Jump to content

[Nexus 4] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις)


Superuser
 Κοινοποίηση

Καθημερινη ROM που εχετε στο NEXUS4  

93 members have voted

  1. 1. Καθημερινη ROM που εχετε στο NEXUS4

    • Official Google AOSP ROM KitKat
    • SlimKat
    • ParanoidAndroid
    • MAHDI
    • Purity
    • CarbonROM
    • PAC-man
      0
    • VANIR
      0
    • CyanogenMOD
    • other ROM


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τοτε φλασαρεις μια απο τις 2 τελευταιες εκδοσεις που ΔΕΝ λενε το cm :)

 

ναι το διάβασα αυτό αλλά τι διαφορά έχουν ;

Digital-Doctor.blogspot.gr
Link to comment
Share on other sites

ναι το διάβασα αυτό αλλά τι διαφορά έχουν ;

 

Η μια ειναι gpu oc δηλαδη υπερχρονισμενη gpu...αν παιζεις παιχνιδια βαλε αυτην

Link to comment
Share on other sites

παραπαίζω ;)

 

Εγω ειχα βαλει την απλη εκδοση γιατι παιζω πολυ σπανια...

Απο το πρωι εχω βαλει τον νεο ΑΚ κερνελ...θα δειξει...

Εχω καταληξει παντως σε ματριξ και ΑΚ σαν καλυτερες επιλογες :)

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα τον νεο Μάτριξ.πρωτη φορά που δοκιμαζω άλλον κερνελ.για να δουμε

 

Καλος ειναι και ο Ματριξ,με καλη αυτονομια,αλλα απ την εκδοση 8.5 εως την πιο προσφατη τωρα,δεν εχει κανει καποια δραστικη αλλαγη.

Στην ιδια αυτονομια κυμαινεται και ο Αirkernel επισεις,αλλα με Prima drivers.

Kαι με το που βγηκε ο ΑΚ για τη συσκευη μας,τον φορεσα κατευθειαν!!

(Παλι καλα που τελικα τον εβγαλε ο developer και για το Nexus!!)

Για μενα,ειναι ο καλυτερος αυτη τη στιγμη.

Κανε δοκιμες με τους κερνελς αλλα αφηνε τους 1-2 μερες πρωτα,ωστε να μπορεις να βγαζεις σωστα αποτελεσματα (οσο γινεται) :)

Edited by orion79
OmniRom 4.4.2 - ΑΚ KO v.242 - TWRP 2.6.3.3 @Dalvik_Must_Die@
Link to comment
Share on other sites

Εγω ειχα βαλει την απλη εκδοση γιατι παιζω πολυ σπανια...

Απο το πρωι εχω βαλει τον νεο ΑΚ κερνελ...θα δειξει...

Εχω καταληξει παντως σε ματριξ και ΑΚ σαν καλυτερες επιλογες :)

 

Πως σου φαινεται φιλε μου?

Εντυπωσεις μεχρι τωρα?

OmniRom 4.4.2 - ΑΚ KO v.242 - TWRP 2.6.3.3 @Dalvik_Must_Die@
Link to comment
Share on other sites

Καλος ειναι και ο Ματριξ,με καλη αυτονομια,αλλα απ την εκδοση 8.5 εως την πιο προσφατη τωρα,δεν εχει κανει καποια δραστικη αλλαγη.

Στην ιδια αυτονομια κυμαινεται και ο Αirkernel επισεις,αλλα με Prima drivers.

Kαι με το που βγηλε ο ΑΚ για τη συσκευη μας,τον φορεσα κατευθειαν!!

(Παλι καλα που τελικα τον εβγαλε ο developer και για το Nexus!!)

Για μενα,ειναι ο καλυτερος αυτη τη στιγμη.

Κανε δοκιμες με τους κερνελς αλλα αφηνε τους 1-2 μερες πρωτα,ωστε να μπορεις να βγαζεις σωστα αποτελεσματα (οσο γινεται) :)

 

Καλά εννοείται οτι θέλει 1,2 μέρες.με trickster και αυτός;αλλά δεν κάνω donate κ σε αυτον

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Trickster κανονικα!

Και...ενταξει..αφηστε τα donate..!!

