Jump to content

[Επίσημο] Windows Phone 8 Series


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μάλλον.

 

Πάντως υπάρχουν πλέον σαφείς ενδείξεις ότι το SDK στα αλήθεια δεν είναι πλήρες.

Έχουμε να δούμε κι άλλα πράγματα εν όψει.

 

Ένα ακόμη χαρακτηριστικό που έρχεται από το παρελθόν είναι και οι ταχείες κλήσεις, maximum 30.

Επίσης στα 5 connectivity tiles του action centre, θα είναι διαθέσιμα περισσότερα connectivity settings από όσα είχαν ακουστεί αρχικά.

 

Ραδιόφωνο επιβεβαιώνεται ότι θα υπάρχει.

κά

 

https://www.facebook.com/WPLovers

http://livesino.net/

Bloomberg: "BlackBerry Ltd. (BBRY)’s share of the smartphone market is quickly vanishing"..."to 0.8 percent in 2014 and may slip to 0.3 percent by 2018" - “The question of whether BlackBerry can survive continues to surface,” IDC said...

http://www.bloomberg.com/news/2014-05-28/blackberry-market-share-to-fall-to-0-3-in-2018-idc-says.html

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ωραιαι ολα αυτα το μονο που με παραξενεψε ειναι αυτό

Support for new screen sizes: qHD and QHD (1440 x 2560) and smaller (384 x 640)

με την μικροτερη αναλυση εκτος αν σχεδιαζουν να κυκλοφορησουν κανα ρολογακι κα αυτοι ή κανενα clashell για εξωτερικη οθονη

 

Δινει την δυνατότητα για μικρότερες οθόνες. Για μια εισαγωγική συσκευή στις 3.5 " μια χαρά ανάλυση είναι η 640 x 384 (περίπου 215 ppi).

- Xiaomi Redmi Note 3

- Asus Vivotab Note 8

Link to comment
Share on other sites

Δινει την δυνατότητα για μικρότερες οθόνες. Για μια εισαγωγική συσκευή στις 3.5 " μια χαρά ανάλυση είναι η 640 x 384 (περίπου 215 ppi).

 

Εγώ γιατί νομίζω ότι είναι 640Χ360 όπως ήταν στα Symbian;

Σε 3,5" δεν νομίζω να γυρίσει ξανά. Άντε να 'ναι 3,8" το λιγότερο, λέω εγώ!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Εγώ γιατί νομίζω ότι είναι 640Χ360 όπως ήταν στα Symbian;

Σε 3,5" δεν νομίζω να γυρίσει ξανά. Άντε να 'ναι 3,8" το λιγότερο, λέω εγώ!

 

H αναλυση 640x360 αντιστοιχει σε 16:9 αναλογια ... η MS στις μικρες ιντσες χρησιμοποιει 15:9 (800x480) οποτε η 640x384 ειναι πιο λογικη επιλογη. Το αν καποιος κατασκευαστης θα προχωρησει στην κυκλοφορια μιας τετοιας συσκευης δεν μπορουμε να το γνωριζουμε αλλα τουλαχιστον θα υπαρχει η δυνατοτητα.

- Xiaomi Redmi Note 3

- Asus Vivotab Note 8

Link to comment
Share on other sites

Θα υπάρχει και universal search στα WP8.1 .

 

Προς το παρόν, αναβαθμίστε σε OneDrive και πάρτε επιπλέον 3GB (σύνολο 7+3=10 GB),

και κατεβάστε τις νέες beta εφαρμογές του Bing.

Bloomberg: "BlackBerry Ltd. (BBRY)’s share of the smartphone market is quickly vanishing"..."to 0.8 percent in 2014 and may slip to 0.3 percent by 2018" - “The question of whether BlackBerry can survive continues to surface,” IDC said...

http://www.bloomberg.com/news/2014-05-28/blackberry-market-share-to-fall-to-0-3-in-2018-idc-says.html

Link to comment
Share on other sites

Τα 3GB επιπλέον πως τα παίρνουμε?

Αυτόματα, αρκεί να έχεις ρυθμίσει το συγχρονισμό των φωτογραφιών σου με το σύννεφο.

 

 

Εν τω μεταξύ, κάποιοι ανακάλυψαν και λένε ότι στο action center του WP8.1 sdk,

εκεί που είναι οι ρυθμίσεις συνδεσιμότητας ΔΕ θα υπάρχει επιλογή για να ανοιγοκλείνεις τα δεδομένα

(ώστε να εξοικονομείς internet και να μην το έχεις μόνιμα ανοιχτό, αλλά για κάθε φορά που τα χρειάζεσαι να έχεις άμεση πρόσβαση).

