Jump to content

Lenovo P770


giorgosvolos2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δυστυχώς δεν έχουν όλοι τον χρόνο και τη δυνατότητα να σε βοηθήσουν όπως το θέλεις-απαιτείς. Αν και βλέπω ότι γράφτηκαν πολλά πράγματα για να σε βοηθήσουν. Πάρε μια ανάσα, ηρέμησε και κάνε υπομονή κι όποιος ξέρει και προλαβαίνει θα σε βοηθήσει. Μπορεί να μπει κάποιος το βράδυ πάλι. Μακάρι να μπορούσα κι εγώ να σε βοηθήσω αλλά δεν έχω τις γνώσεις.
OnePlus 5T
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 837
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δυστυχώς δεν έχουν όλοι τον χρόνο και τη δυνατότητα να σε βοηθήσουν όπως το θέλεις-απαιτείς. Αν και βλέπω ότι γράφτηκαν πολλά πράγματα για να σε βοηθήσουν. Πάρε μια ανάσα, ηρέμησε και κάνε υπομονή κι όποιος ξέρει και προλαβαίνει θα σε βοηθήσει. Μπορεί να μπει κάποιος το βράδυ πάλι. Μακάρι να μπορούσα κι εγώ να σε βοηθήσω αλλά δεν έχω τις γνώσεις.

 

Φιλε Παντελο δεν απαιτω.Δυστυχως αν και εχω γνωσεις απο πι-σι εκανα την πατατα μου με το κινητο.Την βοηθεια του φορουμ χρειαζομαι,για να μην το στειλω πισω(δυστυχως ειναι Κινα) για επισκευη,απλα πραγματα.

Xiaomi Mi4c

Huawei Honor 9

iPad mini 4

Link to comment
Share on other sites

Λες παραπάνω ότι δεν ενδιαφέρεται κάποιος να σε βοηθήσει ενώ υπάρχουν παραπάνω δημοσιεύσεις που απαντάνε στις ερωτήσεις σου, σου στέλνουν αρχεία. Ίσως εγώ παρεξήγησα...

Τελειώνει για εμένα εδώ το θέμα.

OnePlus 5T
Link to comment
Share on other sites

Πάμε μία από την αρχή... Μπορείς να κατεβάσεις μια ROM η οποία μπαίνει με το Flash Tool και έχει δομή πολλαπλών αρχείων(system.img data.img boot.img κτλ τα οποία επειδή θα Flashαριστούν απευθείας στην εσωτερική μνήμη 1:1 απαιτείται το αρχειάκι Scatter, για να μη τα γράψει όπου να 'ναι και τα ^%&*$ όλα), είτε μια που μπαίνει μέσω Custom Recovery, και έρχεται σε ένα ZIP αρχείο(με εσωτερική δομή META-INF-System & boot.img), που για να εγκατασταθεί όμως, θα πρέπει προφανώς να έχεις ήδη CWM/TWRP στο κινητό σου.

Επειδή εσύ κάνοντας πειράματα το ξαναέσβησες το TWRP που είχες ήδη περάσει(στην πράξη με το Flash Tool πήγες κι έγραψες Flashάροντας την LEWA ROM{η οποία είχε ένα Recovery κινέζικο μαζί και που αν δεν είχες Tickάρει την επιλογή Recovery στο Flash Tool δεν θα στο πέρναγε, και αυτό θα ήταν το ιδανικό btw} επάνω στην περιοχή της εσωτερικής μνήμης που προορίζεται για τα Recovery), θα πρέπει να την ξαναπεράσεις. Μια και δεν μπορείς να μπεις μέσα στο λειτουργικό, ώστε να την περάσεις με τα Mobileuncle MTK Tools πιο εύκολα, θα πρέπει να την περάσεις με το Flash Tool.

