Jump to content

Lenovo P770


giorgosvolos2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα κ απο μενα, προσπαθω να αγορασω το κινητο απο minideals. τελικη τιμη μο λεει 20.8.99 δολαρια, θα πληρωσω με paypal. (θα προσπαθησω δηλαδη γτ ειναι η 1η μο φορα!). Το θεμα μου ειναι αν θα πληρωσω κατι παραπανω π.χ. εκτελονιζεται στο αεροδρομιο? οταν πατησα ολοκληρωση αγορας απο το site του minideals με εβγαλε στην σελιδα της paypal και γραφει τελικο ποσο 208.99 δολαρια. αυτα ειναι ολα η υπαρχουν κ αλλες χρεωσεις?

αφου το πηρες με ταχυδρομειο, δεν πληρώνεις τίποτα παραπάνω

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 837
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

αυτο πως το επιλεγω? 1η φορα θα κανω αγορα και δεν εχω ιδεα. σημερα θα παω να παρω καρτες paysafe για να φορτωσω την paypal. Στην διαδικασια συμπληρωσης των στοιχειων μου θα εχει επιλογη για τον τροπο παραδοσης?
Link to comment
Share on other sites

αυτο πως το επιλεγω? 1η φορα θα κανω αγορα και δεν εχω ιδεα. σημερα θα παω να παρω καρτες paysafe για να φορτωσω την paypal. Στην διαδικασια συμπληρωσης των στοιχειων μου θα εχει επιλογη για τον τροπο παραδοσης?

Όταν κάνεις log-in με τον λογαριασμό σου, θα κάνεις ADD TO CART το κινητό μαζί με ό,τι άλλο αξεσουάρ θέλεις (θήκη προφανώς θες επιπλέον για να σου βγαίνει το 208,99 $). Μετά λοιπόν θα πας στο καλάθι σου (My Cart επάνω στη μπάρα που κάνεις και log-off) και εκεί θα πατήσεις κάτω δεξιά PROCEED TO CHECKOUT όπου σου ζητήσει διάφορα στοιχεία. Ένα από αυτά είναι και ο τρόπος μεταφοράς (shipping method). Έχει τρεις επιλογές, DHL, EMS και SG Post. Θα τσεκάρεις το SG Post που είναι δωρεάν.

Link to comment
Share on other sites

αυτο πως το επιλεγω? 1η φορα θα κανω αγορα και δεν εχω ιδεα. σημερα θα παω να παρω καρτες paysafe για να φορτωσω την paypal. Στην διαδικασια συμπληρωσης των στοιχειων μου θα εχει επιλογη για τον τροπο παραδοσης?

Τι σχέση έχουν οι κάρτες paysafe με το paypal?!

Link to comment
Share on other sites

δεν ηξερα οτι ειναι κατι διαφορετικο... γι αυτο ρωταω! επομενως ο μονος τροπος ειναι να κανω μια πιστωτικη απο οτι καταλαβα.. ειναι μεγαλη διαδικασια? θελει χρονο για να εγκριθει?
Link to comment
Share on other sites

Έχει βρει κανείς καμιά θήκη sleeve/pouch στην οποία να εφαρμόζει σωστά το p770?

Θέλω να προστατεύεται η οθόνη όταν το βάζω στο τσαντάκι κλπ αλλά όχι αυτές τις γκουμούτσες που ανοίγουν σα βιβλίο

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Έχει βρει κανείς καμιά θήκη sleeve/pouch στην οποία να εφαρμόζει σωστά το p770?

Θέλω να προστατεύεται η οθόνη όταν το βάζω στο τσαντάκι κλπ αλλά όχι αυτές τις γκουμούτσες που ανοίγουν σα βιβλίο

Ευχαριστώ.

http://www.aliexpress.com/item/PU-Leather-Pouch-For-Lenovo-P770-JIAYU-G3-with-black-brown-red-etc-Free-Shipping/881136195.html

Link to comment
Share on other sites

Να δηλώσω προκαταβολικά ότι ούτε ξέρω τους πωλητές ούτε αν είναι απλά μεσάζοντες αλλά σκέφτηκα ότι ίσως κάποιος που κωλύεται να ανοίξει παρτίδες με Κίνα θα προτιμούσε να το παραγγείλει από Ελλάδα, τρόπω τινά:

 

http://www.ricardo.gr/search/search.asp?txtSearch=lenovo%20p770&Catg=1&InTitleAndDesc=0

Link to comment
Share on other sites

Ναι γιατι απ'οτι βλεπω ψιλοδιαφορες στις τιμες :p:lol:

Ενα τυχαιο παραδειγμα

http://www.minideal.net/original-lenovo-p770-android4-1-mtk6577t-1-2g-dual-sim-wcdma-4-5-qhd-ips-1g-ram-3500mah-battery.html

