Jump to content

Samsung Galaxy S III Mini (I8190 - I8200)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σας. Μετά από εγκατάσταση λάθος έκδοσης android 4.1.2 (I8190L αντί Ι8190) σε Galaxy S3 mini, επανεγκατέστησα την έκδοση 4.1.2 - Ι8190 - Stock Firmware (I8190XXAMG4) από την σελίδα samsung-updates, ενώ έκανα και recovery σε εργοστασιακές ρυθμίσεις (wipe data/factory recovery).

 

Η εφαρμογή Kies όμως δεν αναγνωρίζει την συσκευή ενώ δεν κάνει και update από την επιλογή που έχει το κινητό.

Κατά την σύνδεση με usb σε usb debbuging mode μου πετάει το μήνυμα "Hardware Id Missing".

Επίσης όταν κλείνω ή κάνω επανεκκίνηση στο κινητό πριν κλείσει μου βγάζει μία ασπρόμαυρη οθόνη, δηλαδή σαν να μην λειτουργεί η οθόνη (πολύ παράξενη συμπεριφορά).

 

Αν θυμάμαι καλά το κινητό όταν δούλευε σωστά, είχε την έκδοση (jelly bean). Μήπως θα έπρεπε να περάσω αυτή την έκδοση; Καθώς τώρα δεν είναι εγκατεστημένη η συγκεκριμένη έκδοση αλλά η απλή 4.1.2.

 

Αν ξέρει κάποιος ας μου απαντήσει!!

Ευχαριστώ.

Edited by epp494
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά καλησπέρα, σκέφτομαι να απεγκαταστήσω τις παρακάτω εφαρμογές από το κινητό μου:

 

chrome

game hub

google

google+

φωτογραφιες της google+

svoice

hangouts

ssuggest

videohub

topgames

forsquareshazam

flipboard

chaton

 

Θα έχω κάποιο πρόβλημα; Σας ευχαριστώ.

 

δε θα υπαρχει προβλημα(κι αν φοβασαι καμμια απ αυτες,παρτες back up με το titanium)

Link to comment
Share on other sites

Έχετε βρει κανένα καλό πρόγραμμα που να κάνει φωνητική κλήση των επαφών, σύνταξη μηνυμάτων κλπ; Στα ελληνικά εννοείται και αν είναι δωρεάν ακόμη καλύτερα
Link to comment
Share on other sites

Εχει παρατηρήσει κάποιος καμμια διακύμανση του χρώματος στην οθόνη? (καπως σαν γκρι απόχρωση)

Ποιο συγκεκριμένα σε όποια σελίδα και αν πάω απο την μέση και πάνω είναι ελαφρά πιο σκουρα η εικόνα και αυτο σταματα λίγο πιο κάτω απο την κορυφη οπότε και επανερχεται στο κανονικό.

Υπάρχει κάποιος τρόπος να διορθωθεί? (απο τες ρυθμίσεις οθονης το έχω ψάξει αλλα δεν έγινε τίποτε , μέχρι που άρχησα να σκέφτομαι ότι ίσως να φταίει κάποια εφαρμογή) :worry::worry:

Edited by Kitieas
Link to comment
Share on other sites

Έχει κανένας θέματα με το wifi?Αποσυνδέεται και συνδέεται ξανά κάθε 10 λεπτά? Κάποια λύση κανείς? Δεν μου το κανει σε ένα μόνο ρουτερ
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να αγοράσω το κινητό αλλά όχι από τα καταστήματα (cosmote,public,κ.λ.π.) που το έχουν στα 250.Μήπως μπορεί κανείς να μου προτείνει κάποιο από το internet που έχει μείνει ευχαριστημένος;Η τιμή του στο internet ξεκινάει στα 170.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για την ενημέρωση σας καλή η cyanogenmod αλλά πολλά φρου φόρου και η μπαταρία επιεικώς άθλια. Όποιος θέλει να δοκιμάσει να βάλει την dmodv6 η οποία βασίζεται σε στοκ ρομ αλλά τα παλικάρια έχουν
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για την ενημέρωση σας καλή η cyanogenmod αλλά πολλά φρου φόρου και η μπαταρία επιεικώς άθλια. Όποιος θέλει να δοκιμάσει να βάλει την dmodv6 η οποία βασίζεται σε στοκ ρομ με κάποια έξτρα πράγματα τα παλικάρια όμως έχουν κάνει θαύματα στο θέμα της μπαταρίας κρατάει τουλάχιστον δύο μέρες με μέτρια προς βαριά χρήση εγώ φαντασθείτε το φορτισα χθες το πρωί και τώρα έχω ακόμα 73% μπαταρία.
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να αγοράσω το κινητό αλλά όχι από τα καταστήματα (cosmote,public,κ.λ.π.) που το έχουν στα 250.Μήπως μπορεί κανείς να μου προτείνει κάποιο από το internet που έχει μείνει ευχαριστημένος;Η τιμή του στο internet ξεκινάει στα 170.

