρχει κόσμος που πραγματικά θέλει να βάλει το λιθαράκι του στο φόρουμ. Μην του κλείνετε την πόρτα.

 

 

Συγγνώμη για το τεράστιο κείμενο :)

http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου στο τελευταίο κομμάτι που αναφέρεις, δεν έχουμε κλείσει ποτέ την πόρτα σε κανένα. Τουναντιον, δίνουμε σε όλους που ζηταν να μας βοηθήσουν ευκαιρία. Ο όγκος δουλειάς σε αυτό το φόρουμ είναι όσο και οι χρήστες, τεράστιος. Αρα μόνο καλό μας κάνει η παραπάνω βοήθεια.
Link to comment
Share on other sites

Κατανοώ οτι ειναι δύσκολο να φέρει κάποιος βόλτα ενα μεγάλο Φορουμ,προσωπικά ευχαριστω τους υπεύθυνους που έστησαν το Φορουμ αυτο που μας φιλοξενεί.

Και κυριως ολο το site χωρις το forum!

 

1)πολλές φορές η μετάφραση από τα ξένα άρθρα είναι κακη.

2)αργούν να ανέβουν ειδήσεις. Διαβάζουμε ένα ξένο άρθρο σήμερα, κι εδώ το διαβάζουμε με καθυστέρηση πολλών ημερών

3)πολλά άρθρα δεν ανανεώνονται με νέα στοιχεία που προκύπτουν.

 

1) Υπαρχουν και χρηστες που δεν εχουν παρει το lower//:O..

2) Θα προτιμουσες να το διαβαζεις με καθυστεριση ενός μηνός? Προσωπικα εγω, πριν ανακαλυψω το site επαιρνα συνεχεια καθε μηνα τα περιοδια connecting, κινητη τηλεφωνια, online, κτλ. Πλεον εχω σταματησει να το κανω. Το θεμα ηταν οτι διαβαζα οτι νεο υπηρχε με καθυστεριση εως και 2 μηνων!! :thanks:

3) Το αλλο θεμα ειναι οτι για να γινει αυτο που ζητας θελει ακομα περισσοτερο εθελόντισμο απο αυτον που προσφερεται ηδη, απο ιδια μελη. Απ την αλλη ομως δεν χρειαζεται το update οταν απο κατω απο το θεμα οι χρηστες απαντουν με καινουρια στοιχεια που προκυπτουν και ετσι ειμαστε ολοι καλυμμενοι!!

 

Nagata και DJDB κανουν πολυ καλη δουλεια μεταξυ αλλων, τους οποιους δεν συγκρατω..:confused:

 

Συνηθως σου μενουν στο μυαλο αυτοι που σε εκαναν να αισθανθεις ασχημα μεσω αφαιρεσης ποστ πχ.

Θυμαμαι 2 φορες που στο ενα θεμα ειχα αφιερωσει πανω απο μιση ωρα να το γραψω και να το δημοσιευσω στην κατηγορια chat and fun/music σχετικα με μια απορεια μου και την αλλη μερα ειχε διαγραφει. Επισης σε ενα αλλο ειχα ζωγραφισει κατι ως απαντηση σε ενα θεμα, κατι που μου πηρε πολυ χρονο ωστε να κανω την εικονα να χασει και σε μεγεθος στο οριο kbites ωστε να ανεβει στο site, και την επομενη παλι, μου την διεγραψαν.

 

Στο εξης ειμαι πιο προσεχτικος σε αυτα που γραφω και δημοσιευω και προσπαθω να ειναι οσο πιο σχετικα με το συνολο.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου στο τελευταίο κομμάτι που αναφέρεις, δεν έχουμε κλείσει ποτέ την πόρτα σε κανένα. Τουναντιον, δίνουμε σε όλους που ζηταν να μας βοηθήσουν ευκαιρία. Ο όγκος δουλειάς σε αυτό το φόρουμ είναι όσο και οι χρήστες, τεράστιος. Αρα μόνο καλό μας κάνει η παραπάνω βοήθεια.

 

Όχι, δεν έγραψα ότι τους κλείνετε την πόρτα.

Το πήγα με το σκεπτικό ότι "δεν χρειάζεται να κάνουμε κι άλλον editor αυτή τη στιγμή".

 

Γι αυτό και είπα ότι δεν είναι ανάγκη να μπουν ταμπέλες στα μέλη 'η να τους δοθεί εξουσία.

