Jump to content

Lenovo P770


giorgosvolos2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αφού πήρες την κρυάδα με το πρώτο φλασάρισμα, δοκίμασε κάποια άλλη rom για να πετύχεις καλύτερη αυτονομία. Δεν έχει νόημα να συγκρίνουμε ώρες χρήσης μεταξύ μας γιατί ο καθένας το χρησιμοποιεί διαφορετικά.
OnePlus 5T
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 837
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

μια CyanoGen rom εχω ακουσει οτι ειναι πολυ ευρεως χρησιμοποιημενη αλλα απο οτι ειδα απο το site δεν υποστηριζεται το p770..

Desktop: Acer Aspire X-Cruiser, ThermalTake PurePower460W, Core 2 Duo E6400, Gigabyte 965PS3, 2xCrucial 2GB (800MHz, CL4), Gigabyte 9600GT

http://www.cardomain.com/ride/2667388

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, είμαι κι εγώ κάτοχος του p770. Το αγόρασα από etotalk με απλό ταχυδρομείο+εγγύηση(επειδή από την εμπειρία μου ξέρω, ότι οι τελωνειακοί ελέγχουν δέματα απλού ταχυδρομείου πολύ πιο σπάνια). Το πήρα με την Rooted ROM τους και σε γενικές γραμμές είμαι ευχαριστημένος(έχει κάτι απομεινάρια κινέζικα στις επαφές, το θέμα με τους δυο Launchers, το ότι δεν κάνει Backup το CWM, ότι το APK για την διαχείριση ενέργειας δεν υπάρχει και το θέμα με το Skype/Video κλήσεις, όμως λίγο πολύ διόρθωσα ότι με ενοχλούσε). Έχω το εξής πρόβλημα τώρα: Ήμουν πολλά χρόνια συνδρομητής Cosmote, αλλά μαζί με το νέο κινητό, αποφάσισα να πάω στην Wind. Το κινητό μου δούλευε μια χαρά όσο είχα την κάρτα της Cosmote μέσα(3G/2G & Data), όμως σήμερα που μου ενεργοποιήθηκε η SIM της Wind αρνείται πεισματικά να την δει( Μου βγάζει στο Status, SIM1/2 not detected). Η SIM παίζει κανονικά παρεμπίπτοντος στο Motorola Defy(#CM7.2) που είχα πριν το p770(2G/3G & Data). Έχει κανείς καμία ιδέα; Ίσως καμία επιλογή στο Uncletools; Παρατήρησα ότι κάποιος από εσάς έχει Wind και σύμφωνα με τα Tech Specs του θα έπρεπε να παίζει κανονικά, θεωρώ. Συγγνώμη για την μακροσκελή ανάρτηση και ευχαριστώ εκ των προτέρων για την όποια βοήθεια.

 

Φιλικά, Πρόδρομος

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ έχω μια κάρτα της Wind επίσης πολύ πρόσφατη και δεν έχω πρόβλημα. Δεν είχα ούτε στην etotalk rom ούτε στην LiFe rom.
OnePlus 5T
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, είμαι κι εγώ κάτοχος του p770. Το αγόρασα από etotalk με απλό ταχυδρομείο+εγγύηση(επειδή από την εμπειρία μου ξέρω, ότι οι τελωνειακοί ελέγχουν δέματα απλού ταχυδρομείου πολύ πιο σπάνια). Το πήρα με την Rooted ROM τους και σε γενικές γραμμές είμαι ευχαριστημένος(έχει κάτι απομεινάρια κινέζικα στις επαφές, το θέμα με τους δυο Launchers, το ότι δεν κάνει Backup το CWM, ότι το APK για την διαχείριση ενέργειας δεν υπάρχει και το θέμα με το Skype/Video κλήσεις, όμως λίγο πολύ διόρθωσα ότι με ενοχλούσε). Έχω το εξής πρόβλημα τώρα: Ήμουν πολλά χρόνια συνδρομητής Cosmote, αλλά μαζί με το νέο κινητό, αποφάσισα να πάω στην Wind. Το κινητό μου δούλευε μια χαρά όσο είχα την κάρτα της Cosmote μέσα(3G/2G & Data), όμως σήμερα που μου ενεργοποιήθηκε η SIM της Wind αρνείται πεισματικά να την δει( Μου βγάζει στο Status, SIM1/2 not detected). Η SIM παίζει κανονικά παρεμπίπτοντος στο Motorola Defy(#CM7.2) που είχα πριν το p770(2G/3G & Data). Έχει κανείς καμία ιδέα; Ίσως καμία επιλογή στο Uncletools; Παρατήρησα ότι κάποιος από εσάς έχει Wind και σύμφωνα με τα Tech Specs του θα έπρεπε να παίζει κανονικά, θεωρώ. Συγγνώμη για την μακροσκελή ανάρτηση και ευχαριστώ εκ των προτέρων για την όποια βοήθεια.

