Jump to content

Samsung Galaxy S III Mini (I8190 - I8200)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παρατήρησα ότι όταν πάω στις επαφές δεξιά που είναι κάθετα τα γράμματα αναζήτησης λείπουν κάποια γράμματα(3-4) και στη θέση τους έχει μια τελεία.Αν πατήσω στην τελεία βγαζει πάντως γράμμα.Το γράφω όχι τόσο σαν πρόβλημα μια που βάζω στην αναζήτηση την επαφή που θέλω να βρω.Ξέρετε γιατί συμβαίνει αυτό;

 

Επειδή απλά δε χωράνε!!! Αν συρεις το δάκτυλο σου, εμφανιζονται κανονικά!! :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

H πιο ανορθόδοξη ένδειξη, προφανώς από καταβολής κινητών samsung, που ποτέ δεν ξεπεράστηκε, ούτε καν σαν επιθυμία...

 

Αναφέρομαι στις ενδείξεις απαντημένων και αναπάντητων κλήσεων, όπου τα βελάκια μπαίνουν και χρησιμοποιούνται με την αντίθετη φορά και έννοια... Δηλ. οι εξερχόμενες κλήσεις με εσωτερική φορά του βέλους ( --> )και οι εισερχόμενες με εξωτερική φορά ( <-- ) .... Απίστευτο και όμως αληθινό!!!:dizzy:

http://banners.wunderground.com/banner/gizmotemp/global/stations/16716.gif
Link to comment
Share on other sites

Δειχνουν προς το ανθρωπακι η τη φωτο οι εισερχομενες και απο το ακθρωπακι προς τα εξψ οι εξερχομενες
sotiris
Link to comment
Share on other sites

Παιδια, θα το πάρει ενας φίλος, απο φωτογραφίες πως παει; Υποστήριξη απο xda υπάρχει;;
:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

απο φωτογραφιες αστο καλυτερα... απο υποστηριξη ψοφια πραγματα αλλα νταξη τα βασικα εχουνε βγει, (ενα ρουτ δηλαδη, κανα 2 καστομ ρομ, cwm-twrp, no mms convert και καποια σκριπτακια....)

Δεν ειναι για να καθεσαι να λιωνεις με το κινητο δηλαδη, απλα κανεις την δουλεια σου, προσωπικα το εχω με την επισημη ρομ ρουταρισμενο με custom recovery και no mms convert και ειμαι καλυμενος.

 

μια πατεντα για να παιζει ψιλο αυτοματα ο φωτισμος της οθονης και ενα usb mass storage enable application να εβγαινε δεν θα με χαλουσαν καθολου....

Link to comment
Share on other sites

απο φωτογραφιες αστο καλυτερα... απο υποστηριξη ψοφια πραγματα αλλα νταξη τα βασικα εχουνε βγει, (ενα ρουτ δηλαδη, κανα 2 καστομ ρομ, cwm-twrp, no mms convert και καποια σκριπτακια....)

Δεν ειναι για να καθεσαι να λιωνεις με το κινητο δηλαδη, απλα κανεις την δουλεια σου, προσωπικα το εχω με την επισημη ρομ ρουταρισμενο με custom recovery και no mms convert και ειμαι καλυμενος.

 

μια πατεντα για να παιζει ψιλο αυτοματα ο φωτισμος της οθονης και ενα usb mass storage enable application να εβγαινε δεν θα με χαλουσαν καθολου....

 

Μάλιστα.. Απο φωτογραφίες τόσο χάλια;;

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα.. Απο φωτογραφίες τόσο χάλια;;

 

Οι φωτογραφίες του είναι επιπέδου Galaxy S, όμως με καλύτερο βίντεο. Ικανοποιητικές.

 

Αυτό που μου λείπει είναι η ανάδραση δόνησης στα πλήκτρα (haptic feedback). Ενώ έχει δόνηση το κινητό, δεν το υποστηρίζει το software στην πίεση πλήκτρων.

 

Έχω και το S2, και οφείλω να πω ότι το S3 mini είναι πιο smooth. Πιο γρήγορο σε αίσθηση. Και πολύ πιο όμορφο

Link to comment
Share on other sites

μπορεί να μπει η έξτρα 2000 μπαταρία του S2;

μάλλον όχι διότι αλλάζει και το καπάκι.