 

Birdphone. Έκανα ηλεκτρονική παραγγελιά Δεύτερα βραδύ,Τρίτη πρωί με κάλεσαν για επιβεβαίωση και Τετάρτη πρωί είχα στα χέρια ένα κινητό που παράγγειλα. Είμαι από επαρχία περίπου 130 χιλιόμετρα από Αθηνα. Και γενικότερα είμαι ευχαριστημένος και από την εξυπηρέτησή τους και από όλα. Συσκευασμένο κανονικά στο κουτί του με ταινία και απόδειξη.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κατεβαίνει η γραμμή ειδοποιήσεων, που είναι πάνω πάνω στην οθόνη, υπάρχει εναλλακτική λύση ή πάμε σε επανεκκίνηση;

Το παθαίνω και γω αυτό . μια φορά την εβδομάδα ή στις 2 βδομάδες και λύνεται μόνο με restart.

Ξέρουμε αν πρέπει να πάει για service? αλλά το έχω δει και σε άλλα s3 mini και σε s3 της κολλητής μου.

ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,ερώτηση,υπάρχει καμία εφαρμογή για android σε στυλ CCleaner;;
The question is not...when i'll stop, but who's going to stop me
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,ερώτηση,υπάρχει καμία εφαρμογή για android σε στυλ CCleaner;;

 

Καλησπερα ,για ερωτήσεις σχετικά με εφαρμογές καλύτερα να απευθυνθείς στο σωστό θέμα Android - Προτάσεις: Γενικές εφαρμογές II

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το ξυπνητήρι δεν έχει ήχο..Που είναι οι ρυθμίσεις ήχου του?Έχω τσεκάρει του ήχους από τις ρυθμίσεις και όλα είναι στο δυνατό...

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το ξυπνητήρι δεν έχει ήχο..Που είναι οι ρυθμίσεις ήχου του?Έχω τσεκάρει του ήχους από τις ρυθμίσεις και όλα είναι στο δυνατό...

 

ε ρε μαν πανε στο ρολοι που εχει στο μενου πισω που εχει ολες τις εφαρμογες και εκει πατα για να βαλεις αφυπνιση και εκει θα το δεις και αυτο...διαλεγεις οτι ηχο θες

Link to comment
Share on other sites

ε ρε μαν πανε στο ρολοι που εχει στο μενου πισω που εχει ολες τις εφαρμογες και εκει πατα για να βαλεις αφυπνιση και εκει θα το δεις και αυτο...διαλεγεις οτι ηχο θες

 

Man εκει παω...διαλεξα διαφορους ήχους αλλα και παλι δεν ακούγεται ....η επιλογη δόνηση μαζι με ηχο η δόνηση δουλευει...εκανα και επανεκκίνηση μηπως έφαγε κάποιο κολλημα αλλα τπτ..

