Jump to content

Lenovo P770


giorgosvolos2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα και απο μενα παιδια.Διαβασα ολα οσα λετε που πραγματικα ειναι χρησιμα.Στο θεμα μου τωρα..θελω να παραγγειλω απο minideals μιας και βλεπω οτι ολοι σχεδον απο εκει αγοραζουν 2 κινητα ενα για μενα και ενα για τη κοπελια μιας και εχουμε και οι 2 κινητα 3ετιας,λεφτα δε παιζουν πολλα οποτε κατεληξα στα lenovo,εχω μπερδευτει λιγακι με της δυνατοτητες του καθε κινητου,ειμαι αναμεσα στο p770 και στο a820 και κλεινω προς το 820,αλλα με προβληματιζει λιγακι η μπαταρια διοτι λογικα θα τρωει περισσοτερο μιας και ειναι 4πυρηνο και με 4.5 οθονη και επισης θελω να μου πειτε αν αξιζει να δωσω καποια λεφτα παραπανω για να παω στο διπυρηνο 770,το οποιο απ οτι βλεπω ειναι πιο ακρβο απο το 820 και δε ξερω το λογο,ισως η μπαταρια η ισως η κατασκευη του γενικοτερα.Με λιγα λογια τι θα μου προτεινατε απ τα 2?To p770 μονο σε μπαταρια ειναι καλυτερο?

όπως σου πα και στο facebook, ο τετραπύρηνος καταναλώνει λιγότερη ενέργεια λόγω τεχνολογίας. Έτσι, το A820 έχει χαμηλότερη κατανάλωση, αλλά είναι ένα εγκαταλελειμένο μοντέλο με 4.1, χωρίς υποστήριξη, δεν έχει φλας κλπ και δεν αξίζει τα λεφτά του. Και τα δύο πάντως ίδια οθόνη έχουν. Το P770 είναι υπερτιμολογημένο λόγω μπαταρίας. Αν θες κάτι με μεγάλη αυτονομία, πάρε ένα MTK6589 στις 4.5" με μεγάλη μπαταρία, αν και το Amoi N828 που σου πα με 2000mAh βγάζει πάνω από μία μέρα με συνηθισμένη χρήση. Δες τα σχετικά θέματα

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=361710&page=13

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4803688#post4803688

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=364514&page=10

Εγώ σου προτείνω το N828. Άριστο ποιοτικά, το πιο απροβλημάτιστο, μεγάλη υποστήριξη, απ τις πιο παλιές κινέζικες εταιρίες στο χώρο της κινητής τηλεφωνίας, κι η αυτονομία του είναι πάρα πολύ καλή

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 837
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Φιλε Σταυρο τελικα ειναι μικρος ο κοσμος σου ειχα στειλει και εμαιλ αλλα τελικα σε βρηκα fb.Οσον αφορα τα κινητα λεω να επιμεινω στην αξιοπιστια lenovo επειδη δεν γνωριζω εγω ο ιδιος τις αλλες μαρκες και επειδη τυνχανει να ειμαι κατοχος λαπτοπ lenovo.Το Ν828 τι τιμη εχει? Edited by stamatinho13
Link to comment
Share on other sites

Ωχ.... Ξέρει κανείς ποιά είναι η διαδικασίας;

επικοινωνησε με το κατάστημα, ή ακομη καλύτερα άνοιξε dispute στο paypal να χεις και κάλυψη. αν πήρες απο minideal, θα σε εξυπηρετήσουν και γρήγορα

Φιλε Σταυρο τελικα ειναι μικρος ο κοσμος σου ειχα στειλει και εμαιλ αλλα τελικα σε βρηκα fb.Οσον αφορα τα κινητα λεω να επιμεινω στην αξιοπιστια lenovo επειδη δεν γνωριζω εγω ο ιδιος τις αλλες μαρκες και επειδη τυνχανει να ειμαι κατοχος λαπτοπ lenovo.Το Ν828 τι τιμη εχει?
Καλό Lenovo είναι το A830 αλλά είναι 5 ιντσών. Μόλις το ψαξα κι είδα πως πλεον υπάρχουν και custom rom 4.2 και 4.1 για το A820, αν δεν σε πειράζει επομένως η έλλειψη φλας και μπροστινής κάμερας, είναι καλή λύση. Αν θες κάτι πλήρες, το N828 στα 135 περίπου ευρώ είναι ακόμη καλύτερο
Link to comment
Share on other sites

