Jump to content

[Εφαρμογή] HTC Sync


ThoDis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα παιδες,

 

Προσφατα απεκτησα το εν λογω κινητουμπι και η απορια μου ειναι η εξης..

 

πως μπορω να συνδεσω το κιν με το macbook μου ? θα ηθελα να μπορω να εγκαταστησω εφρμογες απο το μακ στο κινητο και να συγχρονισω τις επαφες του κιν με το λαπτοπ.

 

Ευχαριστω εκ των προτερων....

T.T. Is Watching U ! ! ! ;)
Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Λοιπον το θεμα δεν εχει να κανει με προβλημα στο κινητο αλλα στην εγκατασταση της εφαρμογης που το συνδεει με το PC στο ιδιο το PC, το HTC Sync! Και απο οτι φαινεται ειναι σοβαρο!

 

Αρχικα οταν παω να εγκαταστησω το setup_3.0.5551 (κατεβασμενο απο το site της htc) μου βγαζει το εξης: Τhe installation of MSXML 4.0 SP3 appears to have failed. Do you want to continue the installation? -το ιδιο γινεται με ολα τα components- . Εψαξα λοιπον σε διαφορα site και βρηκα εναν που προτεινει την εξης λυση: "install Android SDK and add the path to 'adb.exe' (from the SDK) to Windows PATH variable ("C:\Program Files (x86)\Android\android-sdk\platform-tools" for me, from the latest Android SDK). " Το προβλημα ειναι οτι για να κανω install το SDK πρεπει να εχω καποιο Java SE Development Key (JDK)! Αντε ξανα παλι να ψαχνω για νεα αρχεια. Βρηκα αυτο: http://download.cnet.com/Java-Development-Kit/3000-2218_4-12091.html (που ειναι απο τα μονα που τεριαζουν στο αρχαιο Windows XP 32 λειτουργικο μου) και το κατεβασα. Πανω που λεω οτι τελειωνουν τα βασανα μου, ανακαλυπτο οτι ΔΕΝ μπορω να κανω install την java γιατι εχει χαλασει ο γαμ@#$%ος Windows Installer μου (πιο συγκεκριμενα: "The Windows Installer Service could not be accessed. This can occur if you are running Windows in safe mode, or if the Windows Installer is not correctly installed. Contact your support personnel for assistance.") Ετσι στην συνεχεια ακολουθησα τις εξης οδηγειες: http://support.microsoft.com/kb/315346/EN-US/ μπας και το φτιαξω. Εχω ηδη δοκιμασει το Method 1 ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΦΤΙΑΞΕ.

 

Οπως καταλαβενετε τα νευρα μου δεν ειναι στα καλα τους. Μπορει καποιος να βοηθησει ή να προτεινει κατι αλλο, γιατι η ιδεα χρησης ενος μυδραλιοβολου μου ακουγεται ελκυστικη αυτη τη στιγμη:angry::angry::rocket::rocket::mad::mad:

Edited by Trifis3
Link to comment
Share on other sites

Προφανώς ο λόγος που δεν εγκαθίσταται και το HTC Sync είναι ο χαλασμένος Windows Installer. Τα Android και Java SDK ουδεμία σχέση έχουν με την εγκατάσταση της εφαρμογής της HTC. Είχα αντιμετωπίσει το πρόβλημα του χαλασμένου Windows Installer παλιότερα, επί εποχής XP, αλλά δεν θυμάμαι τη λύση του δυστυχώς.
Link to comment
Share on other sites

Έχεις δοκιμάσει να εγκαταστήσεις πάλι τον Windows Installer;

http://www.microsoft.com/download/en/details.aspx?id=8483

Μπράβο, αυτό νομίζω πως είχα κάνει και είχε δουλέψει.

Link to comment
Share on other sites

Τωρα πια δεν μου βγαζει το error οταν παω να εγκαταστησω το development kit.. Απλα δεν βγαζει ΤΙΠΟΤΑ! Ειναι σαν να μην τρεχει! Και χωρις java δεν εχει SDK και χωρις SDK δεν εχει Sync. Υπαρχει μηπως κανενας αλλος τροπος να εγκαταστησω το Sync?

 

Βασικα ειναι απαραιτητο το Sync (γιατι δεν με βλεπω να βρισκω λυση μεχρι το επομενο format στο pc μου)? Σε τι ακριβως κανει που δεν μπορω να κανω μεσω wi-fi?

