Jump to content

Jiayu G4


akaloith
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

οι εκδοσεις του g4 ειναι οι εξης:

ξεφυλιζουμε τις πρωτες & τελευταιες 5 σελιδες του φορουμ και μας λυνονται οι αποριες.

 

Άντε πες τα γιατί... :up:

 

Λοιπόν... Επειδή δεν παίζει χρόνος έχει κανείς να πει τα πολύ βασικά που πρέπει να κάνω/βάλω για το advance turbo 3000mah? Μέχρι να βρω χρόνο να το κάψω να μπορώ να το δουλέψω τουλάχιστον... :D

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Στο dialpad autocomplete σου παίζει με αυτές τις κλήσεις που έχεις στο μητρώο κλήσεών σου ή ακόμα και με κάποιον που δεν τον έχεις καλέσει ποτέ; Δηλαδή αν γράψεις 6-9-3-6 θα σου βγάλει όλες τις επαφές σου που έχουν μέσα αυτό το νούμερο;

μου δείχνει όλες τις επαφές μου που έχουν μέσα αυτό το νούμερο, εστω κι αν δεν τις εχω καλεσει ποτε μου

το μονο που δεν μπορω να ελέγξω (γιατι εχω καθαρισει το call-log) ειναι αν θα μου δειξει και καποιους αριθμους απο κλήσεις που ΔΕΝ ΕΧΩ ΜΕΣΑ στις επαφές μου .... αν δλδ με καλεσει καποιος, ας πουμε, κατα λαθος και δεν τον εχω σαν επαφη, αλλα τον εχω μεσα στο call-log ...... τι θα κανει αραγε ?

Edited by GAVEL
JIAYU G2S και G3 black (το απλό διπύρηνο) και G4 Turbo 1/4 thin black build Official_G4LW-20130822-092045
Link to comment
Share on other sites

Σαν να εχω αλλη μπαταρια ξαφνικα!!!

Και η βουτια η μικρη σχετικα ειναι που το πλακωσα στο real racing:lol:

http://imageshack.us/a/img855/9550/sneq.png

http://imageshack.us/a/img585/8537/tn0a.png

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

jiayu g4 gps

http://imageshack.us/a/img20/8959/rqh1.png

 

bluetooth gps εξωτερικο, παλιο αλλα αξιοπιστο

http://imageshack.us/a/img822/6595/78i6.png

http://www.pocketgpsworld.com/reviews/emtac-mini-s3/emtac-mini-s3-gps-1.jpg

 

δε θελω να διωξω το κινητο

το μεγεθος, η διπλη σιμ, η ταχυτητα, η αυτονομια ακομα και στο thin, η οθονη, η ελειψη 1080p (ευτυχως), η τιμη του turbo thin, μου αρκουν

οποτε ετσι λυθηκε το θεμα του gps κυριως στη καταγραφη διαδρομης που τα κανει σκατα, γραφει πολλα km παραπανω

Edited by akaloith
Link to comment
Share on other sites

Σαν να εχω αλλη μπαταρια ξαφνικα!!!

Και η βουτια η μικρη σχετικα ειναι που το πλακωσα στο real racing:lol:

 

για θυμησέ μου το think ή το thick έχεις?

 

Πάντως την ίδια μέρα με το rom το jiayu.es έβγαλε και update για το jiayu.es app, το οποίο φτιάχνει το battery drain. Ίσως αυτό είναι που κάνει τη βελτίωση στη μπαταρία

---------------------------------------------

Jiayu G4T thick, Rom Oficial G4H-20131021-172551

Link to comment
Share on other sites

για θυμησέ μου το think ή το thick έχεις?

 

Πάντως την ίδια μέρα με το rom το jiayu.es έβγαλε και update για το jiayu.es app, το οποίο φτιάχνει το battery drain. Ίσως αυτό είναι που κάνει τη βελτίωση στη μπαταρία

Τhin εχω αλλα σιγουρα δεν παιζει κατι τετοιο γιατι την εφαρμογη jiayu.es app δεν την ειχα καθολου στην συσκευη μου!

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

μου δείχνει όλες τις επαφές μου που έχουν μέσα αυτό το νούμερο, εστω κι αν δεν τις εχω καλεσει ποτε μου

το μονο που δεν μπορω να ελέγξω (γιατι εχω καθαρισει το call-log) ειναι αν θα μου δειξει και καποιους αριθμους απο κλήσεις που ΔΕΝ ΕΧΩ ΜΕΣΑ στις επαφές μου .... αν δλδ με καλεσει καποιος, ας πουμε, κατα λαθος και δεν τον εχω σαν επαφη, αλλα τον εχω μεσα στο call-log ...... τι θα κανει αραγε ?

