Jump to content

[Nexus 4] Αξεσουάρ


DoctorM
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ποσο?και απο που?αν κ τις αντιπαθω τις μονιμες θηκες αυτη δε φαινεται να το χοντραινει πολυ..
Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ποσο?και απο που?αν κ τις αντιπαθω τις μονιμες θηκες αυτη δε φαινεται να το χοντραινει πολυ..

 

http://www.ebay.com/itm/Rearth-Ringke-SLIM-for-Google-Nexus-4-SF-LF-Premium-Matte-Finish-Hard-Case-/271112150599?pt=PDA_Accessories&var=&hash=item3f1f8b1e47

 

Από δω την πήρα είναι ο official λογαριασμός της rearth.Δεν το χοντραίνει σχεδόν καθόλου πάντως το κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Πριν κατι μέρες πήρα την Rearth Ringke Slim σε μαύρο και έχω να πώ οτι ταιριάζει πολύ στο κινητό.Είχα μια πτώση με την οθόνη απο ύψος κομοδίνου και δέν έπαθε τιποτα.Αλλά επειδή είναι slim δεν νομίζω να είναι για πιο μεγάλες πτώσεις.Απο μένα 5/5.

 

Ωραία θήκη φαίνεται. Έχω αρχίσει και σκέφτομαι την αγορά μιας και ας του κόψω τη μισή ομορφιά...

What u take is what u give...
Link to comment
Share on other sites

και μενα μαρεσει,αλλα μαζι με μεταφορικα βγαινει 12-13?η nillkin βγαινει 5 και ειναι κ αυτη επωνυμη,αλλα λιγο πιο χοντρη...

 

επισης για την rearth ειδα οτι βγηκε κ rev 2 γιατι η 1 ειχε καποια κενα..

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Το πρώτο επίσημο αξεσουάρ για την πιο πρόσφατη ναυαρχίδα των Google smartphones, το Nexus 4, φαίνεται πως θα είναι κοντά μας σε λιγότερο από ένα μήνα. Ο λόγος φυσικά για το wireless charging Orb το οποίο έκανε την εμφάνιση του παράλληλα με την ανακοίνωση του Nexus 4.

 

Το συγκεκριμένο αξεσουάρ χρησιμοποιώντας την επαγωγική μέθοδο επιτρέπει την φόρτιση του Nexus 4 απλά ακουμπώντας την πλάτη του τηλεφώνου στην επιφάνεια του Orb.

 

Όπως έχουμε αναφέρει και στο παρελθόν η ιδέα δεν είναι καινούργια καθώς πρώτη η Palm το 2009 είχε κυκλοφορήσει το Touchstone το οποίο έκανε ακριβώς το ίδιο πράγμα χρησιμοποιώντας όμως διαφορετικό πρωτόκολλο.

 

Η φήμη για την κυκλοφορία του Orb τον Φεβρουάριο ξεκίνησε καθότι ένας Νορβηγός retailer το ανέβασε στο site του δίνοντας μάλιστα και την τιμή η οποία είναι περί τα 114$.

 

Source: gadgeta.me

Link to comment
Share on other sites

τσιμπημενο..1/3 της αξιας του τηλεφωνου..δε νομιζω..θα περιμενω λιγο καιρο για περισσοτερες εναλλακτικες..
Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Ανοιγω το θεμα γιατι πλεον εχουν αρχισει και βγαινουν αρκετα πραγματακια για το κινητο μας και καλυτερα να μην ειναι διασκορπισμενα σε αλλα θεματα.

Αν οι mods δεν το βρισκουν αναγκαιο, Lock it. :)

 

Προσωπικα να αρχισω με τα τρια δικα μου:

 

1. Skinomi skin protector:

http://www.skinomi.com/lgnexus4.html

 

Έχεις αγοράσει ποτέ από Zagg;

Είχα παλιότερα το full body για το Omnia2 και ήταν καταπληκτικό. Η διαφορά του σε χρήματα με αυτό της Skinomi είναι στα € 10,00, οπότε ήθελα να ξέρω αν έχεις άποψη για την αίσθηση στο scrolling.

Πιστεύω, για να μη πω είμαι σίγουρος, ότι η προστασία από γρατζουνιές που παρέχει το invisibleSHIELD είναι καλύτερη, αλλά με την αίσθηση στο χέρι τί γίνεται;

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Γίνεται στο πρώτο post ή κάπου αλλού να μπουν τα βασικά αξεσουάρ (μεμβράνες, θήκες, bumpers, φόρτιση, καλώδια για σύνδεση με TV) που είναι περισσότερο value for money, και να ενημερώνονται πού και πού;

 

Μέχρι σήμερα ας πούμε, ποια είναι τα πιο vfm αξεσουάρ για το Nexus 4;

Ποιες είναι οι καλύτερες μεμβράνες προστασίας, ποια τα καλύτερα bumpers και ποιες θήκες παίρνουν μεγάλο βαθμό στο vfm;

Link to comment
Share on other sites

Έχεις αγοράσει ποτέ από Zagg;

Είχα παλιότερα το full body για το Omnia2 και ήταν καταπληκτικό. Η διαφορά του σε χρήματα με αυτό της Skinomi είναι στα € 10,00, οπότε ήθελα να ξέρω αν έχεις άποψη για την αίσθηση στο scrolling.