Και το δωρεαν δουλευει μια χαρα,εχει ολες τις κυριοτερες λειτουργιες! ;)

OmniRom 4.4.2 - ΑΚ KO v.242 - TWRP 2.6.3.3 @Dalvik_Must_Die@
Link to comment
Share on other sites

Πως σου φαινεται φιλε μου?

Εντυπωσεις μεχρι τωρα?

 

Θετικες προς το παρον...θα δειξει σε 2-3 μερες...

Link to comment
Share on other sites

Με τον Μάτριξ μέχρι τώρα και default ρυθμισεις εντυπωσιασμένος. Δεν έχει κανει το παραμικρό κόλλημα

Ειδικα στο fb τπτ.με τον 134 όλο και κάτι μικρα lags ειχα

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Με τον Μάτριξ μέχρι τώρα και default ρυθμισεις εντυπωσιασμένος. Δεν έχει κανει το παραμικρό κόλλημα

Ειδικα στο fb τπτ.με τον 134 όλο και κάτι μικρα lags ειχα

 

Welcome to the club...χεχεχε...

Link to comment
Share on other sites

Το είχα ξαναγράψει και με είχατε πάρει με τις πέτρες. Θα το επαναλάβω όμως γιατί είναι 2 εβδομάδες που έχω δοκιμάσει σχεδόν όλους τους kernels. Ο Franco είναι ότι χειρότερο μπορείτε να βάλετε στο τηλέφωνο σας. Για μένα έχει τελειώσει. Δεν πρόκειται ούτε να τον ξαναδοκιμάσω. Πέταξα και την εφαρμογή του και μετανιώνω πλήρως για τα χρήματα που έδωσα.

Ίσως αυτή η κουβέντα μην έχει ιδιαίτερο νόημα πλέον. Όταν έρθει η αναβάθμιση θα μηδενίσει το κοντέρ.

 

Πολύ καλά κάνετε και δοκιμάζετε matrix. Ο semaphore είναι μια πολύ καλή επιλογή επίσης, θέλει λίγο ακόμα δουλειά όμως.

 

Αυτός που πραγματικά κάνει τη διαφορά όμως είναι ο harsh και δεν έχω δει να τον αναφέρει κανένας. Ακόμα κι αν δεν έχετε διάθεση να τον δοκιμάσετε κάντε τη χάρη στον εαυτό σας να διαβάσετε το opening post του στο thread του. Θα καταλάβετε τη έχει αφαιρέσει ο Franco και πόσο σημαντικό ρόλο παίζει, πως το kernel διαβάζει τον επεξεργαστή μας και δρα ανάλογα και πως μπορείτε να έχετε ένα kernel που να τρέχει άψογα, χωρίς καμία εφαρμογή και ενασχόληση από μέρους σας.

 

Οι πειραματισμοί τελείωσαν για μένα. Κλειδώνω εδώ και τα ξαναλέμε στην 4.3.

 

Στο νο3 semaphore.

Στο νο2 matrix

Στο νο1 harsh

Edited by noisex
Link to comment
Share on other sites

Και εσύ πρέπει να καταλάβεις το εξής.

Δεν μπορεί να είναι τόσο σκαρτος ο Franco και ταυτόχρονα να είναι ο πιο δημοφιλής.

Επίσης, επειδή δεν δουλεύει σε σένα σωστά, δεν μπορείς να γενικευεις και να λες σε όλους "μην τον βάλετε, είναι χάλια".

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Το είχα ξαναγράψει και με είχατε πάρει με τις πέτρες. Θα το επαναλάβω όμως γιατί είναι 2 εβδομάδες που έχω δοκιμάσει σχεδόν όλους τους kernels. Ο Franco είναι ότι χειρότερο μπορείτε να βάλετε στο τηλέφωνο σας. Για μένα έχει τελειώσει. Δεν πρόκειται ούτε να τον ξαναδοκιμάσω. Πέταξα και την εφαρμογή του και μετανιώνω πλήρως για τα χρήματα που έδωσα.

Ίσως αυτή η κουβέντα μην έχει ιδιαίτερο νόημα πλέον. Όταν έρθει η αναβάθμιση θα μηδενίσει το κοντέρ.

