Jump to content

[Επίσημο] Windows Phone 8 Series


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δεν ήταν θέμα σήματος. Το σήμα ήταν καμπάνα! Το γύρισα USA επικοινωνία πεντακάθαρη το γυρίζω Ελλάδα ξανά τα ίδια ξανά USA πάλι καμπάνα! Σημειώνω ότι σε κάθε αλλαγή έκανε restart άρα δεν ήταν το restart! Για πέστε μου το κουφό λοιπόν! ΘΑΥΜΑ ΠΑΙΔΑΚΙ Μ ΘΑΥΜΑ! 1020 nokia

AAA! Και I love Cortana!!!!

Edited by danaos2000
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!Γνωρίζει κάποιος τι ώρα Ελλάδας είναι αύριο η παρουσίαση για τα windows 10 και αν υπάρχει live streaming?

 

19:00 και θα υπάρχει live streaming. Λογικά εδώ θα το δούμε.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Μόλις είδα διαφήμιση της microsoft για το 535 στην τηλεόραση. Παίζει να είναι η πρώτη φορά που είδα να διαφημίζουν στην tv windows phone. Αρχίζει και το παίρνει σοβαρά η microsoft. Λέτε να αρχίσει την ανοδική πορεία?
SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

1. Δες την εφαρμογη Bookmarks Manager

2. Σου απαντησε ο φιλος πιο πανω. Για αναλυτικο οδηγο πως εισαγουμε αρχεια ics δες ΕΔΩ

3. ---

4. Προσπαθησε να εξαγεις τα αρχεια σου σε αλλη μορφη και οχι txt.

Τι εννοεις οτι το Onedrive ειναι μονο αποθηκευση και οχι συγχρονισμο ???

 

1. Για την εφαρμογη δεν την εχω δοκιμασει , απλα δε βλεπω και πολυ θετικα σχολια....

2. Τα αρχεια ics που εξαγει το Reminders του mac δε εισαγονται με τιποτα στο calendar της Microsoft, ουτε σε καποια αντιστοιχη εφαρμογη calendar του store... ουτε στο λογαριαμο google εισαγονται...

4. Σε μορφη rtf δουλευει, Ευχαριστω...

Εννοω οτι δε βρηκα καποια εφαρμογη η τροπο να συγχρονισω (δυναμικα) τα αρχεια μου μεσω του onedrive. Δηλαδη οταν αλλαζω ενα bookmark πχ η ενα reminder να αλλαζει ταυτοχρονα και το αντιστοιχο αρχειο...

 

Ευχαριστω παντως για τις απαντησεις σας!!!

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το πρόβλημα στην επικοινωνία δεν είναι θέμα γλώσσας! Παρατήρησα ότι υπάρχει μονον όταν είναι ανοικτό το WI fi . Υπάρχει κάποια λύση? Το παρατήρησε άλλος? Εννοώ τις διακοπές που δεν σε ακούνε η δεν ακούς καλά κατά την διάρκεια της κλήσης.
Link to comment
Share on other sites

Τελικά το πρόβλημα στην επικοινωνία δεν είναι θέμα γλώσσας! Παρατήρησα ότι υπάρχει μονον όταν είναι ανοικτό το WI fi . Υπάρχει κάποια λύση? Το παρατήρησε άλλος? Εννοώ τις διακοπές που δεν σε ακούνε η δεν ακούς καλά κατά την διάρκεια της κλήσης.

 

Δεν έχει παραπονεθεί κάνεις μέχρι τώρα για το πρόβλημα σου άρα αν είναι τόσο ενοχλητικό είσαι για nokia care. Hard reset δοκίμασες?

:respect:
Link to comment
Share on other sites

1. Για την εφαρμογη δεν την εχω δοκιμασει , απλα δε βλεπω και πολυ θετικα σχολια....

2. Τα αρχεια ics που εξαγει το Reminders του mac δε εισαγονται με τιποτα στο calendar της Microsoft, ουτε σε καποια αντιστοιχη εφαρμογη calendar του store... ουτε στο λογαριαμο google εισαγονται...

4. Σε μορφη rtf δουλευει, Ευχαριστω...

Εννοω οτι δε βρηκα καποια εφαρμογη η τροπο να συγχρονισω (δυναμικα) τα αρχεια μου μεσω του onedrive. Δηλαδη οταν αλλαζω ενα bookmark πχ η ενα reminder να αλλαζει ταυτοχρονα και το αντιστοιχο αρχειο...

 

Ευχαριστω παντως για τις απαντησεις σας!!!

1.Δοκιμασε την ανεξάρτητα από τα σχόλια ...

