Jump to content

Google Nexus 4 (by LG)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

DOA και επιστροφη αν τα πηρες απο Ευρωπη. Αν ειναι απο Αμερικη, εμπλεξες...

 

Από play store αγγλιας είναι αλλά ο φίλος μου που το κινητό του έχει αυτό το πρόβλημα δεν το στέλνει πίσω Αγγλία. Πήρε τηλέφωνο στην LG και του είπανε ότι θα τον ειδοποιησουν

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το πίσω screen protector μου αρέσει πολύ και θα το παραγγείλω...

Η θήκη όσο και αν προστατεύει χαλάει όλοι την ομορφιά του κινητού...

 

Συμφωνω...γι'αυτο περιμενω να μου ερθει και το bumper. Αν κι αυτο δεν με καλυψει, θα μεινω με τα screen protectors.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω...γι'αυτο περιμενω να μου ερθει και το bumper. Αν κι αυτο δεν με καλυψει, θα μεινω με τα screen protectors.

 

Εγώ προτιμώ να το έχω γυμνό να το χαίρομαι. Ρισκάρω βέβαια...

Link to comment
Share on other sites

Για τις "κλασικές" θήκες συμφωνώ, προστατεύουν μεν αλλά χαλάνε όλη την ομορφιά του κινητού. Προσωπικά πήρα μια δερματίνης pouch (χρόνια έχω να χρησιμοποιήσω ανάλογη) για να το μεταφέρω με ασφάλεια και μπρος-πίσω ζελατίνες. Οταν ομαλοποιηθούν και τα bumper θα χτυπήσω ένα, προς το παρόν η καλύτερη λύση.

 

Αλλά ρε παιδιά ποτέ δεν το κατάλαβα αυτό το πράγμα με τις ζελατίνες των 10άδων ανά πακέτο και κόστος 1-2€. Δίνουμε 350-700€ για τηλέφωνο και τσιγκουνεύεστε τα 10€; Εχετε τέτοια οθονάρα και χάνετε όλη η αίσθηση με τις κινεζιές! Μου θυμίζεται κάτι τύπους που παίρνουν μηχανές των 10.000€ και δίνουν 30€ για κράνος.

What u take is what u give...
Link to comment
Share on other sites

Για τις "κλασικές" θήκες συμφωνώ, προστατεύουν μεν αλλά χαλάνε όλη την ομορφιά του κινητού. Προσωπικά πήρα μια δερματίνης pouch (χρόνια έχω να χρησιμοποιήσω ανάλογη) για να το μεταφέρω με ασφάλεια και μπρος-πίσω ζελατίνες. Οταν ομαλοποιηθούν και τα bumper θα χτυπήσω ένα, προς το παρόν η καλύτερη λύση.

 

Αλλά ρε παιδιά ποτέ δεν το κατάλαβα αυτό το πράγμα με τις ζελατίνες των 10άδων ανά πακέτο και κόστος 1-2€. Δίνουμε 350-700€ για τηλέφωνο και τσιγκουνεύεστε τα 10€; Εχετε τέτοια οθονάρα και χάνετε όλη η αίσθηση με τις κινεζιές! Μου θυμίζεται κάτι τύπους που παίρνουν μηχανές των 10.000€ και δίνουν 30€ για κράνος.

 

Χαχαχαχαχα....σωστος! :) δυστυχως ομως, οταν τις πηρα απο bay, δεν υπηρχε κατι ακομα εδω καλο σε ποιοτητα. Και εχω ξαναπαρει την συγκεκριμενη δεκαδα, και ειναι αψογη, ματ για να μην γεμιζει δαχτυλιες, αψογη και ευκολη εφαρμογη, και αναμονη μεχρι να βγει κατι απο incipio, case-mate!

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα και εγώ τα κινητά αλλά δυστυχώς το ένα έχει πρόβλημα. Ώρες ώρες μου βγάζει μια μπλε γραμμή στην οθόνη

 

Πλάκα κάνεις.. Σκέψου δηλαδή να μου έρθει έτσι απο Αμερική που το περιμένω.. τι κάνεις μετά; η LG εδώ δεν είναι υποχρεωμένη να αναλάβει το service?

s21 ultra 256
Link to comment
Share on other sites

Πλάκα κάνεις.. Σκέψου δηλαδή να μου έρθει έτσι απο Αμερική που το περιμένω.. τι κάνεις μετά; η LG εδώ δεν είναι υποχρεωμένη να αναλάβει το service?

