Jump to content

Samsung Galaxy S III Mini (I8190 - I8200)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα παιδια.Η αριθμομηχανη εχει επιστημονικο κομπιουτερακι γιατι το χρειαζομαι για τη δουλεια μου και δεν το βρισκω..
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλησπερα παιδια.Η αριθμομηχανη εχει επιστημονικο κομπιουτερακι γιατι το χρειαζομαι για τη δουλεια μου και δεν το βρισκω..

 

δεν εχει. κατεβασε το realcalc scientific calculator απο playstore.πολυ καλο

Link to comment
Share on other sites

Βαθμολογειστε αν μπορειτε σας παρακαλω τις rom που εχετε δοκιμασει και γραψτε απο διπλα πλεονεκτηματα και μειονεκτηματα.

 

Δοκιμασα την aroma παραπλησια με του s4 ωραια rom με ιδιαιτερα ωραια στοιχεια μου φανηκε λιγο βαρια αν και στη ram ειχα 230 μπορει το scroll up της να μου φανηκε περιεργο.

εχεις καποιο λινκ γιαυτην;

 

iphone 14 pro

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,

Εχω το S3 mini και εαν δεν συκωσω το κινητο σε μια κληση , ο αλλος λαμβανει ενα μηνυμα οτι δεν ειμαι διαθεσιμος.

 

Απο που μπορω να το απενεργοποιησω αυτο για να μην στελνει αυτα τα αυτοματα?

Link to comment
Share on other sites

Έχω μια απορία.

 

Όταν βάζω μια υπενθύμιση επιλέγω Τίτλο, στα Από και Προς (Ημερομηνία και Ώρα) και το Έγκαιρα στην Υπεθύμιση για το κουδούνισμα. Η ερώτησή μου όμως είναι οτι ναι μεν χτυπάει ο ήχος της υπενθύμισης αλλά δεν είναι συνεχόμενος. Δηλαδή κάνει μια φορά το μπιπ και μετά σταματάει. Ήθελα να ρωτήσω εάν υπάρχει η δυνατότητα επανάληψης του κουδουνίσματος. Για παράδειγμα εάν έχω βάλει ώρα 23:00 έως 23:01 να χτυπάει πχ στο διάστημα του λεπτού 2-3 φορές γιατί μπόρεί να μην το ακούσω με την πρώτη.

Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις καποιο τροπο για να ενεργοποιησουμε το ripple effect παιδια;(ειδικα αυτο απο τη Dmod6;)

δοκιμασα τη μεθοδο του kyrillos13 αλλα δυστυχως δεν δουλεψε για μενα:(

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορω να βγαλω ενα screenshot χωρις να εχω κανει root το κινητο?

 

Κρατάς πατημένο home button+power button για 2-3 δευτερόλεπτα.

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει τροπος να απενεργοποιηθεί ο ηχος της καμερας χωρις γενικη απενεργοποιηση ηχων ?

 

Στην εφαρμογή της κάμερας πας στις ρυθμίσεις και επιλέγεις όχι στον ήχο διαφράγματος.

Link to comment
Share on other sites

Δεν βρίσκω τετοια επιλογη .. το εχεις δοκιμασει σε s3mini ?

 

Επιβεβαιώνω δεν υπάρχει τέτοια επιλογή από τις ρυθμίσεις τις κάμερας...

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σορρυ χρησιμοποιώ την dmod v6 και την έχει την επιλογή νόμιζα πως την είχε και η στοκ έκδοση
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει τροπος να απενεργοποιηθεί ο ηχος της καμερας χωρις γενικη απενεργοποιηση ηχων ?

(αν εισαι root) μπορεις να αντιγραψεις απο την dmod6 την εφαρμογη της καμερας και να την βαλεις στο δικο σου system app.

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις πως μπορω να στελνω μηνυματα 160 χαρακτηρων και οχι 70 και να εχω και swype?

 

Εχει καποιος απαντηση?

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Εχει καποιος απαντηση?

Ευχαριστω

 

Δοκίμασε ,μηνύματά >ρυθμίσεις >μέθοδος εισαγωγής >αλφάβητο GSM .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πρόβλημα με οθόνη! Αγόρασε ένας γνωστός το galaxy s duos που δεν έχει ούτε amoled ούτε τίποτα σπουδαίο από οθόνη και όταν το έβαλα δίπλα στο δικό μου (με τη φωτεινότητα και τα δύο στο ΜΕΓΙΣΤΟ) το δικό μου (s3 mini) ήταν λες και φορούσε γυαλιά ηλίου. Πολύ πιο σκοτεινή η οθόνη μου ενώ με την amoled θα έπρεπε θεωρητικά να έχει καλύτερα χρώματα, πιο ζωηρά και φωτεινά. Ξενέρωσα τη ζωή μου λέμε! Τι μπορεί να φταίει; Το τηλέφωνο το έχω περίπου 6 μήνες.

 

ΥΓ

Άσχετο αλλά προσπάθησα να εγκαταστήσω το sygic από το ίδιο αρχείο που το εγκατέστησα και στο μινι αλλά η εγκατάσταση σταματάει στο s duos και δεν γίνεται με τίποτα. Το έχω ρουτάρει κανονικά αλλά το sygic αρνείται πεισματικά να εγκατασταθεί. Καμιά ιδέα;

I believe that if life gives you lemons, you should make lemonade... And try to find somebody whose life has given them vodka, and have a party.
Link to comment
Share on other sites

(αν εισαι root) μπορεις να αντιγραψεις απο την dmod6 την εφαρμογη της καμερας και να την βαλεις στο δικο σου system app.

 

δεν ειμαι ρουτ (δυστηχως δεν εχω τον χρονο να ασχοληθω ωστε να το κανω ρουτ κ να ησυχασω) ..

δηλαδη δεν υπαρχει τροπος αποτι φαινεται ...

tool
Link to comment
Share on other sites

δεν ειμαι ρουτ (δυστηχως δεν εχω τον χρονο να ασχοληθω ωστε να το κανω ρουτ κ να ησυχασω) ..

δηλαδη δεν υπαρχει τροπος αποτι φαινεται ...

 

ψαξε τοτε για φωτογραφικες στο market(vignette,lgcamera κτλ).

καποια απο αυτες μπορει να σε καλυψει.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μια ερώτηση που πιθανόν να φανεί αστεία:

 

Το SIII mini, είναι υποτίθεται 8GB. Γιατί στη διαχείριση μνηνης μου εμφανίζει 4,55; Τα υπόλοιπα δεν ειναι αξιοποιήσιμα;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μια ερώτηση που πιθανόν να φανεί αστεία:

 

Το SIII mini, είναι υποτίθεται 8GB. Γιατί στη διαχείριση μνηνης μου εμφανίζει 4,55; Τα υπόλοιπα δεν ειναι αξιοποιήσιμα;

 

Τόσα είναι διαθέσιμα για προσωπική σου χρήση.Τα υπόλοιπα είναι για το σύστημα :)

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S III Mini (I8190 - I8200)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...