Jump to content

Γενικές Απορίες Εφαρμογών για Windows Phone 8


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τέλος το messenger και το Facebook για τα Windows 8.1

 

https://messengerblog.com/general-messenger/update-on-support-for-older-versions-of-messenger-and-facebook-apps/

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Όχι μόνο στα Windows 8.1 όμως!!! ;)

Ομοιοπαθείς και τα υπόλοιπα παλιά λειτουργικά!...

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά από 29 Μαρτίου το messenger δε λειτουργεί (σε lumia 920). Aπ ότι είδα φταίει η εταιρεία facebook και όχι η Ms. Τι μπορούμε να κάνουμε όμως; Μέσω browser (Ιe) έχω επίσης τρελά θέματα. Μια στέλνει, μια κολλάει, μια βγάζει μισή οθόνη. Μιλάμε κατάντια
Oὐκ ἐν τῷ πολλῷ τὸ εὖ..
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά από 29 Μαρτίου το messenger δε λειτουργεί (σε lumia 920). Aπ ότι είδα φταίει η εταιρεία facebook και όχι η Ms. Τι μπορούμε να κάνουμε όμως; Μέσω browser (Ιe) έχω επίσης τρελά θέματα. Μια στέλνει, μια κολλάει, μια βγάζει μισή οθόνη. Μιλάμε κατάντια

 

Ή αναβαθμίζεις σε wp10 (υπάρχει κερκοπορτα....) ή αλλάζεις συσκευή.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ή αναβαθμίζεις σε wp10 (υπάρχει κερκοπορτα....) ή αλλάζεις συσκευή.

 

Γίνεται στο 920; Πώς;

Κι αν ναι, το σηκώνει;

Oὐκ ἐν τῷ πολλῷ τὸ εὖ..
Link to comment
Share on other sites

Γίνεται στο 920; Πώς;

 

Κι αν ναι, το σηκώνει;

 

 

 

Μέσω insider.

Δεν δόθηκε επίσημα.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλα το 8.1 είναι αλλου. Σημερα μου ηρθε ειδοποιηση ότι είναι 25η μαρτιου και είναι αργια....ε με καθυστερηση μιας εβδομάδας. παλι καλα
Link to comment
Share on other sites

Γίνεται στο 920; Πώς;

Κι αν ναι, το σηκώνει;

 

Θα μπεις στο νήμα του 1020 που υπάρχουν οδηγίες. νομίζω πως ο "dekaoktoura" μπορεί να σε βοηθήσει περισσότερο

 

----- προσθήκη μηνύματος 51 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μέσω insider.

Δεν δόθηκε επίσημα.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Δυστυχώς δεν μπορεί μέσω insider.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποια λυση για το messenger για τα Windows 8.1 μιας και σταματησε η υποστηριξη; Να βαλεις τα 10 ; Αν πας σε service για κινητα γινεται αυτο και ποσο κοστιζει ; Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποια λυση για το messenger για τα Windows 8.1 μιας και σταματησε η υποστηριξη; Να βαλεις τα 10 ; Αν πας σε service για κινητα γινεται αυτο και ποσο κοστιζει ; Ευχαριστω

 

Δεν χρειάζεται να πας στο σέρβις για να βάλεις τα 10ρια.Απλά κατεβάζεις από το στορ την εφαρμογή upgraded advisor την τρέχεις και θα σου πει αν παίρνει η συσκευή σου τα 10ρια και πάει μόνο του.Στην πρώτη (107)έκδοση κανεις επαναφορά εργοστασιακών και ξανά κανεις αναβάθμιση στην τελευταία έκδοση.Προσοχη δεν κάνουμε επαναφορά αντίγραφου ασφαλείας.Καλή επιτυχία.