επειδή βαριέμαι λίγο τα flasarismata δοκιμής , μπορείτε να πείτε τι rom έχετε και αν έχει προβλήματα - καλούδια και τέτοια ; :)

 

εγώ με Lewa είμαι (σχεδόν από την αρχή) και twrp recovery

είναι σαν την Miui αλλά μέχρι στιγμής δεν έχει τίποτα ιδιαίτερο από θέματα

δεν έχω κάποιο πρόβλημα , μόνο ίσως το κλασικό με τα sms των 60-70 χαρακτήρων

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
καλώς σας βρήκα... !!! Εχω το Ρ770 μια βδομάδα από minideal ... η εφαρμογή "μήνυμα ηλεκτρονικου ταχυδρομείου" σταματησε να δουλεύει.... ερχονται ειδοποιήσεις αλλα δεν συνδεεται στο λογαριασμο και βγαζει μνμ .. " δυστυχώς η εφαρμογη σταματησε "... κατέβασα αλλλη εφαρμογή και βλέπω τα e-mail... αλλα για να μην εχω 2 μπορώ να κανω κατι?... Στις επαφές αν και εχω επιλέξει "προβολή" επαφές μόνο από τηλέφωνο... όταν κάνω αναζήτηση από το πληκτρολόγιο ψάχνει όλες και μου βγάζει κάθε επαφή 2 και 3 φορές , από τηλέφωνο, από gmail.. απο facebook κ.λ.π. ... παρακαλώ οποιον μποεί να βοηθήσει ... καθ ότι και ασχετούλης.. Edited by manolisva
Μανώλης - Ηράκλειο Κρήτης
Link to comment
Share on other sites

Οχι είναι το γρι το λέει κιόλας στα 159$ εγώ αυτό πήρα και είμαι πολύ ευχαριστημένος από minideal απλά ακόμα το ψάχνω γιατί πρώτη φορά παίρνω smartphone.Το τηλέφωνο δουλεύει άψογα και η μπαταρία του κρατάει την πρώτη μέρα που ήταν μισογεμάτη έτσι όπως ήρθε με φουλ σερφάρισμα και σβήσε γράψε εφαρμογές μου πήγε μισή μέρα,δέυτερο φόρτισμα το ξέσκισα το κινητό και πήγε δύο μέρες σχεδόν (παιχνίδια δεν έπεξα μόνο ιντερνετ και εφαρμογές)εννιά μέρες έκανε να ερθει σε επαρχία με singpost..
Link to comment
Share on other sites

σταθη καμερα / βιντεο τι λενε?

εχεις καποια φωτο να στειλεις να δω αν μπορεις φυσικα.

 

οσο για τον διπυρηνο επεξεργαστη του ειναι γρηγορος ε? κολληματα κτλ..;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τώρα δουλεύει κανονικά ενώ χθες η οθόνη έτρεμε... Τι παίζει; θα με τρελάνει!

 

Φίλε τι έγινε τελικά με την οθόνη που τρεμοπαίζει; Έχει κι ένας φίλος το P770 και έχει το ίδιο πρόβλημα. Βρήκες κάποια λύση ή είναι θέμα hardware; Έχει παρουσιαστεί το ίδιο πρόβλημα και σε καναν άλλο; Για πείτε! Ήμουν έτοιμος να το παραγγείλω, αλλά τελικά είπα να δοκιμάσω το Α820 που το προορίζω για δωράκι σε πρώτη φάση μέχρι να δω αν ο φίλος με το Ρ770 θα λύσει το πρόβλημα. Προς το παρόν, αυτό που δοκίμασε ο φίλος είναι να αλλάξει τον launcher και περιμένει να δει αν θα του το ξανακάνει (δεν το έκανε συνέχεια, μόνο σε 2-3 φάσεις έτρεμε).

