Jump to content

Jiayu G4


akaloith
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγω εκανα παραγγελια πεμπτη 2/8 αργα το βραδι και σημερα που τους ρωτησα μου παν πως η σημετα η αυριο θα φυγει....

 

Το παλιο με την 3χιλιαρη μπαταρια απο minideal

 

Τι να πω;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αγόρασα συνολικά 4 Jiayu G4 (1.2ghz 1gbram/4gb rom) από minideal.net, σήμερα μου ήρθε το τέταρτο με πρόβλημα στην motherboard και τελειώνει η μπαταρία σε standby μέσα σε 5 ώρες πάνω κάτω. Μιλάω με τον tony και την katherine από minideal και τους λέω με στείλατε χαλασμένη μπαταρία, άλλαξα και ρομ, έβαλα την τελευταία εργοστασιακή μετά έβαλα και της LEWA και πάλι ξεφορτιζει χωρίς λόγο ενώ δεν κάνω τίποτα και μου λένε "δεν είναι η μπαταριά είναι η motherboard" και να στο στείλω πίσω για να το στείλουν στο εργοστάσιο για επισκευή. Ανέβασα λίγο πίεση γιατί έχω παραγγείλει από το site τους κοντά 3 χιλιάρικα παραγγελίες και τους λέω καλά μετά από τόσες παραγγελίες μου στείλατε χαλασμένο κινητό αφού κάθε φορά σας λέω να τα ελέγχετε πριν τα στείλετε, τώρα πάλι να δίνω 20$ για να σας το στείλω πίσω να περιμένω καμιά 2 βδομάδες να το πάρετε μετά να το στείλετε να κάνουν άλλες 2 βδομάδες να το φτιάξουν εκεί και άντε πάλι μετά να περιμένω να έρθει. Στην τελική μου βγαίνει το κινητό +20$ και με καθυστεριμένη παράδοση. Απαράδεκτοι μετά από τόσο καιρό συνεργασίας να κάνουν κάτι τέτοιο. Το ιδιο μου ειχαν κανει και με το UMI S1 το ειχα πληρωσει 240$ και μετα τους ελεγα να μου το αλλάξουν με άλλο μοντέλο και από 240$ μου το καναν οτι αξιζει 190$.Θα ψάξω για πιο σοβαρό site.
Link to comment
Share on other sites

Ήρθε και μένα και σήμερα το λευκό το παρέλαβα και με μια λέξη λέω υπέροχο!!

Η οθόνη είναι κυριολεκτικά για να τη χαζεύεις ενώ η κάμερα μου φάνηκε στη καθημερινή χρήση αρκετά καλή. Σαν ποιότητα επίσης ικανοποιητικη αλλά ψιλό γλιστράει στο χέρι οπότε η πράσινη σιλικόνη μπαίνει ταμάμ στη συσκευή και το κάνει πιο στιβαρό. Νόμιζα ότι ήταν κάπως σαγρε πίσω αλλά μάλλον μόνο το μαύρο θα ναι. Το μέγεθος είναι ιδανικό στο πλάτος πιο μικρό από τα galaxy s3 οπότε βολεύει και με το ένα χέρι στη χρήση. Το touch έχει ίσως μια ελάχιστη καθυστέρηση καποιες φορές που εκλύονται φαίνεται αν δε το είχατε αναφέρει κάποιοι οπότε προς το παρόν το βλέπω και κρατάω τα ελληνικά και βλέπουμε. Το μόνο μελανό σημείο είναι η ποιότητα του ήχου στα ηχεία που εκεί υστερεί μπορώ να πω. Θα δοκιμάσω και gps και τις δύο κάρτες όταν μου ρθει το κοπτακι γιατί προς το παρόν έχω μόνο τη κανονική που ευτυχώς όντως υποστηρίζει 3g.

 

 

Well well,

μολις το παρελαβα στα χερια μου απο minideal. (το απλο οχι το turbo, 3000mA μπαταρια και 4/1 )

Πρωτη παρατηρηση, εφτασε σε ακριβως 10 μερες, με αποκορυφωμα το tracking number να μου λεει, Σαββατο 3 το μεσημερι αφιξη στο Βενιζελος, Δευτερα 2 τα χαραματα εχει φτασει Γιαννενα, και Δευτερα 7 το πρωι ειναι στην Αρτα (ενα μεγαλο συν, στα ελτα...).

