Jump to content

Google Nexus 4 (by LG)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 9,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αν μου λεγανε πριν λιγο καιρο οτι το moto x θα επαιρνε την 4.4 πριν το δικο μας δεν θα τους πιστευα!Και μιλαω για OTA,μην πεσετε να με φατε.

 

 

http://m.pocketnow.com/2013/11/19/verizon-moto-x-kitkat

 

Πόσο σάπια η Google... γιατί να γαμ...... έτσι ένα κινητό 1ος έτους και μάλιστα Nexus; Τουλάχιστον έβγαλε τα factory images... (Κάτοχος N4)

Nexus 7 2013 32GB: Stock 6.0.1
Link to comment
Share on other sites

Πόσο σάπια η Google... γιατί να γαμ...... έτσι ένα κινητό 1ος έτους και μάλιστα Nexus; Τουλάχιστον έβγαλε τα factory images... (Κάτοχος N4)

 

Σάπια; Μάλλον θα πρέπει να επανεξετάσεις τις απόψεις αυτές. Η ΟΤΑ όπως έχει εξηγηθεί και από τον JBQ βγαίνει κατά κύματα πιο αργά στην αρχή και μετά πιο γρήγορα έτσι ώστε αν εντοπιστούν bugs ή άλλα προβλήματα να κοπεί για να διορθωθεί. Στην περίπτωση μας σημαίνει πιθανότατα λοιπόν ότι κόπηκε πριν βγει για αντίστοιχους λόγους. Αν βιάζεσαι υπάρχει και η factory που στην έδωσε.

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Σάπια; Μάλλον θα πρέπει να επανεξετάσεις τις απόψεις αυτές. Η ΟΤΑ όπως έχει εξηγηθεί και από τον JBQ βγαίνει κατά κύματα πιο αργά στην αρχή και μετά πιο γρήγορα έτσι ώστε αν εντοπιστούν bugs ή άλλα προβλήματα να κοπεί για να διορθωθεί. Στην περίπτωση μας σημαίνει πιθανότατα λοιπόν ότι κόπηκε πριν βγει για αντίστοιχους λόγους. Αν βιάζεσαι υπάρχει και η factory που στην έδωσε.

 

Εννοείται ότι έχω βάλει τη factory image, έτσι και αλλιώς αυτό θα έκανα αλλά το λέω γιατί δεν υπάρχει καμία ενημέρωση και το ότι παίρνει πρώτα ΟΤΑ το Moto X πριν τα Nexus λέει πολλά.....

Nexus 7 2013 32GB: Stock 6.0.1
Link to comment
Share on other sites

Εννοείται ότι έχω βάλει τη factory image, έτσι και αλλιώς αυτό θα έκανα αλλά το λέω γιατί δεν υπάρχει καμία ενημέρωση και το ότι παίρνει πρώτα ΟΤΑ το Moto X πριν τα Nexus λέει πολλά.....

 

Δεν έχει υποχρέωση να ενημέρωσει πάρα μόνο να τη δώσει όταν είναι έτοιμη. Το ότι παίρνει το Motorola πρώτο δεν λέει απολύτως τίποτα. Ο κώδικας έχει κυκλοφορήσει για όλους ένα μήνα πριν οπότε και εγώ αν έβγαζα ένα κινητό το Gialakias 8ψ ας πούμε θα μπορούσα να του τη δώσω και μια βδομάδα πριν. Δεν τρέχει να προλάβει κάποιον.

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει υποχρέωση να ενημέρωσει πάρα μόνο να τη δώσει όταν είναι έτοιμη. Το ότι παίρνει το Motorola πρώτο δεν λέει απολύτως τίποτα. Ο κώδικας έχει κυκλοφορήσει για όλους ένα μήνα πριν οπότε και εγώ αν έβγαζα ένα κινητό το Gialakias 8ψ ας πούμε θα μπορούσα να του τη δώσω και μια βδομάδα πριν. Δεν τρέχει να προλάβει κάποιον.

 

Το θέμα είναι όμως ότι της προηγούμενες φορές έπαιρναν την αναβάθμιση πρώτα τα Nexus, τώρα κάνουν λίγο ότι να 'ναι. Τέσπα δεν βγάζει κάπου η κουβέντα, μόνο spam στο thread είναι, και όντως δεν είναι υποχρεωμένη να ενημερώσει απλώς πρέπει να παραδεχτούμε ότι έγιναν λάθη αυτή τη φορά γιατί αλλιώς μας είχε συνηθίσει...