Κι εδώ ερχόμαστε στο Error σου. Το Error που σου βγάζει είναι επειδή του λες(βάζοντας Tick στο Recovery), ότι θέλεις να Flashάρεις μια Custom Recovery με το Flash Tool(προσπαθείς δηλαδή να γράψεις στην περιοχή της ενσωματωμένης μνήμης του κινητού, που είναι κρατημένη για τα Recovery - σημ. το Flash Tool το γνωρίζει αυτό, γιατί του το εξηγεί το αρχείο Scatter, που γράφει όπως είπα παραπάνω ακριβώς το κάθε αρχείο της ROM που θα χρησιμοποιήσεις για πιο κομμάτι μνήμης προορίζεται βλ. -> RECOVERY 0x2d80000 {}). Εσύ όμως δεν του δίνεις πουθενά το αρχείο(για να το δώσεις κάνεις κλικ όχι μόνο στο Tick, αλλά στον τίτλο ονόματι RECOVERY και επιλέγεις το αρχείο που σου είπε πιο πριν ο sopy: TWRP 2.5*). Αφού το κάνεις αυτό, μπαίνοντας στο TWRP(με το συνδυασμό πλήκτρων που σου έγραψα εχτές), θα μπορέσεις εκ νέου να Flashάρεις όποια ROM θέλεις, που να έρχεται σε μορφή ZIP και όχι πολλαπλών αρχείων. Δοκίμασε είτε την προαναφερθείσα LEWA(εγώ είχα θέμα με τον Launcher και τα ελληνικά btw), είτε την ROM που κατέβασες από μένα(S128 dean/etotalk). Αφού στην περάσει κάνε καλού κακού ένα Wipe Cache/Dalvik Cache και δωσ' του 1-2' στο Logo. Η πρώτη εκκίνηση αφού σβηστούν οι Cache πάντα αργεί περισσότερο. Αν όλα πάνε καλά, ξαναμπές στο Recovery και κάνε ένα Nandroid Backup, ώστε αν πάθει κάτι το κινητό μελλοντικά ή αν θέλεις να πειραματιστείς με άλλες ROM, να μπορέσεις να το επαναφέρεις. Η ROM που εγκαθίστανται μέσω Recovery δεν ξαναπερνάνε Recovery, οπότε αφού το περάσεις μια φορά, το TWRP θα παραμείνει μόνιμα ως έχει. Αν ποτέ πας να βάλεις ROM μέσω του Flash Tool, απλά μη βάλεις Tick στην εγγραφή Recovery και επίσης προσοχή με τα PRELOADER και MBR(διάβασε το Post του Σταύρου σχετικά με το Flash Tool. Είναι στα ελληνικά και δε θα σου πάρει πάνω από 2-3').

 

Υ.Γ. Για να μπεις στην Custom Recovery έχοντας το κινητό κλειστό, θέλει καλό χρονισμό. Αν πατήσεις λάθος τα κουμπιά είτε δε θα μπεις καθόλου, είτε θα μπεις σε META Mode. Κρατάς πατημένο για 1-2 δεύτερα το Power και πριν προλάβει να δείξει οτιδήποτε η οθόνη το αφήνεις και πατάς όλα τα κουμπιά μαζί, μέχρι να δείς το TWRP λογότυπο(Power+VolUp+VolDn). Αν δε το καταφέρεις με την πρώτη, βγάλε-βάλε μπαταρία και ξανά.

 

Υ.Γ. 2 Όλα αυτά που γράφω παρεμπίπτοντος αν έδινες λίγη περισσότερη βάση στις προηγούμενες απαντήσεις θα μπορούσες να τα καταφέρεις, αυτός είναι ο λόγος που δεν "τρέχουν" να σου απαντήσουν όλοι. Όταν σε ένα φόρα κάποιος ζητάει μασημένη τροφή, δεν έχει "δικαίωμα" να απαιτεί γρήγορες απαντήσεις και ακόμη περισσότερο να εκνευρίζεται με κόσμο που αναγκάζεται να γράφει τα ίδια και τα ίδια κάθε 2-3 μέρες. Πριν αρχίσεις τα Flashαρίσματα έπρεπε να φροντίσεις να καταλάβεις τι σημαίνει Custom Recovery, Flashing ROMs, Rooting κτλ Αυτά τα γράφω χωρίς καμία διάθεση για καυγά, τελείως φιλικά να ξέρεις.