Δευτερον, εχει ελληνικα, αν και δε ζητησα, και το touch του δεν το βρισκω ασχημο (αρα μηπως εχει ηδη φορεμενη καποια νεα ρομ; στον αριθμο εκδοσης γραφει G4H 20130515-202809 )

Τριτον, το μεγεθος του με εχει τρελανει, ειναι οτι ακριβως εψαχνα.

 

Τα υπολοιπα μετα τωρα εχω μιση ωρα το χαζευω :)

 

Και εγώ έσπασα όλα τα ρεκόρ ταχύτητας. Είναι η παλιά έκδοση αυτή έχω κι εγώ. Ε στο βρει και νεώτερη αλλά και μένα προς το παρόν δε μου φάνηκε κανένα θέμα. Ίσως λίγο στις φώτο αν ζουμ ξεζούμ η κάποιες σπάνιες φορές να μην αντιλαμβανεται το πάτημα αλλά αν δε στο πει κάποιος δε το προσέχεις με τίποτα

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου έστειλαν tracking number από Antelife.

Με Hongkong Post. Από αύριο-μεθαύριο θα το βλέπω λογικά;

Normal people believe that if it ain't broke, don't fix it.

Engineers believe that if it ain't broke, it doesn't have enough features yet.

Link to comment
Share on other sites

Θελει 2-4 μερες να φανει.
Σε ευχαριστώ πολύ.

Normal people believe that if it ain't broke, don't fix it.

Engineers believe that if it ain't broke, it doesn't have enough features yet.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια εχω παραλαβει εδω και κια εβδομαδα το Giayu G4 Basic και σημερα υστερα απο ταξιδι καπου δυο μετρων στον αερα επεσε κατω στην πισσα και τωρα δεν μου δουλευει το touch .. δε νιωθει καν τιποτα ουτε τα 3 κουμπακια κατω απ την οθονη ... τι κανω τωρα ??? το στελνω για σερβις ?? ή κλαιω απο τωρα τα λεφτα που εδωσα ?
Link to comment
Share on other sites

Το στέλνεις πισω και κλαις για τα χρηματα π θα δώσεις για επισκευή . Ανταλλακτικο digitizer δεν υπάρχει στα γνωστα μαγαζια. Στειλε μηνυμα απο εκει π το πηρες και ρωτα ποσο θα κοστίσει
Link to comment
Share on other sites

δοκίμασα και το gps. Αρχικά δε κλειδώνε με τίποτα αλλά εφαρμόζοντας το φιξ που βγήκε κλείδωσε άμεσα και σε αρκετές δοκιμές με sygic μετά από επανεκκίνηση κλειδώνει σε λιγότερα από δέκα δευτερόλεπτα. Θα το κάνω χρήση και στο αυτοκίνητο σε διαδρομή για να κρινω

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Το στέλνεις πισω και κλαις για τα χρηματα π θα δώσεις για επισκευή . Ανταλλακτικο digitizer δεν υπάρχει στα γνωστα μαγαζια. Στειλε μηνυμα απο εκει π το πηρες και ρωτα ποσο θα κοστίσει

 

καταλαβα αφου γινεται δεν πειραζει .. αλλα θα εχει τρελο κοστος γνωριζεις περιπου ?

