Jump to content

Προτάσεις εφαρμογών για Windows Phone 8


montoya_42
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

BLACK for Facebook, εγώ την έχω αγοράσει κι όλα λόγω διαφημίσεων. Κατ' εμέ ότι καλύτερο αυτή τη στιγμή.

Θα την δοκιμασω φιλε να σε καλα!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καμία μα καμία σχέση δεν έχουν οι δύο εφαρμογές.

 

Εγώ με τη δωρεάν έκδοση δεν είδα καμία διαφορα πέραν του μαύρου! Μπορεί επί πληρωμή να έχει διαφορα!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Εγώ με τη δωρεάν έκδοση δεν είδα καμία διαφορα πέραν του μαύρου! Μπορεί επί πληρωμή να έχει διαφορα!

Eγώ που την έβαλα σήμερα μιας και διάβασα ότι είναι καλύτερη είδα διαφορες όπως έχει να κάνω επεξεργασία σε ένα post που έχω κάνει έχει να σχολιάσω με φάτσες με το που ανοίγει σε πηγαίνει στις πιο πρόσφατες δημοσίευσης έρχονται οι ειδοποίησης όλες όχι όπως στο facebook τις microsoft που δεν χτύπαγε αν σου έκαναν like και όλα αυτά χωρίς να την έχω αγοράσει αα και όταν μου ερχόταν ειδοποίηση ότι ο χρηστης τάδε έχει γενέθλια σήμερα και πάταγα μου έβγαζε πρόβλημα και τα γενέθλια τα έβλεπε σαν εκδήλωση με το facebook black δουλεύει μια χαρά.

 

@duc αν την αγοράσω εκτος από τις διαφήμισης θα προστεθούν και αλλα χαρακτηριστικά η μονο οι διαφήμισης θα βγούν

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Eγώ που την έβαλα σήμερα μιας και διάβασα ότι είναι καλύτερη είδα διαφορες όπως έχει να κάνω επεξεργασία σε ένα post που έχω κάνει έχει να σχολιάσω με φάτσες με το που ανοίγει σε πηγαίνει στις πιο πρόσφατες δημοσίευσης έρχονται οι ειδοποίησης όλες όχι όπως στο facebook τις microsoft που δεν χτύπαγε αν σου έκαναν like και όλα αυτά χωρίς να την έχω αγοράσει αα και όταν μου ερχόταν ειδοποίηση ότι ο χρηστης τάδε έχει γενέθλια σήμερα και πάταγα μου έβγαζε πρόβλημα και τα γενέθλια τα έβλεπε σαν εκδήλωση με το facebook black δουλεύει μια χαρά.

 

@duc αν την αγοράσω εκτος από τις διαφήμισης θα προστεθούν και αλλα χαρακτηριστικά η μονο οι διαφήμισης θα βγούν

 

Πραγματικά δεν ξέρω να σου απαντήσω φίλε μου, γιατί εγώ την αγόρασα από την αρχή οπότε δεν ξέρω τι δεν έχεις στη free έκδοση. Σίγουρα πάντως έχει πάρα πολλά να προσφέρει σε σχέση με τη μαμίσια.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά δεν ξέρω να σου απαντήσω φίλε μου, γιατί εγώ την αγόρασα από την αρχή οπότε δεν ξέρω τι δεν έχεις στη free έκδοση. Σίγουρα πάντως έχει πάρα πολλά να προσφέρει σε σχέση με τη μαμίσια.

 

Τελικά τη κατέβασα δωρεάν ξανα και ειναι ίδια σχεδόν με του IE!!!! Εκτός απ' το χρωμα, η Black δεν έχει την επιλογή για έκδοση desktop στις οριζόντιες γραμμές πάνω δεξιά, σε σχέση με τον IE.

 

Eγώ που την έβαλα σήμερα μιας και διάβασα ότι είναι καλύτερη είδα διαφορες όπως έχει να κάνω επεξεργασία σε ένα post που έχω κάνει έχει να σχολιάσω με φάτσες με το που ανοίγει σε πηγαίνει στις πιο πρόσφατες δημοσίευσης έρχονται οι ειδοποίησης όλες όχι όπως στο facebook τις microsoft που δεν χτύπαγε αν σου έκαναν like και όλα αυτά χωρίς να την έχω αγοράσει αα και όταν μου ερχόταν ειδοποίηση ότι ο χρηστης τάδε έχει γενέθλια σήμερα και πάταγα μου έβγαζε πρόβλημα και τα γενέθλια τα έβλεπε σαν εκδήλωση με το facebook black δουλεύει μια χαρά.

 

@duc αν την αγοράσω εκτος από τις διαφήμισης θα προστεθούν και αλλα χαρακτηριστικά η μονο οι διαφήμισης θα βγούν

Σ' αυτό με τα γενέθλια έχεις δίκιο. Το βγάζει σαν εκδήλωση, αλλά και κολλάει και δεν φορτώνει και αναγκάζεσαι να πας στον IE για να μπορείς να γράψεις τα "χρόνια πολλά"!!!!