 

υπάρχει άλλη αξιόπιστη μεγαλύτερη μπαταρία;

Edited by nikosxeng3

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Σκέφτομαι να παραγγείλω αυτό το κινητο σήμερα

Είμαι αρχάριος χρήστης των android κινητών απλα δίαλεξα αυτό το κινητο λόγο των χαρακτηριστικων που διαβάζω ότι εχει και λόγο γούστου..

Για μενα το πιο βασικο είναι να έχει gps (χάρτες) για να μην αγοράσω ξεχωριστή συσκευή gps για το αυτοκίνητο..

Πόσο έχουν να αγοράσω χάρτες γι αυτό το μοντέλο και τι πρέπει να κάνω

χρειάζονται συχνα αναβαθμίσεις?

Από τη στιγμή που τους αγοράσω ξεμπέρδεψα ή θέλει συνέχει λεφτα για αναβαθμίσεις κτλ??!!

Και τέλος γενικά εξυπηρετεί σαν GPS

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων..!!!

Link to comment
Share on other sites

Οι φωτογραφίες του είναι επιπέδου Galaxy S, όμως με καλύτερο βίντεο. Ικανοποιητικές.

 

Αυτό που μου λείπει είναι η ανάδραση δόνησης στα πλήκτρα (haptic feedback). Ενώ έχει δόνηση το κινητό, δεν το υποστηρίζει το software στην πίεση πλήκτρων.

 

Έχω και το S2, και οφείλω να πω ότι το S3 mini είναι πιο smooth. Πιο γρήγορο σε αίσθηση. Και πολύ πιο όμορφο

 

Είσαι ο άνθρωπος μου :p Ο φίλος μου που θα πάρει το κινητό, είναι ένας μέσος χρήστης. S2 ή S3 mini λοιπόν;

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Παιδια δεν εχει δονιση στα φωτιζομενα πλήκτρα μονο ή και στην οθονη αφης? Επισης θα ηθελα να μαθω ο ηχος του και απο ακουστικα αλλα και απο το ηχειο πως ειναι σε σχεση με το Ιphone ας που?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους! καλως σας βρηκα :)

αν μπορει καποιος να με διαφωτισει !!! καθοτι νεα στην ιντερνετικη αγορα κινητου θελω να ρωτησω τι γινεται με τα παραεισαγωγης...?? διαβασα οτι δεν υπαρχει προβλημα αλλα με το menu τι γινεται?? δεν θα ηθελα να εχω ενα κινητο ξενογλωσσο...τι θα πρεπει να γνωριζω για εγγυησεις , για αναβαθμισεις κλπ?? οταν το παραλαβω να ξερω τι θα πρεπει να περιμενω και απο εμφανιση, συσκευασια...

μετα απο 2 χρονια κατοχος htc wildfire - δωρο μαλιστα (πρωτο android στα χερια μου και γενικα μετρια ψαγμενη στην τεχνολογια) - και ψαχνοντας να αγορασω κατι μεχρι 250ε κατεληξα στο s3mini...σημερα το παραγγειλα απο ενα σκρουτζομαγαζο... :wacko: το θεμα ειναι μολις πριν απο λιγο διαβασα την συζητηση εδω...

Edited by evaly
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους! καλως σας βρηκα :)

αν μπορει καποιος να με διαφωτισει !!! καθοτι νεα στην ιντερνετικη αγορα κινητου θελω να ρωτησω τι γινεται με τα παραεισαγωγης...?? διαβασα οτι δεν υπαρχει προβλημα αλλα με το menu τι γινεται?? δεν θα ηθελα να εχω ενα κινητο ξενογλωσσο...τι θα πρεπει να γνωριζω για εγγυησεις , για αναβαθμισεις κλπ?? οταν το παραλαβω να ξερω τι θα πρεπει να περιμενω και απο εμφανιση, συσκευασια...

μετα απο 2 χρονια κατοχος htc wildfire - δωρο μαλιστα (πρωτο android στα χερια μου και γενικα μετρια ψαγμενη στην τεχνολογια) - και ψαχνοντας να αγορασω κατι μεχρι 250ε κατεληξα στο s3mini...σημερα το παραγγειλα απο ενα σκρουτζομαγαζο... :wacko: το θεμα ειναι μολις πριν απο λιγο διαβασα την συζητηση εδω...

 

Τα περισσοτερα κινητα νομιζω συνοδευονται απο πανευρωπαικη εγγυηση οποτε αν το κινητο ερχεται απο γερμανια πχ δεν θα εχεις θεμα, τωρα αν το κινητο ερχεται απο την ουγκαντα δεν ξερω τι παιζει σε αυτην την περιπτωση με την εγγυηση. μπορεις παντως να ρωτησεις το καταστημα που το πηρες απο που ειναι το κινητο και τι παιζει με την εγγυηση του.

