Jump to content

[Επίσημο] Windows Phone 8 Series


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το είχα γράψει και πιο πάνω. Ιαπωνικά και Αραβικά. Θα σου συνιστούσα να μην το κάνεις, αν έχεις τα 8.1. Στο 820, από το πουθενά, μου εμφάνισε μήνυμα γεμάτης εσωτερικής μνήμης (~200MB είχαν μείνει ελεύθερα), χωρίς να κάνω κάτι και στο 640, έπαιζε η οθόνη (άναβε και έσβηνε 3-4 φορές, συγκεκριμένη ώρα της ημέρας). Μόλις αφαίρεσα αυτές τις γλώσσες, τα προβλήματα σταμάτησαν.

 

Στο 820, με W10fm TP, δεν έχω κανένα από τα παραπάνω θέματα.

 

Θα μας τρελάνει εσύ :blink::blink::blink:...Δηλαδή έχεις στα αλήθεια αυτές τις γλώσσες και γράφεις η απλά έκανες δοκιμές ?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Θα μας τρελάνει εσύ :blink::blink::blink:...Δηλαδή έχεις στα αλήθεια αυτές τις γλώσσες και γράφεις η απλά έκανες δοκιμές ?

 

Χαχαχαχ :lol: :lol: Η μία ήταν δοκιμή. Στην άλλη προσπαθώ να γράφω κι επειδή ασχολούμαι πολύ με το κινητό μου, το θεωρώ ένα καλό τρόπο, για περισσότερη εξάσκηση.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Χαχαχαχ :lol: :lol: Η μία ήταν δοκιμή. Στην άλλη προσπαθώ να γράφω κι επειδή ασχολούμαι πολύ με το κινητό μου, το θεωρώ ένα καλό τρόπο, για περισσότερη εξάσκηση.

Windows Phones ρε φιλε ... οι πιο "μυστηριοι" χρηστες τελικα...

Θα το καταταξω αυτο στα ΤΟΡ 5 με τα πιο περιεργα προβληματα που εχω συναντησει μεχρι τωρα

Link to comment
Share on other sites

Windows Phones ρε φιλε ... οι πιο "μυστηριοι" χρηστες τελικα...

Θα το καταταξω αυτο στα ΤΟΡ 5 με τα πιο περιεργα προβληματα που εχω συναντησει μεχρι τωρα

 

Please do! :lol:

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Μπορούμε, σε συσκευή με WP 8.1, update 2, να συνδέσουμε πληκτρολόγιο, μέσω bluetooth;

 

Ναι, κανονικά. Είναι ένα από τα χαρακτηριστικά που έφερε η update 2.

Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια πως να συνδέσω λογαριασμό email της δουλειάς; πρώτη φορά έχω τέτοιον λογαριασμό και δεν ξέρω τι να κάνω. Έχω θύρα εισερχόμενων και εξερχόμενων, όπως και διακομιστή εισερχόμενων και εξερχομένων.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Γνωρίζει κάποιος με ποιον τρόπο θα μετατρέψω τους φακέλους που έβαλα από το PC στην SD μου σε playlists ;

Προσπαθώ μέσα από το PC με USB σύνδεση και τα κάνει μαντάρα. Πότε δεν εμφανίζει καθόλου τραγούδια μέσα,πότε δεν εμφανίζεται το όνομα της playlist, πότε εμφανίζονται 2-3 τραγούδια από τα παρα πολλά που έχει μέσα κ.τ.λ.

Αν κάποιος έχει βρει κάποιον εύκολο και γρήγορο τρόπο ας με βοηθήσει.

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα τραγούδια από την microsd στο φάκελο music αλλά δεν τα βλέπει στην εφαρμογη. Με το files παίζουν κανονικά ένα ένα. Τι προτείνετε; Δεν υπάρχει υπολογιστής.

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος με ποιον τρόπο θα μετατρέψω τους φακέλους που έβαλα από το PC στην SD μου σε playlists ;

Προσπαθώ μέσα από το PC με USB σύνδεση και τα κάνει μαντάρα. Πότε δεν εμφανίζει καθόλου τραγούδια μέσα,πότε δεν εμφανίζεται το όνομα της playlist, πότε εμφανίζονται 2-3 τραγούδια από τα παρα πολλά που έχει μέσα κ.τ.λ.

Αν κάποιος έχει βρει κάποιον εύκολο και γρήγορο τρόπο ας με βοηθήσει.

 

Δημιουργία playlist.

Δες μήπως σε βοηθήσει κάποιος από τους τρείς παραπάνω τρόπους.

 

Έβαλα τραγούδια από την microsd στο φάκελο music αλλά δεν τα βλέπει στην εφαρμογη. Με το files παίζουν κανονικά ένα ένα. Τι προτείνετε; Δεν υπάρχει υπολογιστής.

Επανεκκίνηση δοκίμασες;

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Έκανε επανεκινηση αλλά πάλι δεν βλέπει τα τραγούδια η Μουσική.

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Έκανε επανεκινηση αλλά πάλι δεν βλέπει τα τραγούδια η Μουσική.