Πιστεύω, για να μη πω είμαι σίγουρος, ότι η προστασία από γρατζουνιές που παρέχει το invisibleSHIELD είναι καλύτερη, αλλά με την αίσθηση στο χέρι τί γίνεται;

 

Η zagg για μενα ηταν τουλαχιστον αθλια σε αλλη συσκευη.

Καλυτερη δεν την ειδα πουθενα και αυτη η λαστιχενια αισθηση που δεν ηταν καθολου φυσικη ηταν υπερβολικα εντονη.

Εννοειται σε γρατσουνιες καμια διαφορα απο τη skinomi, μαλιστα η zagg οπου γρατσουνιοταν εκανε rainbow, οποτε πηρε ποδι αμεσα.

H skinomi που εχω στο nexus ειναι το καλυτερο wet protector που εχω βαλει ποτε σε κινητο.

Link to comment
Share on other sites

Η zagg για μενα ηταν τουλαχιστον αθλια σε αλλη συσκευη.

Καλυτερη δεν την ειδα πουθενα και αυτη η λαστιχενια αισθηση που δεν ηταν καθολου φυσικη ηταν υπερβολικα εντονη.

Εννοειται σε γρατσουνιες καμια διαφορα απο τη skinomi, μαλιστα η zagg οπου γρατσουνιοταν εκανε rainbow, οποτε πηρε ποδι αμεσα.

H skinomi που εχω στο nexus ειναι το καλυτερο wet protector που εχω βαλει ποτε σε κινητο.

 

Ωραία, σ' ευχαριστώ.

Με την πρώτη ευκαιρία θα παραγγείλω αυτή της Skinomi, να τη δοκιμάσω.

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

bumper ξέρετε που μπορούμε να βρούμε;

 

και απο εδώ http://dx-box.com/brand-new-sealed-nexus-4-lg-smart-phone-bumper-oem-google-case-black-free-shipping.html

 

αλλά δε το συνιστώ. έχω παραγγείλει από τις 26 Δεκ. και ακόμα περιμένω. Μου έχει δώσει κ ένα track number που δε λειτουργεί!!

Link to comment
Share on other sites

Αν το καταστημα αυτο στοκαρει τοσα πολλα (που δεν γινεται να τα προμηθευτει απο πουθενα αλλα λεμε τωρα) σε τετοιες κουτες τοτε ειναι μαιμουδες.

Επισης αν τα δυο μερη του bumper χωριζουν οπως αυτο στη φωτο τοτε επισης ειναι μαιμουδες.

Ψαξε για poetic αν θες τωρα bumper.

Edited by g47
Link to comment
Share on other sites

και απο εδώ http://dx-box.com/brand-new-sealed-nexus-4-lg-smart-phone-bumper-oem-google-case-black-free-shipping.html

 

αλλά δε το συνιστώ. έχω παραγγείλει από τις 26 Δεκ. και ακόμα περιμένω. Μου έχει δώσει κ ένα track number που δε λειτουργεί!!

 

ωχ μην μου λες τέτοια γιατί έχω παραγγείλει και εγώ ένα πριν από καμιά εβδομάδα....έχεις δει αν σου έχουν πάρει χρήματα από τον λογαριασμό που δήλωσες ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Αν το καταστημα αυτο στοκαρει τοσα πολλα (που δεν γινεται να τα προμηθευτει απο πουθενα αλλα λεμε τωρα) σε τετοιες κουτες τοτε ειναι μαιμουδες.

Επισης αν τα δυο μερη του bumper χωριζουν οπως αυτο στη φωτο τοτε επισης ειναι μαιμουδες.

Ψαξε για poetic αν θες τωρα bumper.

 

Αν είναι μαιμού υπάρχει και το dispute στο paypal, γιατί το διαφημίζουν σαν αυθεντικό.

 

ωχ μην μου λες τέτοια γιατί έχω παραγγείλει και εγώ ένα πριν από καμιά εβδομάδα....έχεις δει αν σου έχουν πάρει χρήματα από τον λογαριασμό που δήλωσες ?

 

Τα χρήματα τα πήραν κανονικά από τότε που το παρήγγειλα. Έγραφε όμως στο site τους πως το bumper θα είναι διαθέσιμο για αποστολή από τις 4 Ιανουαρίου και μετά. Όσες φορές επικοινώνησα μαζί τους μου είπαν να ξαναδοκιμάσω το track number σε 1-2 μέρες. Χθες μου είπαν πως είχαν πρόβλημα με το τελωνείο τους και λογικά σε 1-2 ημέρες θα είναι οκ. Αλλά δεν τους πολυπιστεύω!!

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι μαιμού υπάρχει και το dispute στο paypal, γιατί το διαφημίζουν σαν αυθεντικό.

 

Δηλαδη οοοοοταν τα παρετε θα κανετε dispute και θα το στειλετε πισω?