τωρα για την γλωσσα οπως θα ειδες και με το προηγουμενο android σου, τα android υποστηριζουνε πολλες γλωσσες σχεδον ασχετα με το που προκειται να κυκλοφορησουν. (θελω να πω οτι 99% το κινητο που θα παρεις θα εχει ελληνικα. δεν ειναι σαν τα νοκια καποτε που αν ηταν γερμανικο τα ξεχνουσες τα ελληνικα)

Τωρα ακομα και αν δεν εχει ελληνικα (λεμε τωρα) μπορεις να κατεβασεις μια επισημη ελληνικη ρομ και να του την εγκαταστησεις οποτε θα εισαι οκ με το μονο κακο οτι αν το κανεις αυτο θεωρητικα οσο το κινητο σου θα εχει αλλαγμενη ρομ θα ειναι εκτως εγγυησης. (λεω θεωρητικα γιατι αν παθει κατι το κινητο και δεν ανοιγει και δεν μπορεις να του αλλαξεις ρομ δεν προκειται κανεις να καταλαβει οτι φοραει ξενη ρομ πανω του γιατι απο οσο γνωριζω τα service με το που παιρνουν ενα κινητο του κανουν αμεσως και αναβαθμιση οποτε συνηθως οι περισσοτεροι την γλυτωνουν χωρις προβληματα...)

 

ελπιζω να μην κουρασα

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα. μηπως καποιος φιλος/φιλη εχει την ευχερεια να μου στειλει την stock εφαρμογη μυνηματων του S3 mini? κατι αλλο ηθελα να σβησω και την εσβησα καταλαθος...:O

Σε έχω δει πρωτάθλημα να παίρνεις...

...σε έχω δει στην γ' εθνική...

Link to comment
Share on other sites

Την άλλη βδομάδα θα το πάρω και εγώ και θα χαιρετήσω το απαρχαίωμενο iphone 4 με το ακόμα πιο απαρχαιωμένο ios 6 που δεν θα αποκτήσει ποτέ widjets. Αρχικά πιο χρώμα να διαλέξω? Σκέφτομαι το μπλε. Εσείς τι λέτε? Root όσοι έκαναν αύξησαν το binnary ή οχι?
Link to comment
Share on other sites

Την άλλη βδομάδα θα το πάρω και εγώ και θα χαιρετήσω το απαρχαίωμενο iphone 4 με το ακόμα πιο απαρχαιωμένο ios 6 που δεν θα αποκτήσει ποτέ widjets. Αρχικά πιο χρώμα να διαλέξω? Σκέφτομαι το μπλε. Εσείς τι λέτε? Root όσοι έκαναν αύξησαν το binnary ή οχι?

 

Εγώ ψηφίζω λευκό δαγκωτό. Εδώ το έχει 242,74€:

http://www.kaizershop.gr/phones/Samsung-c/samsung%20_galaxy_s3_mini_white?sort=p.price&order=ASC&limit=100

 

Τώρα αυτά είναι γούστα...

 

Δες τα από κοντά και πάρε όποιο σου αρέσει περισσότερο εσένα!!

Edited by DxL
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αυτο το s voice καθε φορα που αλλαζω σταθμό στο ραδιοφωνο πως απ ενεργοποιείται?μου εχει σπασει τα νευρα..μ

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, απέκτησα κι εγώ το Samsung s3 mini εδώ και μια εβδομάδα και έχω το εξής περίεργο πρόβλημα. Στην μπάρα του σήματος έχει από πάνω ένα κεφαλαίο R. Στο βιβλίο οδηγιών γράφει "Περιαγωγή (εκτός τοπικής εμβέλειας)", δηλαδή το R σημαίνει Roaming. Επίσης εμφανίζεται και στην οθόνη κλειδώματος η περιαγωγή. Γιατί άραγε συμβαίνει αυτό; 10 χρόνια που έχω κινητό ποτε δεν έχει μπει σε περιαγωγή οπουδήποτε και να βρίσκομαι. Το δίκτυο μου είναι wind (κάρτα Q) και βρίσκομαι Αθήνα, όχι πουθενά ακριτικά. Εχει συμβεί το ίδιο σε κανέναν άλλο; Τι μπορώ να κάνω για να το κλείσω; Αν ισχύουν οι χρεώσεις περιαγωγής το κινητό γίνεται άχρηστο για μένα και για όσους επικοινωνούν με μένα αφού και αυτοί θα χρεώνονται. Παραθέτω και ένα screenshot από το κινητό.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα. μηπως καποιος φιλος/φιλη εχει την ευχερεια να μου στειλει την stock εφαρμογη μυνηματων του S3 mini? κατι αλλο ηθελα να σβησω και την εσβησα καταλαθος...:O