 

Δεν ξέρω αν έχουν δίκιο και η MS τακτοποίησε το θέμα μαζί με τους παρόχους

(όπως θα κάνει και με το data sense, όπου πλέον με τα 8.1 οι πάροχοι θα έχουν απομακρυσμένη πρόσβαση σ' αυτό)

αλλά καλού κακού έχει ανοίξει ψηφοφορία στο uservoice

με αίτημα να προσθέσει η MS το Mobile data on/off στις επιλογές συντομεύσεων του action center στα 8.1 ,

http://windowsphone.uservoice.com/forums/101801-feature-suggestions/suggestions/5536817-mobile-data-on-off-option-to-quick-settings-

 

Όσοι συμφωνείτε και θέλετε να ψηφίσετε, μπορείτε (δωρεάν και άκοπα) να καταχωρήσετε ως και 3 ψήφους,

ακόμα και από σταθερό υπολογιστή.

Edited by mobiuser

Bloomberg: "BlackBerry Ltd. (BBRY)’s share of the smartphone market is quickly vanishing"..."to 0.8 percent in 2014 and may slip to 0.3 percent by 2018" - “The question of whether BlackBerry can survive continues to surface,” IDC said...

http://www.bloomberg.com/news/2014-05-28/blackberry-market-share-to-fall-to-0-3-in-2018-idc-says.html

Link to comment
Share on other sites

Αυτόματα, αρκεί να έχεις ρυθμίσει το συγχρονισμό των φωτογραφιών σου με το σύννεφο.

 

Μιλάς για την επιλογή αν στέλνουμε τις εικόνες απευθείας στο σύννεφο ή χειροκίνητα να στείλω κάποιες φώτο... Γιατί μόλις του έκανα αναβάθμιση κ μου δείχνει πάλι 7GB χώρο...

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω αυτόματα, δεν ξέρω εμένα μου ήρθαν τα επιπλέον GB χωρίς να κάνω κάτι άλλο.

Bloomberg: "BlackBerry Ltd. (BBRY)’s share of the smartphone market is quickly vanishing"..."to 0.8 percent in 2014 and may slip to 0.3 percent by 2018" - “The question of whether BlackBerry can survive continues to surface,” IDC said...

http://www.bloomberg.com/news/2014-05-28/blackberry-market-share-to-fall-to-0-3-in-2018-idc-says.html

Link to comment
Share on other sites

Σωστά έχετε δίκιο. Έκανα πρώτα χειροκίνητα την αναβάθμιση στο app του onedrive (πλέον).

Bloomberg: "BlackBerry Ltd. (BBRY)’s share of the smartphone market is quickly vanishing"..."to 0.8 percent in 2014 and may slip to 0.3 percent by 2018" - “The question of whether BlackBerry can survive continues to surface,” IDC said...

http://www.bloomberg.com/news/2014-05-28/blackberry-market-share-to-fall-to-0-3-in-2018-idc-says.html

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε η αναβάθμιση σε onedrive το πρωί, την κατεβασα και τώρα που μπηκα είδα οτι προστέθηκαν 3 GB. Σύνολο 10 GB δηλαδή.

 

Well done MS!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έκανα τηνα αναβάθμιση αλλά ακόμα για 7GB χώρο μ λέει...

Εμένα τα 3 γιγα μου τα έδωσε πριν ακομα κάνω την αναβάθμιση... κάνεις sync τις φώτος σου στο σύννεφο? αν όχι πρέπει να το κάνεις για να τα πάρεις.

Link to comment
Share on other sites

Το έβαλα να κάνει συγχρονισμό (αφού έκανα αναβάθμιση βέβαια) και μετά τράβηξα 2-3 φωτογραφίες τις οποίες και έστειλε στο OneDrive κατευθείαν αλλά ακόμα 7GB μου λέει...
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Το έβαλα να κάνει συγχρονισμό (αφού έκανα αναβάθμιση βέβαια) και μετά τράβηξα 2-3 φωτογραφίες τις οποίες και έστειλε στο OneDrive κατευθείαν αλλά ακόμα 7GB μου λέει...

