Jump to content

[Επίσημο] Windows Phone 8 Series


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πλέον παρατήρησα ότι με τα 8.1 όσες εφαρμογές αποκλείονται από το παρασκήνιο, δεν λειτουργούν καθόλου... Δηλαδή δεν πρόκειται αν έρθουν ειδοποιήσεις... Πχ στα WP8 είχα αποκλεισμένα Fb, OneFootball κ Instagram αλλά έρχονταν ειδοποιήσεις (στο fb ανανεωνόταν το πλακίδιο κάθε μίση/μία ώρα, δεν θυμάμαι..)...
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Θα σου έλεγα να την περάσεις πιο νωρίς, περίπου 2 βδομάδες πριν, έτσι ώστε, όποιο πρόβλημα και να παρουσιαστεί, να έχεις χρόνο να το λύσεις και να μη μείνεις στις διακοπές χωρίς τηλέφωνο. Εκτός κι αν έχεις κάποιο άλλο για backup.

 

Παντως φιλε και στο δικο μου L820 που εκανα την διαδικασια περισσοτερο για τσεκαρισμα δεν εχει διαθεσιμες ενημερωσεις.

 

UPDATE μετα απο διαφορες αλχημειες σε οτι εχει να κανει με το e-mail ,κυριως, τελικα μου βρηκε ενημερωση...

Edited by Zaxos7
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι αν πέσει λίγο ακόμη η τιμή να αντικαταστήσω το αρχαίο 2ο κινητό μου με το 520 (εκτός κι αν μου κάνει τη χάρη και πέσει περισσότερο το 620 :) )

Μπορώ να περάσω τον ίδιο microsoft λογαριασμό; Αν ναι οι εφαρμογές που έχω (οι αγορασμένες) στο 925 θα είναι διαθέσιμες και στο καινούργιο;

Link to comment
Share on other sites

Πόσο άλλο να πέσει; http://www.bestbuy.com/site/at-t-gophone-nokia-lumia-520-4g-no-contract-cell-phone-black/1558441.p?id=1219055522200 και δωρεάν μεταφορικά. Πριν μερικές μέρες το είχε βάλει 50 δολάρια μπορεί να το ξαναβάλει σε προσφορά.
Link to comment
Share on other sites

Πόσο άλλο να πέσει; http://www.bestbuy.com/site/at-t-gophone-nokia-lumia-520-4g-no-contract-cell-phone-black/1558441.p?id=1219055522200 και δωρεάν μεταφορικά. Πριν μερικές μέρες το είχε βάλει 50 δολάρια μπορεί να το ξαναβάλει σε προσφορά.

 

 

Για το 620 λεει ο φιλος να πεσει (τωρα σε σκρουτζ εχει 133€ ) απ'ο,τι καταλαβα.

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι αν πέσει λίγο ακόμη η τιμή να αντικαταστήσω το αρχαίο 2ο κινητό μου με το 520 (εκτός κι αν μου κάνει τη χάρη και πέσει περισσότερο το 620 :) )

Μπορώ να περάσω τον ίδιο microsoft λογαριασμό; Αν ναι οι εφαρμογές που έχω (οι αγορασμένες) στο 925 θα είναι διαθέσιμες και στο καινούργιο;

 

Ναι μπορείς. Και οι εφαρμογές θα είναι όλες διαθέσιμες, εκτός και αν είναι καμία τι να σου πω, πολύ απαιτητική. Αλλά δε το νομίζω, θα τις έχεις.

Link to comment
Share on other sites

Πόσο άλλο να πέσει; http://www.bestbuy.com/site/at-t-gophone-nokia-lumia-520-4g-no-contract-cell-phone-black/1558441.p?id=1219055522200 και δωρεάν μεταφορικά. Πριν μερικές μέρες το είχε βάλει 50 δολάρια μπορεί να το ξαναβάλει σε προσφορά.

