Jump to content

Samsung Galaxy S III Mini (I8190 - I8200)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημερα. Ειμαι απο χτες κατοχος S3 mini.

 

Αυτο που με χαλασε με το καλημερα ειναι το πληκτρολογιο της Samsung, εχετε καποιο καλυτερο να μου προτεινετε?

Pffff...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα, επειδή θέλω να κάνω root το κινητό ενός φίλου μου, απ' ότι κατάλαβα καλά δεν έχει σημασία πιο firmware να κατεβάσω... το ίδιο κάνει, σωστά; Βέβαια, δεν έχω απάντηση γιατί firmware έχει η συσκευή διότι ακόμα δεν το έχω στα χέρια μου, απλά μπήκα αναγνωριστικά να διαβάσω και να έχω μια εικόνα.

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Ειμαι απο χτες κατοχος S3 mini.

 

Αυτο που με χαλασε με το καλημερα ειναι το πληκτρολογιο της Samsung, εχετε καποιο καλυτερο να μου προτεινετε?

 

Υπάρχουν στο μαρκετ διάφορα πληκτρολόγια μπορείς να κατεβάσεις κάποιο που να σου αρέσει :)

Γιατί όμως δεν σου αρέσει το πληκτρολόγιο της Samsung?

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να μπορείς να ενεργοποιήσεις αυτή την λειτουργία άμα δεν την υποστηρίζει.Και δυστυχώς το κινητό αυτό δεν την υποστηρίζει.

 

Εχω κανει ρουτ το τηλεφωνο κ εχω προσπαθησει με stick mount κ το usb otg helper να δω τα περιεχομενα απο το στικακι που συνδεω αλλα τιποτα.

Δηλαδη δεν υπαρχει καποιος τροπος να ενεργοποιηθει το mass storage στο s3 mini?

Οποιος εχει καποια ιδεα παιδια...

 

ελατε βρε παιδια να κανουμε το θαυμα μας, δεν μπορει να μην υπαρχει ενας τροπος,

εστω να βαλουμε ενα αλλο firmware κατι τελος παντων.

ειναι αδιανόητο σε ενα κινητο με τοσες δυνατοτητες να μην μπορεις να το χρησιμοποιησεις σαν FLASH USΒ STICK

Link to comment
Share on other sites

ελατε βρε παιδια να κανουμε το θαυμα μας, δεν μπορει να μην υπαρχει ενας τροπος,

εστω να βαλουμε ενα αλλο firmware κατι τελος παντων.

ειναι αδιανόητο σε ενα κινητο με τοσες δυνατοτητες να μην μπορεις να το χρησιμοποιησεις σαν FLASH USΒ STICK

 

Φίλε μου το μοναδικό που μπορώ να σκεφτώ για το πρόβλημα που αντιμετωπιζεις είναι:

1) Κανείς root τη συσκευή σου

2) Περνάς cwm recovery

3) Στο μενού του recovery έχει την επιλογή mount - mount SD card ή κάτι αντίστοιχο

Οπότε βάζεις το κινητό σε recovery, το συνδέεις στον υπολογιστή και επιλέγεις να γίνει mount η sd σου..

Εκτός και αν και εκεί είσαι άτυχος και δεν το υποστηρίζει ούτε το cwm για το κινητό σου.

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

ελατε βρε παιδια να κανουμε το θαυμα μας, δεν μπορει να μην υπαρχει ενας τροπος,

εστω να βαλουμε ενα αλλο firmware κατι τελος παντων.

ειναι αδιανόητο σε ενα κινητο με τοσες δυνατοτητες να μην μπορεις να το χρησιμοποιησεις σαν FLASH USΒ STICK

 

Μπορείτε να δοκιμάσετε και αυτο

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν στο μαρκετ διάφορα πληκτρολόγια μπορείς να κατεβάσεις κάποιο που να σου αρέσει :)

Γιατί όμως δεν σου αρέσει το πληκτρολόγιο της Samsung?