Εμένα αυτό δεν μου το κάνει. Τις επαφές σου πού τις έχεις; Εγώ τις έχω στο Gmail. Αλλά δεν άλλο κινητό, πάλι εκεί τις είχα και μου έπαιζε.

 

Για το HDR ? Μπορείς να τραβήξεις ένα Screenshot από την κάμερά σου που έχει την επιλογή;

 

Την ROM που τρέχεις, πού την βρήκες; Πρέπει να κάνω Wipe Data για να την περάσω; Βαριέμαι να τα περνάω όλα από την αρχή.

Normal people believe that if it ain't broke, don't fix it.

Engineers believe that if it ain't broke, it doesn't have enough features yet.

Link to comment
Share on other sites

Σαν να εχω αλλη μπαταρια ξαφνικα!!!

Και η βουτια η μικρη σχετικα ειναι που το πλακωσα στο real racing:lol:

 

Το παίζει καλά; (κολλήματα, ποιότητα κλπ)

Link to comment
Share on other sites

Το παίζει καλά; (κολλήματα, ποιότητα κλπ)

Αψογααααααα ποτε δεν μου εχει κολλησει με ολες τις αναβαθμισεις και ας εχω κανει και το hack με τα απεριοριστα $ και gold...........:)

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει κανεις που να χει δοκιμασει και το απλο και το advance?Αξιζει η διαφορα της τιμης μεταξυ τους?

 

οχι δεν αξιζει, εχω γραψει ποστ λιγες σελιδες πριν.

ειναι κουραστικο να λεγονται διαρκως τα ιδια πραγματα.

 

απολυτο κελεπουρι ειναι g3s 6589t 2750mah 180$ (διατηρει το πλεονεκτημα των Jiayu ως προς το μεγεθος, δεν ειναι παντοφλα)

μετα παει το g4 basic turbo thin στα 215$

μετα το g4 basic turbo thick στα 230$

χειροτερο value for money το advanced turbo thick με ουσιαστικο προσον του τα 2gb ram που δε χρειαζονται για everyday use στα 300$ με πολλα δωρακια να χρυσωνουν το χαπι.

αντε πες 20$ η εξτρα ραμ, 20$ η εξτρα ρομ (τοσο κανει η 32αρα microsd), 30$ τα δωρακια, στα 300 ερχεται τοσο οσο.

Edited by navi55
συνεχόμενα posts
Link to comment
Share on other sites

Παντως το G3S σαν μεγεθος ειναι οριακο ακομα και για μεγαλα χερια, για να μην συζητησουμε για μικροτερα...

"Ισως" δε και το GPS του να δουλευει καλυτερα, πραγμα που ομως διαπιστωνεται μονο απο καποιον που θα εχει και τα δυο.

Εκεινα που θαηθελα να ξερω πως δουλευουν με σιγουρια ειναι τα Red rice και Oppo R819 που ειναι τα ιδια..

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Παντως το G3S σαν μεγεθος ειναι οριακο ακομα και για μεγαλα χερια, για να μην συζητησουμε για μικροτερα...

"Ισως" δε και το GPS του να δουλευει καλυτερα, πραγμα που ομως διαπιστωνεται μονο απο καποιον που θα εχει και τα δυο.

Εκεινα που θαηθελα να ξερω πως δουλευουν με σιγουρια ειναι τα Red rice και Oppo R819 που ειναι τα ιδια..

 

Εγώ αυτό που θα ήθελα να ήξερα είναι αν και στο G3S κάνει βουτιά η μπαταρία από 30% στο 15%....(ο καθένας με τον πόνο του..:))

---------------------------------------------

Jiayu G4T thick, Rom Oficial G4H-20131021-172551

Link to comment
Share on other sites

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.modoohut.dialer

 

Για dialer με το autocomplete που θέλει κάποιος φίλος. Απλά στο settings Τ9 επιλέξτε Greek ή Ελληνικά ανάλογα την γλώσσα που έχετε εγκαταστήσει.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αυτό που θα ήθελα να ήξερα είναι αν και στο G3S κάνει βουτιά η μπαταρία από 30% στο 15%....(ο καθένας με τον πόνο του..:))

 

Καμια βουτια δεν κάνει - ομαλή αποφόρτιση (και έχω μπαταριες 2750 & 3000mAh)

OnePlus 12 (16/512): - in the past: [iPhone 13 Pro], OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αυτό που θα ήθελα να ήξερα είναι αν και στο G3S κάνει βουτιά η μπαταρία από 30% στο 15%....(ο καθένας με τον πόνο του..:))
g3s με τέτοιο πρόβλημα δεν παρουσιαστηκε

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα πια ειναι η σωστη ROM??? :blink:

 

Eπισης για να καταλαβω εγω πηρα αυτο http://www.minideal.net/jiayu-g4-mtk6589-smart-phone-android-4-2-quad-core-1gb-ram-4gb-rom-4-7-inch-3000mah-battery-hd-ips-retina-screen-gyroscope-black.html

ειναι το think ή το thick ??

