Jump to content

Samsung Galaxy S III Mini (I8190 - I8200)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αναμφισβήτητα, είναι θέμα μπαταρίας. Υπάρχουν πολλά ανάλογα προηγούμενα ποστ. Και εμένα το ίδιο παρουσίασε πριν μια βδομάδα. Άλλαξα μπαταρία και όλα οκ.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

Καλημέρα στους γκουρού των σμάρτφόουνζ...

 

Έχω ένα πρόβλημα με το weather widget του s3 mini, αυτό που έχει προεγκατεστημένο.

Έχω επιλέξει από τις ρυθμίσεις να μου δείχνει την τοποθεσία και να ανανεώνει κάθε μια ώρα. Δουλεύει κανονικά μέχρι να κάνω restart. Μετά απλά δεν κάνει ανανέωση! Αν προσθέσω κάποια πόλη, εκεί ανανεώνει κανονικά αλλά στην πόλη που δείχνει την τοποθεσία μένει κολλημένο στην τελευταία ανανέωση που έκανε πριν το restart. Αν πάλι κάνω ανανέωση χειροκίνητα, ανανεώνει αλλά για αυτή την μια φορά, δεν συνεχίζει κάθε μια ώρα όπως θα έπρεπε.

Τις ρυθμίσεις δεν τις χάνει, τις κρατάει κανονικά.

 

Η μόνη λύση που έχω βρει, είναι μετά από κάθε restart, να πηγαίνω στις ρυθμίσεις του widget να βάζω το αυτόματη ανανέωση στο ποτέ και μετά πάλι στο κάθε μια ώρα. Είναι λίγο σπαστικό όμως!

 

Έχει κάποιος άλλος το ίδιο πρόβλημα; Υπάρχει κάποια λύση πιο μόνιμη;

 

Ζητώ συγνώμη αν έχει ξανά ερωτηθεί και απαντηθεί, αλλά έψαξα και δεν βρήκα κάτι.

Παρομοίως για το αν είμαι σε λάθος κατηγορία... δεν συμμετέχω και πολύ και δεν γνωρίζω καλά την δομή του φόρουμ.

ROCK 'N' RIDE

just a way of life

Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι η μπαταρια,αλλαξα δυο μια original και μια κινεζικη.τιποτε.φορτιζει 100 τοις 100 και μολις το αναβω παει στο 86 τοις 100 επι τοπου.ξερει κανεις φιλος κατι αλλο
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στους γκουρού των σμάρτφόουνζ...

 

Έχω ένα πρόβλημα με το weather widget του s3 mini, αυτό που έχει προεγκατεστημένο.

Έχω επιλέξει από τις ρυθμίσεις να μου δείχνει την τοποθεσία και να ανανεώνει κάθε μια ώρα. Δουλεύει κανονικά μέχρι να κάνω restart. Μετά απλά δεν κάνει ανανέωση! Αν προσθέσω κάποια πόλη, εκεί ανανεώνει κανονικά αλλά στην πόλη που δείχνει την τοποθεσία μένει κολλημένο στην τελευταία ανανέωση που έκανε πριν το restart. Αν πάλι κάνω ανανέωση χειροκίνητα, ανανεώνει αλλά για αυτή την μια φορά, δεν συνεχίζει κάθε μια ώρα όπως θα έπρεπε.

Τις ρυθμίσεις δεν τις χάνει, τις κρατάει κανονικά.

 

Η μόνη λύση που έχω βρει, είναι μετά από κάθε restart, να πηγαίνω στις ρυθμίσεις του widget να βάζω το αυτόματη ανανέωση στο ποτέ και μετά πάλι στο κάθε μια ώρα. Είναι λίγο σπαστικό όμως!

 

Έχει κάποιος άλλος το ίδιο πρόβλημα; Υπάρχει κάποια λύση πιο μόνιμη;

 

Ζητώ συγνώμη αν έχει ξανά ερωτηθεί και απαντηθεί, αλλά έψαξα και δεν βρήκα κάτι.

Παρομοίως για το αν είμαι σε λάθος κατηγορία... δεν συμμετέχω και πολύ και δεν γνωρίζω καλά την δομή του φόρουμ.