 

Πολύ καλά κάνετε και δοκιμάζετε matrix. Ο semaphore είναι μια πολύ καλή επιλογή επίσης, θέλει λίγο ακόμα δουλειά όμως.

 

Αυτός που πραγματικά κάνει τη διαφορά όμως είναι ο harsh και δεν έχω δει να τον αναφέρει κανένας. Ακόμα κι αν δεν έχετε διάθεση να τον δοκιμάσετε κάντε τη χάρη στον εαυτό σας να διαβάσετε το opening post του στο thread του. Θα καταλάβετε τη έχει αφαιρέσει ο Franco και πόσο σημαντικό ρόλο παίζει, πως το kernel διαβάζει τον επεξεργαστή μας και δρα ανάλογα και πως μπορείτε να έχετε ένα kernel που να τρέχει άψογα, χωρίς καμία εφαρμογή και ενασχόληση από μέρους σας.

 

Οι πειραματισμοί τελείωσαν για μένα. Κλειδώνω εδώ και τα ξαναλέμε στην 4.3.

 

Στο νο3 semaphore.

Στο νο2 matrix

Στο νο1 harsh

 

χρησιμοποιεις touchcontrol ? δουλεύει με harsh?

Link to comment
Share on other sites

Το είχα ξαναγράψει και με είχατε πάρει με τις πέτρες. Θα το επαναλάβω όμως γιατί είναι 2 εβδομάδες που έχω δοκιμάσει σχεδόν όλους τους kernels. Ο Franco είναι ότι χειρότερο μπορείτε να βάλετε στο τηλέφωνο σας. Για μένα έχει τελειώσει. Δεν πρόκειται ούτε να τον ξαναδοκιμάσω. Πέταξα και την εφαρμογή του και μετανιώνω πλήρως για τα χρήματα που έδωσα.

Ίσως αυτή η κουβέντα μην έχει ιδιαίτερο νόημα πλέον. Όταν έρθει η αναβάθμιση θα μηδενίσει το κοντέρ.

 

Πολύ καλά κάνετε και δοκιμάζετε matrix. Ο semaphore είναι μια πολύ καλή επιλογή επίσης, θέλει λίγο ακόμα δουλειά όμως.

 

Αυτός που πραγματικά κάνει τη διαφορά όμως είναι ο harsh και δεν έχω δει να τον αναφέρει κανένας. Ακόμα κι αν δεν έχετε διάθεση να τον δοκιμάσετε κάντε τη χάρη στον εαυτό σας να διαβάσετε το opening post του στο thread του. Θα καταλάβετε τη έχει αφαιρέσει ο Franco και πόσο σημαντικό ρόλο παίζει, πως το kernel διαβάζει τον επεξεργαστή μας και δρα ανάλογα και πως μπορείτε να έχετε ένα kernel που να τρέχει άψογα, χωρίς καμία εφαρμογή και ενασχόληση από μέρους σας.

Οι πειραματισμοί τελείωσαν για μένα. Κλειδώνω εδώ και τα ξαναλέμε στην 4.3.

 

Στο νο3 semaphore.

Στο νο2 matrix

Στο νο1 harsh

 

Φιλε συμφωνω μαζι σου..ειναι ο kernel που δεν εχει βγαλει ποτε προβλημα με οτι rom και να του χω βαλει. Και ο πιο κοντινος σε stock kernel, επισης και απο μπαταρια αψογος. Εχθες μονο παρατηρησα bluetooth drops, δεν ξερω αν ειναι δικο του θεμα..θα το τσεκαρω παλι. Παντως ουτε και γω με βλεπω να αλλαζω kernel. Στο thread του σπανια βρισκεις παραπονο.

Link to comment
Share on other sites

χρησιμοποιεις touchcontrol ? δουλεύει με harsh?

Όχι δεν έχω touch control. Γιατί δε κάνεις μια ερώτηση στο thread του;

 

 

 

 

Φιλε συμφωνω μαζι σου..ειναι ο kernel που δεν εχει βγαλει ποτε προβλημα με οτι rom και να του χω βαλει. Και ο πιο κοντινος σε stock kernel, επισης και απο μπαταρια αψογος. Εχθες μονο παρατηρησα bluetooth drops, δεν ξερω αν ειναι δικο του θεμα..θα το τσεκαρω παλι. Παντως ουτε και γω με βλεπω να αλλαζω kernel. Στο thread του σπανια βρισκεις παραπονο.

