Jump to content

Γενικές Απορίες Εφαρμογών για Windows Phone 8


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σχετικά με το θέμα των κριτικών των εφαρμογών, σήμερα που μπήκα στο Store, συγκεκριμένα για να δω αν έχει υποβληθεί, εμφανίστηκε μια χαρά! :D Οπότε, περίπου μια εβδομάδα περνάει, από τη στιγμή που θα υποβάλουμε την κριτική μας, μέχρι να ελεγχθεί και να εμφανιστεί στο Store.

 

Edit (4/8): Όταν προσθέτετε πληκτρολόγια, αργούν πολύ να κατέβουν;

 

Edit στο edit: Τελικά, το πληκτρολόγιο δεν κατέβηκε ποτέ. Εχω δει ότι τα πληκτρολόγια κατεβαίνουν από το ίδιο "σημείο" που κατεβαίνουν και οι ενημερώσεις λογισμικού. Έχω αφήσει μια ενημέρωση (αυτή που αφορά τα restarts, αφού δεν αντιμετωπίζω κάποιο πρόβλημα) και νομίζω ότι αυτό φταίει.. :worry: Έχει κάποιος κάποιο αντίστοιχο πρόβλημα;

Edited by mr_47
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αν και έκανα την ενημέρωση για τα restart πληκτρολόγιο δεν έχω κατεβάσει ακόμα! Αυτό που έχει μου αρκεί!!!!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Αν και έκανα την ενημέρωση για τα restart πληκτρολόγιο δεν έχω κατεβάσει ακόμα! Αυτό που έχει μου αρκεί!!!!

Μα δεν υπάρχει άλλο πληκτρολόγιο. Γλώσσες μπορείς να προσθέσεις στο υπάρχων. Αυτό μόνο.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Αν και έκανα την ενημέρωση για τα restart πληκτρολόγιο δεν έχω κατεβάσει ακόμα! Αυτό που έχει μου αρκεί!!!!

 

Μα δεν υπάρχει άλλο πληκτρολόγιο. Γλώσσες μπορείς να προσθέσεις στο υπάρχων. Αυτό μόνο.

 

Λάθος το έγραψα εγώ... Άλλη γλώσσα πληκτρολογίου δε μπορώ να κατεβάσω..

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Να κανω και εγω μια ερωτηση:οταν πληκτρολογω εναν αριθμό για να τον καλεσω, δεν μου εμφανιζει συμφωνα με την σειρα των αριθμών που παταω την προβλεψη για το ποιος ειναι, παρα μονο εμφανιζει την επαφη με τον αριθμο της οταν τον εχω πληκτρολογισει ολοκληρο!

Δεν παιζει αυτο που λεω στα win 8.1;

Edited by kosnic2
Link to comment
Share on other sites

Να κανω και εγω μια ερωτηση:οταν πληκτρολογω εναν αριθμό για να τον καλεσω, δεν μου εμφανιζει συμφωνα με την σειρα των αριθμών που παταω την προβλεψη για το ποιος ειναι, παρα μονο εμφανιζει την επαφη με τον αριθμο της οταν τον εχω πληκτρολογισει ολοκληρο!

Δεν παιζει αυτο που λεω στα win 8.1;

 

Οχι δυστυχώς. Στα 10 γίνεται πάντως.

Link to comment
Share on other sites

Οχι δυστυχώς. Στα 10 γίνεται πάντως.

 

Ειναι κατι "μικρο"(λείπει αυτη την στιγμη) αλλα εφοσον στα 10 θα υπαρχει "ουδέν άξιο"

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια που ειναι η επιλογη να κατεβαζουμε τις εφαρμογες στο δισκο? ...**** τις αλλαγες τους... Edited by niotheros
αφαίρεση άσεμνων εκφράσεων

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια που ειναι η επιλογη να κατεβαζουμε τις εφαρμογες στο δισκο? ...**** τις αλλαγες τους...