 

Γιατί το 3Χ4 που έχει είναι παν-άθλιο μήπως;;; Η πρόβλεψη στο Τ9 είναι για γέλια και για να γράψεις ένα μήνυμα σπάς τα νεύρα σου. Η Sony είναι πολύ μπροστά στο συγκεκριμένο θέμα για εμάς που γράφουμε με τον παλιό τρόπο και όχι με qwerty.

THATS ALL I HAVE TO SAY ABOUT THAT
Link to comment
Share on other sites

Παρολη την 4αρα οθονη παραπαταω πληκτρα διαρκως. Οντως το σονυ τιπο αν και 3.2" δουλευε καλυτερα στο πληκτρολογιο... για να κανω αυτο το ποστ επρεπε να γυρισω πλαγια το κινητο. Αναρωτιομουν αν υπαρχει κανενα πιο ευχρηστο η "εξυπνο" αν θελετε που να νιωθει καλυτερα τι παταω... η κατι με μεγαλυτερα πληκτρα τεσπα

Pffff...

Link to comment
Share on other sites

Παρολη την 4αρα οθονη παραπαταω πληκτρα διαρκως. Οντως το σονυ τιπο αν και 3.2" δουλευε καλυτερα στο πληκτρολογιο... για να κανω αυτο το ποστ επρεπε να γυρισω πλαγια το κινητο. Αναρωτιομουν αν υπαρχει κανενα πιο ευχρηστο η "εξυπνο" αν θελετε που να νιωθει καλυτερα τι παταω... η κατι με μεγαλυτερα πληκτρα τεσπα

 

Αν θες κατέβασε το go keyboard θα γράφεις πολύ καλά αλλά αν θυμάμαι καλά δεν έχει unicode στα μηνύματα που σημαίνει ότι θα έχεις μόνο 70 χαρακτήρες γα κάθε μήνυμα και όχι 160.

THATS ALL I HAVE TO SAY ABOUT THAT
Link to comment
Share on other sites

Παιδια το μονο που υστερει το μινι σε σχεση με το core ειναι η μπαταρια του? Επειδη ειναι κοντα στην τιμη του πρωτεινω ενος φιλου το μινι! Τι λετε και εσεις που ειστε κατοχοι?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δοκίμασα την εφαρμογή ppsspp για παιχνίδια του psp σε Android. Παίζει μεν αλλά δεν τα τρέχει καλά. Είναι σε slow motion κάπως. Έχει ασχοληθεί κάποιος ; Έχει διάφορες ρυθμίσεις αλλά δεν τα κατάφερα να τρέξει ομαλά.
Link to comment
Share on other sites

Μόλις βγήκε αναβάθμιση για το λογισμικό ;)

Την κατεβάζω και σας ενημερώνω!!! λέτε να είναι η 4.2.1?

 

Έχω το GT-Ι8190 , 4.1.2 ΑΜΒ3 :)

Edited by SubeRip

Χρήστης:

Nokia: 3310 3330 5100 5140 5140i 6610 6310i 6630 5300 N95 N95_8gb N8 S3 mini

Link to comment
Share on other sites

Μόλις βγήκε αναβάθμιση για το λογισμικό ;)

Την κατεβάζω και σας ενημερώνω!!! λέτε να είναι η 4.2.1?

 

Έχω το GT-Ι8190 , 4.1.2 ΑΜΒ3 :)

 

Μόλις είδα στο sammobile ότι βγήκε η 4.1.2 για Cosmote (Greece).

Μήπως είναι αυτή και μπερδεύτηκες?

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Εχει κανεις θεμα με το πληκτρολογιο? Ξεκιναω να γραφω greeklish σε 2,3 γκομενακια στο facebook παω να γραψω το e και παταει το w μου το κανει τακτικα. Μολις σβησω ολες της εφαρμογες που τρεχουν στο παρασκηνιο και καθαρισω τη ram, το προβλημα διορθωνεται τελειως.
Link to comment
Share on other sites

Όποιος έχει θέμα με τπ πληκτρολόγιο κάνει τα παρακάτω: εγκαθιστά το Go Keyboard και μετά το Handsend sms δουλεύουν τέλεια μαζί.
THATS ALL I HAVE TO SAY ABOUT THAT
Link to comment
Share on other sites