 

* https://mega.co.nz/#!Ws5Qmb5D!REboOStdSOJsC0cFYIAxMhq0lVoCT5HKMHprt3u28Q4

* http://www.filedropper.com/p770recoverytwr2500

 

Φιλικά, Πρόδρομος

Edited by prodromaki
Links για το TWRP v2.5.0.0 p770
Link to comment
Share on other sites

Προδρομε καταρχην ευχαριστω πολυ για την μακροσκελη απαντηση.Καταλαβαινω το νοημα της ''μασημενης'' τροφης,αλλα πιστεψε με διαβαζοντας 4 ημερες τοσα αρθρα για να το επαναφερω,τα βλεπω ολα θολα.Απο οτι καταλαβα τεχω το Flash Tool,με το Scatter loading βαζω το scatter 6577,κατοπιν πηγαινω στο Recovery που ειναι τικαρισμενο και βαζω στην προκειμενη περιπτωση το Twrp 2.5.Κατοπιν παταω το download.Ετσι δεν παει;

 

Προς sopyster.Μια και βλεπεις το θεμα.Οπως το περιεγραψα ειναι ;

Edited by gkpapad

Xiaomi Mi4c

Huawei Honor 9

iPad mini 4

Link to comment
Share on other sites

Προδρομε καταρχην ευχαριστω πολυ για την μακροσκελη απαντηση.Καταλαβαινω το νοημα της ''μασημενης'' τροφης,αλλα πιστεψε με διαβαζοντας 4 ημερες τοσα αρθρα για να το επαναφερω,τα βλεπω ολα θολα.Απο οτι καταλαβα τεχω το Flash Tool,με το Scatter loading βαζω το scatter 6577,κατοπιν πηγαινω στο Recovery που ειναι τικαρισμενο και βαζω στην προκειμενη περιπτωση το Twrp 2.5.Κατοπιν παταω το download.Ετσι δεν παει;

 

Προς sopyster.Μια και βλεπεις το θεμα.Οπως το περιεγραψα ειναι ;

 

kk, ακριβώς όπως τα λες είναι. Κάν'το βασικά και ξαναέλα με τα αποτελέσματα, να το πάρουμε από εκεί το θέμα. Θα πρέπει μέσα σε ένα παραθυράκι με μπλε/πράσινο κύκλο, το Flash Tool Download να λέει Completed Successfully(ή κάτι τέτοιο) στο τέλος αν όλα πάνε καλά και φυσικά να μπαίνει στο TWRP.

 

παντος οσοι εχουν προβλημα με τον launcher της lewa υπαρχει τροπος να διορθοθει

 

Όταν λέω παρεμπιπτόντως πρόβλημα, εννοώ το Force Close που κάνει ο LEWA Launcher μόλις γυρίσω το σύστημα στα ελληνικά. Να υποθέσω έχεις .apk που δεν έχει το πρόβλημα με τα string που έχει η κλασική έκδοση; Την τελευταία φορά απλά pushαρα ένα διαφορετικό Launcher μέσω ADB στο σύστημα και το χρησιμοποίησα έτσι. Αν αλλάξετε Launcher ενώ είστε στα αγγλικά και μετά κάνετε αλλαγή γλώσσας, επίσης κανένα πρόβλημα. Από εκεί καταλήγω στο ότι μάλλον κάποιο ελληνικό String του .apk εμπεριέχει κάποιον Illegal Char ή κάτι τέτοιο.

 

Φιλικά, Πρόδρομος

Link to comment
Share on other sites

kk, ακριβώς όπως τα λες είναι. Κάν'το βασικά και ξαναέλα με τα αποτελέσματα, να το πάρουμε από εκεί το θέμα. Θα πρέπει μέσα σε ένα παραθυράκι με μπλε/πράσινο κύκλο, το Flash Tool Download να λέει Completed Successfully(ή κάτι τέτοιο) στο τέλος αν όλα πάνε καλά και φυσικά να μπαίνει στο TWRP.

 

 

 

Όταν λέω παρεμπιπτόντως πρόβλημα, εννοώ το Force Close που κάνει ο LEWA Launcher μόλις γυρίσω το σύστημα στα ελληνικά. Να υποθέσω έχεις .apk που δεν έχει το πρόβλημα με τα string που έχει η κλασική έκδοση; Την τελευταία φορά απλά pushαρα ένα διαφορετικό Launcher μέσω ADB στο σύστημα και το χρησιμοποίησα έτσι. Αν αλλάξετε Launcher ενώ είστε στα αγγλικά και μετά κάνετε αλλαγή γλώσσας, επίσης κανένα πρόβλημα. Από εκεί καταλήγω στο ότι μάλλον κάποιο ελληνικό String του .apk εμπεριέχει κάποιον Illegal Char ή κάτι τέτοιο.