Edited by sokinlee
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε να απενεργοποιήσεις την αυτοματη φωτεινοτητα.
HP 19BII, palm m125 , palm Tungsten, Qtek G100, ETEN Glofiish X600, HTC Diamond, HTC Diamond 2, Galaxy 3, ΖΤΕ V970, Cubot S308
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδες,ψαχνω καιρο ενα κατα προτιμηση επωνυμο κινεζικο smartphone(λογο μεγαλητερης υποστιριξης και αξιοπιστιας) με 4,5 οθονη το πολυ και τιμη γυρο στα 140-150 και κατεληξα στο p770 που διχνει πιο ολοκληρομενο αλλα και το amoi n828 που λεει ο φιλος πιο πανω μου φαινεται πολυ καλο αλλα ειναι μαρκα με'καψες τι μου πρωτεινετε αναμεσα σε αυτα τα 2 ή αν εχετε να πρωτεινετε τιποτα αλλο ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

Αντιμετωπιζω προβλημα και εγω και ενας φιλος με το gps αδυνατει να συνδεθει , κατεβασα το fastergps , εβαλα ελλαδα και ευρωπη αλλα και παλι δεν συνδεεται. Επισης προσπαθησα να περασω ενα conf Που βρηκα εδω αλλα δεν με αφηνει λογο Permision αλλα και ουτε μεσω usb , πως αλλιως μπορω να το κανω?

Επισης εχω την ρομ απο minideal , εσεις ποια προτεινετε?

Ευχαριστω

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

γεια χαρα.Ως κατοχος και εγω του 770 εχω μια απορια:

Πως στελνουμε μηνυμα με 160 ελληνικους χαρακτηρες?

το κινητο αγοραστηκε απο minideal rooted με Ελληνικα περασμενα.

Link to comment
Share on other sites

γεια χαρα.Ως κατοχος και εγω του 770 εχω μια απορια:

Πως στελνουμε μηνυμα με 160 ελληνικους χαρακτηρες?

το κινητο αγοραστηκε απο minideal rooted με Ελληνικα περασμενα.

 

νομίζω και στη ρομ του μινιδεαλ δε μπορείς

μπορείς σίγουρα με άλλο πρόγραμμα (για τη 1η σιμ όμως)

και αννν έχει φτιαχτεί στο go sms για τις 2 sim (δούλευε στην ics , αλλά στην jb δεν δούλευε και έστελνε πάλι από τη πρώτη

Link to comment
Share on other sites

παιδια να ρωτησω κατι το κινητο εχει T9?και με το GPS δουλεύει γιατί ακούω προβλήματα ευχαριστω? Edited by NAOK
Link to comment
Share on other sites

παιδια να ρωτησω κατι το κινητο εχει T9?και με το GPS δουλεύει γιατί ακούω προβλήματα ευχαριστω?

Τ9 τι εννοεις; Γενικά στο Android, μπορείς να βάλεις το αλφαριθμητικό πληκτρολόγιο, με την εφαρμογή smartkeyboard pro. Αν εννοείς την αυτόματη διόρθωση, στο πληκτρολόγιο της google, φυσικά κι υπάρχει, όπως σ όλα τα Android!

Το GPS λειτουργεί κανονικά, αρκεί να το ρυθμίσεις σωστά

Link to comment
Share on other sites

Τ9 τι εννοεις; Γενικά στο Android, μπορείς να βάλεις το αλφαριθμητικό πληκτρολόγιο, με την εφαρμογή smartkeyboard pro. Αν εννοείς την αυτόματη διόρθωση, στο πληκτρολόγιο της google, φυσικά κι υπάρχει, όπως σ όλα τα Android!

Το GPS λειτουργεί κανονικά, αρκεί να το ρυθμίσεις σωστά

 

Καλημερα.

