Jump to content

Wind - Σταθερή τηλεφωνία και internet


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είμαστε στο νήμα της σταθερής της Wind και ρώτησα για τρόπο παρακολούθησης του χρόνου ομιλίας σε κινητά, με προφανή στόχο να μην ξεπερνάω τα 120'/μήνα.

Το να διαβάζω τους προηγούμενους λογαριασμούς δεν είναι απάντηση στο ερώτημα, αν και έχω ζητήσει από πέρυσι την αποστολή αναλυτικού λογαριασμού.

Link to comment
Share on other sites

Μετά την ανανέωση του συμβολαίου μου και την προσθήκη 120' σε κινητά προς όλους, προβληματίζομαι για το πως μπορώ να παρακολουθώ τη μηνιαία πορεία τους.

Όσο ήμουν στη Forthnet, έμπαινα στο λογαριασμό μου και είχα πλήρη εικόνα της κατάστασης.

 

δεν υπάρχει προς το παρόν τρόπος...

Link to comment
Share on other sites

Πολύ άσχημο αυτό για την τσέπη μας.

Αν ήταν 300' θα μπορούσα να έχω μια άνεση κλήσεων χωρίς να φοβάμαι την έξτρα χρέωση. Τώρα, όμως, χρειάζεται μεγάλη προσοχή.

Link to comment
Share on other sites

Και γιατί δεν παίρνεις τηλέφωνο στην τεχνική υποστήριξη; Σίγουρα θα εκτιμήσουν τον ευγενικό σου λόγο προς αυτούς που προσπαθούν να σε βοηθήσουν...

 

Πάντα τέτοια!

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

εφόσον σου φορτώνονται 120' πάει να πει ότι υπάρχει και νούμερο F2go που χρησιμοποιείς,άρα λοιπόν κάνεις μια εγγραφή στο http://www.wind.gr/gr/f2g/ και βλέπεις ωραιότατα που βρίσκεσαι (υπάρχει και η αντίστοιχη εφαρμογή για smartphones)

από'κει και πέρα όσον αφορά τον χρόνο στην σταθερή εκεί δεν νομίζω να υπάρχει κάτι!

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον τα μπέρδεψες. Αυτό που έγραψα είναι "Μετά την ανανέωση του συμβολαίου μου και την προσθήκη 120' σε κινητά προς όλους ..."

Δηλαδή, ρωτάω να μάθω αν υπάρχει τρόπος παρακολούθησης των 120' σε κινητά και όχι παρακολούθησης των καρτοκινητών F2g.

 

Τελικά, καταλαβαίνω ότι μάλλον δεν υπάρχει, όπως είπε και ο DemetreKre.

Edited by makap
Link to comment
Share on other sites

Ε δε νομίζω ότι είναι και τόσο μεγάλο πρόβλημα να μπαίνεις στο Myf2g :p

 

Εάν αναφέρεσαι στο δικό μου post, μάλλον δεν έχεις διαβάσει και καταλάβει, και εσύ, αυτό που ρωτάω.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σόρρυ αλλά το θέμα σταθερή τηλεφωνία και Wind είναι εντελώς αμαρτωλό το θέμα... Ειλικρινά δεν μπορώ να κάτσω να γράψω όλη την ιστορία πραγματικά δεν έχει νόημα. Χρεώνουν ΌΤΙ θέλουν, την μια έχουν ηχητικά την άλλη δεν έχουν, για να δεις το συμβόλαιο που έχεις υπογράψει θα πρέπει να κάνεις 10 αιτήσεις και στο τέλος κάτι γίνεται και χάθηκε το ΦΑΞ.

 

Το κερασάκι στην τούρτα είναι το ΤΕΛΟΣ ΔΙΑΤΗΡΗΣΗΣ ΓΡΑΜΜΗΣ που έβαλαν εδώ και κανά 3μηνο. Επειδή μένω σε άλλη πόλη και καμια φορά κάνω 2-3 μήνες να έρθω Αθήνα κόβουν την γραμμή. Πάω πληρώνω και λήγη το θέμα. Πλέον, χρεώνουν 12€ τον μήνα επιπλέον (έξτρα τα 5€ για επανασύνδεση) ως ΤΕΛΟΣ ΔΙΑΤΗΡΗΣΗΣ ΓΡΑΜΜΗΣ. Σε ερώτηση που έκανα στο κατάστημα μου είπαν άλλαξε η πολιτική της εταιρίας.