Και μετα παλι ψαξιμο για bumper?

Καλυτερο θα ηταν απλα να μη μπλεξεις για μικροποσα.

Αυτο που βλεπω παντως ειναι fake, η LG δεν μεταφερει σε τετοιες συσκευασιες και δεν εχει κανει stock σε μαγαζια.

Αnywayz...

Eνημερωστε οταν τα παρετε.

Edited by g47
Link to comment
Share on other sites

Αν είναι μαιμού υπάρχει και το dispute στο paypal, γιατί το διαφημίζουν σαν αυθεντικό.

 

Τα χρήματα τα πήραν κανονικά από τότε που το παρήγγειλα. Έγραφε όμως στο site τους πως το bumper θα είναι διαθέσιμο για αποστολή από τις 4 Ιανουαρίου και μετά. Όσες φορές επικοινώνησα μαζί τους μου είπαν να ξαναδοκιμάσω το track number σε 1-2 μέρες. Χθες μου είπαν πως είχαν πρόβλημα με το τελωνείο τους και λογικά σε 1-2 ημέρες θα είναι οκ. Αλλά δεν τους πολυπιστεύω!!

 

Αν και όταν το πάρεις και για το ποια είναι η ποιότητά του, ενημέρωσε να ξέρουμε.

Γιατί είναι όντως παράξενο, να γράφουν στον τίτλο OEM που σημαίνει ότι δεν είναι γνήσια και ταυτόχρονα κάτω στην περιγραφή 100% Official Original.

Πάντως αυτή η φωτογραφία με την κούτα γεμάτη με bumpers δεν υπήρχε νωρίτερα. :p

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη οοοοοταν τα παρετε θα κανετε dispute και θα το στειλετε πισω?

Και μετα παλι ψαξιμο για bumper?

Καλυτερο θα ηταν απλα να μη μπλεξεις για μικροποσα.

 

Το paypal μου δίνει περιθώριο 45 ημέρες από την πληρωμή για να κάνω dispute.

Αν δεν έχει έρθει μέχρι τότε, θα κάνω dispute γιατί δεν ήρθε και όχι γιατί είναι μαιμού!! :D

 

Απλά ήθελα το αυθεντικό bumper γιατί το είδα και μου άρεσε και οι τιμές στο ebay έχου ξεφύγει!!

Link to comment
Share on other sites

Το OEM (Original equipment manufacturer) σηαίνει πως είναι αυθεντικό, αλλά πολλοί πλέον το χρησημοποιούν και για να δείξουν πως είναι ίδια ποιότητα με το αυθεντικό.

Αυτός γράφει και OEM και Original. Θα δούμε όταν έρθει.

Link to comment
Share on other sites

Αν και όταν το πάρεις και για το ποια είναι η ποιότητά του, ενημέρωσε να ξέρουμε.

Γιατί είναι όντως παράξενο, να γράφουν στον τίτλο OEM που σημαίνει ότι δεν είναι γνήσια και ταυτόχρονα κάτω στην περιγραφή 100% Official Original.

Πάντως αυτή η φωτογραφία με την κούτα γεμάτη με bumpers δεν υπήρχε νωρίτερα. :p

 

OEM σημαινει οτι ειναι γνησια.

Αυτες δεν ειναι οι κουτες που χρησιμοποιει η LG, αυτες ειναι καραβιες απο κινεζικα χυτηρια πλαστικων. :lol:

Link to comment
Share on other sites

OEM σημαινει οτι ειναι γνησια.

Αυτες δεν ειναι οι κουτες που χρησιμοποιει η LG, αυτες ειναι καραβιες απο κινεζικα χυτηρια πλαστικων. :lol:

 

Όταν είχε πρωτο-μπει το link του μαγαζιού, είχε γραφτεί ότι το OEM σημαίνει 'μαϊμού' και επειδή δεν είχα ψάξει ακριβώς τη σημασία του, είχα μείνει με αυτή την εντύπωση.

Το έχω γράψει και αρκετές φορές εδώ μέσα. Λάθος μου. :O

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά μόλις βρήκα στο xda ένα θέμα γιαυτό το bumper και διαπίστωσα πως όλοι που παρήγγειλαν από αυτόν έχουν θέμα με το tracking number. Επίσης σε όλους λέει πως έχει θέμα με το τελωνείο γιατί η συσκευασία έχει πάνω το λoγότυπο της LG. Κάτι που παραπέμπει πως το bumper είναι μαιμού.

Μόλις έκανα dispute στο paypal.

Link to comment
Share on other sites

Η original συσκευασια εχει το λογοτυπο της LG.

Τι ακριβως εννοεις?

Οτι το λεει απλα για να καθυστερησει?

 

 

BTW καποιος mod να μας μετακινησει στα αξεσουαρ, ειμαστε off topic.

Edited by g47
Link to comment
Share on other sites

Mάλλον το πρόβλημα είναι πως έχει το λογότυπο της LG αλλά δεν είναι LG. Γιαυτό κατα πάσα πιθανότητα έχει θέμα με το τελωνείο τους.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Nexus 4] Αξεσουάρ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...