Φιλε καλημερα, αν θελεις μπορεις να βαλεις και το Go SMS που εχει πολυ περισσοτερες δυνατοτητες.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε καλημερα, αν θελεις μπορεις να βαλεις και το Go SMS που εχει πολυ περισσοτερες δυνατοτητες.

 

Ευχαριστω... κατι αλλο εψαχνα και την ηθελα, αλλα τελικα την βρηκα αλλου! ολα οκ!!!

Σε έχω δει πρωτάθλημα να παίρνεις...

...σε έχω δει στην γ' εθνική...

Link to comment
Share on other sites

Τα περισσοτερα κινητα νομιζω συνοδευονται απο πανευρωπαικη εγγυηση οποτε αν το κινητο ερχεται απο γερμανια πχ δεν θα εχεις θεμα, τωρα αν το κινητο ερχεται απο την ουγκαντα δεν ξερω τι παιζει σε αυτην την περιπτωση με την εγγυηση. μπορεις παντως να ρωτησεις το καταστημα που το πηρες απο που ειναι το κινητο και τι παιζει με την εγγυηση του.

τωρα για την γλωσσα οπως θα ειδες και με το προηγουμενο android σου, τα android υποστηριζουνε πολλες γλωσσες σχεδον ασχετα με το που προκειται να κυκλοφορησουν. (θελω να πω οτι 99% το κινητο που θα παρεις θα εχει ελληνικα. δεν ειναι σαν τα νοκια καποτε που αν ηταν γερμανικο τα ξεχνουσες τα ελληνικα)

Τωρα ακομα και αν δεν εχει ελληνικα (λεμε τωρα) μπορεις να κατεβασεις μια επισημη ελληνικη ρομ και να του την εγκαταστησεις οποτε θα εισαι οκ με το μονο κακο οτι αν το κανεις αυτο θεωρητικα οσο το κινητο σου θα εχει αλλαγμενη ρομ θα ειναι εκτως εγγυησης. (λεω θεωρητικα γιατι αν παθει κατι το κινητο και δεν ανοιγει και δεν μπορεις να του αλλαξεις ρομ δεν προκειται κανεις να καταλαβει οτι φοραει ξενη ρομ πανω του γιατι απο οσο γνωριζω τα service με το που παιρνουν ενα κινητο του κανουν αμεσως και αναβαθμιση οποτε συνηθως οι περισσοτεροι την γλυτωνουν χωρις προβληματα...)

 

ελπιζω να μην κουρασα[/quote

 

 

καθολου δεν κουρασες...σε ευχαριστω! μολις το ελαβα..το εγχειριδιο χρησης βρισκεται εξω απο το κουτι...το ανοιγω και βλεπω ιταλικα..:) οκ το εβαλα σε ελληνικα και τωρα αρχιζει η περιεργασια...ειχα και μια ενημερωση λογισμικου με το καλωςηρθατε την i8190xxall2...

Link to comment
Share on other sites

καθολου δεν κουρασες...σε ευχαριστω! μολις το ελαβα..το εγχειριδιο χρησης βρισκεται εξω απο το κουτι...το ανοιγω και βλεπω ιταλικα..:) οκ το εβαλα σε ελληνικα και τωρα αρχιζει η περιεργασια...ειχα και μια ενημερωση λογισμικου με το καλωςηρθατε την i8190xxall2...
Link to comment
Share on other sites

καθολου δεν κουρασες...σε ευχαριστω! μολις το ελαβα..το εγχειριδιο χρησης βρισκεται εξω απο το κουτι...το ανοιγω και βλεπω ιταλικα..:) οκ το εβαλα σε ελληνικα και τωρα αρχιζει η περιεργασια...ειχα και μια ενημερωση λογισμικου με το καλωςηρθατε την i8190xxall2...

Μια χαρα εισαι κανενα προβλημα δεν θα εχεις!!

Η εκδοση που εχεις ειναι 4.1.1 υπαρχει Ελληνικη 4.1.2 και ροοτ, εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4442862#post4442862

απο τον alex.

Edited by Stavrosl
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S III Mini (I8190 - I8200)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...