Πως το ρυθμιζεις σωστα γιατι απο οτι κι αν εκανα με βαση αυτα που διαβσα στο φορουμ τιποτα δεν επαιξε , σε ευχαριστω

 

*μίλησα μολις με την κινεζα απο το minideal και μου εδωσε μια νεα ρομ αλλα δεν ξερω πως την περναν ουτε τιποτα , οποιος ξερει ας βοηθησει αν τουλαχιστον αυτο λυνει το προβλημα με το gps.

http://pan.baidu.com/share/link?shareid=2216590471&uk=2016473989&third=15

Password:5ff8

Μου ειπε η ιδια στο skype να το ποσταρω στο ελληνικο φορουμ

Edited by redalert19882000
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Η μόνη πλάγια λύση(Work Around) για το GPS που έχω βρει εγώ, και που παίζει σε όλα τα κινητά που έχουν επεξεργαστές της MediaTek είναι να κατεβάσει κάποιος το GPS Status & Toolbox και να του πει να ανοίγει στο υπόβαθρο κάθε φορά που κάποια εφαρμογή ζητάει πρόσβαση στο GPS, έπειτα να πηγαίνει από το Status Bar του Android στο προγραμματάκι αυτό και να επιλέγει μενού-tools-agps-reset.agps & μενού-tools-agps-download.agps.data. Μερικά δευτερόλεπτα μετά κλειδώνει πάντα βρέξει χιονίσει και ξανακλειδώνει πάρα πολύ εύκολα από εκείνο το σημείο και μετά. Με λίγα λόγια αν το AGPS έχει να κλειδώσει μερικές ώρες τα τρώει και χρειάζεται ψυχρή εκκίνηση(Cold Boot / Hard Reset). Δεν παίζει ρόλο το από που θα γίνει(GPS Fix, GPS Essentials, MobileUncleTools κτλ), αρκεί να γίνει και δυστυχώς μετά χρειάζεται να ξανακατέβουν τα AGPS δεδομένα από την αρχή, ώστε να κλειδώσει σε 10sec και όχι 2-3 λεπτά(είναι μόλις μερικά kb και για μένα που έχω σύνδεση με προαγορασμένο πακέτο Internet δεν είναι πρόβλημα, αλλά για πολλούς δυστυχώς θα είναι). Δεν φτιάχνει με μια απλή επανεκκίνηση του κινητού.

Θεωρώ ότι είναι πρόβλημα της ROM(συνδυασμός οδηγών με Chipset), και δη θα φτιάχνει με διαφορετική ROM σίγουρα, όπως και το θέμα με τα ελληνικά SMS(το οποίο εάν διαβάσει κάποιος τις προηγούμενες απαντήσεις, θα δει πως να το διορθώσει), το Skype κτλ. Κυκλοφορούν δυο - τρεις ROM εκεί έξω για όποιον θέλει να κάνει δοκιμές.

 

Φιλικά, Πρόδρομος

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.

Πως το ρυθμιζεις σωστα γιατι απο οτι κι αν εκανα με βαση αυτα που διαβσα στο φορουμ τιποτα δεν επαιξε , σε ευχαριστω

 

*μίλησα μολις με την κινεζα απο το minideal και μου εδωσε μια νεα ρομ αλλα δεν ξερω πως την περναν ουτε τιποτα , οποιος ξερει ας βοηθησει αν τουλαχιστον αυτο λυνει το προβλημα με το gps.

http://pan.baidu.com/share/link?shareid=2216590471&uk=2016473989&third=15

Password:5ff8

Μου ειπε η ιδια στο skype να το ποσταρω στο ελληνικο φορουμ

 

Σου είπε μήπως τι ακριβώς διορθώνει;

 

Φιλικά, Πρόδρομος

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι ότι σε άλλους το gps δουλεύει κ σε άλλους όχι!!!Ο φίλος που το πήρε από το minideal δεν μπορεί να τους το γυρίσει πίσω?καταρχάς απ'ότι φαίνεται το ξέρουν ότι το κινητό έχει πρόβλημα στο gps κακός που το πουλάνε...εγώ σήμερα έστειλα πμ στους κινέζους(minideal) εκεί κ μου είπαν ότι το gps δουλεύει μια χαρά , κ πριν το στείλουν το ελέγχουν!!!!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...