Link to comment
Share on other sites

Ναι γιατι απ'οτι βλεπω ψιλοδιαφορες στις τιμες :p:lol:

Ενα τυχαιο παραδειγμα

http://www.minideal.net/original-lenovo-p770-android4-1-mtk6577t-1-2g-dual-sim-wcdma-4-5-qhd-ips-1g-ram-3500mah-battery.html

 

υπήρχε περίπτωση να μην είναι ανεβασμένη η τιμή ;; :)

 

βασικά δεν είναι και πολύ τσιμπημένη , εγώ πριν λίγο καιρό που το πήρα από minideal (με express βέβαια) το πήρα γύρω στα 200 και κάτι ψιλά

εε 10 και 20 ευρώ θα τα έδινε κάποιος για να το πάρει άμεσα

Link to comment
Share on other sites

εε 10 και 20 ευρώ θα τα έδινε κάποιος για να το πάρει άμεσα

 

''Καποιος'' ναι μπορει αλλα ''Καποιοι'' Οχι και το στηριζω στο γεγονος οτι οι περισσοτεροι ψαχνουν να βρουν εκπτωτικο κουπονι των $5 ποσο μαλλον να δωσουν αλλα 20+ ευρω αν και η διαφορα ειναι αρκετα παραπανω :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά παίζει κανένα κουπόνι για minideal? Θέλω να παραγγείλω το Ρ770 σε γκρί.
Tutorial για rooting και Google Play σε Lenovo A520, A660, A789, A800 http://androidphoneguides.blogspot.gr/ - τα link που δεν δούλευαν διορθώθηκαν
Link to comment
Share on other sites

Στο μινιντιλ εχει P770 και A830 στα 180$. Ποιο από τα δύο να προτιμήσω? Έχει καποιο από τα δύο πρόβλημα με wi-fi ή άλλα θέματα στην Ελλάδα?
Link to comment
Share on other sites

Στο μινιντιλ εχει P770 και A830 στα 180$. Ποιο από τα δύο να προτιμήσω? Έχει καποιο από τα δύο πρόβλημα με wi-fi ή άλλα θέματα στην Ελλάδα?

Κανένα πρόβλημα δεν έχουν. το P770 υπερτερεί στην μπαταρία. Το A830 σε όλα τα υπόλοιπα, και θεωρώ πως η διαφορά τους στην αυτονομία δεν είναι μεγάλη, καθώς ο mtk6589 έχει και αρκετά χαμηλότερη κατανάλωση από τον mtk6577T. Επομενως πάρε το A830. Δες btw και το Zte v967 που ναι σχεδόν ίδιο, αλλά με λιγο μεγαλύτερη μπαταρία, και φθηνότερο

Link to comment
Share on other sites

Κανένα πρόβλημα δεν έχουν. το P770 υπερτερεί στην μπαταρία. Το A830 σε όλα τα υπόλοιπα, και θεωρώ πως η διαφορά τους στην αυτονομία δεν είναι μεγάλη, καθώς ο mtk6589 έχει και αρκετά χαμηλότερη κατανάλωση από τον mtk6577T. Επομενως πάρε το A830. Δες btw και το Zte v967 που ναι σχεδόν ίδιο, αλλά με λιγο μεγαλύτερη μπαταρία, και φθηνότερο

 

Απ' οτι έχω δει υπάρχει μπαταρία 3500mAh (όση και του Ρ770 δηλαδή) για το Α830 από τρίτο κατασκευαστή. Βέβαια όπως έχουμε ξαναπεί η ονομαστική τιμή δεν ίση και με την πραγματική τιμή, αλλά σίγουρα είναι μεγαλύτερη από αυτή των 2250mAh που έρχεται μαζί με το τηλέφωνο.

Tutorial για rooting και Google Play σε Lenovo A520, A660, A789, A800 http://androidphoneguides.blogspot.gr/ - τα link που δεν δούλευαν διορθώθηκαν
Link to comment
Share on other sites

[...]αλλά σίγουρα είναι μεγαλύτερη από αυτή των 2250mAh που έρχεται μαζί με το τηλέφωνο.
Μόνο αν είναι καμιά mugen power ή άλλη ακριβή από σοβαρή εταιρία. Όλες οι άλλες φθηνιάρικες , ειναι στην καλύτερη ίσης χωρητικότητας με τις επώνυμες, αλλά κατώτερης ποιότητας
Link to comment
Share on other sites

Κανένα πρόβλημα δεν έχουν. το P770 υπερτερεί στην μπαταρία. Το A830 σε όλα τα υπόλοιπα, και θεωρώ πως η διαφορά τους στην αυτονομία δεν είναι μεγάλη, καθώς ο mtk6589 έχει και αρκετά χαμηλότερη κατανάλωση από τον mtk6577T. Επομενως πάρε το A830. Δες btw και το Zte v967 που ναι σχεδόν ίδιο, αλλά με λιγο μεγαλύτερη μπαταρία, και φθηνότερο

Ευχαριστώ πολύ! Φανταζόμουν πως είναι μεγάλη η διαφορά στην αυτονομία!

