Jump to content

Wind - Σταθερή τηλεφωνία και internet


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

12 minutes ago, athanaso77 said:

Τα γράφουν με τέτοιο τρόπο που δε νομίζω ότι έχει καταφέρει ποτέ κανείς να το διαβάσει ολόκληρο. 🙂

Δες τουλάχιστον αν αναφέρει αυτά που έχουν συμφωνηθεί.

Τόσο καλά...χάχα έλεος   

Όπως και να χει ευχαριστώ για τις απαντήσεις 

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Έγινε η υπογραφει του συμβολαίου όλα καλά.

Αντε να δούμε σε πόσες μέρες θα έχω ίντερνετ ...

Ο πρώτος μήνας είπαν είναι δωρεάν  

Αυτό θα μετρήσει από την πρώτη μέρα που θα έχω ίντερνετ στο σπίτι? 

 

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά  

Σήμερα παρέλαβα τον εξοπλισμό ήρθε και τεχνικός του ΟΤΕ και αύριο θα ρθει τεχνικός της wind να γίνει η σύνδεση. 

Αντε να δούμε. 

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, varajohn said:

σε μένα τεχνικός δεν ήρθε ποτέ

Του οτε? 

Εμένα σήμερα ήρθε και το sms έλεγε για εξωτερικές εργασίες στο κτήριο σας. 

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, varajohn said:

Της wind

Πολυ περίεργο.

Μήπως δεν ήταν νέα σύνδεση με καινούριο αριθμό η δικιά σου και απλά αλλαγή εταιρίας?

Μου είπαν να μπορεί να έχει πίνακα κάτω στον κουτί του ΟΤΕ και να έχω έτοιμο τον εξοπλισμό. 

 

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Μετά την υπογραφή σε κατάστημα πόσες μέρες έχω για υπαναχώρηση; Πώς γίνετε η διαδικασία ώστε να μην έχω πέναλντι κλπ; Το 30€ ευρώ έγινε 33€ για απεριόριστα + κάποια κινητά + 120'/μηνα σε καρτοκινητο. Καλά είναι; Ευχαριστώ.

Στάλθηκε από το M2007J17G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα παιδια!

Πριν μια ωρα ενεργοποιηθηκε η καινουρια 50αρα της wind.

Εχω ρουτερ το Η288Α.

Δεν βλεπω να εχει επιλογη για αλλαγη dns.

Πως γινεται να αλλαξω?

Ευχαριστω!

 

Τα στατιστικα πως τα βλεπετε?

vdsl.JPG

Edited by johnnyman25

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Τα στατιστικά είναι μια χαρά. Και 100αρα έβαζες άνετα. Για το ρούτερ θα το κοιτάξω μετά και θα σου πω αν δεν εχει προλάβει άλλος. Κάπου στις ρυθμίσεις lan πρέπει να είναι.

Link to comment
Share on other sites

έκανα λάθος, εγω εχω το h267, αν τυχον εχει το ιδιο μενου γιατι απο την φωτο μοιάζουν, θα είναι στο local network -> LAN -> isp dns = off και απο κάτω βάζεις στο primary-secondary όποιους θες.

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, kmpatra said:

έκανα λάθος, εγω εχω το h267, αν τυχον εχει το ιδιο μενου γιατι απο την φωτο μοιάζουν, θα είναι στο local network -> LAN -> isp dns = off και απο κάω βάζεις στο primary-secondary όποιους θες.

Καλημέρα. 

Δεν υπάρχει η συγκεκριμένη επιλογή που λες. 

Άμα τους βάλω εδώ θα γίνει δουλειά? 

SmartSelect_20210911-094555_Samsung Internet.jpg

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

το ιδιο ειναι και σε μενα αλλα ξεχασα να σου πω  το dhcp server. Ομως τελικα δεν το ειχα αλλαξει απο εκει. Εχει μενου Local Network στην πανω μπαρα ετσι? πατωντας εκει σου βγαζει αριστερα την στηλη με τις επιλογες?(εικονα 1) Στην τελευταια εχει dns, εκει το ειχα αλλαξει... (εικονα 2)

δεν θυμαμαι αν ειχα κανει και στα δυο αλλαγη ή μονο στο ενα. Και στα δυο βλεπω τους αλλους dns δοκιμασε το.