 

Πήγαινε στην εφαρμογή της μουσικής, επίλεξε να σου εμφανιστούν τα τραγούδια και άλλαζε τον τρόπο προβολής (στο τηλέφωνο, στην SD) μέχρι να εμφανιστούν. Ορισμένες φορές τρώει σκαλώματα, ειδικά σε τραγούδια στην SD και στην λήψη τραγουδιών από τον IE.

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Guest margarita12
Φαίνεται πως τα 8.1 δεν σηκώνουν τέτοιου είδους γλώσσες! Με τα γερμανικά μια χαρά τα πάει. ;)

Θα πρέπει τότε να περιμένεις τα 10 για να της επανεγκαταστήσεις! Εκτός κι αν είναι θέμα του 820 μόνο!

 

συγνωμη,αλλα για ποιο λογο να εγκαταστησεις γλωσσες που δεν χρησιμοποιεις;

Link to comment
Share on other sites

συγνωμη,αλλα για ποιο λογο να εγκαταστησεις γλωσσες που δεν χρησιμοποιεις;

 

Τα γερμανικά τα χρησιμοποιώ, αν εννοείς εμένα! Αλλιώς γιατί να τα κατεβάσω!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε στην εφαρμογή της μουσικής, επίλεξε να σου εμφανιστούν τα τραγούδια και άλλαζε τον τρόπο προβολής (στο τηλέφωνο, στην SD) μέχρι να εμφανιστούν. Ορισμένες φορές τρώει σκαλώματα, ειδικά σε τραγούδια στην SD και στην λήψη τραγουδιών από τον IE.

 

Τελικά τα είδε μετά από την αλλαγη.

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Πάντως, η Microsoft πρέπει να "συμμαζευτεί" λίγο... Έχω συχνά errors, όταν προσπαθώ να κάνω sync το βασικό mail account μου, αυτό που έχω "δέσει" με τη συσκευή μου, όπως και conflicts on server, στο OneNote. Σε 8.1 αυτά.

 

Προσωπική άποψη, η TP έπρεπε να έχει λιγότερα bugs δεδομένου του πόσο κοντά είναι το launch του 950 και των άλλων συσκευών. Την έχω στο 820 και δεν είναι προϊόν για να βγει σε κυκλοφορία...

Edited by mr_47
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Έχει βρει κανείς τρόπο να έρχονται οι ειδοποιήσεις στο τηλέφωνο όταν έχει συνδεδεμένο το bluetooth headset...? Εκτός από τις κλήσεις όλα τα άλλα (sms, messenger, viber κτλ) χτυπάνε στο ακουστικό μόνο...
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Έχετε παρατηρήσει στις επαφές σε πόσο μικρή (μπλε) γραμματοσειρά εμφανίζονται οι αριθμοί όταν εμφανίσεις κάποια? Όταν είσαι έξω πχ στο σούπερ μάρκετ και θέλεις το ΑΦΜ ή στο γιατρό για AMKA είναι δύσκολο να το δεις. αλλάζει αυτό κάπως?
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ανακάλυψα στο Store πως αν κατω δεξιά πατήσεις οι εφαρμογές μου σου βγάζει όλες τις εφαρμογές που κατέβασες, είτε τις κράτησες είτε όχι. Υπαρχει δυνατότητα να τις σβήσω.
Link to comment
Share on other sites

Έχετε παρατηρήσει στις επαφές σε πόσο μικρή (μπλε) γραμματοσειρά εμφανίζονται οι αριθμοί όταν εμφανίσεις κάποια? Όταν είσαι έξω πχ στο σούπερ μάρκετ και θέλεις το ΑΦΜ ή στο γιατρό για AMKA είναι δύσκολο να το δεις. αλλάζει αυτό κάπως?

 

Ρυθμίσεις>διευκόλυνση πρόσβασης και εκεί που λέει μέγεθος κειμένου επιλέγεις αυτό που σε βολεύει.

 

Σήμερα ανακάλυψα στο Store πως αν κατω δεξιά πατήσεις οι εφαρμογές μου σου βγάζει όλες τις εφαρμογές που κατέβασες, είτε τις κράτησες είτε όχι. Υπαρχει δυνατότητα να τις σβήσω.

 

Όχι δεν γίνεται να σβήσεις από το ιστορικό τις εφαρμογές που έχεις κατεβάσει.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Στα Actions, πέρα από τη Microsoft Camera, μπορούμε να βάλουμε τη Lumia Camera;

 

Στα 10ρια μπορείς σίγουρα. Για τα 8.1 δε θυμάμαι.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρει κανείς πως σβήνουμε εφαρμογές από το σύστημα πέρασα στο 930 το σημείο πρόσβασης το οποίο δεν λειτουργεί σε αυτή την συσκευή. Πως το σβήνω??
Link to comment
Share on other sites

Για βοηθηστε λιγο. Εχω το 640 και θελω να περασω μουσικη απο το mac. Για καποιο λογο ομως, μου λεει οτι το windows phone app δεν ειναι διαθεσιμο στο region μου ( usa ) εχω αλλαξει σε ελλαδα, αγγλια, φινλαδια αλλα παλι τιποτα. Any help; Δεν μπορω να περασω μουσικη και μου την δινει.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...