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα συνολικά 4 Jiayu G4 (1.2ghz 1gbram/4gb rom) από minideal.net, σήμερα μου ήρθε το τέταρτο με πρόβλημα στην motherboard και τελειώνει η μπαταρία σε standby μέσα σε 5 ώρες πάνω κάτω. Μιλάω με τον tony και την katherine από minideal και τους λέω με στείλατε χαλασμένη μπαταρία, άλλαξα και ρομ, έβαλα την τελευταία εργοστασιακή μετά έβαλα και της LEWA και πάλι ξεφορτιζει χωρίς λόγο ενώ δεν κάνω τίποτα και μου λένε "δεν είναι η μπαταριά είναι η motherboard" και να στο στείλω πίσω για να το στείλουν στο εργοστάσιο για επισκευή. Ανέβασα λίγο πίεση γιατί έχω παραγγείλει από το site τους κοντά 3 χιλιάρικα παραγγελίες και τους λέω καλά μετά από τόσες παραγγελίες μου στείλατε χαλασμένο κινητό αφού κάθε φορά σας λέω να τα ελέγχετε πριν τα στείλετε, τώρα πάλι να δίνω 20$ για να σας το στείλω πίσω να περιμένω καμιά 2 βδομάδες να το πάρετε μετά να το στείλετε να κάνουν άλλες 2 βδομάδες να το φτιάξουν εκεί και άντε πάλι μετά να περιμένω να έρθει. Στην τελική μου βγαίνει το κινητό +20$ και με καθυστεριμένη παράδοση. Απαράδεκτοι μετά από τόσο καιρό συνεργασίας να κάνουν κάτι τέτοιο. Το ιδιο μου ειχαν κανει και με το UMI S1 το ειχα πληρωσει 240$ και μετα τους ελεγα να μου το αλλάξουν με άλλο μοντέλο και από 240$ μου το καναν οτι αξιζει 190$.Θα ψάξω για πιο σοβαρό site.

 

Ελπίζω να βρεις φίλτατε, αλλά πολύ φοβάμαι πως η αναζήτηση θα σε απογοητεύσει, γιατί σε κινέζικα μαγαζιά δεν θα βρεις την τέλεια υποστήριξη (εδώ δεν βρίσκεις σε ελληνικά καταστήματα) γιατί και τα 3 χιλιάρικα που λες γι' αυτούς είναι πολύ λίγα με τον όγκο τον ατόμων που ψωνίζουν κάθε μέρα και τα χρήματα που αφήνει ο κάθε ένας, κι εγώ έχω αφήσει τετραψήφιο αριθμό στο banggood που ακούγετε καλό κατάστημα, άλλα όταν είχα πρόβλημα με μια συσκευή κάναν τους κινέζους και έπρεπε να χρεωθώ extra λεφτά για να το στείλω πίσω + το χρόνο, και αυτό μετά από μία εβδομάδα μηνυμάτων μέσω email, γιατί δεν δεχόντουσαν την επιστροφή, στην αρχή μου ζήτησαν να βγάλω φωτογραφίες την συσκευή και αργότερα να το βγάλω και βίντεο να το δουν.

Link to comment
Share on other sites

Από χτες είμαι χωρίς κινητό και διαχρονικά κοιτούσα το G4. Αν προλάβαινα την προσφορά, θα το τσιμπούσα :\

Damn

 

Τυχεροί όσοι πρόλαβαν, η τιμή ήταν εξαιρετική

ƒ
Link to comment
Share on other sites

Normal people believe that if it ain't broke, don't fix it.

Engineers believe that if it ain't broke, it doesn't have enough features yet.

Link to comment
Share on other sites

Ο tony-ψευτονι μου ειπε σημερα πως δεν εχει διαθεσιμο παλιο μαυρο με 3αρα μπαταρια. Χθες μου χε πει πως θα μου το εστελνε αμεσα...

 

Η παραγγελια μου στο minideal εγινε 2/8.

 

Του ζητησα refund και μου ειπε πως αυριο θα το χε και καλα....

 

Δεν τον πιστευω και του ζητησα να μου στειλει το zte987 που το χει διαθεσιμο στην ιδια τιμη. Ελπιζω να μην εκανα πατατα

 

Μιλαω για το minideal φυσικα

Link to comment
Share on other sites

Οσοι παραγγείλατε απο Αntelife το thin με την προσφορά έχετε κανένα νέο;

Εμένα το status της παραγγελίας είναι ακόμη Processing.

Ασε που έκανα πατάτα γιατί στη παραγγελια είχα και ένα λευκό καπάκι το οποιο τώρα αντιλήφθηκα οτι αφορά το χοντρο...