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά δεν ξέρω να σου απαντήσω φίλε μου, γιατί εγώ την αγόρασα από την αρχή οπότε δεν ξέρω τι δεν έχεις στη free έκδοση. Σίγουρα πάντως έχει πάρα πολλά να προσφέρει σε σχέση με τη μαμίσια.

 

Βρίσκω μόνο την δωρεάν έκδοση. Δεν υπάρχει πλέον η επί πληρωμή;

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Πάντως, το θέμα με τις άδειες που ζητούν οι εφαρμογές και που μερικοί devs δεν επιτρέπουν την εγκατάσταση των εφαρμογών τους στη micro sd, αρχίζει και ξεφεύγει.....
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Πάντως, το θέμα με τις άδειες που ζητούν οι εφαρμογές και που μερικοί devs δεν επιτρέπουν την εγκατάσταση των εφαρμογών τους στη micro sd, αρχίζει και ξεφεύγει.....

 

Για τις άδειες είναι αλήθεια αλλά δυστυχώς είναι αλήθεια αλλά αυτός ο αχταρμάς είναι universal :p :lol: (υπάρχει σε όλα τα λειτουργικά). Η μεταφορά των εφαρμογών είναι σημαντική. Για μένα θα πρέπει να συντρέχει λόγος για να μην επιτρέπεται κάτι τέτοιο και όχι το αντίθετο.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Για τις άδειες είναι αλήθεια αλλά δυστυχώς είναι αλήθεια αλλά αυτός ο αχταρμάς είναι universal :p :lol: (υπάρχει σε όλα τα λειτουργικά). Η μεταφορά των εφαρμογών είναι σημαντική. Για μένα θα πρέπει να συντρέχει λόγος για να μην επιτρέπεται κάτι τέτοιο και όχι το αντίθετο.

 

Όλο και πιο συχνά βλέπω να ζητούν πρόσβαση σε phone dialer, όπως και σε owner και phone identity. Και να πω ότι είναι εφαρμογές, που έχουν σχέση με mail accounts, να πω εντάξει, αλλά να μου ζητούν κάτι χαζά παιχνιδάκια αυτές τις προσβάσεις, μου "κάθεται" κάπως..

 

Η εφαρμογή, που από πρόσφατα κάνει εγκατάσταση μόνο στην εσωτερική μνήμη, είναι το viber και πραγματικά, αν φέρω κάποια άτομα που θέλω σε whatsapp (αυτό έχει κρατήσει την εγκατάσταση στην sd; ), θα χαρώ να το διαγράψω. Μου έκανε πολύ άσχημη εντύπωση και ο dev δεν έδωσε καμία διευκρίνιση, για το συγκεκριμένο περιορισμό.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Για τις άδειες είναι αλήθεια αλλά δυστυχώς είναι αλήθεια αλλά αυτός ο αχταρμάς είναι universal :p :lol: (υπάρχει σε όλα τα λειτουργικά). Η μεταφορά των εφαρμογών είναι σημαντική. Για μένα θα πρέπει να συντρέχει λόγος για να μην επιτρέπεται κάτι τέτοιο και όχι το αντίθετο.

 

Όλο και πιο συχνά βλέπω να ζητούν πρόσβαση σε phone dialer, όπως και σε owner και phone identity. Και να πω ότι είναι εφαρμογές, που έχουν σχέση με mail accounts, να πω εντάξει, αλλά να μου ζητούν κάτι χαζά παιχνιδάκια αυτές τις προσβάσεις, μου "κάθεται" κάπως..

 

Η εφαρμογή, που από πρόσφατα κάνει εγκατάσταση μόνο στην εσωτερική μνήμη, είναι το viber και πραγματικά, αν φέρω κάποια άτομα που θέλω σε whatsapp (αυτό έχει κρατήσει την εγκατάσταση στην sd; ), θα χαρώ να το διαγράψω. Μου έκανε πολύ άσχημη εντύπωση και ο dev δεν έδωσε καμία διευκρίνιση, για το συγκεκριμένο περιορισμό.

 

Παιδιά, στα 10αρια υπάρχει ξεχωριστή επιλογή που μπορείς να ελέγχεις σε τι έχουν πρόσβαση. Προφανώς και δεν μπορείς να ελέγχεις τα πάντα, αλλά τουλάχιστον μικρόφωνο και κάμερα τα επιλέγεις.

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, στα 10αρια υπάρχει ξεχωριστή επιλογή που μπορείς να ελέγχεις σε τι έχουν πρόσβαση. Προφανώς και δεν μπορείς να ελέγχεις τα πάντα, αλλά τουλάχιστον μικρόφωνο και κάμερα τα επιλέγεις.

 

Από το update 2, των 8.1, υπάρχει η συγκεκριμένη επιλογή. Ελέγχεις κι άλλα. Το ημερολόγιο, την πρόσβαση στην εφαρμογή των μηνυμάτων και κάποια άλλα που δε θυμάμαι και δεν έχω τη συσκευή στα χέρια μου.