 

Φιλικά, Πρόδρομος

 

Προδρομε χωρις να παριστανω τον ΕΞΥΠΝΟ,ετσι πρεπει να γραφεται ενας οδηγος για αρχαριους σαν και του λογου μου.Τελος παντων,εχω προβλημα παλι ,γιατι σε καποια δευτερολεπτα, ενω τρεχει το προγραμμα ζηταει καλωδιο usb για συνδεση με την συσκευη

Xiaomi Mi4c

Huawei Honor 9

iPad mini 4

Link to comment
Share on other sites

βρες εναν laucher απο το xda εγωπηρα τον go laucher απο αλλη ρομ που ειχα ( σε αρχειο apk....να ειναι ) ριχτω μεσα στην ζιπαρισμενη ρομ system/apk τριχτην me recovery στην sd

και επελεξε το laoucher που εβαλες οταν φορτωση το λειτουργικο

απλα και ωραια ..........

Link to comment
Share on other sites

Φιλοι νενικήκαμεν.Το φλασαρα με την βοηθεια φιλου απο το φορουμ.Η δουλεια εγινε μεσω Flashtool.

Ευχαριστω πολυ τον Προδρομο,τον σοπυστερ και τον φιλο.......................... απο την αθεατη πλευρα.

Xiaomi Mi4c

Huawei Honor 9

iPad mini 4

Link to comment
Share on other sites

Προδρομε χωρις να παριστανω τον ΕΞΥΠΝΟ,ετσι πρεπει να γραφεται ενας οδηγος για αρχαριους σαν και του λογου μου.Τελος παντων,εχω προβλημα παλι ,γιατι σε καποια δευτερολεπτα, ενω τρεχει το προγραμμα ζηταει καλωδιο usb για συνδεση με την συσκευη

 

Τι έκανες τελικά και το κατάφερες; Δεν έκανες σωστά τη σύνδεση με το PC εσύ(πρώτα καλώδιο και μετά μπαταρία), ή υπήρχε κάποιο πρόβλημα με οδηγούς η/και Hardware; Και τι μήνυμα σου έβγαζε πριν σταματήσει. Γράψε λίγο αναλυτικά τι έγινε/έκανες, ώστε άλλος με τα ίδια προβλήματα να δει τις απαντήσεις σου.

 

βρες εναν laucher απο το xda εγωπηρα τον go laucher απο αλλη ρομ που ειχα ( σε αρχειο apk....να ειναι ) ριχτω μεσα στην ζιπαρισμενη ρομ system/apk τριχτην me recovery στην sd

και επελεξε το laoucher που εβαλες οταν φορτωση το λειτουργικο

απλα και ωραια ..........

 

Ναι OK, σου είπα αυτό έκανα κι εγώ πρακτικά(και δε με ενόχλησε ιδιαίτερα μια και έχω αγορασμένο τον APEX), αλλά αυτή δεν είναι λύση για να δουλέψεις τον LEWA Launcher, αυτή είναι έμμεση λύση. Είπα μήπως είχες κανένα LEWA Launcher με διορθωμένα τα κείμενα ή κάτι τέτοιο, επειδή είδα παραπάνω ότι ασχολήσε με τις μεταφράσεις.

 

Φιλοι νενικήκαμεν.Το φλασαρα με την βοηθεια φιλου απο το φορουμ.Η δουλεια εγινε μεσω Flashtool.

Ευχαριστω πολυ τον Προδρομο,τον σοπυστερ και τον φιλο.......................... απο την αθεατη πλευρα.

 

Δεν τρέχει τίποτα. Είναι ευχάριστο, που δε θα καταλήξεις να περιμένεις ένα δίμηνο ακόμα για το κινητό. Με γεια.