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Οσοι παραγγείλατε απο Αntelife το thin με την προσφορά έχετε κανένα νέο;

Εμένα το status της παραγγελίας είναι ακόμη Processing.

Ασε που έκανα πατάτα γιατί στη παραγγελια είχα και ένα λευκό καπάκι το οποιο τώρα αντιλήφθηκα οτι αφορά το χοντρο...

Εμένα μου έχουν στείλει και tracking number.

Αξεσουάρ για το Thin battery (1850mAh), από πού μπορούμε να βρούμε;

Αν υπάρχουν. Δηλαδή καπάκια, μπαταρία, φορτιστής μπαταρίας εξωτερικός, θήκες, κτλ, κτλ...

Βρήκατε τίποτα;

Normal people believe that if it ain't broke, don't fix it.

Engineers believe that if it ain't broke, it doesn't have enough features yet.

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να βρεις φίλτατε, αλλά πολύ φοβάμαι πως η αναζήτηση θα σε απογοητεύσει, γιατί σε κινέζικα μαγαζιά δεν θα βρεις την τέλεια υποστήριξη (εδώ δεν βρίσκεις σε ελληνικά καταστήματα) γιατί και τα 3 χιλιάρικα που λες γι' αυτούς είναι πολύ λίγα με τον όγκο τον ατόμων που ψωνίζουν κάθε μέρα και τα χρήματα που αφήνει ο κάθε ένας, κι εγώ έχω αφήσει τετραψήφιο αριθμό στο banggood που ακούγετε καλό κατάστημα, άλλα όταν είχα πρόβλημα με μια συσκευή κάναν τους κινέζους και έπρεπε να χρεωθώ extra λεφτά για να το στείλω πίσω + το χρόνο, και αυτό μετά από μία εβδομάδα μηνυμάτων μέσω email, γιατί δεν δεχόντουσαν την επιστροφή, στην αρχή μου ζήτησαν να βγάλω φωτογραφίες την συσκευή και αργότερα να το βγάλω και βίντεο να το δουν.

 

Εφαγαν καλο κραξιμο και με ειπαν θα με στειλουν την 1.5ghz εκδοση. Μολις κανουν κινηση θα ενημερωσω. :mad:

Link to comment
Share on other sites

Τελικά όσοι πήρατε από minideal υποστηρίζει otg γιατί ένα στικ που συνδέω όλο βγάζει κατεστραμμενο. Το δοκίμασα άπειρες φορές. Στο ταμπλετ παίζει κανονικά όποτε δεν είναι θέμα στικ

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Σε αγορά από antelife με paypal με ποιο τροπο μπορω να τους πω να γράψουν μικρότερη τιμή για να μην έχω πρόβλημα με τελωνείο ενδιαφέρομαι για το giayu g4 .
xiaomi mi3:cool:
Link to comment
Share on other sites

Σε αγορά από antelife με paypal με ποιο τροπο μπορω να τους πω να γράψουν μικρότερη τιμή για να μην έχω πρόβλημα με τελωνείο ενδιαφέρομαι για το giayu g4 .

 

με εμαιλ please declare lower value for customs, η αν εχουν χωρο στην σελιδα της παραγγελιας σου.

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους κάτοχος από χθες το πρωί του 3000mah με τον απλό επεξεργαστή.

 

Οθόνη τέλεια. Αφή δεν έχω κάποιο πρόβλημα που διάβασα εδώ. Κάμερα πολύ καλή. (τουλάχιστον καλύτερη από το προηγούμενο κινητό που είχα Nokia N82).

 

Το μόνο που με φόβισε και ακόμη συνεχίζει να το κάνει. Όταν ήρθε το κινητό, η μπαταρία ήταν στο 55%. Χωρίς να το ψάξω ιδιαίτερα με λίγο wifi, τηλέφωνα και γενικά ελάχιστο ψάξιμο. Σήμερα το πρωί έπεσε στο 10%. Άκουγα κάτι 3 ημέρες με wifi χωρίς να κλείσει. :(

Το μεγαλύτερο online football manager --> εδώ
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...