 

έχεις ψωνίσει από το συγκεκριμένο μαγαζί;

και γνωρίζεις αν είναι αξιόπιστο;

τα τηλέφωνα αυτά έχουν Ελληνικά;

Link to comment
Share on other sites

Πόσο άλλο να πέσει; http://www.bestbuy.com/site/at-t-gophone-nokia-lumia-520-4g-no-contract-cell-phone-black/1558441.p?id=1219055522200 και δωρεάν μεταφορικά. Πριν μερικές μέρες το είχε βάλει 50 δολάρια μπορεί να το ξαναβάλει σε προσφορά.

 

από πότε στέλνει το bestbuy Ελλάδα?

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει... Βρήκα κάτι το τελείως λάθος, στα 8.1... Είπα να βγάλω τη facebook beta, να βαλω την official και να τη συνδέσω με το People's Hub. Κι εδώ αρχίζουν τα ωραία.. Μόλις συνέδεσα το λογαριασμό facebook, χάθηκαν όλες οι φωτογραφίες από τις επαφές... Μετά τις έκανα refresh μια μια και μόλις έκανα log out χάθηκαν ξανά... Δηλαδή, για να καταλάβω, έτσι λειτουργεί τώρα το facebook;.... :confused:
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει... Βρήκα κάτι το τελείως λάθος, στα 8.1... Είπα να βγάλω τη facebook beta, να βαλω την official και να τη συνδέσω με το People's Hub. Κι εδώ αρχίζουν τα ωραία.. Μόλις συνέδεσα το λογαριασμό facebook, χάθηκαν όλες οι φωτογραφίες από τις επαφές... Μετά τις έκανα refresh μια μια και μόλις έκανα log out χάθηκαν ξανά... Δηλαδή, για να καταλάβω, έτσι λειτουργεί τώρα το facebook;.... :confused:

 

Για το facebook πλεον κρατας την νέα επισημη εφαρμογη που ενσωματωνεται και στο me_tile κλπ

Link to comment
Share on other sites

Τι είναι το me_tile?

 

το tile του προφίλ σου που σου έρχονται οι ειδοποιήσεις ανάλογα με τα δίκτυα που έχεις ενσωματώσει

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει... Βρήκα κάτι το τελείως λάθος, στα 8.1... Είπα να βγάλω τη facebook beta, να βαλω την official και να τη συνδέσω με το People's Hub. Κι εδώ αρχίζουν τα ωραία.. Μόλις συνέδεσα το λογαριασμό facebook, χάθηκαν όλες οι φωτογραφίες από τις επαφές... Μετά τις έκανα refresh μια μια και μόλις έκανα log out χάθηκαν ξανά... Δηλαδή, για να καταλάβω, έτσι λειτουργεί τώρα το facebook;.... :confused:

 

καποιο πρόβλημα πρεπει να παιζει γιατι τις φωτο τις κραταει κανονικα και με καλη ποιοτητα

μην κανεις log out

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει... Βρήκα κάτι το τελείως λάθος, στα 8.1... Είπα να βγάλω τη facebook beta, να βαλω την official και να τη συνδέσω με το People's Hub. Κι εδώ αρχίζουν τα ωραία.. Μόλις συνέδεσα το λογαριασμό facebook, χάθηκαν όλες οι φωτογραφίες από τις επαφές... Μετά τις έκανα refresh μια μια και μόλις έκανα log out χάθηκαν ξανά... Δηλαδή, για να καταλάβω, έτσι λειτουργεί τώρα το facebook;.... :confused:

 

Το ίδιο είχα πάθει και εγώ αλλά μετά έστρωσε μόνο του και τις ξαναεμφάνιζε!

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Για το facebook πλεον κρατας την νέα επισημη εφαρμογη που ενσωματωνεται και στο me_tile κλπ

 

Αυτό είναι ίσως και το μόνο που δε μου αρέσει σε όλα τα 8.1.