Screenshot1.png

Screenshot2.png

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, kmpatra said:

το ιδιο ειναι και σε μενα αλλα ξεχασα να σου πω  το dhcp server. Ομως τελικα δεν το ειχα αλλαξει απο εκει. Εχει μενου Local Network στην πανω μπαρα ετσι? πατωντας εκει σου βγαζει αριστερα την στηλη με τις επιλογες?(εικονα 1) Στην τελευταια εχει dns, εκει το ειχα αλλαξει... (εικονα 2)

δεν θυμαμαι αν ειχα κανει και στα δυο αλλαγη ή μονο στο ενα. Και στα δυο βλεπω τους αλλους dns δοκιμασε το.

Screenshot1.png

Screenshot2.png

Δεν υπάρχει αυτή η επιλογή σε μένα καθόλου... 😞

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι συνδρομητης στην σταθερη εδω και 2 χρονια και σε 1,5 μηνα ληγει το συμβολαιο μου.Εχω 50αρα γραμμη και πληρωνω 28e.Βλεπω στο σαιτ τους οτι εχουν προσφορα στα 26e,παιρνω τηλεφωνο για ανανεωση και μου λενε οτι ειναι μονο για νεους συνδρομητες.Θα φανε ενα ωραιο πακετο(οπως ειχε φαει πριν ο ΟΤΕ) και θα ησυχασουν.

Η νοβα δινει με 24,90e την 50αρα και με 29e και απεριοριστα κινητα την 100αρα με δυο μηνες δωρο.

Edited by Evil_13
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Evil_13 said:

Ειμαι συνδρομητης στην σταθερη εδω και 2 χρονια και σε 1,5 μηνα ληγει το συμβολαιο μου.Εχω 50αρα γραμμη και πληρωνω 28e.Βλεπω στο σαιτ τους οτι εχουν προσφορα στα 26e,παιρνω τηλεφωνο για ανανεωση και μου λενε οτι ειναι μονο για νεους συνδρομητες.Θα φανε ενα ωραιο πακετο(οπως ειχε φαει πριν ο ΟΤΕ) και θα ησυχασουν.

Η νοβα δινει με 24,90e την 50αρα και με 29e και απεριοριστα κινητα την 100αρα με δυο μηνες δωρο.

Είμαι στην Wind με 50άρα από το 2013. Είχα διαφορετικές προσφορές (από 35€ έπεσα στα 16€) και την τελευταία διετία (πριν το 2020) πλήρωνα 23,29€ με τα γνωστά Bonus (5 ώρες σε κινητά, 120' στο κινητό μου) και ανανέωσα πέρυσι με την ίδια τιμή.

Μπορείς να ζητήσεις αυτή την τιμή.

Edited by makap
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, makap said:

Είμαι στην Wind με 50άρα από το 2013. Είχα διαφορετικές προσφορές (από 35€ έπεσα στα 16€) και την τελευταία διετία (πριν το 2020) πλήρωνα 23,29€ με τα γνωστά Bonus (5 ώρες σε κινητά, 120' στο κινητό μου) και ανανέωσα πέρυσι με την ίδια τιμή.

Μπορείς να ζητήσεις αυτή την τιμή.

Απο που?Υπαρχει καποιο τηλεφωνο ή παω σε καταστημα?

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Evil_13 said:

Απο που?Υπαρχει καποιο τηλεφωνο ή παω σε καταστημα?

'Ενα μήνα πριν από τη λήξη υπάεχει "καμπάνια" (προσφορά) σε κάθε πελάτη και παίρνουν τηλέφωνο για ανανέωση. Στην ίδια περίοδο μπορείς να πας και σε κατάστημα.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

 

παιδια εχουμε καποιν ανταγωνιστης της  Giga WiFi on the spot σε WIND? 

μου ζητανε 100 ευρω απο COSMOTE και 40 ευρω μονο για το μηχανημα απο την κοκκινη!!!