 

Ρυθμίσεις/Έλεγχος αποθήκευσης.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις/Έλεγχος αποθήκευσης.

ευχαριστω εννοω απο το webstore να κατεβαζω στο δισκο

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Έχω πρόβλημα με το sofascore. Πριν δυο μέρες είχε ενημέρωση και προσπάθησα να την κάνω μέσω δεδομένων. Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο αλλά η ενημέρωση κόλλησε και δεν προχωρούσε. Μετά από αρκετή ώρα, ακύρωσα την ενημέρωση και προσπάθησα να την κάνω πάλι με το ίδιο αποτέλεσμα. Έσβησα την εφαρμογή και όταν την βρίσκω στο store μου την εμφανίζει σαν εγκατεστημένη. Την επιλέγω και γράφει "εγκατάσταση" στο κάτω μέρος αλλά το αποτέλεσμα είναι ίδιο. Δεν γινεται όση ώρα και αν περάσει. Τι μπορώ να κάνω;
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω το μόνο που άλλαξε ήταν το ότι εμφανίζει τώρα το "την έχετε". Ξεκινάει να κατεβάσει και πριν τα μισά, μένει σε κατάσταση "σε εκκρεμότητα".

 

 

 

Edit: Με το τρίτο soft reset δούλεψε.

Edited by cb600f
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να κάνεις ένα soft reset αφού έχεις σβήσει την εφαρμογήοόμως :)

 

Αλέξη soft reset γίνεται από τις ρυθμίσεις > σύστημα > πληροφορίες > επαναφορά του τηλεφώνου σας, ή κάπου αλλού; Και μία δεύτερη λίγο κουτή ερώτηση. Εάν έχουμε ανοιχτά και τα δεδομένα και το WiFi, όταν συνδέεται σε Wi-Fi δεν τρώει από τα data, έτσι δεν είναι, κάτι ανάλογο όπως σε Android συσκευή;

Link to comment
Share on other sites

Αλέξη soft reset γίνεται από τις ρυθμίσεις > σύστημα > πληροφορίες > επαναφορά του τηλεφώνου σας, ή κάπου αλλού; Και μία δεύτερη λίγο κουτή ερώτηση. Εάν έχουμε ανοιχτά και τα δεδομένα και το WiFi, όταν συνδέεται σε Wi-Fi δεν τρώει από τα data, έτσι δεν είναι, κάτι ανάλογο όπως σε Android συσκευή;

 

Διαβάστε πριν ρωτήσετε: Lumia FAQ - Επανεκκίνηση, soft & hard reset. .

Αν διαβάσεις τα παράπανω links από το FAQ των Lumia θα δεις ότι το soft reset δεν είναι αυτό που αναφέρεις. Αυτό είναι η επαναφορά των εργοστασιακών ρυθμίσεων ή αλλιώς hard reset.

Στο ερώτημά σου σχετικά με τα δεδομένα και το WiFi, το WiFi έχει πάντοτε προτεραιότητα έναντι των δεδομένων οπότε εάν είναι ενεργά και τα δύο -και συνδεδεμένη η συσκευή σε κάποιο WiFi εννοείται- δεν καταναλώνονται τα δεδομένα.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Σε μένα πάντως και στα δυο λινκ που έβαλες το αποτέλεσμα είναι ίδιο. Η αποστολή SMS με 160 χαρακτήρες.

 

Το soft reset είναι στην δεύτερη επιλογή που είναι για την σύνδεση με υπολογιστή.

 

 

 

Edit: Στον surfy, μπορείτε να δείτε την έκδοση για κινητά του redplanet.gr;

Edit 2: Υπάρχει πουθενά συγχρονισμός αγαπημένων και κωδικών όπως στον i.e.;

Edited by cb600f
Link to comment
Share on other sites

Λάθος το έγραψα εγώ... Άλλη γλώσσα πληκτρολογίου δε μπορώ να κατεβάσω..