 

Φιλικά, Πρόδρομος

Link to comment
Share on other sites

Τι έκανες τελικά και το κατάφερες; Δεν έκανες σωστά τη σύνδεση με το PC εσύ(πρώτα καλώδιο και μετά μπαταρία), ή υπήρχε κάποιο πρόβλημα με οδηγούς η/και Hardware; Και τι μήνυμα σου έβγαζε πριν σταματήσει. Γράψε λίγο αναλυτικά τι έγινε/έκανες, ώστε άλλος με τα ίδια προβλήματα να δει τις απαντήσεις σου.

 

Προδρομε καταρχην φιλος απο το φορουμ μου εστειλε μια διευθυνση και κατεβασα την ROM μαζι με το το FLASH TOOL.Η ROM ειναι η p770_S124_精简语言包0512.

1)Ξεζιπαρισα την ρομ,η οποια ειχε 3 φακελους με αρχεια μεσα.

2)Δημιουργησα καινουργιο φακελο τον οποιο ονοματισα με αγγλικους χαρακτηρες(π.χ anastasi kinitou)και τοποθετησα τα αρχεια απο τους 3 φακελους χυμα-μεσα.

3)στο flashtool τσεκάρεις το DA AL ALLWith check sum(βρισκαται ψηλα στο κεντρο προς τα δεξια) και πατάς το Firmware upgrade βγάζει πινακάκι και πατάς οκ, το κινητό χωρίς μπαταρία και το συνδέεις.Η διαφορα ομως ειναι οτι εγω το εκανα με την τοποθετηση της μπαταριας.

 

Υ.Γ.Διαβασα διαφορα αρθρα απο πολλα παιδια σε διαφορα φορουμ,οτι η διαδικασια γινεται με το κινητο χωρις μπαταρια.Σε εμενα η μπαρα κατω στο flashtool,δεν ξεκινουσε αν δεν τοποθετουσα την μπαταρια.

Υ.Γ.επειδη παιδευτηκα πολυ με το flashtool, στο Flash Tool

1)Παταω το Scatter loading και βαζω το MT6577_Android_scatter_emmc

2)κατοπιν πηγαινω στο Recovery που ειναι τικαρισμενο το κλικαρο βγαινει νεο παραθυρο και βαζουμε το αρχειο που θελουμε.

3)Κατοπιν παταω το download

Edited by gkpapad

Xiaomi Mi4c

Huawei Honor 9

iPad mini 4

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

το viber αποστολη θεσης σε εσας λειτουργει? οταν το παταω εγω κλεινει την εφαρμογη μονο του.

Ευχαριστω

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

περα απο αυτο που εγραψα ποιο πανω σας δινω εναν launcher gia lewa

http://rapidshare.com/share/D61E44F1CDFE6D8841FF6F0F2734BF05

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

το viber αποστολη θεσης σε εσας λειτουργει? οταν το παταω εγω κλεινει την εφαρμογη μονο του.

Ευχαριστω

 

 

Όχι δεν λειτουργεί σε κανέναν έχει πρόβλημα εδώ + 2 μήνες!!!

Link to comment
Share on other sites

σκεφτομαι να παρω αυτο ή το p780... ποση αυτονομια εχει αυτο και γενικα καμερα-οθονη-Bugs κλπ
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα την etotalk Dean 128 rom που ανέβασε ο Πρόδρομος (αν δεν κάνω λάθος). Δεν ανοίγει το wifi με τίποτε και στην αρχή βγάζει 2-3 φορές το εξής μήνυμα: unfortunately exchange services has stopped.

Κάποια άλλη δοκιμασμένη rom με αγγλικά μενού; Προτιμώ όσο πιο λιτή γίνεται, καθαρή από προγράμματα

OnePlus 5T
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα την etotalk Dean 128 rom που ανέβασε ο Πρόδρομος (αν δεν κάνω λάθος). Δεν ανοίγει το wifi με τίποτε και στην αρχή βγάζει 2-3 φορές το εξής μήνυμα: unfortunately exchange services has stopped.