Πολλές φορές φτάνει απλά και μόνο η αναφορά του μέλους που σύνταξε το κείμενο, ως ικανοποίηση.

 

 

1) Υπαρχουν και χρηστες που δεν εχουν παρει το lower//:O..

2) Θα προτιμουσες να το διαβαζεις με καθυστεριση ενός μηνός? Προσωπικα εγω, πριν ανακαλυψω το site επαιρνα συνεχεια καθε μηνα τα περιοδια connecting, κινητη τηλεφωνια, online, κτλ. Πλεον εχω σταματησει να το κανω. Το θεμα ηταν οτι διαβαζα οτι νεο υπηρχε με καθυστεριση εως και 2 μηνων!! :thanks:

3) Το αλλο θεμα ειναι οτι για να γινει αυτο που ζητας θελει ακομα περισσοτερο εθελόντισμο απο αυτον που προσφερεται ηδη, απο ιδια μελη. Απ την αλλη ομως δεν χρειαζεται το update οταν απο κατω απο το θεμα οι χρηστες απαντουν με καινουρια στοιχεια που προκυπτουν και ετσι ειμαστε ολοι καλυμμενοι!!

Κοίτα,

1)το λές για τους editors; Γιατι θεωρώ οτι για να κάνει κάποιος μια μετάφραση πρεπει να ξέρει. Αν δεν ξέρει ας την κάνει κάποιος άλλος.

Ή λες για τους χρήστες; Γιατί τότε είναι ενας ακόμη λόγος ωστε να γίνεται σωστότερη μετάφραση, καθώς δεν μπορούν οι μή-γνώστες αγγλικών να διαβάζουν τα via.

(Θα βρω ενα παράδειγμα κάποια στιγμή και θα το δείξω ως παράδειγμα. Θα το στείλω στους υπεύθυνους ωστε να μην θίξω δημόσια τον συγγραφέα. Πάντως τα λάθη είναι μικρά, πολλές φορές όμως αλλάζουν το νόημα)

2)Όχι βέβαια. Ούτε είμαι απαιτητικός. Τα παιδιά έχουν και προσωπική ζωή εξάλλου...

3)Πολλές φορές διαβάζει κάποιος μόνο το κείμενο/είδηση. Δεν διαβάζουν όλοι όλα μα όλα τα πόστ. Δεν υπάρχει λόγος εξάλλου, ούτε χρόνος. Αλλά αν το θέμα λέει "Κλείνει η Νοκια" και μετά απο 2 μέρες αυτό διαψευσθεί, τα μέλη συνεχίζουν να σχολιάζουν οτι "καλά να πάθει, και σας τα έλεγα εγώ" κλπ. Όπως κάνουν και οι ξένες σελίδες. Δεν διαβάζεις όλα τα σχόλια στο cnet για να σιγουρευτείς οτι η είδηση που διάβασες υφίσταται ακόμα...

Edited by agiorgitis
http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

Για μένα zxr. Οποτε χρειάστηκα βοήθεια, την είχα άμεση! Ακρως εξυπηρετικός, υπομονετικός ακόμα και με άτομα που δεν ..πολυσκαμπάζουν στα κινητά, όπως εγώ :p

 

Οσο για τους χειρότερους, άποψη δεν έχω. Κι αυτό γιατί, όσοι αναφέρεστε στους χειρότερους, γράφετε αποκλειστικά σχεδόν για το chat and fun. Ναρκοπέδιο κατά την άποψη μου! Ολο καυγάδες και διαφωνίες. Ασε καλύτερα..

Scotty, beam us up.
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου στο τελευταίο κομμάτι που αναφέρεις, δεν έχουμε κλείσει ποτέ την πόρτα σε κανένα. Τουναντιον, δίνουμε σε όλους που ζηταν να μας βοηθήσουν ευκαιρία. Ο όγκος δουλειάς σε αυτό το φόρουμ είναι όσο και οι χρήστες, τεράστιος. Αρα μόνο καλό μας κάνει η παραπάνω βοήθεια.

 

Αν λοιπόν ο mirror και ο μύθος χρειαστούν βοήθεια pm me ;) :lol:

Την πρώτη μου μέρα montoya, darl_ds, moralas, kaluas και λοιποί symbianάδες έχουν φάει πόδι.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Εννοείται αστειεύομαι παιδιά :lol:

Edited by QQTilt
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παρακολουθώ από την αρχή το θέμα αλλά δεν ήθελα να γράψω. Ας όψεται ο mod διαγραφέας ποστ όμως.