 

Μήπως είσαι με 10 tp...γιατι θα πρέπει να ενεργοποιήσεις το windows insider για να παρεις τα πληκτρολογια

KTLK
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να μεταφέρουμε τις ήδη εγκαταστημένες στο τηλέφωνο εφαρμογές στην κάρτα SD που μόλις αγοράσαμε?

 

ρυθμίσεις, έλεγχος αποθήκευσης, τηλέφωνο, εφαρμογές + παιχνίδια, επιλέγεις την εφαρμογή που θες και πατάς "μετακίνηση σε sd"

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το Shazam αν και αναβαθμίστηκε πρόσφατα, δεν μου βρίσκει τα τραγούδια! Έχει πρόβλημα γενικώς ή μόνο σε μένα το κάνει;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Μήπως είσαι με 10 tp...γιατι θα πρέπει να ενεργοποιήσεις το windows insider για να παρεις τα πληκτρολογια

 

Όχι... Official 8.1, update 2..

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Το Shazam αν και αναβαθμίστηκε πρόσφατα, δεν μου βρίσκει τα τραγούδια! Έχει πρόβλημα γενικώς ή μόνο σε μένα το κάνει;

 

Λειτουργεί άψογα,στο δικό μου τηλ.:)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλη την ομάδα! Πρώτο μου post εδώ μέσα..! :rolleyes:

 

Λοιπόν έχω ένα θεματάκι με τα αντίγραφα ασφαλείας που το lumia αρνείται να κάνει εδώ και 2+ μήνες. Έχω προσπαθήσει επανειλημμένα όμως κολλάει για ώρες στο 32% και ύστερα μου λέει "προέκυψε πρόβλημα στο cloud ξαναπροσπαθήστε αργότερα". Τι να το κάνω συνδεδεμένο σε wify, τι χωρίς wify, τι με φουλ μπαταρία σε φόρτιση τι χωρίς φόρτιση... απλά αδυνατεί να περάσει αντίγραφο ασφαλείας :( Όποτε μπαίνω στο OneDrive δε βλέπω κάποιο πρόβλημα και απο χωρητικότητα έχω πάρα πολύ ακόμα. Και το θέμα είναι οτι πλέον θέλω να περάσω τα 10ρια αλλά χωρίς πρόσφατο backup φοβάμαι μη γίνει καμιά στραβή:confused: Μπορείτε να βοηθήσετε? :)

 

lumia 630 dual sim

windows 8.1 update

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλη την ομάδα! Πρώτο μου post εδώ μέσα..! :rolleyes:

 

Λοιπόν έχω ένα θεματάκι με τα αντίγραφα ασφαλείας που το lumia αρνείται να κάνει εδώ και 2+ μήνες. Έχω προσπαθήσει επανειλημμένα όμως κολλάει για ώρες στο 32% και ύστερα μου λέει "προέκυψε πρόβλημα στο cloud ξαναπροσπαθήστε αργότερα". Τι να το κάνω συνδεδεμένο σε wify, τι χωρίς wify, τι με φουλ μπαταρία σε φόρτιση τι χωρίς φόρτιση... απλά αδυνατεί να περάσει αντίγραφο ασφαλείας :( Όποτε μπαίνω στο OneDrive δε βλέπω κάποιο πρόβλημα και απο χωρητικότητα έχω πάρα πολύ ακόμα. Και το θέμα είναι οτι πλέον θέλω να περάσω τα 10ρια αλλά χωρίς πρόσφατο backup φοβάμαι μη γίνει καμιά στραβή:confused: Μπορείτε να βοηθήσετε? :)

 

lumia 630 dual sim

windows 8.1 update

 

Καλησπέρα και καλώς όρισες. Δοκίμασε να μπείς στο onedrive απο τον υπολογιστή, και εάν έχεις κάποιο άλλο backup του κινητού σβήστο. Και ξαναδοκίμασε.

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Δουλεύει κανείς το metromail; Αφού βάζω τα στοιχεία από το Gmail κολλάει στο περιμένετε λίγο. Δοκίμασα delete και install αλλά τίποτα.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...