 

Ειλικρινά σε αυτήν την χώρα ο καθένας κάνει ΟΤΙ θέλει! Έπρεπε να ειχα προχωρήσει σε φωρητότητα!

Link to comment
Share on other sites

Αν κατάλαβα καλά μένεις σε μία πόλη όπoυ δεν υπάρχει WΙND ούτε ταχυδρομείο ούτε τράπεζα και αναγκάζεσαι να έρθεις Αθήνα κάθε 2 ή 3 μήνες για να πληρώσεις τον λογαριασμό σου . Υπάρχει τέτοια πόλη;

Ακόμα και έτσι , θα μπορούσες όταν έρθεις Αθήνα να προκαταβάλεις και τα επόμενα 1 ή 2 πάγια για να μην εμφανίζεσαι ως ασυνεπής πελάτης.

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σόρρυ αλλά το θέμα σταθερή τηλεφωνία και Wind είναι εντελώς αμαρτωλό το θέμα... Ειλικρινά δεν μπορώ να κάτσω να γράψω όλη την ιστορία πραγματικά δεν έχει νόημα. Χρεώνουν ΌΤΙ θέλουν, την μια έχουν ηχητικά την άλλη δεν έχουν, για να δεις το συμβόλαιο που έχεις υπογράψει θα πρέπει να κάνεις 10 αιτήσεις και στο τέλος κάτι γίνεται και χάθηκε το ΦΑΞ.

 

Το κερασάκι στην τούρτα είναι το ΤΕΛΟΣ ΔΙΑΤΗΡΗΣΗΣ ΓΡΑΜΜΗΣ που έβαλαν εδώ και κανά 3μηνο. Επειδή μένω σε άλλη πόλη και καμια φορά κάνω 2-3 μήνες να έρθω Αθήνα κόβουν την γραμμή. Πάω πληρώνω και λήγη το θέμα. Πλέον, χρεώνουν 12€ τον μήνα επιπλέον (έξτρα τα 5€ για επανασύνδεση) ως ΤΕΛΟΣ ΔΙΑΤΗΡΗΣΗΣ ΓΡΑΜΜΗΣ. Σε ερώτηση που έκανα στο κατάστημα μου είπαν άλλαξε η πολιτική της εταιρίας.

 

Ειλικρινά σε αυτήν την χώρα ο καθένας κάνει ΟΤΙ θέλει! Έπρεπε να ειχα προχωρήσει σε φωρητότητα!

 

το τέλος διατήρησης γραμμής είναι χαμηλότερο από το πάγιο! οπότε κερδισμένος

βγαίνεις σαν πελάτης. εκτός κι αν εσυ γνωρίζεις πολλά πάγια που δεν πληρώνονται μηνιαία (περιοδικά).

Ο καθένας σε αυτή τη χώρα όχι απλά κάνει ό,τι θέλει το λέει κιόλας!

 

Πάραυτα μπορείς να αιτηθείς φορητότητα αν βρεις καλύτερη προσφορά σε άλλη εταιρία!

Link to comment
Share on other sites

Αν κατάλαβα καλά μένεις σε μία πόλη όπoυ δεν υπάρχει WΙND ούτε ταχυδρομείο ούτε τράπεζα και αναγκάζεσαι να έρθεις Αθήνα κάθε 2 ή 3 μήνες για να πληρώσεις τον λογαριασμό σου . Υπάρχει τέτοια πόλη;

Ακόμα και έτσι , θα μπορούσες όταν έρθεις Αθήνα να προκαταβάλεις και τα επόμενα 1 ή 2 πάγια για να μην εμφανίζεσαι ως ασυνεπής πελάτης.