Edited by yiannis_volos
Nexus 7 2013 32GB: Stock 6.0.1
Link to comment
Share on other sites

Βγήκε νέο factory image με build number KRT16S. Μόλις μου ήρθε στο nexus 7 OTA 1.4MB μέγεθος μόνο. Είναι διαθέσιμο για όλες τις συσκευές που έχουν kit Kat. Το μόνο που αναφέρει είναι ότι improves performance and stability and fixes buys.
Link to comment
Share on other sites

Έχει έρθει σε κανέναν OTA το KRT16S update στο Nexus 4;

Γιατί έχει έρθει νομίζεις ΟΤΑ σε κανέναν της 4.4;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

εγω το πέρασα και ησυχασα. σήμερα μάλλον μου έρχεται και το 5αρι οποτε θα αποχωρηστω το 4αρι , κρίμα **** τα λεφτά μου μέσα δεν ήθελα να το πουλησω...τα λέμε στο άλλο φόρουμ για οποίον έρθει απο εκεί, αν θέλετε μπορώ να σας γράψω τις εντυπώσεις μου απο το νεο νεξους σε λιγες μέρες, αν και πλεον υπάρχει επησιμο νάνους 5 τοπίο οπότε.... οποίος έχει απορίες ανοίγει εκεί καί βλέπει. καλη συνεχεια σε ολους. .....ωραία παει με το krt16s....... βαλτε λέμε !
Goodbye Nexus --Welcome Iphone
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και απο εμενα!!!Ξαναπερασα το factory με toolkit μεχρι στιγμης ολα καλα το wifi δουλευυει σωστα με πιο δυνατο σημα!Φορματ πριν που εκανε ο bootloader και μετα!!Ολα καθαρα!!To ξεκλειδωμα στις αν. υπαρχει ακομα και θα φτιαξει σιγουρα με KRT16S !!!Πολυ μεγαλη διαφορα με art!!!Ταχυτατο!!

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!!!Ξαναπέρασα το factory με toolkit μεχρι στιγμης ολα καλα το wifi δουλεύει σωστα με πιο δυνατο σημα!Φορματ πριν που εκανε ο bootloader και μετα!!Ολα καθαρα!!To ξεκλειδωμα στις αν. υπαρχει ακομα και θα φτιαξει σιγουρα με KRT16S !!!Πολυ μεγαλη διαφορα με art!!!Ταχυτατο!!Στη μπαταρια δεν εχω καποια διαφορα μεχρι τωρα...

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

To ξεκλειδωμα στις αναπάντητες υπαρχει ακομα και θα φτιαξει σιγουρα με KRT16S !!!

 

Μπορεί κάποιος να το επιβεβαιώσει αυτό;

Link to comment
Share on other sites

αυτό δεν διορθώθηκε ακόμα δυστυχώς

 

Προλαβες την περασες ρε θηριο??Ε γιαυτο μαλλον αργει το ΟΤΑ....λογικα ισως βγαλουν ενα ακομα firmware με bug fixes και ειναι αυτο το τελικο για OTA

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Για όσους περιμένουν ΟΤΑ.

Θέλανε στην google να τεστάρουν πράγματα πριν βγάλουν ΟΤΑ γι' αυτό αργήσανε.

Πάντως το επειβεβαιώνω κι εγώ το τηλέφωνο ξεκλειδώνει ακόμα μετά από αναπάντητη.

Με τις μέρες θα δούμε τι άλλο φτιάξανε.

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα

από αυτούς που έχετε βάλει την 4.4 (KRT16S) με ποιον τρόπο την βάλατε με adp command link και τι υπάρχει μέσα ο GEL η ο ART

ONEPLUS 6, HUAWEI P10 PLUS, NEXUS 6P, NEXUS 7 (2013), RASBERRY PI2
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα

από αυτούς που έχετε βάλει την 4.4 (KRT16S) με ποιον τρόπο την βάλατε με adp command link και τι υπάρχει μέσα ο GEL η ο ART

 

Eγω με toolkit και το art ειναι μονιμα μεσα απο την KRT160 τον gel δεν το εχουν βαλει ασχετα που ειναι μια βλακεια και μιση!!!NOVA prime for ever!!!

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Eγω με toolkit και το art ειναι μονιμα μεσα απο την KRT160 τον gel δεν το εχουν βαλει ασχετα που ειναι μια βλακεια και μιση!!!NOVA prime for ever!!!

έμενα πάντως μου λέει ότι με αυτό το image occam-krt16s-factory-2006f418.tgz e-signature verification failed

ONEPLUS 6, HUAWEI P10 PLUS, NEXUS 6P, NEXUS 7 (2013), RASBERRY PI2
Link to comment
Share on other sites

έμενα πάντως μου λέει ότι με αυτό το image occam-krt16s-factory-2006f418.tgz e-signature verification failed

 

με ποιο τροπο την βαζεις?

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

με ποιο τροπο την βαζεις?

 

δεν είμαι ροοτ και έχω JWR66Y

μπαίνω bootloader

μετά recovery

και γράφω από το pc adb sideload occam-krt16s-factory-2006f418.zip

ONEPLUS 6, HUAWEI P10 PLUS, NEXUS 6P, NEXUS 7 (2013), RASBERRY PI2
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 4 (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...