Υπάρχει γενικό πρόβλημα με τα weather widget που έχει σχέση με τους provider εδώ και 15 μέρες περίπου.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στη κοινότητα,

 

Τελευταία στο S3 mini (Ι8200Ν) όταν βάζω το φορτιστή μου βγάζει μπαταρία αποσυνδέθηκε και δεν φορτίζει καθόλου.

Ή αλλάζει συνέχεια καταστάσεις από φόρτιση σε "η μπαταρία αποσυνδέθηκε" και το ανάποδο.

Το ίδιο συμβαίνει και με το καλώδιο σύνδεσης με τον υπολογιστή.

Δεν το κάνει πάντα.

 

Τι μπορεί να συμβαίνει; Μπαταρία; Service;

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε άλλο καλώδιο και κοίτα μήπως έχει πιάσει τίποτα βρωμιές η θύρα.Σε διαφορετική περίπτωση είσαι για το service
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Έχω πρόβλημα με το μαραφέτι. Κολλάει το σύμπαν. Έχω κάνει επαναφορά, έχω περάσει από την αρχή το official λογισμικό, αλλά δεν βλέπω φως. Από την πρώτη στιγμή κιόλας σέρνεται. Θα μου πείτε να κοιτάξω τις εφαρμογές. Δεν έχω κάτι παράξενο, Facebook, messenger, το viber και το what's up της cosmote. Έβγαλα μέχρι και την sd μήπως έχει θέμα.

Τι να το κάνω; Έχει έρθει η ημερομηνία λήξης του μήπως; :p

Link to comment
Share on other sites

Ρουταρισε το βάλε Custom rom να βρεις την υγεία σου.

 

Θέλω να βάλω την Custom v2 θα ήθελα όμως πριν την εγκαταστήσω να ρωτήσω αν έχει σφάλματα και κυρίως αν υπάρχει drain battery?Η χρήση που κάνω είναι facebook,viber,instagram κυρίως :)

ευχαριστώ :)

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να βάλω την Custom v2 θα ήθελα όμως πριν την εγκαταστήσω να ρωτήσω αν έχει σφάλματα και κυρίως αν υπάρχει drain battery?Η χρήση που κάνω είναι facebook,viber,instagram κυρίως :)

ευχαριστώ :)

Ψάξε λίγο πιο πίσω θα βρεις ποστ με την καλύτερη Ρομ για το s3 mini με το ui του s5.:o

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει γενικό πρόβλημα με τα weather widget που έχει σχέση με τους provider εδώ και 15 μέρες περίπου.

 

Λέω κι εγώ.. τι γίνεται και δεν μπορώ να βγάλω άκρη. Θυμάμαι πάντα ανανέωνε μόνο του.. όχι μόνο κάθε μια ώρα, αλλά και κάθε φορά που άλλαζα περιοχή..

Anyway, μικρό το κακό. Δεν θα σκάσω κιόλας!

 

δεν ειναι η μπαταρια,αλλαξα δυο μια original και μια κινεζικη.τιποτε.φορτιζει 100 τοις 100 και μολις το αναβω παει στο 86 τοις 100 επι τοπου.ξερει κανεις φιλος κατι αλλο

 

Αυτό το κάνει και σε εμένα εδώ και αρκετό καιρό. Όχι πάντα 86%... πότε 88, 90 και γενικά εκεί γύρω, αλλά ποτέ 100% (ούτε καν 99, 98)

Έχω παρατηρήσει όμως ότι όπου και να είναι όταν ανοίξει (από 85-86 μέχρι 89-90) "κολλάει" εκεί για αρκετή ώρα πριν αρχίσει να πέφτει.

Σαν να είναι δηλαδή 100% απλά γράφει 86%

Σε γενικές γραμμές, αν εξαιρέσω το πόσο % γράφει, δεν έχω παρατηρήσει κάποια μείωση της μπαταρίας. Όσο μου κράταγε πάνω κάτω, κρατάει και τώρα.

ROCK 'N' RIDE

just a way of life

Link to comment
Share on other sites

Για συσκευή Ι8200 που κολλάει συνέχεια τι rom μου προτείνετε?