Θα καταλήξω στο Α830 γιατί το ΖΤΕ 967 έχει λίγο χειρότερη κάμερα και το βρίσκω στα ίδια λεφτά. Ευχαριστώ και πάλι!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα!

 

Έχω κάνει τεράστια γκάφα... Πήρα σήμερα στα χέρια μου το κινητό απο minideal.net και για κάποιο λόγο η οθόνη φαινόταν σαν να τρεμοέπαιζε. Πάνω στην απελπισία μου σκέφτηκα να κάνω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων , αλλά τώρα ξεκινάει έν recovery v 3.0 by Kyle και από κάτω όλες οι επιλογές είναι στα κινέζικα!!!

 

Help!!!

Link to comment
Share on other sites

Ενας γνωστος μου πηρε το P770 , αλλα δεν του εμφανιζει την αλλαγφη γλωσσας οταν γραφει μηνυματα η καταχωρει επαφες.. ελληνικα ομως εχει κανονικα το τηλεφωνο , τι χρειαζετε στην περιπτωση αυτη?

Ευχαριστω

 

ακυρο φτιαχτηκε :)

Edited by navi55
συνεχόμενα posts
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα!

 

Έχω κάνει τεράστια γκάφα... Πήρα σήμερα στα χέρια μου το κινητό απο minideal.net και για κάποιο λόγο η οθόνη φαινόταν σαν να τρεμοέπαιζε. Πάνω στην απελπισία μου σκέφτηκα να κάνω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων , αλλά τώρα ξεκινάει έν recovery v 3.0 by Kyle και από κάτω όλες οι επιλογές είναι στα κινέζικα!!!

 

Help!!!

 

Δεν ξέρω τι ακριβώς πάτησα στα κινέζικα αλλά το τηλέφωνο επανήλθε... Το θέμα όμως με την οθόνη συνεχίζει να υφίσταται ... Καμία ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι ακριβώς πάτησα στα κινέζικα αλλά το τηλέφωνο επανήλθε... Το θέμα όμως με την οθόνη συνεχίζει να υφίσταται ... Καμία ιδέα;

Είναι ενεργοποιημένη η φωτεινότητα της οθόνης στο αυτόματο;

Link to comment
Share on other sites

Είναι ενεργοποιημένη η φωτεινότητα της οθόνης στο αυτόματο;

 

Ναι... Όσο λιγότερη είναι η φωτεινότητα τόσο λιγότερο ενοχλητικό είναι το φαινόμενο που περιέγραψα... αν το βάλω στα τέρματα είναι λες και αναβοσβήνει συνεχώς...

Link to comment
Share on other sites

Ναι... Όσο λιγότερη είναι η φωτεινότητα τόσο λιγότερο ενοχλητικό είναι το φαινόμενο που περιέγραψα... αν το βάλω στα τέρματα είναι λες και αναβοσβήνει συνεχώς...

πρόβλημα υλικού. Ή το συνηθίζεις ή το στέλνεις πίσω ..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο μενα παιδια.Διαβασα ολα οσα λετε που πραγματικα ειναι χρησιμα.Στο θεμα μου τωρα..θελω να παραγγειλω απο minideals μιας και βλεπω οτι ολοι σχεδον απο εκει αγοραζουν 2 κινητα ενα για μενα και ενα για τη κοπελια μιας και εχουμε και οι 2 κινητα 3ετιας,λεφτα δε παιζουν πολλα οποτε κατεληξα στα lenovo,εχω μπερδευτει λιγακι με της δυνατοτητες του καθε κινητου,ειμαι αναμεσα στο p770 και στο a820 και κλεινω προς το 820,αλλα με προβληματιζει λιγακι η μπαταρια διοτι λογικα θα τρωει περισσοτερο μιας και ειναι 4πυρηνο και με 4.5 οθονη και επισης θελω να μου πειτε αν αξιζει να δωσω καποια λεφτα παραπανω για να παω στο διπυρηνο 770,το οποιο απ οτι βλεπω ειναι πιο ακρβο απο το 820 και δε ξερω το λογο,ισως η μπαταρια η ισως η κατασκευη του γενικοτερα.Με λιγα λογια τι θα μου προτεινατε απ τα 2?To p770 μονο σε μπαταρια ειναι καλυτερο?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...