 

Όχι δυστυχώς δεν κάνω πλάκα. Έχουμε πάρει τηλέφωνο την LG αλλά ακόμα περιμένουμε απάντηση.

Link to comment
Share on other sites

η LG εδώ δεν είναι υποχρεωμένη να αναλάβει το service?

 

Oχι. Μονο στις χωρες που εισαγεται.

Και αν το πηρες απο Google Play, τοτε rma στη google, η LG δεν αναλαμβανει.

Καλα ξεμπερδεματα, θα ειναι ενδιαφερον, keep us posted.

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχαχαχα....σωστος! :) δυστυχως ομως, οταν τις πηρα απο bay, δεν υπηρχε κατι ακομα εδω καλο σε ποιοτητα. Και εχω ξαναπαρει την συγκεκριμενη δεκαδα, και ειναι αψογη, ματ για να μην γεμιζει δαχτυλιες, αψογη και ευκολη εφαρμογη, και αναμονη μεχρι να βγει κατι απο incipio, case-mate!

 

Το σχόλιο δεν πήγαινε σε εσένα προσωπικά έτσι....μην παρεξηγηθώ :) Αλλά σε όλους, όπως και εγώ έχω υποπέσει σε αυτό το "φαουλ" στο παρελθόν. Εχουν βγει αρκετές ποιοτικές λύσεις πάντως, προσωπικά πήρα από xtreme guard που έχω ξαναδοκιμάσει και είναι πολύ ποιοτικές. 12€ περίπου μαζί με μεταφορικά. Οποιαδήποτε νομίζω πάνω από 5€ (η μια) είναι πέντε φορές καλύτερη από όλα αυτά τα κινέζικα πακέτα που κυκλοφορούν στο ebay.

 

Για την εγγύηση το έχουμε ξαναπεί, προς το παρόν -χτύπα ξύλο- Αγγλία, Γερμανία κτλπ, από όπου το πήρε ο καθένας. Γιαυτό οι περισσότεροι λέγαμε όχι από ΗΠΑ-Καναδά.

What u take is what u give...
Link to comment
Share on other sites

Oχι. Μονο στις χωρες που εισαγεται.

Και αν το πηρες απο Google Play, τοτε rma στη google, η LG δεν αναλαμβανει.

Καλα ξεμπερδεματα, θα ειναι ενδιαφερον, keep us posted.

 

Από τη στιγμή όμως που θα αρχίζει να πωλείται το κινητό και στην Ελλάδα, τότε θα μπορείς να το στείλεις στην LG Ελλάδος για service. Έτσι δεν είναι;

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Μετά από μια εβδομάδα χρήση με το nexus 4 έχω να πω και εγώ τα εξής...

Ποιότητα κατασκευής εξαιρετική καθώς και οθόνη...

Έχω όμως πολλές ενστάσεις για την λειτουργία της συσκευής...

Συγκεκριμένα το scrolling όταν ανοίγεις τις εφαρμογές είναι για μένα απαράδεκτο...

Έχω δοκιμάσει τα τελευταία χρόνια συσκευές και συσκευές αλλά αυτό που βλέπω στο nexus 4 είναι για μένα απαράδεκτο...

Εκτός του ότι θέλει περισσότερο πάτημα στο χέρι δεν ρολαρει και ομαλά.. Επίσης η συσκευή όταν βλέπω βίντεο στο YouTube για κανα 10 λεπτο και πάνω ζεσταίνεται υπερβολικά στο πίσω πάνω μέρος....

Το wifi τις οπως και το gps ειναι σε καλο επιπεδο...

Καποια παιδια μου ειπαν σχετικα με το scrolling οτι υπαρχει στο xda μια moda...

Αν την ξερετε η εχετε τα ιδια θεματα με εμενα απλα πισταρετε την να την δοκιμασουμε...

Αυτα απο εμενα...

Καλη χρονια σε ολους...

Επίσης να πω πως βήματα μπροστά έχουν γίνει και στην μπαταρία με τον Franko που πλέον χρεισιμοποιω σε σχέση με τον στοκ...