Παρολη την 4αρα οθονη παραπαταω πληκτρα διαρκως. Οντως το σονυ τιπο αν και 3.2" δουλευε καλυτερα στο πληκτρολογιο... για να κανω αυτο το ποστ επρεπε να γυρισω πλαγια το κινητο. Αναρωτιομουν αν υπαρχει κανενα πιο ευχρηστο η "εξυπνο" αν θελετε που να νιωθει καλυτερα τι παταω... η κατι με μεγαλυτερα πληκτρα τεσπα

 

Πάρα πολύ καλό πληκτρολόγιο το οποίο το χρησιμοποιώ από την πρώτη μου συσκευή android είναι το smart keyboard .Δοκιμάστε το

Link to comment
Share on other sites

Και με το tap του swype δεν έχω κανένα απολύτως θέμα. Πέρα του οτι με έχει βολέψει άπειρα το swipping όταν χρειάζεται να γράψω με tap δεν αντιμετωπίζω κανένα πρόβλημα.
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την παρέα εδώ μέσα....κάτοχος και εγώ του s3 mini εδώ και 2 μέρες και αν μπορούσε να μου πει κάποιος πως γίνεται με την εφαρμογή no led να μην ακούγεται ο ήχος μετάβασης μεταξύ των οθονών!σας ευχαριστώ προκαταβολικά!
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και απο εμένα... σχετικα με πληκτρολογια να προσθεσω και εγω το εκπληκτικο Perfect Keyboard Free

https://play.google.com/store/apps/details?id=free.inputmethod.latin.perfectkeyboard&hl=en που σου επιτρέπει να κάνεις full customize τα πάντα και επισης σου δινει την δυνατότητα vibration των πληκτων οταν γράφεις μηνυματα κλπ κλπ (μεχρι και ποσο δυνατό vibration ρυθμίζεις αν θες)

 

Δεν ξερω την διαφορά του Free με το Pro αλλα θα δειτε ποσο ομορφο ειναι (εγω εχω το pro)

Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε να δοκιμάσετε και αυτο

 

καλο, αυτο δεν το ηξερα, αλλα ειναι για να το συνδέσουμε με άλλες USB συσκευές.

Φίλε μου το μοναδικό που μπορώ να σκεφτώ για το πρόβλημα που αντιμετωπιζεις είναι:

1) Κανείς root τη συσκευή σου

2) Περνάς cwm recovery

3) Στο μενού του recovery έχει την επιλογή mount - mount SD card ή κάτι αντίστοιχο

Οπότε βάζεις το κινητό σε recovery, το συνδέεις στον υπολογιστή και επιλέγεις να γίνει mount η sd σου..

Εκτός και αν και εκεί είσαι άτυχος και δεν το υποστηρίζει ούτε το cwm για το κινητό σου.

 

μπορεις να μου δωσεις καποιες οδηγιες για το πως περναμε την Clock Work Mod Recovery στην συσκευη

 

ευχαριστω εκ των προτέρων, και τους δυο σας, για την βοηθεια

Link to comment
Share on other sites

Μια απορεια πριν την αγορα του κινητου μπορει να μου πει καποιος απο τους κατοχους του κινητου η οθονη του ειναι απο πλαστικο απο καποιο ειδος γυαλιου ή απο gorilla glass.

Ευχαριστω προκαταβολικα.

Link to comment
Share on other sites

μπορεις να μου δωσεις καποιες οδηγιες για το πως περναμε την Clock Work Mod Recovery στην συσκευη

 

ευχαριστω εκ των προτέρων, και τους δυο σας, για την βοηθεια

Διάβασε εδω ,εννοείτε οτι πρέπει πρώτα να γίνεις root .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

στην αναπαραγωγή μουσικής .. στις ρυθμίσεις ηχου που εχει διαφορα ειδη .. εχει και την προσαρμοσμένη που επιλέγει ο χρήστης οτι θελει .. γιατι δεν αποθηκεύεται ομως ? Edited by notis144
tool
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S III Mini (I8190 - I8200)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...