 

Φιλικά, Πρόδρομος

 

Καλησπέρα. Δοκίμασες να βάλεις την sim της WIND στην άλλη θέση απ' ότι την είχες; Δοκίμασες άλλη κάρτα στην ίδια θέση; Ρωτάω γιατί η μία από τις δύο θέσεις (σε αυτήν που δοκίμασες την sim της WIND) μπορεί να είναι χαλασμένη.

Link to comment
Share on other sites

Η θέσεις SIM είναι και οι δυο λειτουργικές παιδιά. Δοκίμασα την παλιά SIM της Cosmote όταν το πρωτοπήρα στα χέρια μου και στις δυο θέσεις, και επιπλέον από περιέργεια έβαλα και μια what's up ταυτόχρονα, για να δω πως δουλεύει με 2 νούμερα. Καμία άλλη ιδέα;

 

Φιλικά, Πρόδρομος

Link to comment
Share on other sites

Η θέσεις SIM είναι και οι δυο λειτουργικές παιδιά. Δοκίμασα την παλιά SIM της Cosmote όταν το πρωτοπήρα στα χέρια μου και στις δυο θέσεις, και επιπλέον από περιέργεια έβαλα και μια what's up ταυτόχρονα, για να δω πως δουλεύει με 2 νούμερα. Καμία άλλη ιδέα;

 

Φιλικά, Πρόδρομος

 

Καλημέρα. Δηλαδή η WIND δεν δουλεύει σε καμμία από τις δύο θέσεις; Έχει κάποιος φίλος σου WIND να πάρεις την κάρτα sim του και να την δοκιμάσεις, να δούμε αν είναι κάτι που συμβαίνει γενικώς με τις sim της WIND ή με την συγκεκριμένη κάρτα, ή με το συγκεκριμένο κινητό και τις κάρτες WIND;

Αν σου δουλεύει κάποια άλλη sim της WIND, τότε θα φταίει η συγκεκριμένη κάρτα αλλά μόνο στο συγκεκριμένο κινητό (από τα κουλά που μπορεί να συμβαίνουν). Θα κάνεις τότε μία αίτηση στη WIND να πάρεις καινούρια sim (αίτηση κλοπής ή καταστροφής της παλιάς sim) και ο Θεός βοηθός.

Link to comment
Share on other sites

UPDATE: Μόλις μίλησα με διάφορα άτομα στο τμήμα εξυπηρέτησης πελατών της Wind και φυσικά δεν έβγαλα άκρη. Ξεκαθάρισα όμως το ότι η Wind παίζει στα 900MHz(2G/3G) και ότι η SIM μου είναι Mini USIM 64k(συμβατή με τη συσκευή και ότι καλύτερο δίνουν). Το p770 βλέπω ότι σε 3G δεν συνδέεται στα 900MHz, αλλά μόνο στα 2100MHz. Μήπως είναι πρόβλημα αυτό; Οι συνδρομητές Wind συνδέεστε κανονικά στο 3G με τηλεφωνία και δεδομένα ενεργά; Μπορείτε να εναλλάξετε 2G/3G; Αν ισχύουν όλα αυτά, τότε πριν διακόψω το συμβόλαιο, θα δοκιμάσω να κάνω ένα backup την ROM και να δοκιμάσω καμία διαφορετική μπας και. Δεν είμαι σίγουρος τι άλλο να δοκιμάσω...

 

Δηλαδή η WIND δεν δουλεύει σε καμμία από τις δύο θέσεις; Έχει κάποιος φίλος σου WIND να πάρεις την κάρτα sim του και να την δοκιμάσεις, να δούμε αν είναι κάτι που συμβαίνει γενικώς με τις sim της WIND ή με την συγκεκριμένη κάρτα, ή με το συγκεκριμένο κινητό και τις κάρτες WIND;

 

Δυστυχώς δεν παίζει σε καμία από τις δυο θέσεις. Αυτό όμως είναι μια καλή ιδέα. Θα ρωτήσω σήμερα στη δουλειά αν έχει κανείς WIND. Ευχαριστώ, θα ξέρω λογικά μέχρι το βράδυ.