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Προσπαθω να εγκαταστησω HTC sync σε 2003 server αλλα εχει προβλημα. Βρηκα ενα windows installer all στο HDAdevelopers αλλα και παλι ενω συντονιζει ημερολογιο και documents στις επαφες εχει προβλημα. Ξεκιναει και μετα κρεμαει η συνδεση χωρις να κανει ενημερωση αλαγων. Καμια ιδεα κανεις????

Ευχαριστω.

Andreas
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθω να εγκαταστησω HTC sync σε 2003 server αλλα εχει προβλημα. Βρηκα ενα windows installer all στο HDAdevelopers αλλα και παλι ενω συντονιζει ημερολογιο και documents στις επαφες εχει προβλημα. Ξεκιναει και μετα κρεμαει η συνδεση χωρις να κανει ενημερωση αλαγων. Καμια ιδεα κανεις????

Ευχαριστω.

 

Εδώ δοκίμασες αυτά που λέει;

 

Παίζει πάντως απλά να μην δουλεύει...

 

Γιατί δεν κάνεις sync με το gmail και μπλέκεις με υπολογιστές και καλώδια;

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...
Εχω win 8 64 bit εγκατέστησα το HTC sync το συνδέω το τηλέφωνο μου(htc one V) μεσω USB αλλα τίποτε μηπως ξέρει καποιος το πρόβλημα και την λύση του;
Link to comment
Share on other sites

δοκίμασε την αγγλική έκδοση htc sync manager. Το ίδιο μου κάνει και στο δικό μου... desire c. Η ελληνική έκδοση δεν το αναγνωρίζει. Εγώ έχω win7 32bit. Επίσης αν σου βγάζει σφάλμα με το usb πρέπει να πας στα settings και να ενεργοποιήσεις κάτι για την επίλυση του προβλήματος.
Link to comment
Share on other sites

Ναι, η αγγλική δουλεύει αλλά με μπερδεύει το εξής, αυτό (htc_sync_setup_3.3.17) είναι το αρχείο που εγκατέστησα και δεν συνδέεται, Και αυτό(setup_1.1.66.0_htc) είναι το htc sync manager που συνδέεται υπάρχει διαφορά η είναι το ίδιο;
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν είναι το ίδιο γιατί δεν μπορώ να λειτουργήσω το htc_sync_setup_3.3.17. Το ελληνικό απότι είδα έχει τα ίδια μενου. Και σιγά που το ελληνικό θα έχει περισσότερες λειτουργίες. Συνήθως ερχομαστε δεύτεροι και όχι πρώτοι.

 

Αυτό που παρατήρησα είναι ότι ο τίτλος του προγράμματος είναι διαφορετικός. Ο Αγγλικός είναι HTC sync manager και το άλλο που υποστηρίζει ελληνικά είναι HTC sync. Επίσης πρατήρησα ότι το κινητό για να κάνει συγχρονισμό πρέπει να επιλέξεις απο το κινητό το sync manager. Δηλάδη η διαφορά είναι στο manager.... Αν και θεωρώ κουτή τη διαφορά και δεν πιστεύω ότι είναι εκεί το πρόβλημα.

Πάντως το αγγλικό κάνει καλά τη δουλεία του.

Link to comment
Share on other sites

Ετσι κια εγώ αποφασισα και χρησιμοποιώ το Αγγλικό το Ελληνικό δεν δουλευει με τίποτε. Ευχαριστώ για την ενημέρωση

:)

Δεν ξέρω αν είναι το ίδιο γιατί δεν μπορώ να λειτουργήσω το htc_sync_setup_3.3.17. Το ελληνικό απότι είδα έχει τα ίδια μενου. Και σιγά που το ελληνικό θα έχει περισσότερες λειτουργίες. Συνήθως ερχομαστε δεύτεροι και όχι πρώτοι.

 

Αυτό που παρατήρησα είναι ότι ο τίτλος του προγράμματος είναι διαφορετικός. Ο Αγγλικός είναι HTC sync manager και το άλλο που υποστηρίζει ελληνικά είναι HTC sync. Επίσης πρατήρησα ότι το κινητό για να κάνει συγχρονισμό πρέπει να επιλέξεις απο το κινητό το sync manager. Δηλάδη η διαφορά είναι στο manager.... Αν και θεωρώ κουτή τη διαφορά και δεν πιστεύω ότι είναι εκεί το πρόβλημα.

Πάντως το αγγλικό κάνει καλά τη δουλεία του.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...