Όπως παντού υπάρχουν καλοί και κακοί. Αν θες να κρίνεις κάποιον δώσε του αξίωμα. Γενικά πάντως τη διαχείριση σε αυτό το φόρουμ δε τη θεωρώ και τη καλύτερη.

Αν σκεφτούν σα καλοί διαιτητές (να περνούν απαρατήρητοι) και δεχτούν ότι κάποιες φορές ο νόμος (στη προκειμένη περίπτωση οι κανόνες, που ναι όλοι, δεχτήκαμε όταν κάναμε εγγραφή) δεν είναι απαραίτητο να τηρείται κατά γράμμα, αν αυτό βοηθά στη καλύτερη και πιο ομαλή κύλιση του φόρουμ ίσως γίνει καλύτερη, ΟΥΣΙΩΔΗΣ, η διαχείριση.

Ονόματα δε μπορώ να γράψω γιατί γενικά κοιτώ μόνο τη κάθε δημοσίευση και το περιεχόμενό της και όχι ποιος τη γράφει και τι είναι αυτός.

Link to comment
Share on other sites

Γενικά πάντως τη διαχείριση σε αυτό το φόρουμ δε τη θεωρώ και τη καλύτερη.

Μπορείς να πεις ένα φόρουμ με καλύτερη διαχείριση, γιατί προσωπικά δεν έχω συναντήσει φόρουμ (στα λίγα που παρακολουθώ / συμμετέχω) με καλύτερη διαχείριση από αυτό. :confused:

[sIGPIC][/sIGPIC]

dum spiro, spero...

Link to comment
Share on other sites

Αυτά τα ποστ (το οποία σαφώς θα μπορούσαν να μείνουν στο θέμα χωρίς να το "χαλάσουν" ) http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=356610 προφανώς πείραξαν/ενόχλησαν/προκάλεσαν ή δε ξέρω τι άλλο γι΄αυτό και τα κακά παιδιά που έγραψαν είδαν τα ποστ τους να θάβονται.

 

Αυτό το θέμα όμως http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=358914 προφανώς και δεν ενοχλεί, είναι εντός των κανονισμών και γι΄αυτό παραμένει ακόμα.

 

Για γέλια που θα έλεγε και ο Αλέφαντος.

 

Μπορείς να πεις ένα φόρουμ με καλύτερη διαχείριση, γιατί προσωπικά δεν έχω συναντήσει φόρουμ (στα λίγα που παρακολουθώ / συμμετέχω) με καλύτερη διαχείριση από αυτό. :confused:

 

Γράψου σε περισσότερα φόρουμ και θα συναντήσεις. :)

Δε σε ειρωνεύομαι με αυτή την απάντηση, απλά θεωρώ αυτό το τρόπο πιο αντικειμενικό στο να κρίνεις.

Link to comment
Share on other sites

O Nikos S3 με διαφορά ο χειρότερος.

Απίστευτα "κόμπλεξ". Όποιος δεν συμφωνούσε μαζί του, του έριχνε μπαν...

 

Δεν ξέρω τι προηγούμενα έχεις με τον συγκεκριμένο,πάντως για μένα οι ποινές ειναι περισσότερο δικτατορικό,απο την στιγμή που κάποιος δεν προσβάλει σε πρώτο βαθμό η βριζει,πιστεύω ότι με μια προσωπική κουβέντα μέσω pm μπορεί να υπάρξει κατανόηση και να λυθεί το οποιοδήποτε θέμα χωρίς ποινές η ban...

Σε πολλά forums βλέπουμε αδυναμίες αλλά και άδικες τιμητικές θέσεις...

Edited by ταξιδιωτης22

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

athanaso μακράν ο καλύτερος σε πολλα.για άλλους δε θα μιλήσω καν αν και θυμάμαι μου είχα σβήσει κάποια ποστ που δεν κολλουσε να σβήσουν απλα μάλλον πονουσε η ευθύτητα μου.μακαρι να υπήρχαν διαχειριστές σαν τον athanaso σε πολλα forum
Link to comment
Share on other sites

Γράψου σε περισσότερα φόρουμ και θα συναντήσεις. :)

Δε σε ειρωνεύομαι με αυτή την απάντηση, απλά θεωρώ αυτό το τρόπο πιο αντικειμενικό στο να κρίνεις.