 

καποιο πρόβλημα πρεπει να παιζει γιατι τις φωτο τις κραταει κανονικα και με καλη ποιοτητα

μην κανεις log out

 

Έτσι δε θα καταναλώνεται και περισσότερη μπαταρία; Κι ας κλείνω την εφαρμογή απ' το multitasking;

 

Το ίδιο είχα πάθει και εγώ αλλά μετά έστρωσε μόνο του και τις ξαναεμφάνιζε!

 

Άντε να δούμε. :p

 

Thanks παιδιά! :)

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Τι παίζει με την άδεια των Windows; Υπάρχει περίπτωση να δούμε Κινέζικα τηλέφωνα όπως με το Android; Ρωτάω γιατί με τρώει ο πωπός μου αλλά δεν μπορώ να δώσω πολλά χρήματα για να πάρω κάτι αντίστοιχο με το N4 που έχω τώρα.
Link to comment
Share on other sites

Τι παίζει με την άδεια των Windows; Υπάρχει περίπτωση να δούμε Κινέζικα τηλέφωνα όπως με το Android; Ρωτάω γιατί με τρώει ο πωπός μου αλλά δεν μπορώ να δώσω πολλά χρήματα για να πάρω κάτι αντίστοιχο με το N4 που έχω τώρα.

 

η Microsoft έκανε δωρεάν το windows phone OS για συσκευές από 9 ιντσες και κάτω . Απ όσο ξέρω ήδη Κινεζικες και Ινδικές εταιρίες έχουν δηλώσει ότι θα βγάλουν συσκευές

 

να μια http://www.wpcentral.com/blu-products-teases-shiny-new-windows-phone είναι Αμερικάνικη αλλά στοχεύει κυριώς σε πιο αδύναμες αγορές

Edited by ignus
Link to comment
Share on other sites

η Microsoft έκανε δωρεάν το windows phone OS για συσκευές από 9 ιντσες και κάτω . Απ όσο ξέρω ήδη Κινεζικες και Ινδικές εταιρίες έχουν δηλώσει ότι θα βγάλουν συσκευές

 

να μια http://www.wpcentral.com/blu-products-teases-shiny-new-windows-phone είναι Αμερικάνικη αλλά στοχεύει κυριώς σε πιο αδύναμες αγορές

 

Πολύ ενδιαφέρον. Έπαιξα λίγο με ένα 520 με τα WP 8 και 8.1 και μου άρεσε. Όμως έχοντας ένα Ν4 που καλώς ή κακώς είναι θηρίο δεν είναι εύκολο να πας ούτε σε μικρότερη οθόνη ούτε και σε πιο αργό επεξεργαστή. Και από την άλλη δε ρισκάρω να δώσω το κινητό μου για να αγοράσω ένα high end WP καθώς δεν ξέρω αν τελικά μου "κάτσει". Αν όμως παρουσιαστούν "καλά" κινέζικα με 200€ τότε χτυπάς ένα για δοκιμή και κάνεις μετά το βήμα.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ενδιαφέρον. Έπαιξα λίγο με ένα 520 με τα WP 8 και 8.1 και μου άρεσε. Όμως έχοντας ένα Ν4 που καλώς ή κακώς είναι θηρίο δεν είναι εύκολο να πας ούτε σε μικρότερη οθόνη ούτε και σε πιο αργό επεξεργαστή. Και από την άλλη δε ρισκάρω να δώσω το κινητό μου για να αγοράσω ένα high end WP καθώς δεν ξέρω αν τελικά μου "κάτσει". Αν όμως παρουσιαστούν "καλά" κινέζικα με 200€ τότε χτυπάς ένα για δοκιμή και κάνεις μετά το βήμα.