Htc wilfire,samsung galaxy ace s5839i,galaxy core i8260, lumia 640 ds 8gb,samsung galaxy j5(2016)
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποια λυση για το messenger για τα Windows 8.1 μιας και σταματησε η υποστηριξη; Να βαλεις τα 10 ; Αν πας σε service για κινητα γινεται αυτο και ποσο κοστιζει ; Ευχαριστω

 

Ποιά συσκευή έχεις.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν χρειάζεται να πας στο σέρβις για να βάλεις τα 10ρια.Απλά κατεβάζεις από το στορ την εφαρμογή upgraded advisor την τρέχεις και θα σου πει αν παίρνει η συσκευή σου τα 10ρια και πάει μόνο του.Στην πρώτη (107)έκδοση κανεις επαναφορά εργοστασιακών και ξανά κανεις αναβάθμιση στην τελευταία έκδοση.Προσοχη δεν κάνουμε επαναφορά αντίγραφου ασφαλείας.Καλή επιτυχία.

 

Μην είσαι σίγουρος. Αν έχει συσκευή που δεν παίρνει επίσημα 10ρια (820, 920, 1020 κλπ) τότε δεν.... ...

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μέσω insider;

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

 

Αν η συσκευή δεν πήρε επίσημα τα 10ρια (οπως αυτές που ανέφερα πριν) δεν μπορούν ούτε ως insiders. Υπάρχει βέβαια άλλος τρόπος αλλά πιο περίπλοκος

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποια λυση για το messenger για τα Windows 8.1 μιας και σταματησε η υποστηριξη; Να βαλεις τα 10 ; Αν πας σε service για κινητα γινεται αυτο και ποσο κοστιζει ; Ευχαριστω

 

Σταμάτησε η υποστήριξη μεν, δουλεύει καλά δε, με τις βασικές λειτουργίες.

 

Sent from mTalk

Link to comment
Share on other sites

Αν η συσκευή δεν πήρε επίσημα τα 10ρια (οπως αυτές που ανέφερα πριν) δεν μπορούν ούτε ως insiders. Υπάρχει βέβαια άλλος τρόπος αλλά πιο περίπλοκος

Ούτε το 635 μου πήρε επίσημα τα 10, αλλά μέσω insider τα είχα περάσει. Γιαυτό ρώτησα.

 

Κάπου είχα διαβάσει πως η MS θα βάλει 10 (όπως όπως) σε όλα τα κινητά με 8.1 που δεν πήραν αναβάθμιση (νομίζω στο windows Central, αλλά δεν είμαι σίγουρος), ισχύει κάτι τέτοιο; Γίνεται;

Δύσκολο το βλέπω.

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

 

Κάπου είχα διαβάσει πως η MS θα βάλει 10 (όπως όπως) σε όλα τα κινητά με 8.1 που δεν πήραν αναβάθμιση (νομίζω στο windows Central, αλλά δεν είμαι σίγουρος), ισχύει κάτι τέτοιο; Γίνεται;

 

Δύσκολο το βλέπω.

 

 

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

 

Δε μου ακούγεται λογικό. Νομίζω πως οποιοι πήραν 10αρια επίσημα, πήραν. Δε θα υπάρξουν άλλοι. Μάλιστα απο την ερχόμενη αναβάθμιση Creators Update, διέρρευσε πως θα μείνουν έξω όλες οι συσκευές απο τα 640 και πίσω!

 

 

 

Sent from mTalk

Link to comment
Share on other sites

Το Lumia 640 εχω. Δεν υπάρχει θέμα με τη συσκευή αυτή? Αν κατεβάσω από store τι να προσέξω για να μη χάσω επαφές φωτο και άλλα αρχεία;
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε από το store την εφαρμογή "Σύμβουλος Αναβάθμισης" (ή Upgrade advisor) και ακολούθα απλά τα βήματα.

 

Για τις επαφές, μπορείς να τις κάνεις συγχρονισμό με το email σου, αν δεν έχουν γίνει ήδη

 

Sent from mTalk

Link to comment
Share on other sites

Το Lumia 640 εχω. Δεν υπάρχει θέμα με τη συσκευή αυτή? Αν κατεβάσω από store τι να προσέξω για να μη χάσω επαφές φωτο και άλλα αρχεία;

 

Ότι σου είπε ο dihnekis300. Προχώρα άφοβα (και κακώς δεν το έκανες μέχρι τώρα....)