Απ' ότι είδα έβγαλε και νεότερη έκδοση πριν λίγες ώρες.

 

Για τελευταία φορά: Σε αυτούς που μου απαντούν με υφάκι δήθεν να με "βάλουν" στη θέση μου-προσβλητικό-δεν απαντώ.

Είναι δικαίωμά μου να γράφω την άποψή μου. Το κάνω σε κόσμια επίπεδα και προσέχω πάντα πως εκφράζομαι. Δεν υποχρέωσα κανέναν σε τίποτα. Συνεπώς δεν έχω κι ούτε θέλω να καταλάβω τίποτα.

Η δημοφιλία του franco δε μου λέει κάτι. Δεν πηγαίνω όπου πηγαίνει ο όχλος. Κρίνω και αποφασίζω. Και η κυβέρνηση δημοφιλής βγαίνει στα γκάλοπ. Είναι η καλύτερη;

Edited by noisex
Link to comment
Share on other sites

δε ξερω ποιος σου απαντησε με υφακι,αλλα προβλημα του φιλε μου,εμεις γνωμες θελουμε ;)

 

για πες μας τι ξεχωριστο διακρινεις?δεν τον εχω δοκιμασει τον συγκεκριμενο

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

@blade θεωρώ οτι είναι η χρυσή τομή σε απόδοση και μπαταρία. Μου αρέσει που έχει μια λογική flash and forget. Δηλαδή φλασάρεις και τα κάνει όλα μόνος του. Ανάλογα με το τσιπ του επεξεργαστή σου ρυθμίζει και το uv. Κι έχει διατηρήσει το βασικό συστατικό του project butter, που ο Franco έχει βγάλει εκτός. Επίσης μου κάνουν στο μάτι τα χρώματά του, στο αυτί μου ο ήχος είναι όσο δυνατός και καθαρός πρέπει, συνεπώς δεν ασχολούμαι με extra εφαρμογές, για να τα ρυθμίσω. Αν διαβάσεις την αρχή του thread του θα καταλάβεις καλύτερα.
Link to comment
Share on other sites

καλα σε ολους συμβαινει αυτο,φλασαρεις και ξεχνας,απο εκει κ περα αν εχεις το μικροβιο,καθεσαι κ παιζεις.

 

τα χρωματα τα εχει πειραξει ο τυπας?εχει βελτιωσει και τον ηχο?

χαιρομαι που εισαι ευχαριστημενος

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Θα δοκιμάσω τον harsh γιατί με τον sema που έχω τελευταία το WiFi του έπεσε πολύ άσχημα. Στο μαγαζί που δουλεύω το wifi που μου έχει δώσει ο γείτονας έπιανε-δεν έπιανε παλιότερα και τώρα πλέον δεν το βρίσκει κάν...
Link to comment
Share on other sites

@blade θεωρώ οτι είναι η χρυσή τομή σε απόδοση και μπαταρία. Μου αρέσει που έχει μια λογική flash and forget. Δηλαδή φλασάρεις και τα κάνει όλα μόνος του. Ανάλογα με το τσιπ του επεξεργαστή σου ρυθμίζει και το uv. Κι έχει διατηρήσει το βασικό συστατικό του project butter, που ο Franco έχει βγάλει εκτός. Επίσης μου κάνουν στο μάτι τα χρώματά του, στο αυτί μου ο ήχος είναι όσο δυνατός και καθαρός πρέπει, συνεπώς δεν ασχολούμαι με extra εφαρμογές, για να τα ρυθμίσω. Αν διαβάσεις την αρχή του thread του θα καταλάβεις καλύτερα.

 

Και εγω λεω να το δοκιμασω;).το ειχα και πιο παλια αλλα δεν ειχα δει διαφορα.ποιο κατεβαζουμε;το πρωτο ή το δευτερο?το ενα εχει 6,10 mb και το αλλο 5,90mb

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Nexus 4] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...