Jump to content

MLS IQTalk Crystal


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απο την cosmote στα 199€

http://www.cosmote.gr/cosmoportal/cosmote.portal?_nfpb=true&_pageLabel=EshopProductsFullStory&FullStory_EshopProductsFullStory_actionOverride=/portlets/eshop/eshopProductsFullStory/begin&_windowLabel=FullStory_EshopProductsFullStory&sku=20275092

 

http://techblog.gr/wp-content/uploads/2013/01/MLS-IQTalk-Crystal-Cosmote-1.jpg

Τεχνικά χαρακτηριστικά:

Android

Dual Core επεξεργαστής

3G HSDPA Quadband

Wi-Fi

5MP Κάμερα

LCD Οθόνη 3,5" 262.000 Χρώματα

Bluetooth

GPS

Ραδιόφωνο

Μνήμη τηλεφώνου: 512MB

Εξωτερική μνήμη: MICRO SD

Βάρος: 112γρ.

Διαστάσεις: 114x62x11mm

Χρόνος ομιλίας: Έως και 9 ώρες

Χρόνος αναμονής: Έως και 227 ώρες

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 50
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Είδα και τη διαφήμιση στην τηλεόραση. Αξίζουν 200 ευρώ όμως για μια συσκευή μέτριων specs; Υποθέτω ότι η αναγνώριση μπλαμπλά στηρίζεται σε built in application. Σωστά;
Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που αξίζει είναι η πλοήγηση.Κατά τα άλλα η τιμή του είναι πολύ υψηλή. Μη ξεχνάμε ότι μιλάμε για ένα κινέζικο βαπτισμένο ελληνικό!

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

το design δεν μου αρεσει πολύ.. ειδικά το πλαίσιο στο κάτω μέρος δεν είναι πολύ μεγάλο για τις διαστάσεις του κινητού?

ξέρουμε ποιο ειναι το "κανονικό"?

(υποθέτω ότι είναι κινέζικο με το brand της mls)

 

επίσης θα ήθελα να δω πόσο καλή είναι η φωνητική αναγνώριση στα sms.. φαντάζομαι θα δούμε κάποιο hands-on από τα παιδιά εδώ, ε? :)

Link to comment
Share on other sites

Τη στιγμή που από το εσώρουχο που φοράμε μέχρι το πιο επώνυμο ρούχο που τόχουμε χρυσοπληρώσει, κι από την απλή μπαταρία έως τον υψηλότερης τεχνολογίας Η/Υ και το iphone κατασκευάζονται στην Κίνα όπως και πολλά ακόμη προϊόντα που τα χρησιμοποιούμε καθημερινά και τα επιδεικνύουμε κιόλας, εμείς καθόμαστε και συζητάμε γιατί το κινητό της mls είναι κινέζικο. Μη τρελαθούμε τώρα!!! Φυσικά κινέζικο είναι και είναι και πολύ καλό και με καλή τιμή. Δείτε άλλα κινέζικα με 30,400, 500,600 και βάλε. Έλεος πια.
Link to comment
Share on other sites

Τη στιγμή που από το εσώρουχο που φοράμε μέχρι το πιο επώνυμο ρούχο που τόχουμε χρυσοπληρώσει, κι από την απλή μπαταρία έως τον υψηλότερης τεχνολογίας Η/Υ και το iphone κατασκευάζονται στην Κίνα όπως και πολλά ακόμη προϊόντα που τα χρησιμοποιούμε καθημερινά και τα επιδεικνύουμε κιόλας, εμείς καθόμαστε και συζητάμε γιατί το κινητό της mls είναι κινέζικο. Μη τρελαθούμε τώρα!!! Φυσικά κινέζικο είναι και είναι και πολύ καλό και με καλή τιμή. Δείτε άλλα κινέζικα με 30,400, 500,600 και βάλε. Έλεος πια.

 

Δε κατάλαβες.Δεν έχω τίποτα κατά των κινέζικων.είχα και γω. Απλά τόνισα,ότι δεν είναι ελληνικό όπως λένε.Η mls απλά βάζει το όνομα της και το λογισμικό πλοήγησης-φωνής. Αυτό.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ελληνικό hands on :)

 

Πεθανα στο γελιο με το τελευταιο sms που πηγε να στειλει!! :lol:

 

Περα απο τη πλακα παντως, δουλευει πιο καλα απ'οσο περιμενα το talk & sms

Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρει κανείς το δείκτη sar της συσκευής δεν μπορώ να τον βρώ πουθενά στο διαδίκτυο

 

τι sar ? εχεις δει πολλα κινεζικα να γραφουν sar? Παντως αφου το φερνουν στην Ελλαδα και το μονταρουν εδω απο την MLS καλο και αξιεπαινο θα ήταν να το μετρησουν και να βαλουν τιμη sar, δεν μπορω να καταλαβω απο τη στιγμη που πωλειτε επισημα απο ευρωπαικη χωρα δεν θα επρεπε να έχει τουλαχιστον την τιμη sar?

Edited by npil
Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρει κανείς το δείκτη sar της συσκευής δεν μπορώ να τον βρώ πουθενά στο διαδίκτυο

 

Από το manual του IQTalk Crystal

 

http://img715.imageshack.us/img715/8712/sarz.jpg

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σας! το πηρα το κινητο(crystal) πολυ καλο,το μονο αρνητικο ως τωρα ειναι οτι ενω εχει 196 MB εσωτερικη μνημη γεμιζει ευκολα παρολο που μετακινησα στην sd του τις πιο πολλες(απο τις 40 εφαρμουλες πχ τις 15 κρατησα στη εσωτερικη αναγκαστικα και λεει οτι γεμισε... )

 

στην εξωτερικη sd εχω ομως χωρο αρκετο (πανω απο 2GB) καμια ιδεα να ελευθερωθει χωρος?