Edited by galanakop

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Μετά από μια εβδομάδα χρήση με το nexus 4 έχω να πω και εγώ τα εξής...

Ποιότητα κατασκευής εξαιρετική καθώς και οθόνη...

Έχω όμως πολλές ενστάσεις για την λειτουργία της συσκευής...

Συγκεκριμένα το scrolling όταν ανοίγεις τις εφαρμογές είναι για μένα απαράδεκτο...

Έχω δοκιμάσει τα τελευταία χρόνια συσκευές και συσκευές αλλά αυτό που βλέπω στο nexus 4 είναι για μένα απαράδεκτο...

Εκτός του ότι θέλει περισσότερο πάτημα στο χέρι δεν ρολαρει και ομαλά.. Επίσης η συσκευή όταν βλέπω βίντεο στο YouTube για κανα 10 λεπτο και πάνω ζεσταίνεται υπερβολικά στο πίσω πάνω μέρος....

Το wifi τις οπως και το gps ειναι σε καλο επιπεδο...

Καποια παιδια μου ειπαν σχετικα με το scrolling οτι υπαρχει στο xda μια moda...

Αν την ξερετε η εχετε τα ιδια θεματα με εμενα απλα πισταρετε την να την δοκιμασουμε...

Αυτα απο εμενα...

Καλη χρονια σε ολους...

Επίσης να πω πως βήματα μπροστά έχουν γίνει και στην μπαταρία με τον Franko που πλέον χρεισιμοποιω σε σχέση με τον στοκ...

 

Προσωπικά τα θέματα που θέτεις ως προβλήματα δεν με ενοχλούν καθόλου η δεν τα προσέχω. Με κερδίζει η οθόνη και η ποιότητα κατασκευής.

Link to comment
Share on other sites

Από τη στιγμή όμως που θα αρχίζει να πωλείται το κινητό και στην Ελλάδα, τότε θα μπορείς να το στείλεις στην LG Ελλάδος για service. Έτσι δεν είναι;

 

Oταν και αν, ναι.

 

Μετά από μια εβδομάδα χρήση με το nexus 4 έχω να πω και εγώ τα εξής...

Ποιότητα κατασκευής εξαιρετική καθώς και οθόνη...

Έχω όμως πολλές ενστάσεις για την λειτουργία της συσκευής...

Συγκεκριμένα το scrolling όταν ανοίγεις τις εφαρμογές είναι για μένα απαράδεκτο...

Έχω δοκιμάσει τα τελευταία χρόνια συσκευές και συσκευές αλλά αυτό που βλέπω στο nexus 4 είναι για μένα απαράδεκτο...

Εκτός του ότι θέλει περισσότερο πάτημα στο χέρι δεν ρολαρει και ομαλά.. Επίσης η συσκευή όταν βλέπω βίντεο στο YouTube για κανα 10 λεπτο και πάνω ζεσταίνεται υπερβολικά στο πίσω πάνω μέρος....

Το wifi τις οπως και το gps ειναι σε καλο επιπεδο...

Καποια παιδια μου ειπαν σχετικα με το scrolling οτι υπαρχει στο xda μια moda...

Αν την ξερετε η εχετε τα ιδια θεματα με εμενα απλα πισταρετε την να την δοκιμασουμε...

Αυτα απο εμενα...

Καλη χρονια σε ολους...

Επίσης να πω πως βήματα μπροστά έχουν γίνει και στην μπαταρία με τον Franko που πλέον χρεισιμοποιω σε σχέση με τον στοκ...

 

Αν δε ρολαρει ομαλα πιθανα εχεις θεμα.

Οι συσκευες που λειτουργουν σωστα δεν εχουν κανενα τετοιο προβλημα, ποσο μαλλον ναναι κατι απαραδεκτο.

Προφανως για να φθανεις να το χαρακτηριζεις ετσι, καποιο προβλημα υπαρχει.

Η δικη μου παντως δεν εχει κανενα θεμα.

Και γινε πιο συγκεκριμενος οταν λες ζεσταινεται υπερβολικα γιατι το υπερβολικο μπορει ναναι για καποιον 45 και για αλλον 60 βαθμοι.

Βαλε app για θερμοκρασιες να δουμε τι γινεται κι εκει.