 

UPDATE II: Τελικά δεν έκανε καλά επαφή η καινούργια SIM... Την έτριψα με λίγο βαμβάκι και οινόπνευμα έντονα και την λύγισα λίγο πάνω κάτω και voilla. Δουλεύει κανονικά και στις δυο θέσεις 3G/2G τηλεφωνία/δεδομένα(όπως παρατήρησε και κάποιος παραπάνω στο etotalk ROM η ρύθμιση για GSM/WCDMA δουλεύει ανάποδα). Ευχαριστώ πολύ τους pantelos και fasteagle για την βοήθεια τους. Να 'στε καλά παιδιά.

 

Φιλικά, Πρόδρομος

Edited by prodromaki
Link to comment
Share on other sites

Μ' έβαλες σε σκέψεις. Εγώ χρησιμοποιώ κάρτα Vodafone στην πρώτη θέση για το 3G και στην δεύτερη θέση κάρτα της Wind για ομιλία. Αυτό λόγω προβλήματος με σήμα σε κάποια σημεία. Θ' αρχίσω τις δοκιμές...
OnePlus 5T
Link to comment
Share on other sites

εγω εβαλα vodafone με 3g στην πρωτη θεση και cosmote στη δευτερη μιας και δεν εχω 3g. ολα κομπλε μεχρι στιγμης.

παρατηρω ενα θεματακι με το skype. δεν μπορει να συνδεθει. ισχυει; υπαρχει οντως θεμα...; δεν το εχω ψαξει διεξοδικα..

Desktop: Acer Aspire X-Cruiser, ThermalTake PurePower460W, Core 2 Duo E6400, Gigabyte 965PS3, 2xCrucial 2GB (800MHz, CL4), Gigabyte 9600GT

http://www.cardomain.com/ride/2667388

Link to comment
Share on other sites

Το είχα το πρόβλημα με το Skype στην rom από το etotalk. Δοκίμασα διάφορες εκδόσεις και δεν έπαιζε. Στη ρώσικη rom τώρα κανένα πρόβλημα, κάνω βιντεοκλήση κανονικά.
OnePlus 5T
Link to comment
Share on other sites

Αν και άσχετο με την υπόθεση, το κινητό (όπως και όλα τα MTK6577) υποστηρίζει 3G στα 850/2100MHz, και όλες οι εταιρίες έχουν 3G στα 2100 στην Ελλάδα.
Link to comment
Share on other sites

καλα με το skype δεν το εχω πολυψαξει οπως ειπα. θα το κοιταξω.. μπορει να εχω κανει εγω καποια βλακεια (πχ να ημουν log in σε αλλο device).

παρατηρησα κατι περιεργο σημερα, και συνεβη για 2η φορα. μετα απο restart εγραψε τελειως λαθος νουμερο στην ενδειξη μπαταριας. εκλεισα με 30% και οταν ανοιξε ηταν 20%. μετα το ξαναεκανα restart και εγραψε το σωστο (30%).. το εχει δει κανεις στη ρωσικη rom αυτο;

Desktop: Acer Aspire X-Cruiser, ThermalTake PurePower460W, Core 2 Duo E6400, Gigabyte 965PS3, 2xCrucial 2GB (800MHz, CL4), Gigabyte 9600GT

http://www.cardomain.com/ride/2667388

Link to comment
Share on other sites

Δεν το έχω παρατηρήσει αυτό. Το μόνο πρόβλημα που θα διαβάσεις στο ρώσικο φόρουμ κι έχω αντιμετωπίσει είναι να χάνεται το σήμα εντελώς όταν έχεις 2 κάρτες sim και σε περίεργες συνθήκες λήψης. Μου έτυχε μια φορά στο χωριό που έχει ελάχιστο σήμα σε όλες τις εταιρείες. Βλέπω μου ζητάει το pin. Από τότε δεν το ξαναέκανε ούτε εκεί, ούτε σε άλλα σημεία με εξίσου ανύπαρκτο σήμα. Μετά από πολλές δοκιμές δεν κατάφερα να το ξαναπάθω.
OnePlus 5T
Link to comment
Share on other sites

Αν και άσχετο με την υπόθεση, το κινητό (όπως και όλα τα MTK6577) υποστηρίζει 3G στα 850/2100MHz, και όλες οι εταιρίες έχουν 3G στα 2100 στην Ελλάδα.