Και αν γίνεται κάποιο λινκ που να περιέχει αναλυτικές οδηγίες εγκατάστασης.

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα παιδιά χρόνια πολλά! ξέρετε πώς μπορώ να εμφανίσω το ποσοστό μπαταρία δίπλα απο την μπαταρία σε αυτό το κινητό με έκδοση android 4.2.2?

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα παιδιά χρόνια πολλά! ξέρετε πώς μπορώ να εμφανίσω το ποσοστό μπαταρία δίπλα απο την μπαταρία σε αυτό το κινητό με έκδοση android 4.2.2?

 

Πρέπει να είναι Ρυθμίσεις/Μπαταρία η επιλογή για την εμφάνιση ποσοστού.

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να είναι Ρυθμίσεις/Μπαταρία η επιλογή για την εμφάνιση ποσοστού.

 

Στην 4.1.2 ήταν ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ - ΕΜΦΑΝΙΣΗ - ΠΡΟΣΘΕΤΕΣ ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ .

 

Στην 4.2.2 πουθενά:blink:...!

 

Γενικά στα περισσότερα τηλέφωνα είναι εκεί που λες αλλά σε αυτό τίποτα...! :worry::worry::worry:

 

ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Στην 4.1.2 ήταν ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ - ΕΜΦΑΝΙΣΗ - ΠΡΟΣΘΕΤΕΣ ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ .

 

Στην 4.2.2 πουθενά:blink:...!

 

Έχω την εντύπωση, χωρίς να είμαι σίγουρος όμως, ότι αυτή η επιλογή έλειπε αρχικά από την 4.2.2, προστέθηκε όμως με update αργότερα. Καλού κακού δες αν έχεις την τελευταία έκδοση.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας και καλο Πασχα.

 

Πηρα της συζυγου το εν λογω κινητο και θελω να του κανω root οπως ειχα κανει και στο δικο μου το 2012 το Galaxy Young GT-S6102 DUOS.Το οποιο εχω μεχρι και σημερα ρουταρισμενο και ολα ο.κ.

 

Ειχα κατεβασει ζιπαρισμενο το update samsung super user , και το εριξα μεσα στην sd καρτα οπως ηταν ζιπαρισμενο , και ανοιξα την συσκευη με τον νγωστο τροπο και επελεξα update , και τον ζιπαρισμενο φακελο κ.λ.π.

 

Μπορω να κανω το ιδιο και σε αυτην την συσκευη , και με το ιδιο αρχειο ?

 

Η Συσκευη εχει την εκδοση 4.2.2 android και ειναι το i8200 S3 mini.

 

Σας ευχαριστω και καλη ανασταση.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Χρειάζεται custom recovery για να γίνει κάτι τέτοιο
Link to comment
Share on other sites

Χρειάζεται custom recovery για να γίνει κάτι τέτοιο

 

Μαλιστα , μαλλον δεν καταλαβα ομως τι εννοειται ?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Θα πρέπει πρώτα να περαστεί custom recovery μέσω odin και μετά μέσω του recovery αυτού θα μπορέσεις να φλασάρεις το su, δεν γίνεται δηλαδή απο το υπάρχον στόκ να γίνει κάτι τέτοιο.

Για λεπτομέρειες και επειδή δεν έχω την συγκεκριμένη συσκευή, θα πρέπει να ψάξεις στο xda και θα βρείς τα πάντα.

Link to comment
Share on other sites

Εχει δοκιμασει κανενας την Lollipop;; Βλεπω εχει bug στην καμερα αλλα με την εφαρμογη camu λειτουργει κανονικα!! Απο μπαταρια πως τα παει την ρουφαει;; Αλλιως για την KitKat; Edited by Giannis_95
Sony Ericsson W760i -> Sony Ericsson Xperia X8 (GingerDX 2.3.7 - OC) -> Samsung S3 Mini (R-Mod v2) -> Samsung Galaxy S6 (Stock) -> Samsung Galaxy S20
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • The title was changed to Samsung Galaxy S III Mini (I8190 - I8200)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...