Οι επαφές σου συγχρονιζονται αυτόματα με το Outlook οπότε μη φοβάσαι

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά. Η γυναίκα μου έχει το lumia 532 με windows 8. Πλέον δεν της δουλεύει το messenger. Υπάρχει τρόπος να δουλέψει για το συγκεκριμένο κινητό?
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα !!

Θα πρεπει τοτε να κανεις το Update σε wm 10 ωστε να κατεβασεις την εφαρμογη messenger Που υπαρχει στα 10.

Στα windows phone 8.1 ποιυ εχεις τωρα η συγκεκριμενη εφαρμογη εχει σταματησει Οριστικα.

Link to comment
Share on other sites

Θα μπεις στο νήμα του 1020 που υπάρχουν οδηγίες. νομίζω πως ο "dekaoktoura" μπορεί να σε βοηθήσει περισσότερο

 

Δυστυχώς μετά από αρκετό ψάξιμο δεν μπόρεσα να βρω κάτι στο νήμα του 1020.

Είδα ότι υπάρχει γενικά ένας αναβρασμός με τα 10αρια.. (ίσως και λόγω του messenger). Αρχικά θα δοκιμάσω την εφαρμογή Upgrade advisor στο 920 για να δω τι παίζει (αν και κατάλαβα ότι δεν θα κάνει κάτι).

Αν πάντως αναβαθμίσω με κάποιο τρόπο, υπάρχει δυνατότητα επιστροφής σε 8.1; Γιατί θυμάμαι ότι από 8.1 σε 8 δεν μπορείς να επιστρέψεις με επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων.

Oὐκ ἐν τῷ πολλῷ τὸ εὖ..
Link to comment
Share on other sites

Θα μπεις στο νήμα του 1020 που υπάρχουν οδηγίες. νομίζω πως ο "dekaoktoura" μπορεί να σε βοηθήσει περισσότερο

 

Δυστυχώς μετά από αρκετό ψάξιμο δεν μπόρεσα να βρω κάτι στο νήμα του 1020.

Είδα ότι υπάρχει γενικά ένας αναβρασμός με τα 10αρια.. (ίσως και λόγω του messenger). Αρχικά θα δοκιμάσω την εφαρμογή Upgrade advisor στο 920 για να δω τι παίζει (αν και κατάλαβα ότι δεν θα κάνει κάτι).

Αν πάντως αναβαθμίσω με κάποιο τρόπο, υπάρχει δυνατότητα επιστροφής σε 8.1; Γιατί θυμάμαι ότι από 8.1 σε 8 δεν μπορείς να επιστρέψεις με επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων.

https://nokiapoweruser.com/hack-to-get-windows-10-mobile-redstone-build-14267-on-any-lumia/

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Θα μπεις στο νήμα του 1020 που υπάρχουν οδηγίες. νομίζω πως ο "dekaoktoura" μπορεί να σε βοηθήσει περισσότερο

 

Δυστυχώς μετά από αρκετό ψάξιμο δεν μπόρεσα να βρω κάτι στο νήμα του 1020.

Είδα ότι υπάρχει γενικά ένας αναβρασμός με τα 10αρια.. (ίσως και λόγω του messenger). Αρχικά θα δοκιμάσω την εφαρμογή Upgrade advisor στο 920 για να δω τι παίζει (αν και κατάλαβα ότι δεν θα κάνει κάτι).

Αν πάντως αναβαθμίσω με κάποιο τρόπο, υπάρχει δυνατότητα επιστροφής σε 8.1; Γιατί θυμάμαι ότι από 8.1 σε 8 δεν μπορείς να επιστρέψεις με επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων.

 

Διάβασε αυτό που σου έδωσε ο evris και το παρακάτω και ρώτησε τον thou vou και τα άλλα παιδιά που το έκαναν.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=406643&page=70

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...