 

Καλησπέρα. Σταύρο στο συγκεκριμένο κινητό το 3G δίκτυο υποστηρίζεται μόνο από την μπάντα των 2100MHz (είχε γίνει και υπερώτηση στα review του etotalk). Δεν ξέρω γιατί το κάνανε έτσι αλλά και πάλι, όπως είπες και εσύ, εδώ στην Ελλάδα ευτυχώς υποστηρίζεται από όλους τους παρόχους κινητής.

Link to comment
Share on other sites

Στo EngineerMode/Band Mode δείχνει EGSM900/DCS1800/PCS1900/GSM850(2G) και WCDMA-IMT-2000(3G) για την Sim1 και μόνο τα 2G για την Sim2. Απ' όσο βλέπω το διαδίκτυο δεν ισχύει ότι όλα τα MTK65xx υποστηρίζουν 900Mhz/2100Mhz 3G. Κάποια παίζουν μόνο στα 2100MHZ, κάποια στα 850Mhz/2100Mhz, άλλα στα 900Mhz/2100Mhz και μερικά σε 4-5 ξέχωρες μπάντες. Παρεμπιπτόντως, καλά που με διαβεβαίωσαν από την εξυπηρέτηση πελατών ότι το δίκτυο της Wind δουλεύει στα 900Mhz 3G...

 

Υ.Γ. Στο etotalk ROM έχει μία modded έκδοση του skype από τον theo0s και παίζει σωστά και με βίντεο κλήση σε μένα. Δεν κάνει όμως exit/sign out για κανένα λόγο. Αν σκοτώσω τη διεργασία, τότε απλά δε ξαν' ανοίγει πριν κάνω επανεκκίνηση. Μερικά προβλήματα ακόμα του συγκεκριμένου κινητού ή/και ROM: Δε συγκρατεί τα custom πληκτρολόγια(βλ. swift keyboard) μετά τις επανεκκινήσεις. Κάθε φορά πρέπει να το ενεργοποιώ ξανά και να το θέτω ως προεπιλεγμένο. Δεν ανανεώνει το uncletools με τίποτα. Ο χώρος για εφαρμογές είναι σχετικά λίγος(κυρίως λόγω κακού partitioning της ROM). Δεν κατάφερα να περάσω το update που κυκλοφορεί, επίσης με τίποτα. Δεν κάνει overclock/undervolt η CPU και οι governors της είναι πολύ μέτριοι. Προγράμματα που δουλεύουν κάποιους αισθητήρες, όπως αυτός της μαγνητικής πυξίδας, δεν φαίνεται να δουλεύουν σωστά. Σε γενικές γραμμές όμως είμαι αρκετά ευχαριστημένος από το κινητό, απλά νομίζω πως έχω καλομάθει από τα καλά custom ROM(βλ. CyanogenMod), που κυκλοφορούν για τα γνωστά κινητά, και ζητάω πολλά πλέον :p Ας ελπίσουμε να γίνει κανένα θαύμα και να το αναλάβει κανένας καλός dev το κινητό στο xda. Αν γίνει αυτό, τότε δε θέλουμε τίποτα άλλο(έχει κατακλύσει η αγορά με MTK κινητά και πιστεύω, ότι δε θα αργήσει να γίνει κάτι τέτοιο).

 

Φιλικά, Πρόδρομος

Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι όλα αυτά τα προβλήματα δεν υπάρχουν στην στοκ ρομ ,σωστά;

Παρεπιπτόντως, μου φαίνεται περίεργο η lenovo να έχει κάνει τροποποίηση για να μην λειτουργεί η συσκευή στα 900MHz. Το chipset της mediatek είναι στάνταρ, κι αποκλείεται η lenovo να παρακάμπτει το gsm module του mtk6577 και να έχει δικό της κύκλωμα δικτύου, επομένως προφανώς είναι ηλήθιος περιορισμός, δηλαδή η συσκευή το υποστηρίζει, αλλά η lenovo το χει «κόψει» απ τον driver

 

prodromaki, είναι γνωστή η άσχετη εξυπηρέτηση πελατών της Wind :p

Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο δεν έχει πυξίδα. Το partitioning αναφέρεται στο ρώσικο φορουμ και υπάρχει άλλο θέμα που το αλλάζεις. Πάλι με οδηγίες κτλ.

3G έχεις μόνο στη sim1 κάπου το είχα διαβάσει πριν την αγορά. Νομίζω στη σελίδα του κινεζομάγαζου etotalk.

Για το πληκτρολόγιο δεν ξέρω γιατί δεν το άλλαξα.