Edited by patrik
Link to comment
Share on other sites

Εμένα αυτό δεν μου το κάνει. Τις επαφές σου πού τις έχεις; Εγώ τις έχω στο Gmail. Αλλά δεν άλλο κινητό, πάλι εκεί τις είχα και μου έπαιζε.

 

Για το HDR ? Μπορείς να τραβήξεις ένα Screenshot από την κάμερά σου που έχει την επιλογή;

 

Την ROM που τρέχεις, πού την βρήκες; Πρέπει να κάνω Wipe Data για να την περάσω; Βαριέμαι να τα περνάω όλα από την αρχή.

 

κι εγω επαφές στο Gmail

 

ΡΟΜ απο το Ισπανικό site αλλα ειναι η Official με ολα τα wipe data, Dalvik, factory reset κλπ

 

Για το HDR δες πανω δεξια το εικονιδιο

http://img27.imageshack.us/img27/8205/ron7.jpg

Edited by GAVEL
JIAYU G2S και G3 black (το απλό διπύρηνο) και G4 Turbo 1/4 thin black build Official_G4LW-20130822-092045
Link to comment
Share on other sites

thin = λεπτο = 1850mah

thick = χοντρο = 3000mah

 

basic = 1gb ram / 4gb rom

advanced = 2gb ram / 32gb rom

 

nonturbo = 6589 = 1.2ghz

turbo = 6589t = 1.5ghz

 

παρτε τα παραπανω μπλεξτε τα και βγαλτε πιθανους συνδιασμους

Link to comment
Share on other sites

lol..... ξέχασες το ασπρο 'η μαυρο :p
JIAYU G2S και G3 black (το απλό διπύρηνο) και G4 Turbo 1/4 thin black build Official_G4LW-20130822-092045
Link to comment
Share on other sites

ειπα να το γραψω και αυτο ωστε να βγαινουν 16 διαφορετικοι συνδιασμοι....

στη πραξη κυκλοφορουν 4

1 thin

2 thick

1 advanced

ολα turbo

Link to comment
Share on other sites

μπορεί να μου πει κάποιος ποιος ο λόγος να βγάλουν στη παραγωγή αυτό?

 

http://www.jiayuofficial.com/jiayu-mobile-phone/jiayu-g5/jiayu-g5-mtk6589-android-4-1-ips-hd-ogs-4-5-inch-quad-core-2gb-ram-32gb-rom-dual-sim-13mp-3g-mobile-phone-white.html

 

δεν βλέπω διαφορές με το G4 (μόνο τις 4,5'')

Edited by ANTONIS_V
Link to comment
Share on other sites

μπορεί να μου πει κάποιος ποιος ο λόγος να βγάλουν στη παραγωγή αυτό?

 

http://www.jiayuofficial.com/jiayu-mobile-phone/jiayu-g5/jiayu-g5-mtk6589-android-4-1-ips-hd-ogs-4-5-inch-quad-core-2gb-ram-32gb-rom-dual-sim-13mp-3g-mobile-phone-white.html

 

δεν βλέπω διαφορές με το G4

 

1- το σχημα του ειναι σαν το S1, και οχι σαν το G4

2- 4.5 ιντσες αντι 4.7

3- απλος MTK6589 στα 1200 και οχι ΤURBO MTK6589-Τ στα 1500

4- και τελος ..... ΠΑΝΑΚΡΙΒΟ

JIAYU G2S και G3 black (το απλό διπύρηνο) και G4 Turbo 1/4 thin black build Official_G4LW-20130822-092045
Link to comment
Share on other sites

1- το σχημα του ειναι σαν το S1, και οχι σαν το G4

2- 4.5 ιντσες αντι 4.7

3- απλος MTK6589 στα 1200 και οχι ΤURBO MTK6589-Τ στα 1500

4- και τελος ..... ΠΑΝΑΚΡΙΒΟ

 

το τελευταίο μου προκαλεί έκπληξη (εκτός και αν επειδή το έκαναν like iphone πήρε αξία :p )

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...