 

Νομίζω πως πρέπει να αρχίσουμε να δίνουμε τις χειρότερες βαθμολογίες, σε εφαρμογές που δεν έχουν την εγκατάσταση στην sd, με την "ανάλογη" κριτική, μπας και "ισιώσουν".. :shifty:

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

:!: Η συζήτηση για το Facebook Messenger μεταφέρθηκε στο καταλληλότερο θέμα Γενικές Απορίες Εφαρμογών για Windows Phone 8. :!:

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή εχω φτιάξει κάποιες εφαρμογές για wp , ειναι πολυ επικίνδυνο αυτο με τα δικαιώματα. Σε τεστ που έκανα, σε 2 δευτερόλεπτα ειχα διαβάσει όλες τις επαφές μου και σε 4 τα ειχα σε αλλο σερβερ.

Απλα και εύκολα.

Τώρα για την κάρτα πιστεύω καταλαβαίνετε τον λόγο (αντιγραφή κώδικα).

Αλλα με αυτά που διαβάζω, θα την αλλάξω την επιλογή αυτή (ενα checkbox ειναι)

Οι υπογραφές μπορούν να περιέχουν 1 εικόνα, η οποία ωστόσο δεν θα πρέπει να έχει διαστάσεις μεγαλύτερες από 420 x 150 pixels και το μέγεθός της δεν θα πρέπει να ξεπερνά τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

Νέα εφαρμογή από την MS.

Photo Story.

http://chart.apis.google.com/chart?chs=200x200&cht=qr&chld=%7C1&chl=https%3A%2F%2Fwww.microsoft.com%2Fel-gr%2Fstore%2Fapps%2Fphoto-story%2F9nblggh1z351

 

 

Ενημέρωση για την εφαρμογή Lumia Selfie που πλέον υποστηρίζει bluetooth selfie sticks.

Edited by niotheros
Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Ενημέρωση για την εφαρμογή Lumia Selfie που πλέον υποστηρίζει bluetooth selfie sticks.

 

Θέλει Windows 10 για λειτουργήσει, απ' ότι λέει...

Link to comment
Share on other sites

Θέλει Windows 10 για λειτουργήσει, απ' ότι λέει...

Άλλαξε και χρωμα!!!! Την ετοιμασαν για τα 10 απο τώρα; Για πιο λόγο, αν δεν μπορείς να το χρησιμοποιήσεις απο τώρα;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Θέλει Windows 10 για λειτουργήσει, απ' ότι λέει...

 

Σε εμένα δουλεύει κανονικά και μετά το update (wp8.1)

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα δουλεύει κανονικά και μετά το update (wp8.1)

 

Να λειτουργεί με το μπαστουνάκι για selfies εννοώ!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν μπορώ να συνδέσω το κινητό μου (640) με το selfie stick. Το εντοπίζει αλλά δεν συνδέεται.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει άλλη εφαρμογή ανάλογη του "ειδήσεις" του MSN; εκτός του amna που την γνωρίζω.

 

 

 

Edit: Πέταξα και 3€ για τον nextgen reader. Ποτέ δεν κατάλαβα τον τρόπο που λειτουργούν αυτές οι εφαρμογές.

 

Σαν τον msn δεν υπάρχει;

Edited by cb600f
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει άλλη εφαρμογή ανάλογη του "ειδήσεις" του MSN; εκτός του amna που την γνωρίζω.

 

 

 

Edit: Πέταξα και 3€ για τον nextgen reader. Ποτέ δεν κατάλαβα τον τρόπο που λειτουργούν αυτές οι εφαρμογές.

 

Σαν τον msn δεν υπάρχει;

 

Για το nextgen reader είναι μια από τις καλύτερες εφαρμογές για rss πρέπει να φτιάξεις έναν λογαριασμό στο https://feedly.com/i/welcome μέσα από την σελίδα θα βάλεις τις σελίδες που θες εσύ για να τραβα τα rss και στο τέλος θα βάλεις τον λογαριασμό του feedly στην εφαρμογή και θα φόρτωση όλα τα site που έχεις βάλει

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

αν είναι αυτή μου εμφανίζει ότι είναι επί πληρωμή (1,99$)

 

edit: όλα καλα, άλλαξε σε get the app - free :)

Edited by iStewie
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

αν είναι αυτή μου εμφανίζει ότι είναι επί πληρωμή (1,99$)

 

edit: όλα καλα, άλλαξε σε get the app - free :)

Ωραία εφαρμογή αλλά έχω μια απορία. Σε δοκιμή που έκανα σε 3 φωτογραφίες αφού τις κλειδώσω και χαθούν από τις φωτογραφίες μου, όταν πάω στην εφαρμογή και τις ξεκλειδώσω δεν επιστρέφουν στις φωτογραφίες μου παρά μόνο με restart του κινητού. Κάνω κάτι λάθος;

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...