 

με 200 ευρώ τώρα παίρνεις το lumia 625 που έχει 4.7 ιντσες

Edited by ignus
Link to comment
Share on other sites

Πολύ ενδιαφέρον. Έπαιξα λίγο με ένα 520 με τα WP 8 και 8.1 και μου άρεσε. Όμως έχοντας ένα Ν4 που καλώς ή κακώς είναι θηρίο δεν είναι εύκολο να πας ούτε σε μικρότερη οθόνη ούτε και σε πιο αργό επεξεργαστή. Και από την άλλη δε ρισκάρω να δώσω το κινητό μου για να αγοράσω ένα high end WP καθώς δεν ξέρω αν τελικά μου "κάτσει". Αν όμως παρουσιαστούν "καλά" κινέζικα με 200€ τότε χτυπάς ένα για δοκιμή και κάνεις μετά το βήμα.

 

Υπάρχει και το 1320 στις 6" με 250€.

Ο επεξεργαστής γιατι σε απασχολεί. Σου δημιούργησε θέμα το 520 (που είναι το φθηνότερο Lumia)?

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

με 200 ευρώ τώρα παίρνεις το lumia 625 που έχει 4.7 ιντσες

 

 

Διευκρίνισε ότι δεν θέλει να πάει σε πιο αργό επεξεργαστή. Δε τίθεται θέμα σύγκρισης n4 vs 625.

Link to comment
Share on other sites

Διευκρίνισε ότι δεν θέλει να πάει σε πιο αργό επεξεργαστή. Δε τίθεται θέμα σύγκρισης n4 vs 625.

 

Πιστεύω πως δεν είναι μόνο ο επεξεργαστής, αν είναι να πάρει κάτι πιο δυνατό πρέπει να έχει τουλάχιστον και 1GB Ram.

Nickolas
Link to comment
Share on other sites

με 200 ευρώ τώρα παίρνεις το lumia 625 που έχει 4.7 ιντσες

 

Έχει πέσει στα 163 στο skroutz

 

Διευκρίνισε ότι δεν θέλει να πάει σε πιο αργό επεξεργαστή. Δε τίθεται θέμα σύγκρισης n4 vs 625.

 

Ναι αλλά είπε και ότι θέλει και μία χαμηλή πρόταση για να τα δοκιμάσει και μετά να πάει σε μία high-end συσκευή... Και ρώτησε για κινέζικο σε αυτή την τιμή.... Γι αυτό του το πρότεινε ο ignus... Δεν σύγκρινε το 625 με το N4...

 

Και όσον αφορά τον επεξεργαστή μην ξεχνάτε ότι μιλάμε για ένα αρκετά πιο ελαφρύ λειτουργικό που δεν είναι τόσο απαραίτητος ένας 4πύρηνος όπως στα Android... Και με διπύρηνο σφαίρα πάει...

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Έχει πέσει στα 163 στο skroutz

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ναι αλλά είπε και ότι θέλει και μία χαμηλή πρόταση για να τα δοκιμάσει και μετά να πάει σε μία high-end συσκευή... Και ρώτησε για κινέζικο σε αυτή την τιμή.... Γι αυτό του το πρότεινε ο ignus... Δεν σύγκρινε το 625 με το N4...

 

 

 

 

 

Και όσον αφορά τον επεξεργαστή μην ξεχνάτε ότι μιλάμε για ένα αρκετά πιο ελαφρύ λειτουργικό που δεν είναι τόσο απαραίτητος ένας 4πύρηνος όπως στα Android... Και με διπύρηνο σφαίρα πάει...

 

 

Δε μίλησα για τέσσερις πυρήνες. Μπορεί να βρει wph με δυο πυρήνες και 1gb ram σε πάρα πολύ καλή τιμή.Για να βγάζει τετραπυρηνους η Ms κάτι ξέρει.

Link to comment
Share on other sites

Φτηνο κινεζικο για να δουμε θα πρεπει να τρεχουν τα wp και με mtk επεξεργαστες, που δεν γινεται, οποτε στην καλυτερη απο κινα 300 δολαρια με qualcomm σ ενα μηνα κ χωρις ευρωπαικη εγγυηση
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...