2. Θα μπορούσα αν μου στείλεις ένα τέτοιο ics αρχείο να σου πω που ςιναι το πρόβλημα

Αν αλλάξεις κατι σε ένα αρχείο στο OneDrive οι αλλαγές θα είναι διαθέσιμες σε όλες τις συσκευές που έχεις OneDrive. Για τα reminders πρέπει να δω τη μορφή των αρχείων

Τελικά το πρόβλημα στην επικοινωνία δεν είναι θέμα γλώσσας! Παρατήρησα ότι υπάρχει μονον όταν είναι ανοικτό το WI fi . Υπάρχει κάποια λύση? Το παρατήρησε άλλος? Εννοώ τις διακοπές που δεν σε ακούνε η δεν ακούς καλά κατά την διάρκεια της κλήσης.

Μάλλον είναι θέμα hardware ... Καλύτερα να πας σε ενα Nokia store

Edited by impreza_sti
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όσους,

Αντιμετώπισα ένα τόσο κουφό θέμα με το κινητό (VODAFONE CU) που νομίζω πως πρέπει να ενημερωθείτε όλοι για να μην χρεώνεστε χωρίς λόγο.

Προσοχή λοιπόν σε όσους έχουν CU και έχουν αλλάξει το region του κινητού σε άλλο εκτός από Ελλάδα, γιατί τότε οι κλήσεις προς όλα τα εθνικά δίκτυα (σταθερά Ελλάδας) και χωρίς την χρήση του +30 μπροστά από το νούμερο θα χρεώνονται εκτός προγράμματος CU.

Π.χ. αν κάνεις μια κλήση 2101111111 και όχι +302101111111 τότε θα χρεωθείς από το υπόλοιπο της κάρτας σου και όχι από το πρόγραμμα που χρησιμοποιείς. Για αυτό θα πρότεινα σε χρήστες CU να μην αλλάξουν το region του κινητού σε άλλη χώρα.

Έχει δοκιμαστεί σε Lumia 520 και 925 και το κάνει και στα 2.

Έχει ενημερωθεί και η vodafone για αυτό το θέμα.

Edited by panosxx
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστούμε πολύ για την ενημέρωση. Αν και δεν έχω CU είναι σοβαρό θέμα. Ας κοιτάξουν και οι κάτοχοι Q card μήπως συμβαίνει κάτι αντίστοιχο καθώς και αυτή κάνει περιαγωγή στο δίκτυο της wind

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Αυτό συμβαίνει μόνο για Vodafone CU;

 

Δυστυχώς μόνο εκεί μπορώ να το δοκιμάσω, ας το δοκιμάσει κάποιος με άλλο δίκτυο να μας πει. Το "γλέντι" θα είναι να χρεώνονται και συμβόλαια εκτός προγράμματος...

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλό θα ήταν όλοι, για ασφάλεια να προσθέσετε σε όλα τα αποθηκευμένα τηλέφωνα το +30 μπροστά, εγώ αυτό έκανα για αρχή, μέχρι να βρω τι φταίει και χρεώνομαι.

Link to comment
Share on other sites

Πλάκα κάνεις !? :X :blink: :wacko: :lost: :dizzy:

 

Μακάρι να έκανα πλάκα...

Και σκέψου ότι εγώ το κατάλαβα γιατί μου τελείωνε η κάρτα και μετά μου έλεγε ότι δεν έχω υπόλοιπο να πραγματοποιήσω αυτή την κλήση (παρόλο που είχα 300 λεπτά προς όλους στο πρόγραμμα).

Ένας με συμβόλαιο δεν θα το καταλάβει ποτέ...

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να έκανα πλάκα...

Και σκέψου ότι εγώ το κατάλαβα γιατί μου τελείωνε η κάρτα και μετά μου έλεγε ότι δεν έχω υπόλοιπο να πραγματοποιήσω αυτή την κλήση (παρόλο που είχα 300 λεπτά προς όλους στο πρόγραμμα).

Ένας με συμβόλαιο δεν θα το καταλάβει ποτέ...

 

Μπράβο που το κατάλαβες.

Έχει δυο μέρες που χρησιμοποιώ το htc, μη μου λες τέτοια.

Συμβόλαιο έχω αλλά δε προκειτε να κάτσω ν αλλάξω τους αριθμούς.

Επικοινωνησες με voda; Θα μεριμνήσουν επί του θέματος;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά με f2g δεν χρεώνομαι για τις κλήσεις αλλά στην εφαρμογή δεν μπορούσα να πάρω το login δώρο μου μόλις γυρίσω σε περιοχή Ελλάδα το πήρα κανονικά,μπράβο στον φίλο που το κατάλαβε
Link to comment
Share on other sites

Μπράβο που το κατάλαβες.

Έχει δυο μέρες που χρησιμοποιώ το htc, μη μου λες τέτοια.

Συμβόλαιο έχω αλλά δε προκειτε να κάτσω ν αλλάξω τους αριθμούς.