 

Και γιατι να μην πληρωνεις μεσω ιντερνετ; Πλεον υπαρχει δυνατοτητα ακομα και μεσω paypal και μαλιστα για την πρωτη φορα σου δινει εκπτωση 5 ευρω στο επομενο παγιο (αν το εχω καταλαβει καλα). Αλλιως με χρεωστικη καρτα

Link to comment
Share on other sites

το τέλος διατήρησης γραμμής είναι χαμηλότερο από το πάγιο! οπότε κερδισμένος

βγαίνεις σαν πελάτης. εκτός κι αν εσυ γνωρίζεις πολλά πάγια που δεν πληρώνονται μηνιαία (περιοδικά).

Ο καθένας σε αυτή τη χώρα όχι απλά κάνει ό,τι θέλει το λέει κιόλας!

 

Πάραυτα μπορείς να αιτηθείς φορητότητα αν βρεις καλύτερη προσφορά σε άλλη εταιρία!

Πρώτη φορά ακούώ για πάγια που πληρώνονται όποτέ να ναι:p

Οσό για τις προσφορές αν μη τι άλλο εκεί η wind υπετερεί;)

 

Και γιατι να μην πληρωνεις μεσω ιντερνετ; Πλεον υπαρχει δυνατοτητα ακομα και μεσω paypal και μαλιστα για την πρωτη φορα σου δινει εκπτωση 5 ευρω στο επομενο παγιο (αν το εχω καταλαβει καλα). Αλλιως με χρεωστικη καρτα

 

Αυτό κατάλαβα και εγώ και είναι σούπερ:)

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με το Paypal και την γενικότερη συνεργασία της Wind είναι πάρα πολύ θετικό, πέρα από τις προσφορές είναι και η ευκολία !
ck
Link to comment
Share on other sites

Ισχύει ότι από 10/4/2015 οί έχοντες λογαριασμό mail xxxxx@windtools.gr θα καταβάλουν μηνιαίο τέλος 2€;;;;;;;

 

Ισχύει. Πάρε στο 13800 ή το 1212 που είναι δωρεάν και πες τους να απενεργοποιήσουν την υπηρεσία.

Link to comment
Share on other sites

και αν δεν θυμομαστε αν εχουμε τετοιο πραγμα?

το μόνο που θυμάμαι είναι ενα μειλ σε @Tellas.gr

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ. Ήδη επικοινώνησα και προωθήθηκε η απενεργοποίηση του mail. Δεν θα μου γίνει καμία χρέωση (2€) αν και για κάποιο καιρό ακόμα θα εμφανίζεται απενεργοποιημένο.
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να πάρουμε εμείς τηλέφωνο αλλιώς θα ενεργοποιηθεί αυτόματα η χρέωση;

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

έκανα πρόσφατα ανανέωση συμβολαίου και μου ειπαν οτι η χρέωση μειλ ισχύει για προγράμματα που δεν διατίθενται πια (πχ το double play large). Στα τρέχοντα προγρ. Οι ψηφιακές ευκολιες είναι δωρεάν.
Link to comment
Share on other sites

Τηλεφώνησα προ ολίγου στο 1212 και 2 υπάλληλοι επιβεβαίωσαν ότι η χρέωση γίνεται σε όλα τα προγράμματα και προχώρησα στη διαγραφή της διεύθυνσης, δεδομένου ότι ουδέποτε την είχα χρησιμοποιήσει και δεν πρόκειται να τη χρησιμοποιήσω στο μέλλον.

 

Όταν τους είπα ότι, διάβασα ότι η χρέωση γίνεται σε προγράμματα που δεν διατίθενται πλέον, είπαν να καλέσω στο 13800 (φυσικά, με τη χρέωση των 0,25) για να μου πουν αν αυτό ισχύει !!!

Link to comment
Share on other sites

Αφού διάβασα το σχόλιό σου, πήρα κι εγώ στο 1212 ζητώντας κατάργηση του μέιλ. Με παρέπεμψαν απευθείας στο 13800 (επιλογή 4) γιατί, λέει, είναι θέμα υπηρεσίας στο πρόγραμμα που έχω. Προφανώς ποντάρουν στην άγνοια των πελατών, κι όποιον πάρει ο χάρος για το 2ευρο.
Link to comment
Share on other sites

  • This topic was featured and featured

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...