OnePlus 5T
Link to comment
Share on other sites

"Παρεπιπτόντως, μου φαίνεται περίεργο η lenovo να έχει κάνει τροποποίηση για να μην λειτουργεί η συσκευή στα 900MHz"

 

Για να το λέει στο Engineer Mode δεν πιστεύω να πέφτει έξω m8. Το έψαξα λίγο και είδα ότι στους MTK65xx είναι ενσωματωμένο ένα 3G/HSPA modem της Dialog, αλλά έφαγα τον κόσμο και δεν μπορώ να βρω κανένα σχετικό spec sheet(Όντως όμως αν κρίνω από τα tech specs άλλων κινητών που το φοράνε, τότε πρέπει υποστηρίζει τουλάχιστον WCDMA 850/900/2100 σε 3G).

 

#The MTK6577 boasts impressive powerful network connectivity capabilities It has a very highy integrated and scalable network connection capability and supports dual SIM and dual standby. It also supports different network standards in a lower cost end product and has improved stability of its network connections . In theory, the MT6577 can replace the Modem chip to support the three major 3G networks and can also be connected with each other to achieve the dual network dual standby, single network dual standby or other network combinations.#

 

Απ' ότι φαίνεται το chipάκι της Dialog παίζει από SoC σε SoC. Συγκεκριμένα στο p770 ίσως έβαλαν ένα, που να υποστηρίζει μόνο τα 2100MHz.

 

"Το τηλέφωνο δεν έχει πυξίδα. Το partitioning αναφέρεται στο ρώσικο φορουμ και υπάρχει άλλο θέμα που το αλλάζεις."

 

Αυτό με την πυξίδα φαίνεται να ισχύει, απλά πριν το παραγγείλω σε μια περιγραφή είχα δει ότι είχε M-Sensor(προφανώς έκανε λάθος όποιος το έγραψε). Το κινητό έχει Acc/Prox/Lig Sensors. Το partitioning θα γίνει, όταν βγει καμία πολύ καλύτερη ROM. Απλά το έχω γεμίσει και ήθελα να αποφύγω τα κόλπα με το Link2SD. Στο Defy είχα 1.3Gb μόνο για τα user apps και δεν είχα θέμα ποτέ :(

 

Φιλικά, Πρόδρομος

Edited by prodromaki
Link to comment
Share on other sites

Δεν ανανεώνει το uncletools με τίποτα.

 

Και σε μένα δεν κάνει ανανέωση, πιστεύω ότι πρέπει να αφαιρέσουμε από τα system apps το EtotalktoolV3.apk για να κάνει εγκατάσταση.

Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα δεν κάνει ανανέωση, πιστεύω ότι πρέπει να αφαιρέσουμε από τα system apps το EtotalktoolV3.apk για να κάνει εγκατάσταση.

 

Το δοκίμασα ήδη αδερφέ και εξακολουθεί να μην εγκαθίσταται. Συνεχίζει να παραπονιέται ότι υπάρχει ήδη εγκατεστημένο ένα apk με το ίδιο όνομα, παρ' όλο που το όνομα του uncletools δεν είναι καν ίδιο με αυτό. Φοβήθηκα να βάλω περισσότερο χέρι, γιατί δεν είχα ROM για να flashάρω αν κάτι πήγαινε στραβά, αλλά πλέον έχω βάλει Recovery που μπορεί να κάνει Backup/Restore, οπότε μόλις βρω λίγο χρόνο θα το ψάξω εκτενέστερα.

 

Φιλικά, Πρόδρομος

Link to comment
Share on other sites

πρέπει να απεγκατασταθεί το etotalktools (που στην ουσία είναι το mobileuncle πειραγμένο) για να μπει το κανονικό mobileuncle
Link to comment
Share on other sites

πρέπει να απεγκατασταθεί το etotalktools (που στην ουσία είναι το mobileuncle πειραγμένο) για να μπει το κανονικό mobileuncle

 