Επικοινωνησες με voda; Θα μεριμνήσουν επί του θέματος;

 

Έστειλα e-mail μέσα από τη σελίδα της cu και μου είπαν ότι θα επικοινωνήσουν οι τεχνικοί μαζί μου. Δεν με έχει πάρει κανένας ακόμη.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει παραπονεθεί κάνεις μέχρι τώρα για το πρόβλημα σου άρα αν είναι τόσο ενοχλητικό είσαι για nokia care. Hard reset δοκίμασες?

Εάν είναι πρόβλημα hardware πιστεύω ότι θα είχε πρόβλημα σε όλες τις επικοινωνίες και όχι μόνο όταν είναι ανοιχτό το WiFi! Δεν μπορεί να δουλεύει καλά το μικρόφωνο - μεγαφωνο χωρίς WiFi και να μην δουλεύει με WiFi! Τέλος πάντων hard reset πως γίνεται? Πρέπει να κάνω back up? Θα χάσω τις εφαρμογές που έχω πληρώσει?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά με f2g δεν χρεώνομαι για τις κλήσεις αλλά στην εφαρμογή δεν μπορούσα να πάρω το login δώρο μου μόλις γυρίσω σε περιοχή Ελλάδα το πήρα κανονικά,μπράβο στον φίλο που το κατάλαβε

 

Αυτό σημαίνει ότι υπάρχουν σίγουρα και άλλα κρυφά θέματα, οπότε είναι καλύτερα να γυρίσουμε όλοι το region σε Ελλάδα και να κοιτάμε τα ξένα marktplace με εφαρμογές σαν την AppStore WorldWide

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εάν είναι πρόβλημα hardware πιστεύω ότι θα είχε πρόβλημα σε όλες τις επικοινωνίες και όχι μόνο όταν είναι ανοιχτό το WiFi! Δεν μπορεί να δουλεύει καλά το μικρόφωνο - μεγαφωνο χωρίς WiFi και να μην δουλεύει με WiFi! Τέλος πάντων hard reset πως γίνεται? Πρέπει να κάνω back up? Θα χάσω τις εφαρμογές που έχω πληρώσει?

 

Τι δίκτυο έχεις;

Μήπως χρησιμοποιείς κάποια συσκευή για ενίσχυση σήματος όπως το vodafone full σήμα;

Edited by panosxx
Link to comment
Share on other sites

Εάν είναι πρόβλημα hardware πιστεύω ότι θα είχε πρόβλημα σε όλες τις επικοινωνίες και όχι μόνο όταν είναι ανοιχτό το WiFi! Δεν μπορεί να δουλεύει καλά το μικρόφωνο - μεγαφωνο χωρίς WiFi και να μην δουλεύει με WiFi! Τέλος πάντων hard reset πως γίνεται? Πρέπει να κάνω back up? Θα χάσω τις εφαρμογές που έχω πληρώσει?

 

Διαβάστε πριν ρωτήσετε: Nokia Lumia FAQ - Επανεκκίνηση, soft & hard reset.

 

Τις εφαρμογές που έχεις αγοράσει δεν τις χάνεις. Μπορεί να σου γράψει αγορά μόλις πας να την εγκαταστήσεις αλλά μετά θα σου λέει ότι την έχεις ήδη αγοράσει και αν θέλεις να την κάνεις εγκατάσταση.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Εάν υπήρχε πρόβλημα με τις κλήσεις με επιλογή άλλης χώρας τότε σε όσους αριθμούς δεν έχουμε πρόθεμα +30 θα έβγαζε ότι δεν είναι δυνατή η κλήση , όπως κάνει όταν είμαστε στο εξωτερικό! Επίσης με κλειστό το data roaming θα έλεγε ότι δεν είναι δυνατή η σύνδεση! Εχω επιλέξει χώρα usa
Link to comment
Share on other sites

Εάν υπήρχε πρόβλημα με τις κλήσεις με επιλογή άλλης χώρας τότε σε όσους αριθμούς δεν έχουμε πρόθεμα +30 θα έβγαζε ότι δεν είναι δυνατή η κλήση , όπως κάνει όταν είμαστε στο εξωτερικό! Επίσης με κλειστό το data roaming θα έλεγε ότι δεν είναι δυνατή η σύνδεση! Εχω επιλέξει χώρα usa

 

Μάλλον μπέρδεψες τα θέματα :)

Για το πρόβλημα το δικό σου, σε ρώτησα αν χρησιμοποιείς συσκευή ενίσχυσης σήματος σαν το vodafone full σήμα. Η άλλη απάντηση πήγαινε για άλλο θέμα :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά με f2g δεν χρεώνομαι για τις κλήσεις αλλά στην εφαρμογή δεν μπορούσα να πάρω το login δώρο μου μόλις γυρίσω σε περιοχή Ελλάδα το πήρα κανονικά,μπράβο στον φίλο που το κατάλαβε

 

Σε Γαλλικό Lumia 820, με PfD, UK και USA region, και πάντα γλώσσα Αγγλικά (είτε UK, είτε USA), δεν έχω κανένα πρόβλημα με τα log n win δώρα.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...