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

μεχρι να το βρεις κατεβασε ενα αλλο ξυπνητηρι.......εμενα δουλειει παντως....παιξε και λιγο με τους ηχους στις ρυθμισεις.....εγω επειδη βαζω 3 ξυπνητηρια στην σειρα το πρωι δεν ξερω γιατι αλλα το πρωτο κανει ενα μπλικ και σταματαει....τα επομενα βαραν κανονικα

παρατα το καλυτερα και βαλε ενα αλλο απο το play store...μπορει να το κανω και γω στο μελλον :P

Edited by vangelisgr
διαφορα προσθετα..
Link to comment
Share on other sites

μεχρι να το βρεις κατεβασε ενα αλλο ξυπνητηρι.......εμενα δουλειει παντως....παιξε και λιγο με τους ηχους στις ρυθμισεις.....εγω επειδη βαζω 3 ξυπνητηρια στην σειρα το πρωι δεν ξερω γιατι αλλα το πρωτο κανει ενα μπλικ και σταματαει....τα επομενα βαραν κανονικα

παρατα το καλυτερα και βαλε ενα αλλο απο το play store...μπορει να το κανω και γω στο μελλον :P

 

Δεν ξέρω πως τι και γιατί αλλά με εκ νέου επανεκκίνηση δουλεύει....Μάλλον κάποιο κόλλημα θα έφαγε...

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω με χρηση γυρω στο τριωρο κλησεις κανενα διωρο ιντερνετ με wifi και καμια 20αρια μυνηματα βγαζει τη μερα χωρις φορτιση?το σκεφτομαι να το παρω..
Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω με χρηση γυρω στο τριωρο κλησεις κανενα διωρο ιντερνετ με wifi και καμια 20αρια μυνηματα βγαζει τη μερα χωρις φορτιση?το σκεφτομαι να το παρω..

 

οριακα ναι

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

γτ με το lg 2x το φορτιζω 2 φορες τη μερα.ενω το lumia 800 κραταει μια μερα.απλα θελω να αλλαξω το 2x.και μου αρεσει σαν κρατημα το mini.
Link to comment
Share on other sites

Παιδες καλημερα. Εχει κανα bug το κινητο; Σκεφτομαι να το παρω στην κοπελα μου. Κατι για το ξυπνητηρι εχω διαβασει. Γενικοτερα εχει παρουσιασει κανενα προβλημα;
PaOk RE!!!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδες καλημερα. Εχει κανα bug το κινητο; Σκεφτομαι να το παρω στην κοπελα μου. Κατι για το ξυπνητηρι εχω διαβασει. Γενικοτερα εχει παρουσιασει κανενα προβλημα;

 

Προσωπικά το κινητό μου αρέσει πολύ! Είμαι πολύ ικανοποιημένος και θεωρώ ότι είναι μια αρκετά καλή επιλογή. Από εκεί και πέρα εμένα μου έκανε κάποια "νούμερα" το ξυπνητήρι, αλλά με μια εφαρμογή από το store λύθηκε το πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

παιδια αγορασα μια αυθαιντικη βαση φορτισης της SAMSUNG για το s3 mini (αυτη με την συνδεση usb και την εξοδο line out- οχι κινεζικη αντιγραφη)

http://img163.imageshack.us/img163/4669/51ly.th.jpg

 

ενω με το που τοποθετω το κινητο πανω της φορτιζει κανονικα - μαλιστα αναγνωριζει οτι "εκατσε" σε βαση και γυρναει την οθονη σε μια οθονη ημερολογιου (και καλα να βλεπεις ημερολογιο στο γραφειο σου)

ΔΕΝ το αναγνωριζει σαν συνδεδεμενο το KIES (ουτε το "βλεπει" το pc)

η συνδεση ειναι απλη ενα usb καλωδιο απο το pc στη βαση . τι μπορει να φταιει ;

εννοειται πως αν βγαλω το usb καλωδιο απο τη βαση και το συνδεσω πανω στο κινητο , το KIES (και το pc) το "βλεπουν" κανονικα.

 

καμια ιδεα ;

 

η βαση ειναι καινουρια και το εκανε απο την αρχη

Link to comment
Share on other sites

Αφου το λες και μονος σου βαση φορτισης. Υποθετω για αυτο δεν το βλεπει το προγραμμα
PaOk RE!!!!
Link to comment
Share on other sites

Αφου το λες και μονος σου βαση φορτισης. Υποθετω για αυτο δεν το βλεπει το προγραμμα

 

δεν μου ακουγεται λογικο αλλα μπορει να ειναι κι ετσι

 

 

εχει κανεις αλλος χρησιμοποιησει κατι τετοιο ;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S III Mini (I8190 - I8200)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...