Μα ο σκοπός του θέματος είναι να βελτιωθεί ο συντονισμός του myphone από τις απόψεις των μελών, όχι και η δική μου διαπίστωσή, ότι υπάρχει καλύτερη διαχείριση σε άλλα φόρουμ.

Γράφεις ποια φόρουμ είναι αυτά, για να δουν οι διαχειριστές, όχι εγώ, πως είναι το καλύτερο για 'σενα και να βελτιωθούν. Εκτός κι αν δεν θέλεις να βελτιωθεί η διαχείριση του myphone.:worry:

Γιατί, το να λες για παράδειγμα ότι, υπάρχει καλύτερα κινητά από το samsung wave μου, χωρίς να μου πεις ποια είναι αυτά, ε, δεν μου λέει τίποτα. :rolleyes:

[sIGPIC][/sIGPIC]

dum spiro, spero...

Link to comment
Share on other sites

Μήπως αυτό το θέμα δεν έκανε για το chat & fun αλλά για τον σχολιασμό; Πέραν τούτου επειδή εδώ μέσα είμαι από εποχής gsm.eos, αυτό που βλέπω είναι ότι έχει χαθεί το χιούμορ και η καλή διάθεση που υπήρχε παλαιότερα εδώ μέσα. Γι αυτό βέβαια δεν ευθύνονται μόνο οι mods νομίζω ότι κυρίως ευθύνη έχουμε εμείς οι users που πάντα προσπαθούμε να δείξουμε ότι ντε και καλά έχουμε δίκιο. Έχει γίνει το forum ένα ατελείωτο Vs και έχει χαθεί η ουσία της φάσης, το να βοηθήσει ο ένας τον άλλον, να περάσουμε καλά, να χαλαρώσουμε να ενημερωθούμε. Πριν τα βάλετε με τους mods αναρωτηθείτε το εξής, αν δεν τα βάζαμε μετά μανίας ο ένας με τον άλλον στα έκαστοτε vs και δεν τους είχατε συνέχεια στην τσίτα, δεν θα είχαν περισσότερο χρόνο και διάθεση να κάνουν πιο χαλαρή διαχείριση;

Όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι προηγούμενα έχεις με τον συγκεκριμένο,πάντως για μένα οι ποινές ειναι περισσότερο δικτατορικό,απο την στιγμή που κάποιος δεν προσβάλει σε πρώτο βαθμό η βριζει,πιστεύω ότι με μια προσωπική κουβέντα μέσω pm μπορεί να υπάρξει κατανόηση και να λυθεί το οποιοδήποτε θέμα χωρίς ποινές η ban...

Σε πολλά forums βλέπουμε αδυναμίες αλλά και άδικες τιμητικές θέσεις...

 

Δεν είχα κάτι με τον συγκεκριμένο. Απλά το είχε καταντήσει Chat & Ban. Από κάτι τέτοια ξέκοψα να ασχολούμαι με το forum... Κατά τύχη μπήκα μετά από μήνες και είδα το θέμα και πόσταρα...

Προς γνώση και συμμόφωση των διαχειριστών για το πως τσάκισαν το φόρουμ.

ΥΓ. Εκτός από Chat & Ban, σπαστικό ήταν και το Post & Delete ανεύ λόγου και αιτίας :p

:blink:
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Καλοκαίρι έχουμε, να πάμε διακοπές θέλουμε, όποτε η δική μου ψήφος είναι μονόδρομος και πάει στον zxr, zxr θα σου στείλω με πμ τον αριθμό λογαριασμού :D

Περά από την πλακά τον ψηφίζω γιατί έχει ηρεμία και την εκπέμπει σε ‘’κρίσεις’’, επίσης μπορεί με λίγα λόγια να γράψει αυτό που θέλει και να γίνει κατανοητός (ευχέρεια γραπτού λογού) αααα μην ξεχάσω της ωραίες υπόγραφες του :lol:

 

Υγ αν δεν θέλεις να στείλεις χρήματα μπορείς να με πάρεις μαζί σου στις διακοπές :whistle:

 

Υγ1 Για χειρότερο μέλος δεν θα γράψω, οκ και αυτοί μπορεί να είναι κάποια στιγμή απότομοι μαζί μας αλλά ας σκεφτούμε και εμείς τον όγκο που βλέπουν και διαβάζουν καθημερινά …… ώρες – ώρες σκέπτομαι ότι δεν θα μπορούσα να είμαι μέλος της ομάδας διαχείρισης ούτε μια εβδομάδα :dizzy:

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...