Καλη χρονια. :)

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω πιασει στα χερια μου πιο smooth συσκευη. Κατι παιζει με το δικο σου. Ουτε καν ζεσταθηκε ποτε.
:lol:
Link to comment
Share on other sites

Kάι το δικό μου ρε παιδιά είναι το κάτι άλλο, σε τεστ μάλιστα πάνω από 47 βαθμούς δεν ανεβασε

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Από σήμερα το απόγευμα αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα:

Μόλις μπαίνω μέσα σε οποιαδήποτε επαφή μου και πατάω στο νούμερο για να πραγματοποιηθεί κλήση, σβήνει η οθόνη και δεν ανάβει με τίποτα (έτσι ώστε αν θέλω για παράδειγμα να τερματίσω την κλήση, ή να ενεργοποιήσω την ανοιχτή ακρόαση κ.ο.κ.) παρά μόνο όταν περάσουν μερικά δευτερόλεπτα από την στιγμή θα κλείσει ο συνομιλητής μου την γραμμή.

 

Να υποθέσω ότι είναι κάποιο πρόβλημα της rom που απλά δεν εμφανίστηκε από την 1η μέρα που την πέρασα και να flashάρω κάποια άλλη, ή έχει συμβεί και σε κάποιον άλλο και είναι κάποια ρύθμιση που ίσως να ενεργοποίησα σήμερα κατά λάθος;

 

 

Edit: Το πρόβλημα λύθηκε.

Χτες το μεσημέρι έβαλα screen protector και ενώ είχα προσέξει να μην καλύπτει ολόκληρο τον αισθητήρα στο επάνω αριστερό μέρος του κινητού, το μέγεθό είναι τέτοιο που κάλυπτε ένα μικρό μέρος του. Απ' ότι φάνηκε, ακόμη και αυτό το μέρος που καλυπτόταν δημιουργούσε το πρόβλημα.

Έκοψα ένα μέρος του screen protector και η οθόνη μένει αναμμένη.

Edited by tsiftsism

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο πράγμα έπαθα και εγώ. Το screen protector που πήρα δεν είχε τρύπα με αποτέλεσμα να σβήνει την οθόνη όταν έπαιρνα τηλ. Ευτυχώς το κατάλαβα αμέσως ;)
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους και καλή χρονιά εύχομαι... Σχετικά με το θέμα του touch, προσωπικά βλέπω να έχει θέμα το touch responsiveness οπότε κάποια αγγιγματα τα χάνει. Είτε είναι σε μεμονωμένο πάτημα είτε είναι κάποιο swype μέσα σε εφαρμογή ώρες ώρες τα χάνει. Υπάρχει ένα mod που ουσιαστικά κάνει downgrade το firmware του touch responsiveness αλλά δεν μπαίνω στον κόπο να το περάσω αφού downgrade δεν κάνω σε τίποτα. Αν θέλει η google ας μας κάνει την χάρη να λύσει το θέμα. Το έχω συνηθίσει να σας πω την αλήθεια αλλά αν πιάσετε ένα κορυφαίο smartphone όπως s3/note2 ή ακόμα και το one s της γυναίκας μου η διαφορά είναι εμφανής... Φυσικά σαν smoothness δεν έχει κανένα θέμα μάλλον το touch responsiveness εννοούσε ο φίλτατος galanakop :)

Επίσης σε κάποιες εφαρμογές δεν κάνει smooth scroll (οπως στο tapatalk ή fb). Ένα μέρει λύνεται με επιλογή "Απενεργοποιηση επικαλυψεων HW" μέσα από τις επιλογές προγραμματιστων (αναγκαστική χρήση GPU για σύνθεση της οθονης). Αυτά είναι θέματα των εφαρμογών που θα λυθούν επίσης στο μέλλον με κάποιο update από τους αντίστοιχους devs.. Κατά τα άλλα μια χαρά τα πάει η συσκευή ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους και καλή χρονιά εύχομαι... Σχετικά με το θέμα του touch, προσωπικά βλέπω να έχει θέμα το touch responsiveness οπότε κάποια αγγιγματα τα χάνει. Είτε είναι σε μεμονωμένο πάτημα είτε είναι κάποιο swype μέσα σε εφαρμογή ώρες ώρες τα χάνει. Υπάρχει ένα mod που ουσιαστικά κάνει downgrade το firmware του touch responsiveness αλλά δεν μπαίνω στον κόπο να το περάσω αφού downgrade δεν κάνω σε τίποτα. Αν θέλει η google ας μας κάνει την χάρη να λύσει το θέμα. Το έχω συνηθίσει να σας πω την αλήθεια αλλά αν πιάσετε ένα κορυφαίο smartphone όπως s3/note2 ή ακόμα και το one s της γυναίκας μου η διαφορά είναι εμφανής... Φυσικά σαν smoothness δεν έχει κανένα θέμα μάλλον το touch responsiveness εννοούσε ο φίλτατος galanakop :)