 

δοκίμασε να κανεις sign out και μετά sign in

Link to comment
Share on other sites

Guest YiorgosA

Καλησπέρα σε όλους. Θα ήθελα τα φώτα σας για ένα θέμα αν υπάρχει τρόπος να γίνει.

 

Έχω κάποιους λογαριασμούς e-mail κυρίως της MS, όπου αυτοί οι λογαριασμοί, έχουν διάφορες επαφές, κάποιες εκ των οποίων, είναι κοινές σε όλα τα e-mail, και περιέχουν και πληροφορίες για τηλεφωνικούς αριθμούς, γενέθλια κλπ.

Αυτούς τους λογαριασμούς e-mail λοιπόν, τους έχω περάσει στο κινητό (925) και έχω συνδέσει τις κοινές επαφές μεταξύ τους.

 

Και τώρα η ερώτηση, όταν κάνω αλλαγή (ή τροποποίηση) ενός αριθμού τηλεφώνου σε μια επαφή, θα ενημερώνονται αυτόματα και οι υπόλοιπες στους άλλους λογαριασμούς?

Αν ναι, έχει καλώς, αν όχι, υπάρχει τρόπος να γίνει;

Επίσης, μπορεί να συνδεθεί το Apple ID με κάποιο τρόπο ώστε οι αλλαγές που γίνονται, να ενημερώνονται και εκεί;

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως θα σε ρωτάει ποιον λογαριασμό θέλεις να αλλάξεις.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

7 είχα 7 έχω :blink:

Εχω ενεργοποιημένο τον συγχρονισμό φωτό.

Μήπως θέλει κάποια εφαρμογή επιπλέον;

Link to comment
Share on other sites

Επαναφέρω το θέμα μιας και πριν λίγο επιχείρησα να κάνω την μεταφορά.

Καταρχάς δοκίμασα εξαγωγή .csv αρχείου καταρχήν με την επιλογή "αρχείο .csv για εισαγωγή σε outlook κλπ"

Σε αυτή την περίπτωση δεν το έκανε import το outlook με το σφάλμα ότι το αρχείο πρέπει περιέχει μόνο λατινικούς χαρακτήρες και αριθμούς (προφανώς κάπου σκάλωσε με τα Ελληνικά).

Μετά δοκίμασα εξαγωγή σε "αρχείο .csv για εισαγωγή σε λογαριασμούς Google"

Αυτή τη φορά τα έκανε εισαγωγή, αλλά μόνο τα ονόματα σκέτα, χωρίς αριθμούς ή οποιαδήποτε άλλο στοιχείο πράγμα που φυσικά δεν μπορώ να το χρησιμοποιήσω.

Μόνη επιλογή πλέον ήταν το link του Gmail με το Outlook που αν και το έκανα επιτυχώς, δεν έχει νόημα μιας και έτσι δεν αποθηκεύονται στο Outlook απλά τα τραβάει από το Gmail και όποτε κάνω disconnect τούς λογαριασμούς, χάνονται και οι επαφές.

Μήπως υπάρχει άλλος πιο επιτυχημένος τρόπος για μόνιμη εισαγωγή των επαφών στο Outlook?

Μήπως έχει κάποια ιδέα και για μένα σχετικά με το πέρασμα επαφών από Gmail σε Outlook?

Xiaomi 13T User

Previously

Motorola C520 - Philips Twist - Bosch 509 - Ericsson T10s - Ericsson T65 - Nokia 3330 - Siemens SL42 - Siemens S55 - SE T610i - Motorola C980 - Siemens SX-1 - SE P800 - SE P900 - SE M600i - HTC Touch Cruise - SE Xperia X10 mini pro - Google Nexus S - Nokia Lumia 1020 - LG G4 - Xiaomi Mi Mix 2

Link to comment
Share on other sites

 

1. Αν έχω την τοποθεσία μου μονίμως στη θέση On, θα έχω σημαντικά αυξημένη κατανάλωση μπαταρίας, απ' ότι θα είχα με την τοποθεσία στη θέση Off;

2. Η υπηρεσία Find my phone, λειτουργεί με το Location στο Off ( ok, είναι πολύ noob η ερώτηση :P );

 

Ξέρει κάποιος κάτι για τα παραπάνω;

 

P.S.: Να επιβεβαιώσω κι εγώ τα +3GB του OneDrive πλέον. Thanks MS! :)

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Ο ου... Αναβαθμιση και στα τρια λειτουργικα στο καπακι η ms. Ευγε. Ευχαριστουμε για τα τα 3gb δωρο.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...