Κάποια άλλη δοκιμασμένη rom με αγγλικά μενού; Προτιμώ όσο πιο λιτή γίνεται, καθαρή από προγράμματα

 

Την έβαλες, έκανες Clear Caches και παρ'όλ'αυτά κάνει τέτοια νερά(Την έβαλε κι ένας γνωστός μου και δε μου είπε τίποτα για Force Close κτλ); Αν είναι έτσι η μόνη που μου φάνηκε πολύ σταθερή και που μου δούλευε και το GPS σωστά με το καλημέρα ήταν η LEWA Stable του Αυγούστου. αλλά με άλλον Launcher. Μπορείς επίσης να δοκιμάσεις(αν έχεις διάθεση για άλλη μια δοκιμή) και την Foxtrot η οποία δείχνει πολύ κοντά σε AOSP(κλασσική έκδοση Android χωρίς πολλά πολλά και η οποία δείχνει να έχει κοινό στα Ρωσικά Forum).

 

Υ.Γ. 1 Κάνε πάντως έναν εκκαθαρισμό των μνημών Cache ή/και μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων καλού κακού πριν αρχίσεις τους πειραματισμούς.

 

Υ.Γ. 2 Η παλιά του etotalk btw, αν δεν είχα SIM μέσα στο κινητό και έκανα επανεκκίνηση με το ασύρματο ανοιχτό, έκανε σε κάθε εκκίνηση του λειτουργικού 5-10 δευτερόλεπτα μετά επανεκκίνηση από μόνη της. Αν έκανα επανεκκίνηση με το WiFi κλειστό ή/και αν έβαζα την SIM μέσα όλα καλά.

 

Φιλικά, Πρόδρομος

Edited by prodromaki
Link to comment
Share on other sites

Για όποιον ξέρει

 

στο τελευταίο release της lewa είδα ότι πλέον έχει μπει και το P770 για την έκδοση 5

έχετε βρει κανα Link για κατέβασμα ;

γιατί εγώ όσο και να προσπάθησα δεν βρήκα κάτι

Link to comment
Share on other sites

Πρόδρομε

Clear Caches δεν έκανα, έκανα Wipe Cache/Dalvik Cache από το recovery μενού. Δεν ξέρω αν είναι το ίδιο.

Τώρα ξαναέβαλα μια S124 που δεν θυμάμαι λεπτομέρειες κι έχει μισά αγγλικά μισά ελληνικά. Σταθερή είναι τουλάχιστον. Το βράδυ που θα κοιμηθεί η μικρή ταραξίας θα δοκιμάσω τη Foxtrot αν και με ενοχλεί που έχει πολλά πρόσθετα για μετέπειτα εγκατάσταση. Ελπίζω μόνο να μην έχει κυριλικούς χαρακτήρες στον τηλεφωνικό κατάλογο.

OnePlus 5T
Link to comment
Share on other sites

η lewa 5 εχει βγει αλλα μεταφραζεται τωρα αν θες μπορω να σου δωσω ling να βηθησεις και εσυ για να μεταφραστη μεχρι στιγμης εχει μεταφραστη περιπου το 61%

οταν τελειωσει θα μπορεσουμε να την βαλουμε

Link to comment
Share on other sites

η lewa 5 εχει βγει αλλα μεταφραζεται τωρα αν θες μπορω να σου δωσω ling να βηθησεις και εσυ για να μεταφραστη μεχρι στιγμης εχει μεταφραστη περιπου το 61%

οταν τελειωσει θα μπορεσουμε να την βαλουμε

 

μετάφραση για αγγλικά ή για ελληνικά λες ; (γιατί αν είναι οκ στα αγγλικά εεε μια χαρά και τώρα έτσι είμαι :))

Link to comment
Share on other sites

μεταφραζεται σε πολλες γλωσσες μια απο αυτες ειναι και τα ελληνικα

νομιζο οτι ουτε η αγγλικη εχει τελειωση

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα κινέζικο recovery στο κινητό μου και την life rom και θέλω να πειραματιστώ με κάποια άλλη ρομ. Θέλω πρώτα όμως να αλλάξω recovery με κάποιο στα αγγλικά. Εβαλα το mobile uncle tools και έχει ένα σωρό να κατεβάσεις αλλά δεν ξέρω ποιο είναι κατάλληλο για το κινητό μου. Έχει κανείς να προτείνει κάτι;
Link to comment
Share on other sites

μεταφραζεται σε πολλες γλωσσες μια απο αυτες ειναι και τα ελληνικα

νομιζο οτι ουτε η αγγλικη εχει τελειωση

 

τώρα πάντως βλέπω link που λέει έκδοση 5.0

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...