Επίσης σε κάποιες εφαρμογές δεν κάνει smooth scroll (οπως στο tapatalk ή fb). Ένα μέρει λύνεται με επιλογή "Απενεργοποιηση επικαλυψεων HW" μέσα από τις επιλογές προγραμματιστων (αναγκαστική χρήση GPU για σύνθεση της οθονης). Αυτά είναι θέματα των εφαρμογών που θα λυθούν επίσης στο μέλλον με κάποιο update από τους αντίστοιχους devs.. Κατά τα άλλα μια χαρά τα πάει η συσκευή ;)

 

Ακριβώς αυτό ήθελα να πω...

Και η αλήθεια φίλε ευθημη εσύ το διατυπωσες σωστά...

Επίσης με το θέμα που ζεσταίνεται λίγο πίσω στο πάνω μέρος του καταλαβαινεις η οχι???

Αν και το πρόγραμμα που χρησιμοποιώ δεν διχνει υπερβολές όσον αφορά τα νούμερα (νορμάλ χρήση 37-39) εντούτοις το νιώθω ζεστό...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς αυτό ήθελα να πω...

Και η αλήθεια φίλε ευθημη εσύ το διατυπωσες σωστά...

Επίσης με το θέμα που ζεσταίνεται λίγο πίσω στο πάνω μέρος του καταλαβαινεις η οχι???

Αν και το πρόγραμμα που χρησιμοποιώ δεν διχνει υπερβολές όσον αφορά τα νούμερα (νορμάλ χρήση 37-39) εντούτοις το νιώθω ζεστό...

 

Η αλήθεια είναι ότι ζεσταίνεται αλλά στα επίπεδα του 30-32°C σε μένα πάντα... Το οποίο δεν είναι πολύ φυσικά αλλά σίγουρα δεν είναι στα επιπεδα του note2 που έπαιζε μόνιμα κάτω από 25°C. Βέβαια το Note έχει άλλα διαθέσιμο χώρο ώστε να διαχειριστεις την απαγωγή θερμότητας. Και το s3 σήκωνε θερμοκρασία από ότι θυμάμαι τότε

Link to comment
Share on other sites

Διορθώνεται με patch το touch responsiveness στο μέλλον?Δε θέλω να απογοητευθώ.

 

Επίσης δεν ακούω κανένα σοβαρό παράπονο για μπαταρία,το οποίο είναι πολύ καλό κατά την άποψή μου.

 

Η κάμερα τελικά;Πως πάει;Παλεύεται;

Edited by zidane72003
Link to comment
Share on other sites

Διορθώνεται με patch το touch responsiveness στο μέλλον?Δε θέλω να απογοητευθώ.

 

Επίσης δεν ακούω κανένα σοβαρό παράπονο για μπαταρία,το οποίο είναι πολύ καλό κατά την άποψή μου.

 

Η κάμερα τελικά;Πως πάει;Παλεύεται;

 

Το πρόβλημα με το touch είναι μεγάλη ιστορία. Εγώ δεν έχω κανένα παράπονο όπως και σε όσους έχω δώσει το τηλέφωνο κάνεις δεν μου έχει παραπονεθεί για αυτό. Η μπαταρία μου βγάζει 2 μέρες με ανοιχτό wifi συνέχεια και οθόνη γύρω στις 3-4 ώρες ανοιχτή. Για μένα είναι μια από τις καλύτερες αγορές που μπορείς να κάνεις

Link to comment
Share on other sites

μεγάλη ΄΄απάτη΄΄ έκανε το amazon με τα bumper και τις θήκες από poetic, διπλασίασε τις τιμές και ζητάει για 2 κομμάτια 20 περίπουευρώ για αποστολή στην Ελλάδα:mad:

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 4 (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...