 

(ιδιες εφαρμογες μου χωραγαν και πιο πολλες σε galaxy ace...που ειχε και μονο 156MB... )

 

ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΒΓΑΛΟΥΝ ΚΑΜΙΑ ΣΙΛΙΚΟΝΑΤΗ ΘΗΚΗ ΓΙΑ ΤΟ MLS και γενικα θηκη ...

 

*μπαταρια αν θελησω δευτερη extra ποσο θα κανει? απο την mls θα την προμηθευτω?

Samsung galaxy "Y"-Sony xperia neo v-Samsung Galaxy Ace-Mls IQtalk crystal -samsung galaxy pocket neo duos
Link to comment
Share on other sites

Έχω την εξής απορία, ίσως την έχετε και άλλοι. Γίνεται την εφαρμογή αυτή να την περάσεις σε άλλο κινητό μέσω root και δεν ξέρω εγώ τι...;
Link to comment
Share on other sites

Έχω την εξής απορία, ίσως την έχετε και άλλοι. Γίνεται την εφαρμογή αυτή να την περάσεις σε άλλο κινητό μέσω root και δεν ξέρω εγώ τι...;

 

όχι δε γίνεται.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

όχι δε γίνεται.

 

Κρίμα, ωραία θα ήταν να έχεις αυτή τη χρήσιμη εφαρμογή σε ένα smartphone περιωπής...

Link to comment
Share on other sites

Κρίμα, ωραία θα ήταν να έχεις αυτή τη χρήσιμη εφαρμογή σε ένα smartphone περιωπής...

 

οταν τις εχεις παρακαλω ενημερωσε με για να σε βοηθησω για αυτο που λες:happy:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Είναι Dual Sim η συσκευή; Σε μερικά καταστήματα γράφει οτι είναι Dual Sim ενώ στα περισσότερα δεν αναφέρει τίποτε. Ούτε στο site της MLS το διευκρινίζουν.

Όσοι το έχετε πάρει έχει τελικά 2 sim;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παντως εμενα το crystal μου φαινεται πολυ καλυτερο απο το προηγουμενο μοντελο σε πολλα σημεια εχει βελτιωθει.και στα χαρακτηριστικα αλλα και στην ποιοτητα κατασκευης και φινιρισμα. Edited by deltaplus
Link to comment
Share on other sites

Θα έχετε και την δικιά μου άποψη από αύριο μιας και το παραλαμβάνω σήμερα !!!

Το κέρδισα από έναν διαγωνισμό του ΣΚΑΙ... όποτε ότι και να είναι, καλό θα είναι αφού είναι τζάμπα !!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 months later...

καλημερα σε ολους.

θελω την βοηθεια σας. ο κολλητος μου πηρε αυτο το αχαρακτηριστο τηλεφωνο πριν καποιους μηνες.

θελω λοιπον την βοηθεια σας στο εξης...

θελω να ρουταρω την συσκευη και με την βοηθεια του οδηγου που κατεβασα εδω απο το forum

να του μεγαλωσω την τρομερη αποθηκευτικη μνημη των 30mb :blink: που εχει περισσια.... (140 ηταν πριν μπουν τα προγραμματα της mls)

το προβλημα ειναι πως η συσκευη δεν εχει cd δεν εχει σουιτα και δεν υπαρχουν πουθενα adb drivers.

οι drivers που βρηκα εδω στο forum μπαινουν μεσω του πινακα ελεγχου συσκευων του pc.

το κινητο εχει περασει εκει ως android phone η κατι τετοιo και οσα uninstal και αν κανω στην συσκευη ενω ξενινα το pc να το ψαχνει ως mls iq crystal καταληγει περασμενο ως android phone.

τα -προγραμματα ROOT θελουν adb drivers αλλιως την συσκευη δε την βλεπουν....

κανω ενημμερωση προγραμματος οδηγησης με προορισμο το φακελο με τα αρχεια που εχω κατεβασει και δε τα δεχεται.

πριν το κινητο λοιπον καταληξει να κοσμει τον τοιχο μου υπαρχει γιατρεια με τους drivers?

Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο πλέον γίνεται root.

 

H μέθοδος είναι πάναπλη, θέλει τη συνεργασία 3 αρχείων κι ενός προγράμματος. Οι drivers αντλούνται από την Google, τη Samsung (Kies!!), και το PDANet, ενώ το πρόγραμμα είναι ένα απλό DOS Interface που εκμεταλλεύεται το motochopper injection, σαν τις συσκευές με Mediatek CPUs.

 

Για κάθε άλλη πληροφορία, μπορώ να δημιουργήσω θέμα για τον τρόπο που μπορεί να γίνει το root, ώστε να βοηθηθεί πολύς κόσμος :)

 

Σημειωτέον είναι η 1η και μόνη επιτυχημένη απόπειρα μέσα στην εταιρία για να γίνει το root.

Αυτός ο χώρος είναι δικός μου! Σταματήστε να παίζετε!!!! Ξέρω καράτε και δαγκώνω άσχημα!!!!!

 

Knowledge is power.

Immitation is immaturity

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...