Δεν μπορείς να απεγκαταστήσεις apk, που είναι εγκατεστημένο στο sys/app. Θεωρητικά θα έπρεπε να γίνεται αναβάθμιση, κατά την οποία θα εγκαθίστατο στο data/app και θα ξεκινούσε η εφαρμογή πλέον από εκεί(μπορείς ανα πάσα στιγμή να απεγκαταστήσεις το update και να ξανατρέξεις το αρχικό sys/app/apk). Σε rooted συσκευή, η λογική είναι ότι αποκτάς rw δικαιώματα(εγγραφή/ανάγνωση στα αρχεία συστήματος), σβήνεις/μετονομάζεις το apk από το το sys/app και ύστερα κάνεις ότι θέλεις. Κάποιες φορές όμως αυτό έχει ως αποτέλεσμα να μην bootάρει η συσκευή(βλ. bootloop). Δοκίμασα να κάνω τα παραπάνω και με το χέρι, αλλά και με το Titanium Backup, όμως εξακολουθούσε να μην εγκαθίσταται το uncletools με το ίδιο μήνυμα σφάλματος. Ίσως μετά από μια επανεκκίνηση να συνερχόταν, αλλά επειδή δεν είχα την ROM για να ξανακάνω flash αν κάτι πήγαινε στραβά, δεν έφτασα ποτέ μέχρι εκεί(όπως ειπώθηκε παραπάνω, το cwm του etotalk δεν κάνει backup). Τώρα που έστησα το twrp και πήρα backup, μόλις βρω λίγο χρόνο, θα το δοκιμάσω και θα σας πω τι έγινε.

 

Φιλικά, Πρόδρομος

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορείς να απεγκαταστήσεις apk, που είναι εγκατεστημένο στο sys/app. Θεωρητικά θα έπρεπε να γίνεται αναβάθμιση, κατά την οποία θα εγκαθίστατο στο data/app και θα ξεκινούσε η εφαρμογή πλέον από εκεί(μπορείς ανα πάσα στιγμή να απεγκαταστήσεις το update και να ξανατρέξεις το αρχικό sys/app/apk). Σε rooted συσκευή, η λογική είναι ότι αποκτάς rw δικαιώματα(εγγραφή/ανάγνωση στα αρχεία συστήματος), σβήνεις/μετονομάζεις το apk από το το sys/app και ύστερα κάνεις ότι θέλεις. Κάποιες φορές όμως αυτό έχει ως αποτέλεσμα να μην bootάρει η συσκευή(βλ. bootloop). Δοκίμασα να κάνω τα παραπάνω και με το χέρι, αλλά και με το Titanium Backup, όμως εξακολουθούσε να μην εγκαθίσταται το uncletools με το ίδιο μήνυμα σφάλματος. Ίσως μετά από μια επανεκκίνηση να συνερχόταν, αλλά επειδή δεν είχα την ROM για να ξανακάνω flash αν κάτι πήγαινε στραβά, δεν έφτασα ποτέ μέχρι εκεί(όπως ειπώθηκε παραπάνω, το cwm του etotalk δεν κάνει backup). Τώρα που έστησα το twrp και πήρα backup, μόλις βρω λίγο χρόνο, θα το δοκιμάσω και θα σας πω τι έγινε.

 

Φιλικά, Πρόδρομος

αν το σβήσεις χειροκίνητα, σβήσε και το odex όμως, γι αυτό έχεις πρόβλημα
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Να ρωτήσω κάτι αν ξέρετε. Μαζί με το κινητό δεν παρήγγειλα φορτιστή αυτοκινήτου και μάλλον θα μου χρειαστεί. Έχω έναν με την ίδια υποδοχή (microUSB) που είναι από το LG O3D. Ξέρετε τι πρέπει να προσέξω έτσι ώστε να δω αν κάνει και γι' αυτό το κινητό; Ο φορτιστής της Lenovo γράφει επάνω AC100-240V~50/60Hz 0,15A (Αυτό μάλλον είναι το Input), και DC5V 1000mA (αυτό μάλλον είναι το Output).

Ο φορτιστής αυτοκινήτου της LG γράφει Input: 11V-28V - 0,6A και Output: 5,1V - 0,7A

Φοβάμαι γιατί δεν θέλω να προξενήσω κάποιο πρόβλημα στο κινητό. Μη μου καεί από βλακεία ακόμα δεν το πήρα :lol: :lol:

Αν δεν κάνει αυτός της LG μπορείτε να μου πείτε με τι χαρακτηριστικά πρέπει να ψάξω ακριβώς (δηλαδή τι input και τι output να γράφει);

 

Είδα κάποιους στο mediamarkt που έγραφαν 1000mA αλλά δεν κράτησα τα υπόλοιπα στοιχεία, και δεχότανε καλώδια USB (μάλλον για να βάζουμε ότι κινητό θέλουμε που χρησιμοποιεί τη θύρα USB για φόρτιση)

 

Ευχαριστώ

Edited by fasteagle
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...