Link to comment
Share on other sites

On 14/10/2021 at 1:41 ΜΜ, Pedro_G said:

 

παιδια εχουμε καποιν ανταγωνιστης της  Giga WiFi on the spot σε WIND? 

μου ζητανε 100 ευρω απο COSMOTE και 40 ευρω μονο για το μηχανημα απο την κοκκινη!!!

Όχι,μόνο το SimpleFi αξίζει είτε να πας σε συμβόλαιο W Unlimited

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Έχω την 50αρα με 29€ . Είδα στο site την κατοστάρα στα 29.90

Τους πήρα τηλ και μου λένε για τους παλιούς 33€.

Τους λέω είναι απαράδεκτο να φέρετε έτσι στους παλιούς πελάτες. 

Τους ρώτησα αν τουλάχιστον δικαιούμαι άλλο ρουτερ γιατί το παλιό δεν έχει επιλογη για 5 ghz και στα iPhone έχει πρόβλημα. 

Λένε όχι.

Σε άλλους δίνουν 50αρα με 19€

Μόλις λήξει θα τους χαιρετήσω.

Link to comment
Share on other sites

Πάρε την τεχνική υποστήριξη και πες ότι έχεις αρκετά προβλήματα στο Wifi στις συσκευές σου με συνεχείς αποσυνδέσεις. Εγώ αυτό έκανα και σε λίγες μέρες είχα καινούριο ρουτερ με υποστήριξη 5Ghz. Εννοείται ότι όντως είχα πρόβλημα και αρκετές φορές όταν επέστρεφα σπίτι δεν συνδεόταν με τίποτα μέχρι που έπρεπε να κάνω επανεκκίνηση το κινητό ή ακόμα και το ρουτερ.
Όσον αφορά την τιμή και εγώ έκανα ανανέωση στα 33 ευρώ. Ικανοποιημένος είμαι για αρκετά χρόνια που είμαι συνδρομητής και δεν ψάχνομαι για κάτι άλλο.

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk



http://briefcase.pathfinder.gr/download/534985
Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πριν, adi32 said:

Έχω την 50αρα με 29€ . Είδα στο site την κατοστάρα στα 29.90

Τους πήρα τηλ και μου λένε για τους παλιούς 33€.

Τους λέω είναι απαράδεκτο να φέρετε έτσι στους παλιούς πελάτες. 

Τους ρώτησα αν τουλάχιστον δικαιούμαι άλλο ρουτερ γιατί το παλιό δεν έχει επιλογη για 5 ghz και στα iPhone έχει πρόβλημα. 

Λένε όχι.

Σε άλλους δίνουν 50αρα με 19€

Μόλις λήξει θα τους χαιρετήσω.

Κι εγω στην ιδια κατασταση ειμαι.Κανε λιγο υπομονη κανα δυο βδομαδες να λανσαριστει καλα και λειτουργικα η νεα υπηρεσια EON της νοβα και μετα τρωνε πακετο.Δινουν 24,90 την 50αρα και λογικα θα παιξουν προσφορες και με το triple play...

Edited by Evil_13
Link to comment
Share on other sites

On 19/10/2021 at 6:30 ΜΜ, Evil_13 said:

Κι εγω στην ιδια κατασταση ειμαι.Κανε λιγο υπομονη κανα δυο βδομαδες να λανσαριστει καλα και λειτουργικα η νεα υπηρεσια EON της νοβα και μετα τρωνε πακετο.Δινουν 24,90 την 50αρα και λογικα θα παιξουν προσφορες και με το triple play...

Ναι αλλά εμας τους παλιούς όσο μας έχουν δεμενους με συμβόλαιο γραμμένους θα μας έχουν 

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, adi32 said:

Ναι αλλά εμας τους παλιούς όσο μας έχουν δεμενους με συμβόλαιο γραμμένους θα μας έχουν 

Το ξερω φιλε μου,ειναι τραγικο και μεγαλη αδικια.Εχεις ακομα πολυ καιρο για την ληξη?

Link to comment
Share on other sites

  • This topic was featured and featured

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...